Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 12:27

Bod Péter Ákost jelöli közös miniszterelnöknek a Fidesz?  

Ugrás a cikkhez
Bod Péter Ákost, a Magyar Nemzeti Bank volt elnökét, a Corvinus Egyetem professzorát nevezi meg a Fidesz a jobboldal közös miniszterelnök-jelöl tjének - értesült politikai körökből a Reuters. A hírt sem a Fidesz, sem az MDF részéről nem erősítették meg eddig az ügynökségnek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=67384
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2006. 04. 12. 22:47
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
Jaj dehogy elveszett szavazatként definiálták, ez csacskaság.
elemes
elemes 2006. 04. 12. 22:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
1-2 fős parlamenti többséggel az MDF lehetne a király. Orbán kinyalná Ibolya p.... seggét.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 21:46
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Ha 5% összejött úgy, hogy elveszett szavazatként definiálta a többség, nos akkor komoly politikai hiba nélkül ez a szavazatmennyiség könnyen megduplázódhat!

Az első fordulós eredmény hatására a jobboldal koncentrációs törekvése látványos kudarcot vallott. A szavazótábora széthullik.

Szvsz. Lesz itt még meglepetés, ha nem 10nap múlva, akkor a következő választásokon.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 20:49
Előzmény: #45  elemes
#47
orbánnal a hátad mögött nem sok hatalmad lehet.
az mdf meg nem a fidesz függeléke...
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 20:34
Előzmény: #45  elemes
#46
Marhaság!
Akik az MDF-re szavaztak úgy gondólták 90%-ék, hogy elvész a szavazatuk, mégis az MDF-re szavaztak. Ha annyira fontos lett volna a szavazóknak az egységes jobboldal és a jobboldali kormány nem zavaznak az MDF-re, nem játszanak lutrit.
elemes
elemes 2006. 04. 12. 20:01
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Másként fogalmazva: ha nem egyezik meg, mindent elveszít. Ha megegyezik, akkor van (nem sok) esély jobboldali győzelemre, ahol az igen-igen csekély többség révén lényegesen nagyobb hatalomhoz jutna mint eddig bármikor.

Ezt utasítja vissza.
elemes
elemes 2006. 04. 12. 19:59
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Manus,

Ibolya már most bosszantja az MDF szavazók felét. Ha nem egyezik meg, és veszít a fidesz, a 300K szavazóból 200-at elveszít.

Nem veszi észre, hogy csak azért kapott politikai levegőt, mert az MDF elsősorban a jobboldaltól vett el szavazatokat. Mihelyst ezt a potenciálját elveszíti, megszűnik létezni. Kb ugyanaz a sors vár rájuk, mint a négy évvel ezelőtt hasonló szerepet betöltő Centrum pártra.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 18:03
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#43
John,
ja, itt Ibi vagy mindent visz, vagy mindent veszít.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 18:03
Előzmény: #40  tokos.
#42
Szvsz az MDF önállóságát akarta úgy definiálni, hogy sem Orbán Viktor, sem Gyurcsány Ferenc kormányában nem kíván részt venni.
Ehhez, valamint a TV-s jelölti vitához szükséges volt valakit min. elnök jelöltnek állítani az MDF-nek. A gyors döntés és a halovány remény miatt adódott Dávid Ibolya személye.

A politikai lexikonok szerint ebbõl még semmi nem következik.
tokos. 2006. 04. 12. 18:02
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#41
""Jó a viszonya a sajtóval is.."

91-94 között az ország kétharmada (a sajtóval az élen) nem tudta köpés nélkül kimondani sem az mdf, sem Boross (Antall, Bod stb) nevét.
Most meg már ő a normális? :-)))) "

Mióta egyszer-kétszer kritizálta a Fideszt, azóta kimondotta jó a viszony. Kb. addig is tartana ez az állapot, míg el nem venné a bolsik kenyerét...
tokos. 2006. 04. 12. 18:00
Előzmény: #38  tokos.
#40
Bár, ha belegondolok, és szuper előadó, akkor lehet, hogy mégsem lenne rossz miniszterelnöknek.

De milyen hülye vagyok! Mit foglalkozok ezzel? Ezt a választást már elbuktuk...

Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 18:00
Előzmény: #36  elemes
#39
elemes,
árgus szemekkel figyelem Ibolya minden lépését. Gyanítom, hogy mind a közel 300000 szavazója ugyanígy tesz. Asszem politikai hulla lesz, 20-as népszerűségi indexszel, ha átbassza a szavazóit.
tokos. 2006. 04. 12. 17:51
#38
Én, ha már választanom kellene az MDF soraiból, azt hiszem a Gémesit választanám.

Borosst nem tartanám szerencsés választásnak, ebben a korban jobb nem terhelni az embert. Nem 70 felettieknek való dolog az. Bod Péter Ákosról, az egyik nagyon közgazdász ismerősöm nincs igazán jó véleménnyel, bár azt mondta szuper előadó, de nem igazán jó szakember.

Egyszer kétszer hallottam én is furcsa dolgokat mondani, de persze nem biztos, hogy tökéletesen meg tudom ítélni. Egyébként mostanában szimpatikus volt, de nem igazán olyannak ítélem, akit az Isten a Miniszterelnöki székbe teremtett.
tokos. 2006. 04. 12. 17:44
Előzmény: #36  elemes
#37
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de én úgy hallottam, hogy Ibolya annyit mondott, csak akkor hajlandó a koalícióra, ha az MDF adja a miniszterelnököt. Nem azt mondta, hogy ő lesz, bár elvileg a kettő ugyanaz. De lehet, hogy mégse.
elemes
elemes 2006. 04. 12. 17:35
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#36
gentlemanus,

Ibolya előre deklarálta, hogy csak akkor lép koalícióra, ha ő lesz a miniszterelnök. A fidesz ezt ajánlotta fel neki, és meghátrált. Ezután elég világos, hogy kit támogat.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 17:34
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#35
"Jó a viszonya a sajtóval is.."

91-94 között az ország kétharmada (a sajtóval az élen) nem tudta köpés nélkül kimondani sem az mdf, sem Boross (Antall, Bod stb) nevét.
Most meg már ő a normális? :-))))

Történt mindez a benzin 36 ft-ról 5x forintra emelése miatt........
elemes
elemes 2006. 04. 12. 17:33
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
johnny,

Dávid Ibolya nem fogja elvállalni. Volt egy pillanat, amikor megingott (amikor neki ajánlották fel a miniszterelnöki széket), de Gyurcsány udvariasan elhelyezett egy lófejet Ibolya ágyán, és a pártelnök aszony rögtön tudta, mi a dolga... szemét dolog a politika.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 17:14
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
szerintem róla is elmondható hogy felőrölnék szépen :) Dávid Ibolya viszont kemény "legény", ha már ennyire kardoskodik igenis vállalja be a dolgot :)

Annyira emlékeztet engem ez a sztori az MLSZ-MLL dologra, ott is annyira kardoskodott a Kisteleki, hogy a végén mindenki azt mondta: ennyi hajcihő után mostmár igenis csinálja..
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 17:10
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Boross Péter a jó választás!
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 17:09
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
smith: nem tudom miért említed egy lapon BPÁ jegybankelnökségét és a bokros csomagot, a kettőnek szinte semmi köze egymáshoz, nem azért volt szükség a bokros csomagra, mert BPÁ rosszul végezte a munkáját, nézz inkább utána miért volt szükség Bokros csomagra lécci...
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 17:09
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Tisztelem Bod Péter Ákos urat, ám farkasok élére, egy komoly fiskális megszorítás levezetésére lássuk be, nem alkalmas. A parlamentben is ki lenne szolgáltatva a nagy pártok szavazatainak. Az egyik "haver berág " a miniszterelnökre és máris megbuktatják.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 16:41
#29
Ezek már a vég órái, vitathatatlanul. A fiatalok egyébként nem emlékszenek rá, de BPÁ a taxisblokád tárgyalások során nem tett túl nagy benyomást rám. Se jegybankelnökként (ő utána volt a Bokros csomag).
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 16:37
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
komeda
üljön be Dávid abba a kurva székbe és valósítsa meg az MDF programjait. Mit szarakodunk itt? Azért szavaztam rá, amiket meghírdetett. Ne Orbánt jutassa a hatalomhoz, hanem az MDF-et basszus. Önmaga odatételével tudja Orbánékat maximálisan távoltartani a hatalomtól. És akkor hátha meg lehetne akadályozni ezeket a tékozlókat az újbóli visszatérésben.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 16:30
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Én is ezt látom.
Boross Péterhez mit szóltok?
Őt elég gerincesnek érzem még.
Jó a viszonya a sajtóval is.

Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 16:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
komeda,
attól félek, hogy egy Bod Péter gyenge játékos a fiszövnek, miután már ráültették a közös lóra. Csak addig van jelentősége, míg ráültetik, onnantól kezdve már nem.
jancsika 2006. 04. 12. 16:15
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
....(((( johnrace )))....
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 16:01
#24
a leendő miniszterelnöké lesz minden jog a személyi kérdésekben.
nem tudom Ibolyán kívűl van-e olyan,aki megbízható lenne abból a szempontból,hogy nem veri át az MDF-et.
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 15:42
Előzmény: #22  werkaz
#23
:))) Szinte látom, ahogyan az indexébe a neve alá ceruzával bele van írva, hogy johnrace...>:)))))
werkaz 2006. 04. 12. 15:33
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Ja.. ha vizsgáznom kellene nála ... én is :))) Persze ettől függetlenül :))))))
Törölt felhasználó 2006. 04. 12. 15:27
Előzmény: #16  werkaz
#21
hát vizsgázni majd kell nála az tény, de ettől függetlenül is őt tartanám a leghitelesebbnek :)

Topik gazda

sankesz
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek