Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 00:04

DÁVID IBOLYA A JÖVŐ, HA ELLENZÉKBEN MARAD  

Ha Dávid Ibolya nem köt koalíciót a FIDESSZEL:



1. ) hiteles marad ígéreteihez, nem segíti hatalomra Gyurcsányr sem, Orbánt sem



2.) Orbán nehezen élheti túl komoly presztizsveszetség nélkül az újabb vereséget, a jobboldalnak új vezér kell. Orbánnak most létérdeke az MDF szövetség.



3.) Az új Mszp-Szdsz kormányra népszerűtlen intézkedések várnak, az MDF növelheti népszerűségét



4.) Butaság lenne koalíciót kötnie Orbánnal, hiszen Orbán ledarálhatja 4 év alatt, ráadásul önállóan jutottak be



Szumma: nagy lehetősége van Dávid Ibolyának hogy ismét jelentős konzervatív párttá tegye az MDF-et.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:58
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Egy vidéki MDF-es csak a Fideszre fog szavazni a második körben szerintem.

Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:31
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Az MDF-Fidesz viszony eközben nem enyhül. Dávid Ibolya, az MDF elnöke a Klubrádióban elmondta, hogy az MDF nem kíván együttműködni a Fidesszel, akkor sem, ha miniszterelnöki posztot ajánlanak fel. Ez a pártelnök eddigi legerősebb kijelentése, ami a koalíció ellen mutat.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:09
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Mindenesetre a Főhisztérika jül kiszopta a f@szt a fidesz támogatása nélkül nem tudott nyerni meg az a tohonya xi kerületi sem
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:32
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
szerintem nincs belső ellenzék a Fideszben
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:30
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#36
én nem csak a két említett "létesítményre" gondoltam, hanem az egész pártpropaganda-gépezetre!
Elég gusztustalanok, de valóban nem kell eltúlozni a jelentőségüket, annál is inkább mert X százalékban kontraproduktívak.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:30
Előzmény: #33  Monster
#35
ez a Mikolás bácsi most tis tartom hogy a fidesz belső ellenzéke tette oda...ép eszű ember nem tesz olyas vkit ki a választások hajrájában , mint a télapó a nagy nyilvánosságba...elképesztő...magukat fideszeseket is hallottam mondani, hogy ők sem értették ezt a lépést és ők is csalódottak voltak emiatt és nem találtak nyerőnek a húzást
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:29
Előzmény: #29  Monster
#34
1.) Szerintem ha DI nem akar egyiknek sem kedvére tenni, akkor egyszerűen hátralép, és azt mondja, hogy hívei, és jelöltjei lelkiismeretük szerint szavazzanak. Nem hiszem, hogy a távolmaradásra buzdít, de lehet, hogy nem léptet vissza. És azt nehéz kitalálni, hogy egy vidéki MDF-es szavaz-e fideszesre a második körben, mert itt azért az ember is számít.

2.) Az 5-7 ciklust nem bírja ki a szoci kormány, már annyi mindent nincs eladni, nincs több reptér, a korházi vagyon minuszos, az MÁV 0 értékű, még az MNM? meg a föld értékes, de az 5 ciklusig nem tart ki evvel a hiánylendülettel. GYF pedig hozza a legrosszabb orbáni gőgöt, amit persze a média kendőzhet egy darabig, mint ahogy GW Bush is megél két ciklust...
Monster 2006. 04. 10. 11:23
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Én remélem, hogy van annyi tartalék a jobboldalban, hogy tudnak építeni egy-két olyan normális jobboldali pártot, amely versenyképes lehet koalícióban a szocikkal szemben.
Nem szeretném, ha bármelyik oldal is évtizedekre bebetonozódna.
Ezért is volt különösen ijesztő mikola bácsi mondókája...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:23
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Az ország aktuális problémáinak megoldásban szerintem mit sem változtat az, hogy van vagy sincs HírTv vagy Magyar Nemzet!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:16
Előzmény: #29  Monster
#31
Csak úgy lesz számos kieső, öt százalék alatti párt is, ami a lehetséges koalíciós lehetőség megnehezítésén túl az érdekképviseletet is csorbítja.

Ugyanakkor lehet, hogy a széteső FIDESZ révén lesz egy 7%-os MIÉP is, de velük senki nem akar majd koalícióra lépni, valamint a belső viszályok attól még megmaradnak, csak a megítélésük fog másként hatni.

Arról aztán nem is beszélek (bár fontos része a már leírtak okának), hogy a legnagyobb és egyben kormányalakításra jogot kapó párt az MSZP lenne hosszú-hosszú ideig, akkor is, amikor esetleg a végén mégsem ő alakítana kormányt!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:15
Előzmény: #29  Monster
#30
Egyetértek! Ha az a gátlástalan galeri egy kicsit háttérbe szorul (az újságjaival, tévéivel stb. egyetemben), akkor több lehetőség lesz az ország problémáinak megoldására.
Monster 2006. 04. 10. 11:08
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Szerintem azért kizárt az 5-7 baloldali ciklus abban az esetben, ha a fidesz szétesik, mert kialakulhat egy új jobboldal erős jobbközép mdf-fel, és sokan, akik most orbánék ellen szavaztak, visszatérnek a másik oldalra.
Úgyhogy drukkolok az Mdf-nek, hogy sikerüljön végigcsinálni, én is jórészt azért szavaztam az mszp/szdsz koalára, mert ezzel lehet végre vikiéke kikergetni a hatalom közeléből, és szerintem sokan vannak még így.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:52
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
5-7 baloldali ciklus?
Uram Atyám!
Mingyá elmondok 3 Mi Atyánkot meg 5 Üdvözlégy Máriát, hogy ez ne következzen be. Az senkinek se jó, ha valaki ilyen hosszan időzik a hatalomban. Kell a folyamatos megújúlás, új eszmék, új arcok.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:47
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#27
Ha Dávid Ibolya az ország érdekeit szem előtt tartó politikát folytat, akkor nem következik 5-7 baloldali ciklus!!
Jobboldalon is legyen a parlamenti demokrácia talaján álló, mérsékelt erő,
ez a lényeg!
Onnantól kezdve már nincs különösebb jelentősége, hogy most éppen melyik oldali kormány van hatalmon.
Persze addig még lesz egy pár árvíz, de így lehet!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:43
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Semmi páratlan nincs benne, ha megerősíti Orbánt és 5% os mértre kárhoztatja magát a populizmus árnyékában, ráadásul a most alakuló kormány annyira népszerűtlen lesz 4 év múlva a megszorítások miatt, hogy nem lesz mégegy ciklusa.

Sokkal páratlanabb, ha 2010re ő dönti el kivel működik együtt a fideszből, addigra akár megerősödött 10-15%os nemzeti pártként. Na ez a páratlan!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:39
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
A harmadik bekezdésed tévedés, ha nem tárgyal és léptetnek vissza, akkor a korábban és több helyen taglalt, valóban páratlan lehetőségét szalasztja el!!!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:31
Előzmény: #23  tko_
#24
a Fidesz vezető garnitúrájában jelenleg már nincsenek Dávid Ibolyához mérhető politikusok
tko_ 2006. 04. 10. 10:18
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
"Szerintem ennek a Rogán gyereknek megvan a magához való esze."

Az lehet, de ennek ellenére egy gerinctelen féreg, aki érdekből benyal az MDF-nek, amikor eddig le akarták őket nyomni, de most hogy nélkülük nem megy, meg pitizik.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:17
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Teljesen egyetértek, ARP, ez így tényleg gyönyörű lenne.

De Dávid Ibolyának most nagyon észnél kell lennie: nagy lehetőség valóban pártja és az ország számára egyaránt.

És van itt még valami: az az 5%-nyi szavazó, aki visszaigazolva látja támogatását, most igen boldog lehet. Még abban sem lennék biztos, hogy ez nem olyan mozgosító erő a második fordulóra, hogy akár a 3. helyről is tudjon nyerni MDF-es jelölt egyéniben (pl. maga Dávid Ibolya) anélkül, hogy alkura kényszerüljön a Fidesszel: visszaadta az emberek hitét, és ennek erejét nem lehet eléggé hangsúlyozni. Ezért nagyon fontos most, hogy minden eszközzel demonstrálja is, amit eddig is tett.

Hajrá MDF, hajrá Dávid Ibolya!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:15
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Igen, szerintem is Rogán a rejtett lehetséges potenciális főnökjelölt. Szerintem ennek a Rogán gyereknek megvan a magához való esze.

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek