Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 00:05
Előzmény: #21019  Törölt felhasználó
#21020
hol van a blogod? :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 00:04
Előzmény: #21018  Törölt felhasználó
#21019
Mostanában gyakran eltalálom a pozikat, statisztikailag ezért ennek most rossz pozinak kéne lennie.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 23:56
Előzmény: #21012  Törölt felhasználó
#21018
szeretem az összeesküvés elméleteket :)

ha jól értem a dolgokat az egyik alappal összejátszva egyéb úr le tudja csökkenteni az árfolyam feltornászás költségeit, ehhez viszont szükség volt a likvid econetre, mert csak így lehet az alapnak 15%-os súlyozást is alkalmaznia.

Egyéb úr hagyja még tankolni az alapot kb olyan 5-10%-ig, és utána indulhat a mandula :)))
Az alap is besegít a maradék 5% bevásárlással, meg Egyéb úr is rágyorsít :))))

Akkor lassan 200-250-en leszünk nemsoká :)
amikor elindul a német piac, hiszen elértük az eurós árat...
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 23:14
Előzmény: #21008  Gergi
#21017
Ezt gazdi nem fogja elolvasni, mert ez !!!kezdőknek!!! szól.
Ő pedig mint olyan tévedhetetlen, és ez a sz@r akkor is csak 60 Ft-ot ér :)))

Erre írtam folyamatosan: visszatérhet a 60Ft-ra, de az a kérdés hogy mikor! Előtte még akármi is lehet...
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:51
Előzmény: #21015  Törölt felhasználó
#21016
ki az a vállalkozó szellemű egyén, aki itt rendszeresen előfordul, van ecója, tud angolul, és vállalja h lefordítja nekem azt a kb másfél oldal angol nyelvű anyagot, amit a googleban találtam?
e-mail címet kérek, és előre is nagyon megköszönöm
szkkati@citomail.hu
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:16
Előzmény: #21011  Törölt felhasználó
#21015
én mindig írtam: nem véletlen a forgalomgenerálás!

ennek a részvénynek a napi átlagos forgalma kb 30-70Milla körül tehető szvsz...nem volt semmi a generálás, a BUX hír ehhez kevés lett volna
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:13
Előzmény: #21012  Törölt felhasználó
#21014
na jo, te értesz hozzá ugyhogy neked ez a két link nem jelentett ujdonságot!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:13
Előzmény: #21002  pampa
#21013
pampa, szombati v vasárnap esti levelezésünk alapján kérdezem, Te tucc valamit?
találtam valamit angol nyelven, de ez az on-line fordító szal katasztrófa
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 22:11
Előzmény: #21011  Törölt felhasználó
#21012
Ugyanarról szól a két történet. Egyéb úr is fog vigyorogni rendesen. Félreértés ne essék: soha nem mondtam, hogy az eco jó cég, most sem mondom, nem is érdekel, hogy jó vagy rossz, most vagy a jövőben. Az árfolyamok mozognak, aki jó irányban áll, az nyer, aki nem, az veszít. Az idézett példákban szereplő részvényeken sem csak bukni lehetett, a másik oldalon állva ugyanannyit lehetett keresni is.

Az ecoban az a különleges, hogy a magyar piacon kevés az olyan cég, amelyiktől reálisan elvárható az árfolyam nagyságrendnyi változása, az eco ilyen. Ráadásul aki vette a fáradságot és mögé nézett kicsit, az ezt már 60 forint körül láthatta, ahol az irány is teljesen egyértelmű volt, lejjebb már nem volt tere az árfolyamnak. Volt idő beszállni, bármennyit meg lehetett venni. Aki ott vett, az már csak a nyereségét kockáztatja, nem a tőkéjét. Persze, a tömeg szét fogja bukni vele magát, a tőzsde erről szól. Nyilasi, és a hozzá hasonló körültekintő guruk ahhoz nem voltak elég okosak, hogy időben vásároljanak, most már csak ahhoz lehetnek elég okosak, hogy ne a csúcson tegyék meg. Így nem fognak nyerni, de legalább bukni sem. Márpedig a tőzsdén ez is komoly teljesítmény. De sok embert ismerek, aki visszatekintve tőzsdei pályafutására utólag már boldogan kiegyezne egy nullszaldóval!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 21:42
Előzmény: #21010  Törölt felhasználó
#21011
No persze a tőzsdén ennél sokkal nagyobb anomáliák is előfordulnak. Irdatlan drágák is tudnak lenni a divatos részvények / instrumentumok, miközben az olcsó dolgok legtöbbször a kutyának sem kellenek. Sőt, legtöbben pont azt akarják megvenni, ami már piszok drága, mert azt látják hogy a múltban mennyit emelkedett, és azt gondolják hogy ez a jövőben is így lesz. És ha elég sokan ezt gondolják, és vesznek és vesznek és vesznek, akkor tényleg még drágább is lesz. Így a drága még drágább lesz, majd aztán annál is drágább, majd annál is még drágább… majd a méreg drágánál is drágább, és aztán még annál is drágább… (Egészen addig, amíg van utánpótlás az újabb vevőkből és pénzből.) Ezt a folyamatot én pilótajátéknak hívom. Mások tőzsdei befektetésnek.



Az alábbi papper a világ egyik drágább pilótajátéka volt. Úgy 200 milliárd dollárt ért a JDS Uniphase tőzsdei értéke az ezredfordulón, miközben nem volt 1 milliárd az árbevétele. Profitról meg ne is beszéljünk, mert még soha az életben nem volt nyereséges. Akkor se, most se, és valószínűleg soha nem is lesz. Stabilan és masszívan veszteséges az üzletmenet.

A 300 dolláros tetőn lefelézték a névértéket / megduplázták a részvények számát, majd onnan aztán 99%-os eséssel egészen 1 dollárig zuhant. Aztán nehogy az 1 dolláros limit alá esés miatt töröljék a tőzsdéről, (ugyanis az 1 dollár alatti részvényeket rövid időn belül törli a Nasdaq), ezért 8 régi részvényt összevontak 1 új részvénybe. Ennek a legutóbbi leosztásnak megfelelő szintetikus árfolyamot mutatja visszamenőleg is a grafikon. A lényegen ez azonban nem változtat: az árfolyam 99%-ot esett, és esély sincs hogy ebből valami szignifikánsat visszadolgozzon. Sőt, kész csoda hogy nem ment még tönkre a cég a folytonos masszív vesztségekbe. Valószínűleg mindig sikerül új részvényeket kibocsátani és eladni néhány baleknak, mint a Humet és Econet esetében. Az egykori alapító és góré, Straus papa arcáról épp ezért szinte letörölhetetlen a vigyor. Ekkora szemetet ilyen drágán eladni a balekoknak tényleg hihetlen teljesítmény volt. Arról nem is beszélve hogy irányítása alatt 2001-ben 56 milliárd dollárral világrekord vállalati veszteséget ért el a cég.

link

na de elolvasni waz!!!!


Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 21:38
Előzmény: #21009  Törölt felhasználó
#21010
akkor én is adok egy linket !!!!!

d elehet hogy bemásolom mert már vagy 3 nappal ezelött volt aktuális!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 21:35
Előzmény: #21008  Gergi
#21009
Gergi linkje tanulságos lehet Gazdagodó és még sokak számára.

Ez a likvid részvény lista nekem eszembe sem jutott, pedig milyen kézenfekvő. Nem értettem, hogy minek ez az irdatlan forgalom az utóbbi hetekben, már jóval azután, hogy döntés született az index tagságról. Mert az indexbe kerülésnek ugyan feltétele némi likviditás, de ezt az eco sokszorosan túlszárnyalta, ráadásul már rég tény volt az BUX tagság, amikor a legnagyobb darabszámok pörögtek. Így ez is a helyére került. Úgy látszik, az árfolyam felhúzásának nemes feladata tényleg az alapokra van osztva. Egyéb urat ismerve nem gondolnám, hogy arra vár, amíg néhány alap magától meglátja az ecoban a nagy lehetőséget, valószínűleg már előre megállapodott néhány alapkezelővel a megvásárolandó darabszámokról is. Még arra is lenne fogadásom, hogy melyik alapkezelő lesz a legnagyobb vevő. És nem is fog rosszul járni. Ezt Egyéb úr garantálhatja neki, ha összehangolják a kiszállást. Egy részvényalapnak nem is kell annyit kaszálnia, végül is csak ügyfelek pénzét kezeli. Elég, ha ő a legjobban teljesítő alap, hogy a jövőben is hozzá vigyék a pénzt. 10 százaléknyi eco-val garantáltan verni fogja a többit.
Gergi 2007. 04. 02. 20:58
#21008
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 19:41
Előzmény: #21006  Törölt felhasználó
#21007
Nem azért, de ha 2Ft-tal lejjebb zár, én nyerek. :o)
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 19:03
Előzmény: #21005  Törölt felhasználó
#21006
appppppppppppppppáááám!!

líkvíd a ekónet!!!!

apppppppppppppáááááám!!

és akó mí van??? :))))))))))))))))

jóó líkvíden fóg zúhani amikó eladják a bentfentesek

de ugy látom van ójan hűje akí megveszi a líkvíd ekónettet

:))))))))))))))))))))))))))))

Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 17:50
Előzmény: #21004  Törölt felhasználó
#21005
kimike köszike
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 17:47
Előzmény: #21003  Törölt felhasználó
#21004
likvid papir nem azt jelenti,hogy minden nap kell hozni a 100 milliós forgalmat,haneméves szinten és napi átlagra lebontva.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:52
Előzmény: #21002  pampa
#21003
Hát ha ez ma likvid volt, akkor átnézem mi mit jelent.
pampa 2007. 04. 02. 16:48
Előzmény: #21001  Törölt felhasználó
#21002
Azért ez nem rossz!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 16:45
Előzmény: #21000  pampa
#21001

Topik gazda

werkaz
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek