Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 08:37
#29040
Miről maradtam le?
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 08:19
Előzmény: #29038  Törölt felhasználó
#29039
ugye nem olvastad el Civin minden tegnapi kommentjét, azért kérdezel most ilyet?
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 08:18
#29038
Amikor Civin úr megjelenik a fórumon, utána
rögtön jönnek a hírek. Lehet hogy ma lessz a GYJ?
stacstac 2008. 07. 18. 07:32
#29037
üdv spekik!

többször leírtam már:
aki elégedetlen a papírral az ne vegyen belőle!
de akkor sem ha elindul felfelé!
ha valakinek van akkor pedig nem éri meg kelteni a pánikot mert csak a pozitoknak ártotok!

Civin Úr!

akik végigkövették az elmúlt éveket velem együtt tudják hogy ember feletti teljesítmény az amit a HUMET csoport érdekében tett!

remélem nem sértődik meg a sok negatív hozzászóló miatt!

mindenkinek:
remélem az otp hatalmas esése alatt sokan írtak Csányi Úrnak is hogy tegyen már valamit és remélem ugyanennyien szídták őt!

sok pénzt mindenkinek és aki nem bírja vagy tuti hozamot akar annak: diszkont kincstárjegy!!!

ha valakit megbántottam volna akkor elnézést kérek!

Civin Úrnak meg további sikereket kívánok amiből a részvényesek is fognak kaszálni!

sok pénzt mindenkinek még egyszer!
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 01:41
#29036
Jó Mindenki,

a jó Jovi hozzászólása a legszebb, válaszoltam arra, amit kérdezett, szó szerint, de ez sem volt jó.
Jó Puritán azt sem tudja miket ír.
A 041-es előjön a Kerge Bikával, amikor erről már néhány sort tegnap írtam.

Hölgyeim és Uraim, köszönöm. Azt hiszem ennyi volt.

Őszinte hívük

Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 21:48
Előzmény: #29034  Törölt felhasználó
#29035
Kedves samu1,

zavarba hozol, de köszönöm!

Igen, van Humet részvényem. A mostani beszerzések veszteségesek, de hozzátartozik a képhez, hogy én közel 10 éve foglalkozok a Humettel, kisebb-nagyobb intenzitással, figyelemmel. Bár sosem számoltam össze, hogy pontosan ez a 10 év milyen eredmény hozott a humet pozícióimon, az biztos hogy pozitív a szaldóm.

Csak egy kis érdekesség, közel 10 éve, amikor 1999 nyarán megvettem az első darabokat, azok közé tartoztam, akik a mindenkori történelmi minimumon 14-15 forinton vásároltam. A legszebb idők persze a 2000-es év elején az FDA regisztráció idején voltak, amikor a BÉT történetében példátlan módon a papírok 2-3 hétig fel voltak függesztve, majd amikor ismét a parkettra engedték őket akkor 50 Ft alól 250 fölé mentek, úgy hogy kb két hétig venni se lehetett igazán, mert a kereskedés elején rögötn kiakadtak 20%-on. Én valahol 220 felet adtam el az utolsó darabokat, nem a csúcson, de döbbenetes élmény volt, olyan, amit soha nem lehet már a BÉT majd átélni. Ebben szinte biztos vagyok. Szóval, érzelmileg is kötődöm a humethez.
És ez a bajok gyökere. Nem szabad érzelmileg kötődni egy részvényhez - talán csak akkor ha tied a cég többsége, vezetése, stb. hiszen, az ember így hajlamos egy szemellenzőn keresztül nézni az eseményeket.

Sokáig nagyon nem kedveltem a történetet, aztán valamikor tavaly első félévben, megjelentek azok a jelek, amikre azt írtam:"ez a humet, már nem az a humet". Azóta ez itt szállóige, és hajlamos vagyok mostanság azt hinni, hogy rosszul ítéltem meg a helyzetet, és ez még ugyanaz a humet, mint a 2000-es évek elején volt, persze más méretben stb., de ugyanazok a módszerek.

De, ha valaki végig gondolja higgadtan - márpedig tőzsdézni csak így szabad - akkor azért látható, hogy nagyon sok minden nagyon más, és nem negatív értelemben. Persze, jobb lehet a baráti kezek közé tartozni, de aki nem kapkod most, türelmes, az még mindig úgy gondolom hogy kereshet a papírral 2008-ban. Persze nem mindegy, hogy 90-ről, 80, 70, 60, 50 vagy ki tudja honnan, de kereshet. De persze 50-250 sztori már nem lesz, legalábbis nem 2 hét alatt.

Szóval nyugodt vagyok, de Dr. Nagy féle kavarás erősen rontott a történeten. Persze, ezen még lehet javítani, de nem jó belépő, bemutatkozás a tőkepiac világában, ha valakinek az az első dolga, hogy mindenki (értsd. kisbefektetők) hátamögött, BENNFENTES információk birtokában próbál meg pénzt keresni, úgy, hogy nem elég amit BARÁTI KÉZKÉNT, ADÓOPTIMALIZÁLVA! kap a cégéért. Nagyon nem szimpatikus húzás.

Röviden:-) ennyi, volt egy kis időm, és kijött a klaviatúrámból:-)

Üdvözöl,

Döme
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 19:51
Előzmény: #29033  Törölt felhasználó
#29034
Döme Te egy igazi Úriember vagy (kár, hogy nem ismerlek) a mondataidból itélve.

Mióta elolvastam a írásod, azon gondolkodom,- van e Humet rv.-d?

És ha van, hogyan tudsz ilyen nyugodt lenni?

Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:53
Előzmény: #29019  Törölt felhasználó
#29033
Kedves János,

10 év hosszú idő, nem tudom hányan figyelik a Humetet és téged innen, a fórumról.
Éppen ezért, bízom benne, hogy megszívleled amit mondok/írok.

Lehet - bízom benne - hogy rosszul ítélem meg Dr. Nagy jellemét, ténykedését, ügyeit, de csak az alapján tudok ítélni, amit látok/hallok/olvasok. Mindenki felé, akit nem ismerek, bizalommal állok, és csak utána vonok le következtetéseket, ez Veled is így volt. De, engedtessék meg nekem, hogy a publikus információk alapján így ítéljem meg Dr. Nagyot, hiszen ő NEM PUBLIKUS információk alapján próbált meg a tőzsdén keresni.

Ez óriási hiba, főleg ha a tőzsdén kíván tevékenykedni, ahol a BIZALOM, TRANSZPARENCIA sokszor fontosabb mint az eredmény, profit.... Hiszen hiába a profit, eredmény, ha a cég vezetőinek, fő stakeholdereinek nem hisz senki, vagy kevesen, vagy egyre kevesebben.....

Persze, innen szép javítani, és a bizalmat visszaszerezni. Az persze nehezebb lesz.....
mármint Dr. Nagynak.

2-es pontod:
Ennek fényében különösen megdöbbentő, hogy Dr. Nagy egy ilyen felvilágosítás ellenére döntött úgy hogy bennfentes információk birtokában kereskedik.

Zárójeles javaslat: az így szerzett csorbát, úgy orvosolhatná Dr. Nagy, ha bejelentést tesz, hogy akkor mennyit vett, milyen árfolyamon, és azóta mennyit adott el, vett stb..... Jó János, remélem ezt megfogadjátok, gondolom van némi ráhatásod Dr. Nagyra......

Végül, a 3-as pont:
Ez baj, mármint hogy nincs jelentősége számotokra. Talán, eljön az az idő amikor lesz. hidd el megéri, hiszen Te is tulajdonos vagy a Humetben, és gondolom nem mellékes számodra, hogy mennyit ér Neked, Teréznek és még ki tudja kinek. Azt mondod, fontos Neked, hogy mindent megtegyél azokért, akik esetleg vettek, előtte jól átgondolták döntésüket, és még is veszítettek humet befektetésükön. Nos, János, ha az IR-ra egy kicsit többet adnátok, akkor tényleg mindent megtennétek, vagy legalábbis többet ezekért az emberekért.

Üdvözöl, 10 év után is:-)

Döme
Jovi 2008. 07. 17. 17:48
Előzmény: #29030  Törölt felhasználó
#29032
Jó Civin úr,
minek is kérdezne bárki, ha úgyse arra válaszol? Én azt kérdeztem kérték-e a keletkeztetést.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:46
Előzmény: #29024  Törölt felhasználó
#29031
"nem követek el bűncselekményt (bármennyire is így véli)"

többször írta már h nem követ el büncselekményt - mért kell ezt állandóan bizonygatnia?
én biztosan nem írtam és nem is sugaltam ilyet.
biztos vagyok benne h mostmár nagyon óvatos hiszen egy ballépés és a cégnek az uj cégeinek árfolyamilag annyi.

itt mindenki pontosan tudja h nem a humi adogat folyamatosan - mert azt ön biztosan jelentené - hanem a baráti kezei, akiknek az ócsó papírokból bőven juttatott
hogy nekik kell e vagy hogy jelentenek e engem igazán nem érdekel
(bár ami igaz az igaz lehet trükközni ezzel is de ez lényegtelen nem érdekel)

amit viszont mostanában tesznek a baráti kezei az tiszteségtelen.

megmagyarázom:
azért tisztességtelen mert ha normál, reális áron jutottak volna ezek a személyek, cégek a papírjaikhoz akkor biztosan nem adták volna el a több millió darabot ilyen árfolyamon!!!!!!

miért is ez a kivételezés???

de meg kell hagyni amennyire csak lehet "vigyáznak" az árfolyamra de sok ócsót már csak nagyon lassan tudja felvenni a piac (ebből is látszik h az eladásaik mennyire megtervezettek - profi módon csinálják.)

nem is oly rég még 400k 29-esről írt amit kiadott ami talán már akkor sem volt igaz!

ön folymatosan csúsztat és beírásaival mint ahogy mások is írták megtéveszti a még hiszkeny kisbefektetőket
ez is tény - ha gondolja kikeresem egyenként ezeket a beírásait!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:37
Előzmény: #29028  Törölt felhasználó
#29030
Jó Civin!

Előkerült a mélyből egy érdekes topik, az a címe, hogy Civin János kapta a Kerge Bika Díjat.

Oda mikor fog írni és védeni a mundért?

Üdvözlettel:
havi041
Jovi 2008. 07. 17. 17:31
Előzmény: #29027  Törölt felhasználó
#29029
Nem szoktam vádaskodni, biztosan összetéveszt valakivel.Az a baj, hogy ezek a részvények 2010-ig nyomasztólag hatnak az árfolyamra.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:29
Előzmény: #29026  Törölt felhasználó
#29028
Jó Civin,

Most mind a ketten tévedtünk ;):

Grey Market
There are no market makers in this security. It is not listed, traded or quoted on any stock exchange, the OTCBB or the Pink Sheets. Trades in grey market stocks are reported by broker-dealers to their Self Regulatory Organization (SRO) and the SRO distributes the trade data to market data vendors and financial websites so investors can track price and volume. Since grey market securities are not traded or quoted on an exchange or interdealer quotation system, investor's bids and offers are not collected in a central spot so market transparency is diminished and Best Execution of orders is difficult.

Egyébbként a Humet Nyrt.-t is így jelöli.

Jó munkát!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:28
#29027
Jó Jovi,

ez igen! Végre kérdés és nem vád (köszönöm, ez azért a ritkább verzió):

A válasz:
Nem, a részvényeket még nem keltkeztettük (KELER procedúra) és így még nem is kerülhettek a tőzsdére.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:25
#29026
Jó Landov,

az ember sok mindennek ki van téve; a GREYMARKET jelzés egy már pozitívan lezárult SEC vizsgálat (az okról közleményt tettünk közzé) következménye.
Majd leszedik, ha jónak látják az SEC-nél.
Erre nekünk nincs hatásunk, ha csak nem annyi, hogy épkézláb és működő céget csináltunk a HUMET-PBC North America Inc-ből.

Sajnálattal bár, de el kell köszönnöm, 8:30, kezdődik a munkaidőm.

Őszinte híve
Jovi 2008. 07. 17. 17:24
Előzmény: #29023  Törölt felhasználó
#29025
Tisztelt Civin úr,
Kérték az újonnan lejegyzett 23 millió részvény tőzsdei bevezetését?Csak mert úgy beszél(és végez számításokat) ezekről a részvényekről, mintha nem is lennének.
Köszönettel
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:18
Előzmény: #29023  Törölt felhasználó
#29024
Jó Civin,

Ez igazán kár. Jól mutatott volna, ha a pinksheeten lekerül a GREYMARKET figyelmeztetés, valamint talán az árfolyanak sem ártana.

Tisztelettel
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:13
#29023
Jó Landov,

valószínűleg én félreértettem a múltban, a HUMET-PBC jelentése külön nem jelenik meg, az egy kivonással megállapítható az éves és a negyedéves jelentésből, de amint kész a gyorsjelentés és a HUMET-PBC honlapja a féléves jelentést szeparáltan is láthatja majd. Itt szerepelni fog minden olyan információ, amely szükséges lehet egy befektető számára (is) és ha majd ezen az új honlapon kifogásolni valója lesz, kérem jelezze, azonnal javítjuk, illetve kiegészítjük.

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:08
Előzmény: #29019  Törölt felhasználó
#29022
Jó Civin,

Örülök, hogy ismét köztünk.
Ha már itt van nekem is válaszolhatna, sajna mindig akkor írtam mikor nem volt itt.
1. A Humet-PBC 2007-es éves jelentése várható valamikor (nem a Humet Nyrt. gyj-re gondolok)
2. A Humet Nyrt. által végrehajtott tőkeemelés a Humet-PBC-ben, hogy érinti a Humet-PBC részvényszámát, és a Humet Nyrt. tulajdonosi hányadát?

Köszönettel!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:08
#29021
Jó Puritán,

nézze, maga nekem nem részvényesem, még ha vett is valaha HUMETet, hanem egy névtelen senki, aki rosszul spekulált. Önt nem, de azokat sajnálom és mindent megteszek értük, akik alapos átgondoltsággal, de mégis rosszul döntöttek. Az a fajta gondolkodás, ami magából és a hozzászólásaiból sugárzik ostoba, ugyanis nekem alapvető érdekem a HUMET reális (nem extrém) árfolyama, ezért megfontoltan teszem azt, amit teszek, nem követek el bűncselekményt (bármennyire is így véli) és tíz éve fejlesztek egy vállalatot, amit már ezerszer itthagyhattam volna, ennél sokkal rosszabb időkben, de hogy jól tettem, hogy eddig maradtam (és maradok is) a sikereim igazolják.
Egy jó csapathoz portásnak is elmennék, hát még elnöknek... A magafajtának meg legyen továbbra is a jól megérdemelt osztályrésze a névtelenség és a kultúrálatlanság, a gyanakvás, azaz a leki diszharmónia.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek