Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 18:34

Külföldi tőzsdén vásárolnék - hogyan? hol? mit?  

ajánlgatják az itthoni cégek (pl. Concorde-nál láttam), hogy velük vehetsz részvényt a német tőzsdén... drágáért. ráadásul megbízást csak telefonon adahtsz.



nem rossz? de.



miért ne mehetnék el pl. egy német brókercéghez és kihagyni belőle a magyar sápot. elvégre is EU állampolgárok vagyunk, vagy mi?!



kinek van infoja arról, hogy mi kell ahhoz, hogy egy német brokicégnél értékpap számlát nyissak és neten kereskedjek itthonról?



ezügyben bármi infó istenhozott!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 02. 13. 15:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Kínai és Indiai részvényekben tudok segíteni.
Én csak ezt tankolom.
gleopold@citromail.hu
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 23:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
www.ameritrade.com
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 22:47
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 20:59
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
a cím helyesen: balazs.to@gmail.com
BOCS!
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 20:58
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Romulus,
Írjál nekem légy szíves egy mail-t a balazs.to@gmail.hu-ra. Lenne pár kérdésem a nordnetonline-ról.
Előre is köszönöm
-tb-
Törölt felhasználó 2006. 01. 22. 22:03
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
annyira jó fej voltam, hogy éppen csak azt nem mondtam, melyikről van szó:

www.nordnetonline.de

de tényleg, tudtok ennél jobbat?
Törölt felhasználó 2006. 01. 20. 11:06
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
ha már én nyitottam ezt a topicot, illik elárulni a tuti tippet! :) amit ráadásul Pitypangnak köszönhetek!

a nordnetonline.de XETRA forgalomra a tranzakció értékétől függetlenül fél évig 2,45 Eurós megbízási díjat számol fel és 11 euróért adja az online hozzáférést.

hát tudtok ennél jobbat?
Törölt felhasználó 2006. 01. 19. 01:18
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Csak nem talalom azt az osszehasonlito linket. De rabukkantam egy parameterezheto oldalra, mennyit, hanyszor stb, es kiadja az altala legjobbnak tuno valasztasokat. Na ezzel is lehet egy kicsit jatszani, akar ra lehetne bukkani valami olyasmire mint itthon az equitas

link
Törölt felhasználó 2006. 01. 19. 01:00
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Nemet online brokereknel nem talaltam angol valtozatot sajnos, en is csak torom ezt a nyelvet. A DAB melletti valasztas: olyan nemet opciok, amik nincsenek az IB-n. Mert kulonben az a nyero arban. A tobbi nemet brokerrel osszehasonlitva: valamivel olcsobbnak tunt, ingyenes szamlavezetes, olcso transzfer dij, a tobbitol konyebben navigalhato oldal. Meg nehany kedvezmeny, ahogy irtad Romolus, ezek azert mar versenyeznek a kuncsaftert. A szamlanyitas titka: a jelentkezesi lapon az alairasodat hitelesiteni kell, ezt barmely nemet postan megteszik. De szerencsere telefonon azt is mondtak, hogy nekik jo a nemet nagykovetseg hitelesitese is. Itthon 9-12 kozott, be se kell jelentkezni, es 3800Ft-ba kerul.
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:53
#20
a link, amit a német tőzsde segítőkész munkatársa átküldött történetesen szuper!

megtalálható az összes német kereskedőház linkje:

link

és ez az oldal angolul van!

most aztán lesz mit szemezgetni...
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:40
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#19
Pittypan, ez nagyon komoly kis linkgyűjtemény. most nézegetm őket. láss csodát, itt a brokiházak marketingelnek és versenyeznek a kliensért.... nem pont, mint Mo-n.

köszi mégegyszer a linkeket.
(egyébként mi alapján válaszottad a DAB-ot?)
gardonyim 2006. 01. 18. 16:29
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#18
Szia Pitypang!

Van ezek között olyan, amelyik angolul képes/hajlandó kommunikálni?

Üdv,
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:28
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Gomb: mikortól vásárolhatsz?
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:20
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
IB mellett igen.
engem amerika is érdekel, meg mindenféle futures és olcsók, jók azt hallottam.
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:05
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
Gomboc! köszi a fio-t. pont nemrég olvastam róluk, hogy most veszik be (meg) Magyarországot. átnézem az oldalukat.

te végül az IB-mellett döntöttél Gomboc?
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 16:02
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Pity! ez nagyon jól hangzik.
én a nagy kutakodásba a Deutsche Börsehez intéztem egyenes a levelem és ez a válasz jött

leider können Sie selbst nicht direkt an der Börse Aktien handeln. Sie müssen zunächst ein Depot/online-Depot bei einer Bank Ihres Vertrauens eröffnen. Dort geben Sie dann die Order zum An- oder Verkauf von Aktien
auf.

Dabei können sie Xetra als Börsenplatz auswählen. Eine Liste der
Banken, die über einen Xetra-Anschluss verfügen finden Sie auf unserer Website
unter

Home > Privatanleger > Aktien > Marktteilnehmer

Mit freundlichen Grüßen
www.deutsche-boerse.com

ha valaki igényli a fordítást szívesen leírom.

azért érdekelne Pitty, mert engem konkrétan a német tőzsde érdekel, az IB-nél meg azért fizetsz, hogy egy halomhoz hozzáférsz. tetszik az IB, csak nem látom át, hogy hogy nyithatnék számlát náluk, mert amit a külföldi nyitásról olvastam, abban meghatároz néhány országot és slussz.

én ugyan most afrikában élek, de nagykövetség itt is van. meg németország sincs azért annyira messze, szóval nagyon várom a tapasztalataid Pity!
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 14:54
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
romulus nézd meg még ezt is.
www.fio.co.hu
ezek beszélnek magyarul, itthon mindent el tudsz intézni.
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 13:51
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Sziasztok!
En is az IB-t valasztottam volna alacsony jutalekai miatt, de tobb olyan opcio nincs naluk, amit a nemeteknel akarok hasznalni. Ezert ezen a heten inditottam el egy szamlanyitast egy nemet brokernel, anelkul, hogy kiutaznek (a kulcs a nagykovetseg:-). Ez ugyan dragabb, de meg mindig olcsobb es valoszinu jobb mint az ieb. Szivesen irok esetleg majd a tapasztalatrol. Nehany link, sajna az osszehasonlito oldalt sehol sem talalom

link
link
https://www.cortalconsors.de/euroWebDe/
www.comdirect.de
link

En a DAB-ot valasztottam, de kb meg 1-2 hetig szerintem nem jutotk hozza (nyitas + atutalas).
Törölt felhasználó 2006. 01. 18. 10:31
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Gibi! Meddig jutottál?

olyat nem ismersz, ami csak német tőzsde? háthta az egyszerűbb...
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 21:36
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
:) Gibi, hát akkor ezúton is isten éltessen Téged Afrikából! való, mi való, innét kevésbé meglepő, hogy én itt vagyok, de nyilván onnét fura, hogy itt is lehetnek valakik ott... :)

a keresekedé innét annyiban még izgalmasabb, hogy a nap 24 órájából max. 15-ben van net, és nem a legklasszabb, hogy nem tudod előre, melyik lesz az a 15 óra... :) "ó,óóóóó, mesebeli Afrika!"
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 20:38
#9
Beszarás ez a net. Dumálgatunk aztán kiderül, hogy Afrikából írsz. Hiába, én még mindig felkapom a fejem, lehet, már öreg vagyok. :)

Miután itthonról kevés infóval rendelkezem, ezért inkább nagyobb cégekre figyelek, és bizony meghallgatom a tanácsokat is. Nem mondom, hogy mindig jók voltak, de nagyobbrészt igen.
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 20:05
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
klassznak tűnik ez az IB! olvasom ezerrel az infokat... kösssz, hogy segítesssz! csak nem Te is éppen regisztrálni készülsz ott? :)
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 19:57
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
www.elitetrader.com
itt találhatsz tapasztalatokat és más brókereket is.
IB-nél kitöltöd az online applicationt, utána el kell küldened a fontosabb papírjaidról fénymasolatot/scannelt verziót, utalod a pénzt és kész.
itt tartok...
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 19:42
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Gomboc! ez nagyon profi, csak még arra nem jöttem rá (egy fél óra tanulmányozás után), hogy nekem hogy lehet itt számlám...

Te tudod? megosztanád, plz!
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 19:19
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Gibi: ahol mostanság élek (afrika), oda nem ér el az ilyen luxus, mint nyomtatott Figyelő... :( de megnézem az fn.hu-t. hátha feltettek belőle valamit.

a concordeal nekem csak magyar tapasztalataim vannak. egyelőre nem estem hanyatt a tippjeiktől (azért vagyok most pl. beragadva flaxiba) :( reméljük azért jól sül el...

viszont német piacon több fantáziadús kispapír forog és ami a lényeg, nem humetből vannak!!!

gibi, írsz még egy pár sort a tapasztalataidról (csak a concorde-os tippekre mozdultál? figyled real-time a külföldit is? spekizni nem próbáltál külföldi papírral?)
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 19:13
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
bárcsak a (beragadt) papírjaim pörögnének úgy, mint a fórum témám! :) nagyon köszönöm a gyors hozzászólásotokat!

megnézem ezt a interactivebrokers-t... van benne személyes tapasztalatod?
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 19:01
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
www.interactivebrokers.com
német piacon 0,1% a jutalék.
Törölt felhasználó 2006. 01. 17. 18:51
#2
Olvasd, el az eheti Figyelőt, van benne egy cikk a külföldi részvényalapokról (ha jól emlékszem), ahol érintőlegesen a Te kérdéseddel is foglalkoznak.

Egyébként én a Concorde-nál kereskedem külföldön is, a jutalék tényleg nem alacsony, viszont igen jó tippjeik vannak. A Partygaminggel pl. több mint 40%-ot kerestem bő egy hónap alatt.

Topik gazda

romulus
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek