Topikgazda: opposition2002 2006. 03. 13. 14:19

Fekete, Marjai és Mosonyi miatt "vétózott" a köztársasági elnök  

Ugrás a cikkhez
A Kádár-rendszer szimbolikus alakjainak tervezett kitüntetése miatt fordult az Alkotmánybírósághoz a köztársasági elnök. Az InfoRádió úgy tudja, hogy március 15-én Fekete János, a Magyar Nemzeti Bank volt első elnökhelyettese, Marjai József volt miniszterelnök-helye ttes és Mosonyi Emil, a bősi vízlépcső tervezője kaphat kitüntetést.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=66104
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:25
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#220
nem tudom nekem miért ill. mi fájna...és miért ne kritizálhatnék
ok nézzük mit tudsz mondjuk te feketéről...
szerinted amit csinált mi volt mennyit ért, más hogy csinálta csinálta volna akkor.
nézzük pl a mai magyar mnb-t és mondjuk járait...
úgy tudom két három politológus monjuk ott ahol te említetted vagy a hír tv-ben összeül akkor mindennel lehet őket vádolni csak elfogulatlansággal nem....
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:22
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#219
azt gondolom, hogy elmondhatom a véleményem a köztársasági elnökről
és azt is gondolom, hogy ő elnökként nem teheti mindig azt, amit szeretne.
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:19
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#218
ok legyen rajtam nem múlik...
1 valóban.
2. nem nincs időm visszakeresni de tudom mit írtam.
3.nézzük
4. hogy hol és hogyan nem igazán érdekel, arra hivatkozott, hogy egy testület alapján ezeket az embereket (most mindenkiről beszélve, nem csak az ominózus 3-ról) tartják kiemelkedőnek szakmai és emberi kvalitásaik miatt.
5. Jó néhányuk semmilyen tekintetben. ezek alapján az elmúlt 15 évben és természetesen most sem kaphatna kitüntetést, sokuknak méga levegőért is fizetniük kellene, de mint korábban most is a pártok holdudvara kapott...
6. ezt az előbb írtam le csak a gesztust kellett volna megtennie és már más az ábra saját magát égette volna le alaposan fekete...
ha még kérdésed adódik tedd fel...még egy darabig itt vagyok.
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:16
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#217
.....te kerülöd meg a valós problémát....
konkrétumokat írj lszi....bár nem vagy könnyű helyzetben.............nehéz lenne.......

még a tegnapi LAPOZÓ című műsorban.....

(ahol magukat függetleneknek valló politológusok ülnek....valójában ŐK sem teljesen elfogulatanok....egyiküket szerencsém van ismerni)

egyhangúlag érthetetlennek tartották a 3 személy kitüntetését!!!!!!!!

sőt...........!!!!!!!

Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:13
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#216
Szerinted nem más méltatlanul kapni, mint méltatlannak adni?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:12
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#215
Valóban?
Ha valóban leírtad volna a válaszokat, akkor nem konkrétan hivatkoznál?
Nézzük még egyszer, hogy mikre válaszoltál?
Konkrétan miért jelölte a miniszterelnök ezeket állami kitüntetésre?
Hol és hogyan indokolta döntését?
Minden tekintetben méltóak ezek a kitüntetésre?
Hogyan fogott volna kezet a köztársasági elnök a kitüntetettel, ha annak keze tele volt?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:11
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
lehet elemezni mindent...
miért tud a nemtudomhány kitüntetettből 99 % kultúráltan viselkedni, miért nem tud szabad györgy és solyóm???
a jobbkezes verzióra pedig csak nyújtania kellett volna a kezét solyómnak fekete felé és mint korábban írtam, ha nem fogadja fekete akkor most nem lenne ez a topic téma vagy nem ez lenne, hanem fekete tuskósága....
de már ezt is korábban leírtam...
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:07
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
az egész topic a válaszról szól a beírásaim elolvasása után valószínűéleg rájönnél, ha veszed a fáradságot....
de én úgy látom te nem arra vagy kíváncsi
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:07
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#212
S ezáltal úgy gondolod, hogy amit a köztársasági elnöknek nem szabad, azt szabad Neked?
Nem inkább azt kellene kutatni erőiddel, hogy miért lettek jelölve ennyire méltatlan emberek?
S ha erre tudsz válaszolni, miért ne lehetne elemezni a köztársasági elnöki reakciókat?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:04
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#211
Mi az az egy dolog, s mi a válasz rá?
Vagy mégsem olyan egyszerű?
De akkor miért fáj, miért nem választ adsz, miért kritikát?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:03
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#210
Nem gondolod más beszélgetni valakivel, bárkivel is, mint mosolyogva kitüntetni mindenki szerint méltatlanokat?
S miért jobb kézzel vette át a érdemtelen éremet a kitüntetett?
Bal kézzel akart kezet fogni?
Nem lehet, hogy eleve ő volt a provokátor, bosszúból, mert méltatlannak tartotta őt erre a köztársasági elnök?
Hiszen az alábbiakból mi mást láthatnánk, minthogy a méltatlanságuk kérdésében teljes egyetértés van?
A kérdés így már nem csak az, hogy miért lettek jelölve a miniszterelnök által, illetve, hogy miért nem indokolta jelölését?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:02
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#209
szerintem nem bújok semmmi mögé inkább te nem olvastad a topicot csak körözöl egy dolog körül mint kutya a farka körül a rajzfilmben
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:00
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#208
Egyetlen érvem van, az hogy az államfő senkit sem alázhat meg nyilvánosan, nem vagyunk az alattvalói.
A magánéletében azt csinál, amit akar.
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 13:00
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#207
igaz erre én is:-)
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:58
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#206
......1-2 tény (amivel ugye nehéz vitakozni) és kérdés már felmerült itt a topicban ..........melyekre még mindig nem érkezett érdemi válasz.....?!

(persze valójában MINDENKI tudja a választ.......de ez egy emberi gyarlóság .....nehéz kimondani!!!!)

ilyenkor, ha elfogynak az ellenérvek , a konkrétumok a cáfolhatatlan történésekkel szemben.....mindig a demagógia , populizmus és elgogultság fogalmak mögé a legkönnyebb bújni....
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:58
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#205
Mit is tehetnél, ha nincsnek érveid?
De nem gondolod, hogy nem itt kellene uszítással foglalatoskodnod?
Nem inkább a Magyar Fórum fórumában kellene ezt a stílust villogtatnod?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:57
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#204
most az említett urak nem kaptak kitüntetést, viszont az elnök úr velük parolázik.
Kíváncsi vagyok, hogy mi alapján tesz ilyen különbséget.
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:56
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#203
Kiket is alázott meg?
A miniszterelnöknek viszont nem kötelessége lenne, hogy méltatlanok jelölésével ne értéktelenítsen el egy kitüntetést, illetve ne ossza meg a társadalmat ilyen hatalmas mértékben?
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:53
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
csak uszítok
Törölt felhasználó 2006. 03. 17. 12:52
Előzmény: #198  adam
#201
Nem kívánja senki, hogy az említettek példaképek legyenek, de szerintem igenis minimum, hogy az államfő ne alázzon meg nyilvánosan embereket!!!

Topik gazda

aktív fórumozók