Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:54
#24580
Jó Power,

többször leírtam már, hogy a cél egy komoly tőzsdei cég összehozása, aminek egy határvonala - nem szabály, de a komolysághoz ez kell - a kb.: 20 millió USD éves árbevétel.
A közgyűlési annyagunkból látható, hogy merre van a kitűzött cél. Másképp is lehet a cégméretet növelni, de nekem - úgy tűnik - ez az ami megy. Mit csináljak?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:50
Előzmény: #24578  Törölt felhasználó
#24579
Tisztelt Civin Úr,
Ön szerint mikor jön el az a pillanat amikor úgy érzik elég már az új cégekből, és ideje a szinergiák kialakitásán, erősitésén dolgozni, hogy ezáltal teremtsenek értéket a részvényeseknek.
Kérdésem 100%-ban jóindulatú.

Pb
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:42
#24578
Tisztelt Gubán úr,

én rettenetesen sajnálom, de a HUMET valamennyi választott tisztségviselője igen jól beszél, ért és ír angolul. Én vagyok ezügyben "the weakest link".

Nagyrabecsülöm a szándékát, de egy ilyen mechanizmust tolnmácsolással nemigen lehet követni - nem beszélve arról, hogy a dolgok időigénye megnőne.

Köszönöm, hogy résztvett a közgyűlésen és úgy vélem Ön is hozzájárult ahhoz, hogy a cég a növekedési pályán maradjon... Sőt, ismételten leírom, hogy igen hálás vagyok Önnek azért, hogy a legrosszabb időkben is velem volt... azaz azt, hogy a HUMET-et növekedési pályára lehetett állítani.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:39
Előzmény: #24575  Törölt felhasználó
#24577
jó egészséget kívánok minden a HUMI-hoz kötödő profinak és alkalmi szereplőnek egyaránt. remélem, senkinek az érzékenységét nem sértettem, sem pedig a jogait nem csorbítottam. ha valakit megbántottam, vagy az érdekeit sértettem, sajnálom. ígérem, többször nem teszem... valószínűleg nem nekem való ez a pálya... nálam az igazság mindig a jog előtt járt... hölgyeim, uraim, sem ezen a topicon, sem másikon nem találkozunk többé... bye!
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:31
Előzmény: #24574  Törölt felhasználó
#24576
gubika
"minden részvénytulajdonosnak adandó 1/3-2/3-nyi ingyen részvény lehetősége is... "
erről olvashatok valahol bővebben?
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:30
Előzmény: #24574  Törölt felhasználó
#24575
századszor is: meggyőződésem, hogy a HUMET Rt. sokat erősödött az elmúlt években. a folyamatos akvizíciók következtében egyre erősebbé, egyre értékesebbé válik. de ahogy a cégből a saját környezetem részesedése 5%-ról mára 1%-ra csökkent, megállíthatalanul és kivédhetelenül, úgy fog a jövőben is az 1 részvényre eső részesedés csökkenni. az értékét - lehet - hogy megőrzi, de a cég növekedésével, erősödésével nemhogy együtt nemfog nőni, hanem azt távolról sem biztos, hogy követni fogja... pedig ebben a cégben, ennek az arősödésében az rt. vezetői a mi, és a többi kisrészvényes pénzét használták eddig is, és akarják használni ezután is... lehet, hogy ez jogilag nem támadható, ám az én igazságérzetem NAGYON BERZENKEDIK ellene. ( hát... azt hiszem nem csoda, hogy mégsem vagyok feb-tag...)
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:19
Előzmény: #24573  Törölt felhasználó
#24574
hetedszer: megszavazásra került egy 1mrd-os nyilvános részvénykibocsátás is. (lásd: nagypalz), valamint egy őszre várható -egy majdani konkrét naphoz kötődő - minden részvénytulajdonosnak adandó 1/3-2/3-nyi ingyen részvény lehetősége is...
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:15
Előzmény: #24572  Törölt felhasználó
#24573
hatodszor: menet közben elhangzott, hogy - természetesen - akár erőből is megszavazható lenne a zártkörű kibocsátás, de nem ez a cél... ettől függetlenül - 2 részvényesen kívül - mindenki más igennel voksolt... nagypalz itt ment el, nekem meg a kedvem...
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:11
Előzmény: #24570  Törölt felhasználó
#24572
ötödször: nem tudom, melyik része volt félreérthető, mert civin úr - elég ridegen - közölte velem, hogy semmilyen komolyabb mértékű részvényeladása nem volt sem neki, sem a saját "baráti kezes" cégének, amit pedig eladott, eladtak, azt - természetesen - tisztességgel leadózzák, leadózták... engem csak az aggasztott, amint már néhány hónapja le is írtam ezen a helyen, hogy a 29-es, de pláne a 6,- ft-os részvénykibocsátás milyen hatással leszaz árfolyamra... csereklei szerint ez nem probléma, hiszen az 1 részvényre jutó cégérték nem fog csökkenni ezután sem... alan kolléga erre szóvátette, hogy nekünk nem a cégérték a lényeges, hanem az árfolyam, amit ez az alkalmazott "technika" nem enged emelkedni, sőt... le lett hurrogva, hogy ez az ő személyes érdeke, és ezt szégyen a cég érdekei elé helyezni (SIC!)
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:05
Előzmény: #24556  Törölt felhasználó
#24571
elcamino65!
Nyugalom kicsihuszár,a szavaidból az tünt ki,h nem vagy tisztában a dolgokkal.Ha ez neked fontos,akkor bocs!
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 18:01
Előzmény: #24569  Törölt felhasználó
#24570
negyedszer: a zártkörű részvénykibocsátás annál a 3 kisrészvényesnél, aki rajtam kívül jelen volt és megszólalt, kiverte a biztosítékot... amit ennek kapcsán civin úrtól kértem, az nála is. pedig egyszerű, és logikus kérésem volt: 12-24 havi értékesítési moratóriumot szabtam volna a "baráti kezekbe" adandó közel 24 millió db 6.- ft-os részvény kibocsátás feltételéül, és megkérdeztem, hogy milyen technikával használja fel a humi a 6 és 29,- ft-os részvényeket a terjeszkedéshez? (logikus kérdés, hiszen, ezek nem a cég tulajdonában vannak, tehát, ha a cég használja fel azokat, akkor vagy meg kellene vennie, amire eddig - todomásom szerint nem volt felhatalmazása, vagy pedig az érte a tőzsdén kapott pénzt... esetleg kölcsönt?)
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 17:52
Előzmény: #24568  Törölt felhasználó
#24569
harmadszor: a humi kiegészítő melléklete is pozitív irányú elmozdulást jelez az rt. szempontjából, még akkor is, ha néhány logikai bukfenc található is benne számviteli szempontból... remélem, kijavítják, ha már egyszer szóbakerült a kgy-n!
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 17:49
#24568
másodszor: a technikai részletek simán zajlottak, mit lehet akár kérdezni is egy cég mérlegéről, ha semmilyen rálátásunk nincs nemcsak az eseményekre, hanem a konszolidálásba bevont cégekre sem... ekkor hangzott el a nap egyetlen pozitív híre számomra: az elnök közölte, hogy a PBC-t is auditálták.. van jelentősége a humi szempontjából, hiszen az új szerzemények ezen a cégen keresztül kerültek a humohoz...
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 17:44
#24567
először: nem lettem felügyelő bizottsági tag... a kezdeteknél 4-en voltunk a teremben: civin úr, csereklei és Terézke. civin úr megjegyzte, hogy valaha hívott felügyelőbe,de nem volt időm... mondtam, hogy már lenne... kérdezte, tudok-e angolul? válasz: csak annyit, hogy tú bír plíz... csereklei lefordította... majd 3 óra múlva már szóba sem került a fenti lehetőség. (persze addig sokminden elhangzott az elnök és közöttem, sajnálhatjátok, hogy nem készült róla felvétel!)
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 17:37
#24566
üdv a nagyérdeműnek! visszaolvastam az elmúlt néhány napot, hátha a civin úr értelemzi a helyzetet, és abból rájövök, hogy az én helyemről nemcsak másképp, hanem rosszul is láttam, értettem kgy-n elhangzottakat... de hiába vártam, hiába kerestem, így csak magamtól, szubjektíven néhány apróság...
Törölt felhasználó 2008. 05. 03. 10:14
Előzmény: #24564  Törölt felhasználó
#24565
Bence:

nem azért megyek el a kgy.-re mert a sült galambot várom, hanem veszem a fáradtságot.
Nem csak negatív dolgokat írtam és nem változtatok nick nevet és nem írok zagyvaságot, illetve nincs szándékomba lebeszélni az árfolyamot, mert nekem is van még papírom.
próbálom a dolgokat kihámozni és azt tudom neked javasolni, hogy akkor kampányolj itt a fórumon a Humi mellett érvekkel...

hajrá humet!

Törölt felhasználó 2008. 05. 02. 20:11
Előzmény: #24563  Törölt felhasználó
#24564
Szerintem aki parázik,ne foglalkozzon a humival! Vegyen inkább lottót,vagy tippmixeljen!
Törölt felhasználó 2008. 05. 02. 20:05
Előzmény: #24561  Törölt felhasználó
#24563
T. nagypalz!
Tulajdonképpen nem értelek. Te is pontosan tudod, hogy nem ez az első eset, hogy Civin úr ezt csinálja. A cég azóta nyereségessé vált, stb., tehát eddig a cég érdekében cselekedett!
Nem hiszem, hogy ilyen "piti" lenne, hogy ....!
Törölt felhasználó 2008. 05. 02. 16:05
Előzmény: #24561  Törölt felhasználó
#24562
Látom besokkaltál nagypalz! Sok ez a sok szünnap a tőzsdén mi,?:... Ugyanazt a hülyeséget hajtogatod már második napja. Nem unalmas? Egyre kevesebben reagálnak rá, vedd má észre!

Ha meg a hülyeséget hajtod állandóan, végképp nem lesz rá rekació! ja ha meg jól sülne el vásárlásod, aminek érdekében lebeszélnéd az árfolyamot a sok sületlenséggel, nick-et változtatsz? :DDDD
Várd az 50 forintot és a sült galambot!
Törölt felhasználó 2008. 05. 02. 12:23
Előzmény: #24560  Törölt felhasználó
#24561
szóval.
mérlegelni fogok......

- "barátságtalankezek" !!!!!!!!
- Szinergiák kiaknázása?
- gyógyszergyár üzemeltetése?
- további akvizicíók?
- hatalmas mennyiségű 6-os papír!!!
- nem lesz kinai reg. szerintem.
- be vagyok ragadva egy pár darabbal
- nyílt jegyzés ami kb. 60 pénzt jelent

50 -é vennék talán...
de nincs bizalmam a vezetőség felé az biztos!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek