Topikgazda: Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 08:12

Rekordhiány márciusban: 350 milliárd forint?  

Ugrás a cikkhez
Minden idők legmagasabb hiányát produkálta márciusban az államháztartás - értesült a Világgazdaság. Az első negyedévben - egyszeri tételekkel korrigálva - az egész évre tervezett deficit több mint 60 százaléka halmozódott fel.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=66950
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:58
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Akkor a 2005-ös tényleges hiány 250 milliárddal több volt a közzétettnél?
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:57
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Köszi analyst! Remélem, hogy így van, mert sajna én már annak sem hiszek, amit látok.
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:55
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Több, mint felét adósságtörlesztésre fordították, a többi a jegybank mérlegében maradt, mint a hivatalos devizatartalék növekménye.
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:49
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Ha a havi kereseted 100, elköltesz 120-at, mennyi marad a hó végén, ha valaki ad 10-et?
Hova lesz az a 10?
Nem lehet, hogy pont ez történt a BA pénzzel is?
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:45
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Jó lenne ha valaki meg tudná mondani, hol van a rengeteg pénz. Hová lett pl. a Budapest Airport privatizációjából befolyt hatalmas pénz?
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 11:39
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Nem kell külföldre menni, mert itt lehet a legtöbb pénzt keresni. Először sort aztán krach után long...:-)
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 10:37
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Az egész országnak?
Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 10:32
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Van! Külföldre menni.
Törölt felhasználó 2006. 04. 06. 11:35
Előzmény: #46  adam
#48
Miért, van más kiút az adott gazdasági és az adott győzelmi helyzetben, mint Gyurcsány-csomag?
werkaz 2006. 04. 06. 09:38
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Egyébként mégjobban nem értem a möszöpö támogatókat. Odaadtuk valakinek a pénztárcánkat 4 éve, amiben azért még csörgedezett pénz, és nem volt tele váltókkal. Most egy fillér sincs benne, és annyi váltó van benne hogy máfél hónapra nem is tudjuk miből fogunk megélni. Ennek ellenére elég sokan vannak akik náluk akarják hagyni ezt a bukszát. Mégis miben reménykednek ? Csodában ? Hogy az elmúlt 4 év alatt csak tönkreszexuáltak azt a következő 4 év alatt renbe szexuálják ? Mert ? Mikor tanulták meg hogy kell rendbehozni ?
adam 2006. 04. 06. 09:33
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Már meg volt a választás?lemaradtam róla?
Törölt felhasználó 2006. 04. 06. 09:28
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#45
Az újabb megszorító csomag, a Gyurcsány-csomag, nem az önkormányzati választás után várható?
elemes
elemes 2006. 04. 06. 08:36
Előzmény: #43  Knight Tyris
#44
Az autópályák nagy része még ki sincs fizetve, azért vesz fel áthidaló bankkölcsönt az Állami Autopályakezelő, mert a márciusra tervezett 2 mrd EUR kötvénykibocsátás egyre inkább elhúzódik. (Engem érdekelne az elhúzódás oka is.)
Knight Tyris 2006. 04. 05. 17:41
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#43
Az semmi, és ráadásul ezeknek az autópályaszakaszoknak kirakták az építési költségeinek felét költségvetési körön kívülre...
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 15:28
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
az államadósságot a szocik majd az EU-s pénzekből akarják pótolni :)
felelőtlenek, mert sok társfinanszírózós projekt miatt átmenetileg csak tovább bővítik az ilyen beruházások a hiányt, de aztán remélhetőleg a gazdaság fejlődése kitermeli (addigra kitalálnak pár új adónemet is, rák a fejükbe)
liberális gazdpol kellene konzervatjv nemgazd-i szabályozással. ehelyett pont a fordítottja van :(
werkaz 2006. 04. 05. 15:23
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Az a nagy baj, hogy az orruknál nem látnak tovább az emberek. Pedig ez sem másabb mint otthon a csládi kassza... ha kiürül hát kőőőcsön kell kérni, vagy valamit el kell adni. NAmost attól nem lett jobb hogy eladtuka zongorát és így lett pénz kajára.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 15:20
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#40
"azon gondolkodtam, hogy a FIDESZ miért a "rosszabbul élünk mint 4 éve " szlogenre hegyezte ki a kampányát, amikor az államháztartási hiány növekedése és közel nulla produktum sokkal nagyobb gond. "

Azért, mert az emberek 99%-át marhára nem érdekli az államháztartás hiánya. A saját zsebe sokkal inkább.

Majd akkor fogja érdekelni őket, mikor újkra hívják Lajost, a nagybajuszút, de addigra már túl leszünk a választásokon. Egyébként meg most úgy látom, hogy Lajos ezeknél kategóriákkal jobb volt minden tekintetben.

Küönben meg tényleg lehetnek olyanok, akik rosszabbul élnek, mint 4 éve. Ráadásul a mult mindig megszépül...
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 14:55
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Ez igy ebben a formaban siralmas,de kivancsian varom meg fiatal vagyok talan megerem
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 14:27
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Nem az a baj inkább, hogy mást egyáltalán nem tudott említeni, mint a megépülőben levő 265 km-nyi autópályát?
De ugye ez csak a hiány és nem a teljes költségvetés?
És mi lesz a maradék 535 km-rel?
Azt 14 ezer milliárdból (h arányosan számolok) építik meg 8 év alatt?
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 14:23
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Ide vezet, amikor analfabéták vezetik az országot.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 14:16
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Tegnap okosat mondott Hiller az allamadossag mertek okozoja az autopalya epites merthogy 7 ezer milliarddal gazdalkodtak(ezt a szamot nem kritizalta)epult 265 km szerinte es azert tortent az adosodas 265 megszorozva 3 milliardal az csak az egezs osszeg TIZ SZAZALEKA,ez nagyon csocs duma volt.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:05
#35
kissa! MIkor jönnek az adatok? Köszi!
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 11:48
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Orbán vót! Orbán vót! Ha nem Orbán vót, akkor miatta vót! Vagy akkor mondjuk azt, hogy unijós elôírás vót! Kamukormány. :) Az az emelés és az átcsoportosítás -ld. villamosenergia- mér régen megfinanszírozta a kampány elôtti -végül szerencsétlen módon elsütött:))- áfacsökkentést.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 10:36
Előzmény: #32  elemes
#33
Tényleg, mikor emelték a 12%-os ÁFÁt 15%-ra?
És ez miért nem volt kampánytéma a 20%-ra csökkentéssel párhuzamosan?

elemes
elemes 2006. 04. 05. 10:20
Előzmény: #31  adam
#32
A depressziókampány ("rosszabbul élünk...") természetesen nem neked szólt, hanem annak a rétegnek, amely valóban rosszabbul él, és amely rétegben az MSZP-nek sok szavazója volt.

A politikai üzenetekben nem kell gazdasági racionalitást keresni. Nézd meg Veres Jánost: a bloomberg-nek az alsó ÁFA-kulcs emeléséről és a vizitdíj bevezetéséről beszélt, de most, amikor ezt a szemére olvassák, perrel fenyegetőzik. Hülyeség, gondolná az ember, ott a bloomberg archívuma, úgy elveszti a pert, hogy a fal adja a másikat. De a politikai logika más választ ad: ilyen perre nem kerül sor a választásokig, utána pedig már kit érdekel.
adam 2006. 04. 05. 09:37
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
"rosszabbul élünk mint 4 éve " egyértelmü hiba volt mégha így is lenne ez nem lehet mindenkire ígaz,ez öngól szerintem.Kissa-tól várjuk az adatokat ha már egy gazdasági siteon vagyunk ez a minium.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 09:28
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
azon gondolkodtam, hogy a FIDESZ miért a "rosszabbul élünk mint 4 éve " szlogenre hegyezte ki a kampányát, amikor az államháztartási hiány növekedése és közel nulla produktum sokkal nagyobb gond.
A másik gond a lassan első hatalmi ágnak tekinthető média teljes megszálása, amely most és a jövőben feltétlen szükséges ahhoz hogy a népnek elmagyarázzák hogy miért jó nekik a rossz.
A hangsúlyt a következőkre kellett volna fektetni:
államadóság növekedése
nulla produktum, vagy PPP produktum
demográfia romlása
nemzeti tudat csökkenése
az ország lakosságának mentális és egészségi, fizikális állapotromlása
kettős mérce a médiában
(ha azt látnám hogy mind a közszolgálati, mind a kereskedelmi írott és elektronikus sajtóban "egyenlő pályák egyenlő esélyek",
talán még egy igazi(!) baloldali pártra is tudnék szavazni.)

A rosszabbul élünk mint 4 éve szlogen nem nyerő addig amíg az emberek telepakolt bevásárlókocsikat gurítanak ki a TESCO-ból, és ha másból nem de hitelből cserélik le mobiljaikat autóikat.
Magyarországon mindenki eggyel nagyobb kocsival jár mint amit anyagi helyzete indokolna, és ez más tartós használati cikkekre, ingatlanokra is igaz.
értéktévesztés jellemzi az embereket.

Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 09:24
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
De az is lehet, hogy leginkább 2002-től?
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 09:16
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Nem fog... A nagytudású különben megadta a forrását, amit úgy hívnak saját buta kútfô...: "És tévedtem, nem 1998-tól! Inkább 2000-től."

Na hát akkor gyôzzön a balliberális oldal. Az okosabbak elmennek külföldre -nem azért, mert Lopcsányi azt mondta!- a többiek pedig élvezzék a 2. Bokros-csomagot!
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 08:44
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
Szóval csak hallott propaganda és nem ismeret a GDP arányosan növekvő hiányinformációd?
Akkor miért nem írtad oda ezt a tényt is?
Nem gondolod, hogy a hiteled is romlik?
Melyik kormányintézkedés hatására élsz te jobban 2003 óta?
Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 20:53
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Na ne szaladj annyira, alljunk csak meg egy szora!

Egyreszrol, kerdeztem toled valamit az allitasod kapcsan, t.i. azt, hogy milyen hiteles forrasokbol szarmazo adatokra alapozod. Toled kerdeztem, a sajat nevemben, rad egyes szam elso szemelyt hasznalva. Erre valaszul te tobbes szam masodik szemelyt hasznaltal, olyan kijelenteseket tulajdonitottal nekem(?), amiket nem tettem, olyan csoportba soroltal be engem(?), amibe nem tartozom, anelkul, hogy ezt tudhattad volna.

Raadasul ujabb allitast tettel az adossagrol, megpedig olyat, amire aztan vegkepp nem tudok alatamasztast (bar az ellenkezojere annal inkabb), ezert jo lenne, ha most mar tenyleg eloallnal a szamaiddal, illetve azok forrasaival.

Es meg egy dolog. Az allamadossag, az inflacio es a GDP-deflator adatokat megtalalni az AKK, illetve a KSH kozleseiben. Egyik se kozvetlen kormanyszerv.
Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 20:47
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Érdekes:
link
Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 20:36
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Hooppá! Rossz helyre jöttem! :)) Tényleg eltévesztettem a topikot! :)) A "Topik Fityesz hívőknek"-be szerettem volna írni! És tévedtem, nem 1998-tól! Inkább 2000-től. Adatok, ti tudtok pontos adatokat biztosan! Fogadni merek, hogy az előző kormány munkáját, adatközléseit mind hitelesnek találtátok(játok)! Ne kérjétek, hogy Fillérre pontosan álljak elő vele! :-0 Elnézést ha beletapostam vkinek a lelkivilágába!!!! Tényleg rossz helyre tévedtem, inkább dolgozom még! Ui: Rosszabbul éltem '98-'02 között, mint most!! Mindenkinek sok szerencsét a piacon, további kellemes trédelést! Az én véleményem nem számít, mert nem Fideszes vagyok. Pá!
Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 16:37
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
Kedves kissa33!

Kerlek mutass egy megbizhato forrast, ami alatamasztja azt az allitasod, hogy az eladosodas 1998-tol indult be! Koszonom.
adam 2006. 04. 04. 16:19
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#22
Kissa elég hiányosak a témában az ismereteid a beírásod szerint,vehetnéd a fáradságot mielött beírsz,hogy utána nézel az adatoknak mert valótlanságot írtál.
Törölt felhasználó 2006. 04. 04. 16:06
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Azt állítod, hogy a GDP arányos eladósodás 1999-ben indult meg hatalmas lépésekkel abba az irányba, ami az ide 60%-os szint átlépését is eredményezi?
Vannak adataid?
Hány százalékon volt az adósság 1998, 2004-ben és 2006-ban, a választások időpontjában?

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek