Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jovi 2008. 06. 06. 15:43
Előzmény: #26799  Jovi
#26800
bocs:
idegenekről
Jovi 2008. 06. 06. 15:42
Előzmény: #26797  Törölt felhasználó
#26799
A baráti kezek : Dr.Csucska Elek Alapítvány , Senergie Rt, Credington Ltd. , Galamb Vilmos és cégei, Civin János, ha nem tévedek.Ezt miért kell ennyire misztifikálni, Úgy beszéltek róluk, mint titokzatos ismeretlenekről.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:34
Előzmény: #26797  Törölt felhasználó
#26798
Döme: dehogynem gondoltam.
1.) Ettől még azt gondolom - és a piaci reakciók ezt igazolják -, hogy ez nem volt szerencsés. Megintcsak ennyit állítottam. Szerintem pl. 2x25%-os, ahogy tavaly tavasszal is csinálták (pár hónapos eltéréssel) szerencsésebb lett volna és az majdnem ugyanannyi papírt jelentene. (és akkor még a 29Ft-ról visszalépésről nem is beszéltem).
2.) Ez világos, de lásd 1.
3.) A 65% már nem csak lehetőség. A kgy-i határozatokban van még egy ugyanekkora joguk, na az még csak lehetőség.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:29
Előzmény: #26796  Törölt felhasználó
#26797
Pénznyelő,

gondolom János válaszol majdd Neked, addig is:

Arra nem gondoltál, hogy azért van szükség a 65%-ra, mert:

1/ ez gyors lehetőséget biztiosít, azaz nem kell külön újabb, és újabb közgyűléseket összehívni ha valamiért megint kéne tőkeemelés?

2/ Ez lehetőséget teremt menedzsmentnek, hogy a cégbe újonnan beszállók, ha netán (ahogy János egyszer korábban mondta) meghülyülnének, és mondjuk át akarnák venni új részvényeikkel az irányítást, akkor ezt meg tudják akadályozni?!

3/ a 65% csak lehetőség, nem feltétlenül kell élni vele!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:24
Előzmény: #26792  Törölt felhasználó
#26796
"mondtam, hogy fog ez menni: pontosan ez történik, a fejlődés előzi a részvényszámnövekedést."
Civin úr, pontosan tudom, hogy ez egyelőre így van. Ezért is írtam már 70 körül is, hogy ezen a szinten lehet próbálkozni vele, ahogy tegnap vagy tegnap előtt 65 környékén ugyanezt írtam.

És ha már rám ennyi időt szánt, akkor azt is leírom, mi volt a bajom a legutóbbi tőkeemeléssel. Nem mint részvényes, mert nem voltam benne, csak mint kivülálló. Egyrészt az, hogy visszalépés az őszi 29Ft-hoz képest (szerintem ez nem volt szerencsés az Ön szempontjából sem), illetve az egyszeri 65%-ot is soknak tartom. Ez fokozza ugyanis a kockázatot az eddigi redszeres és jobban kiszámítható, alapszabály által biztosított 25%-okhoz képest, amire továbbra is van joguk (szerintem szintén hiba volt ezek mellett külön kgy határozat alapján ekkora mértékben emelni).

A bocsánatkérést elfogadtam, ez természetes, nem is akartam ezt így külön kiemelni, azért nem írtam.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:23
Előzmény: #26794  Törölt felhasználó
#26795
Egyébként szolgálati közlemény: az elmúlt két napban visszavásároltam, a közvetlenül a REANALIS Kft:-) Humet általi megvásárlása idején eladott papírjaimat.

Üdv,
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:22
Előzmény: #26793  Törölt felhasználó
#26794
landov,

én nem mondtam hogy a konstrukció nem legális.

max. egy kiskapu ügyes, ha úgy tetszik mersteri kihasználása.

Az más kérdés, hogy az APEH idén kőkeményen a kiskapuk feltárásán dolgozik, és szétmogyoróznak mindenkit akit csak lehet.
Hozzáteszem, János már megedződött a magyar APEH által. Pont ezért jó választás Kanada, főleg ha a baráti kezek is Kanadában vannak, azaz kanadai állapolgárok/jogi személyek vesznek részt a 6 forintos jegyzésben, majd a 10 forintos eladásban.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:17
Előzmény: #26787  Törölt felhasználó
#26793
Döme, levezetésed érthető és OK, csak azért írtam, hogy feltételezett, hogy bárki aki a levezetésedre azt gondolja, hogy nem teljesen legális, nem gondolhatja, hogy a Humet konstrukciója sem az automatikusan.

Üdv!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:13
#26792
Jó Pénznyelő,

mondtam, hogy fog ez menni: pontosan ez történik, a fejlődés előzi a részvényszámnövekedést. Ez volt a cél, hogy itt ne csússzunk el, és ez eddig sikerült. Visszatérve a vitánk érdemi részére, Ön hígításról ír, amikor ennek minden adat ellentmond.

Az árfolyam kérdésében teljesen igaza van, olyan, amilyen. De kérem gondolja meg, nekem mi a feladatom; ha már egy ilyen lehetőség van a kezemben és készpénzem meg nincs: céget építeni (úgy, hogy közben nem hígítom a részvényállományt), vagy pufogtatni a híreket és figyelni ki mennyit veszít...
Az én feladatom itt, ezen a fórumon az, ami az Öné
segíteni eligazodni és leinteni azokat, akiket le kell.
Változatlanul áll a bocsánatkérésem; még nem fogadta el.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:13
Előzmény: #26784  Törölt felhasználó
#26791
Civin úr, egyetértek, tekintsük lezártnak a dolgot, részemről elfelejtve.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:10
Előzmény: #26789  Törölt felhasználó
#26790
Köszi.
Így rendben is vagyunk:)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:09
Előzmény: #26788  Törölt felhasználó
#26789
pénznyelő,

Teljesen igazad van!

Döme
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:06
Előzmény: #26785  Törölt felhasználó
#26788
Döme basszus, te se forgasd ki a szavaimat. Én mindösszesen annyit tettem ebben a topicban - jó másfél éve - hogy felhívom a naivak és kezdők figyelmét a kockázatokra. Akik csak azt nézik, hogy hű hogy fejlődik a Humet. (amit én is mindig elismertem). Mennyi is volt másfél éve az árfolyam? Kb. 75. Mennyi most? Ugyanannyi (nem is írom, hogy kevesebb). Akkor miről is beszélünk? Az elmúlt másfél év árfolyamalakulás engem igazol. Pont.

Mindig elismertem, másfél éve is, hogy a cég lehet hogy hihetetlenül fejlődik, Civin, lehet, hogy elképesztő ügyes (annak tartom, ezt is többször leírtam), és még jószándkú is lehet, de ez még mind-mind nem biztos, hogy elég az árfolyamemelkedéshez, ha minden értéknövekedés a részvényszám emelkedése követi / vagy előzi meg.

Ennyi az én állításom, nem több, nem kevesebb. A részvényesek akkor keresnek a Humette, ha a cég fejlődése leelőzi a részvényszámnövekedést. Szó szerint ezt írtam bő egy éve is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 15:03
Előzmény: #26786  Törölt felhasználó
#26787
landov,

ellenkezett bárki is a leírtakkal? Civin netán?
Hát akkor...?

De, persze Te is leírhatod a tisztán csak FELTÉTELEZETT konstrukciót....

döme

PS: nyilván akvizíciónként változik a konstrukció részletei, de mint írtam ez csak az egyszerű levezetés volt, ne várjátok tőlem hogy egy fórumba teljes részleteséggel leírjam.... aki akarja érteni, az ebből érti. aki nem, az nem....sajnos.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:59
Előzmény: #26785  Törölt felhasználó
#26786
A feltételezett(!!!!!) konstrukció.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:57
Előzmény: #26783  Törölt felhasználó
#26785
pénznyelő,

látod, látod, nem figyelsz!

Egyrészt ezt írtam: pénznyelő, és mindenki akit érdekel, vagy érint, !

Másrészt, előtte levő hozzászólásaid és pont arról adtak tanúbizonyságot, hogy nem figyelsz, kötözködsz, ahelyett hogy megpróbálnád megérteni amit a másik ír, válaszol Neked. Ha visszaolvasol, akik azóta hozzászóltak, jelezték is hogy világos, Te pedig arról írtál hogy a konstrukció nem legális.....

Döme
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:54
#26784
Jó Pénznyelő,

bocsánat, felejtsük el az egésznek ezt a fajta részét. Bocsánatot kérek.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:52
Előzmény: #26765  Törölt felhasználó
#26783
Döme, nem értem, miért írsz nekem címezve ilyet:
"Amúgy pedig, téged sem, és azokat sem értem, akik leginkább csak folyamatosan kötözködnek, és azzal vannak elfoglalva, hogy ki mennyit keres, és a ásik zsebében túrkál, és másról csak a legrosszabbat tudja feltételezni."
Nyilván összekeversz valakivel, mert a fentiek rám egyáltalán nem jellemzőek. Vagy nem olvasol elég figyelmesen.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:52
#26782
Döme,

annak is eljön az ideje. Egyébként érdekes volt, az Absolute Mallorca-n székelt és úgy volt, hogy valamelyik amarikai utamból visszafelé megállok náluk, erről beszéltünk telefonon, de amíg kint voltam - az ismert okok miatt - már nem konfirmálták az időpontot...
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 14:50
Előzmény: #26767  Törölt felhasználó
#26781
Kedves Civin úr, maga egy értelmes ember, megkérem rá, hogy ne forgassa ki a szavaimat.
"Pénznyelő írta le, hogy közgazdasági nonszensz amit csinálok, megkárosítok bárkit is."
Egy szóval nem állítottam ilyet, ezt Ön is tudja.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek