Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 21:42
#11800
Gazdi most komolyan, téged nem is látni más fórumban mint itt. Ez a Humet fikázás tölti ki az életedet? Elbuktad a papírral a családi ezüstöt, vagy mire ez a keresztes hadjárat?

ingcapa 2007. 08. 25. 20:24
Előzmény: #11797  Törölt felhasználó
#11799
Szép volt civin úr! Egy tőzsdei céget az árfolyama minősíti. Vagy rosszul gondolom?
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 20:17
Előzmény: #11797  Törölt felhasználó
#11798
Téged nem vágtak még ki a személyeskedő anyázásra?
jajj de kár.

Jóember, látod még civin majsztró is érti amiről egy fórum szól.
Szabad véleménnyilvánítás.
Ez nem kocsma hogy kidobjuk aki nem tetszik.
csak az olyanokat kellene kidobni aki anyázza a másikat, mint pl. te.

Egyébként meg majd a végén kiderül ki kivel van, csak én már régóta fárasztom itt a társulatot, aztán az elején ezt mondják mint te, a felezőnél meg elhallgatnak........

Mellesleg, lehet hogy néha durva, bunkónak tűnő kifejezéseket használok, de ez sosem konkrétan személyeskedésnek szánom, mert amúgy tisztelem a májsztrót bizonyos szemszögből,
csak a tevékenységére értem amit írogatok, aztán majd a sors eldönti igaz-e.

A sarki kocsmárosra is mondogatják néha hogy maffia, meg csaló mert vizezi a sört meg a részegeknél nem ad vissza pontosan, de attól még mindenki puszipajtása nem?
(igaz hogy ő gazdagodik belőlük , dehát....legalább a jog megvan a jelzők aggatására):-))))
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 20:10
Előzmény: #11795  Törölt felhasználó
#11797
Tisztelt Gazdi!
Szerintem sokan vagyunk akik nem bánnák ha egyszerüen eltünnél a fórumból, mert nincs szükségünk olyan hozzászólásra ami annyira írígységtől fűtött, gyerekes és értelmetlen mint amiket Te írsz. (ui:legalább vicces lennél)
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:58
#11796
Jó Gazdi,

megható látni már megint a meggondolatlanságod, a kapkodást... Írod: nincs trend, szövegekre felmegy... miért írsz ilyen megalapozatlan sorokat?

Csak neked:

Amikor ez a papír (HUMET) felfelé ment, az ritka kivételektől eltekintve komoly híreken alapult.

2000 elején három fő hír volt:
(a) FDA - ez egy gazdaságtörténeti esemény. Hogy tudd, ezt a fajta eljárást általában el sem kezdik, annyira kemény. Nekünk sikerült.
(b) Fresenius - predialízisies állapotú vesebetegeknek nyomelempótlás - beletörték a bicskámat, bár 2001 november 5-én már ennek a cégnek a második embere is tárgyalt velünk a kezdésről (Bad Homburg, a cég évi 10 mrd USD-t ad el).
(c) A Hungaropharma lett a kizárólagos magyar kereskedőnk (tehermentesítettem a kislétszámú menedzsmentet attól, hogy egy nagyobbszabású piacon tevékenykedhessünk).
Felment 250-ig (nota bene én azt nyilatkozatm, hogy ez a magas árfolyam teljesen indokolotlan és 40 forint lenne a reális).

2001 - FDA regisztráció OK
Felment 220-ig

2002 - gyár Tajvanon - nincs jelentős változás (az adóhivatal már szépen a nyakamon volt).

2006 - laktanya, P-2000, HUMET-PBC North America, Nova-Papír
Felment 148-ig (nota bene igen csúnya levelet írtam a BÉTnek, hogy töröljék el a napi limitet, mert ezen igen sokan fognak veszíteni).

Szumma szummárum - én háromszor (és az egyik kapcsán még egyszer) tettem közzé jelentős és meghatározó jó hírt. Azt, hogy az amerikai piacon relatíve lassú a kezdés, nem az én hibám. A 2006-os kezdésbe a magyar vonalon beletört a bicskám, de az amerikai előrelépegetések miatt fektetnek a HUMET-be Absolute-ék és ír rólam - nagy meglepetésemre és örömömre - a Világgazdaság.

őszinte híved
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:48
Előzmény: #11794  Törölt felhasználó
#11795
Jó civin,

erre már rákérdeztem, de nem kaptam rá konkrét választ.
ugye, most azt sugallja hogy nagy dobásra készül az amcsi piacon.
Akkor miért nem értékelik semmire odakinn a részvényeket?
Nem arra gondolok hogy mindenféle útszéli
kisbefektető azonnal ugorjon rá, de a teljes érdektelenség ami övezi, és az abszolút csőd ár az jelent valamit....
én azt hiszem, ha angyon menne a bolt akkor legalább a partnerek és egyéb közeli befektetők csak veszegetnék, és beállna egy reális értékre nem?
Az nem elég hogy marketinghiány, mert ezzel azt mondja nekem, hogy itthon csak a marketing dumálta fel 15X árra a 6Ft-os papírt...
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:44
Előzmény: #11792  Törölt felhasználó
#11794
Kedves Civin!

Napokban megyek NY-ba, direkte rákeresek termékeikre! Itthon nem találtam őket , remélem ott sikerrel járok! Minden jót!
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:44
Előzmény: #11789  Törölt felhasználó
#11793
Nem olvastam a a gazdaság cikkét, de ha ezt írták akkor azoknak is inkább kertésznek kellene menniük.

Ugyanis egyrészt a humet méretű és tevékenységű céget egyszerűen TILOS (szakmai balfogás) összehasonlítani egy MOLlal, vagy hogy kb ugyanazon szakmában maradjak akkor a richterrel.
Gondolom ebben azért ön is egyetért, tartom annyira szakembernek.

A gennesishez nem lehet semmit hasonlítani egyébkén, mert az egy éppen beindult projekt, az összes többi meg már régóta működő cég/gyár.
Ez is balfogás, azok részéről akik így hasonlítgatják.
bebukhat az is persze.

csakhogy én egyetlen papírban látom, mióta bevezették, hogy nincs trendje, csak nagy szövegekre felmegy valameddig, aztán pofára esik.
És ez a humet.
És sajnos, igazán nagy kézzelfogható sztori most sincs benne, én úgy érzem.
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:39
#11792
Jó Gepida

félreértés! Nem ezt írtam. Az utolsó pontot (10) még egyszer olvasd el légy szíves.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:39
Előzmény: #11788  Törölt felhasználó
#11791
vicc volt sry
stoky 2007. 08. 25. 19:38
Előzmény: #11786  Törölt felhasználó
#11790
mondjad gazde mondjad )))
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:37
#11789
Jó Gazdi,

tudom hogy hiába, de mégis nagyon szépen kérlek, mielőtt leírsz valamit, gondold át. Isten ments, hogy megfogadd, de nézd már vissza miket írkálsz itt több hónapja: fos, szar, csalók, stb. Ennyi a kérés első fele.

Én soha nem merném magam a Phylaxiához sem mérni, nemhogy a Genezishez (MOL...oh), én egy egyszerű magyar kisvállalkozó vagyok, akit a tőzsdére sodort a szél. Néha csodálkozom, milyen ügyekben járok és döntök... hihetetlen.

Nem én mértem magam a MOLhoz, meg a többi BÉTen jegyzett céghez, hanem - a Világgazdaság.

őszinte híved
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:36
Előzmény: #11785  Törölt felhasználó
#11788
Amúgy ez telitalálat volt:
"akkor ne fektessen be"-> "akkor ne fektessen be" :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:35
Előzmény: #11786  Törölt felhasználó
#11787
Ja, és legyen szíves azt azért ne az amatőrökre vakítani hogy tulképp a humet a világ legnagyobb gyógyszergyártója, és az ilyen gagyik mint pl. Bayer, Aventis, Sanofi, Teva meg hasonlók azok tulképpen csak amolyan vidéki kis gyógyszerkuruzsló műhelyecskék:-)))
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:32
Előzmény: #11783  Törölt felhasználó
#11786
(6) – jön a válasz:
Az Absolut Capital cég, mint érdeklődő a májusban, a Gresham Palotában a BÉT és a Wiener Börse szervezésében megtartott befektetői konferencia részese volt és meghallgatta (többek között) a HUMET® Nyrt prezentációját. Ezt követően döntött amellett, hogy befektet a HUMET®-be – tőzsdén vesz.

válaszom:
MENT A MÓKUSVAKÍTÁS....De ki állítja hogy egy cég nem dönthet rosszul egy befektetés kapcsán?
Szegény kis külföldiek, személyesen tapasztaltam hogy milyen naívak voltak amikor elhitték hogy mutyiországban van olyan hogy üzleti etika....:-)
(nem konkrétan humet, általában)

(7) – Hm… ez egy befektetési alap! Nyilván jól meggondolták mit csinálnak Absolut-ék. 90 körül nagy tételeket vesznek…. Hm…..

válaszom:
Dettó az előbbi.
aZ ILYEN PAPÍROKBA FEKTETŐ ALAPOK valszeg hiperkockázatként kezelik, mert különben csipeket vennének.
usában is veszik a noname ótvar cégek papírjait, oszt vagy bejön vagy nem...

(8) – Kinyitod a Világgazdaság című napilapot és meglátod, hogy a HUMET a leginkább nyereséges vállalkozás valamennyi BÉT-en jegyzett cég között… Hm….

válaszom:
VICC!
ÉS LEGYENEK SZÍVESEK NE méressék már magukat olyan cégekkel mint MOL, otp meg egyebek....ezek tán veszteséges kis gagyik?
Jó civin, ne vakítson már!

Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:30
Előzmény: #11783  Törölt felhasználó
#11785
Kedves Civin!

Jelentések csodálatosak. Egy álom. Tudom a management megérdemli a 6 ft-os részvényeket, napi 16 órát dolgoznak. :) Ennyi doktor nincs más tőzsdei cég IT-jében sem. Na de azok a befektetők akik 200 fölött vettek évekkel ezelőtt, azok mit érdemelnek?
Na ők megérdemélnék a 6 Ft-os részvényeket! Boldog 2008-as évet!
stoky 2007. 08. 25. 19:22
Előzmény: #11782  Törölt felhasználó
#11784
euróban beszélsz? ..no legyen)))
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:22
#11783
Jó Gepida,

Oda fekteted be a pénzedet, ahová jónak látod. A kérdés egyébként önmagában foglalja a választ. Ki mit és miért bocsát ki, mennyiért, mit mennyiért vesz, majd az, hogy ki mit mikor ad el, az alapvetően egy üzleti döntés, mindenki maga dönt.
Egyébként más kifejezés is van, mint például a „nyomda”.

Ismétlés bár, de lásd mi történik:
(1) - rossz pozíció, csődállapot, menekülő út – kibocsátás. A kibocsátási árfolyam 29 forint volt.
(2) – alaphelyzet (azaz újraépíthetők az észak amerikai pozíciók) készpénz nincs, vállalatvásárlás HUMET® részvényekért. Itt álljunk meg egy szóra. Az amerikai vállalatunk megvásárlása előtt kb.: 3,5 millió részvényt bocsátott ki a HUMET® és tárgyaltunk, majd megállapodtunk 3 millió darabban.
(3) -
(a) az amerikai vállalat növekedési pályára állítása
(b) második szín: felkészülés újabb akvizíciókra (ekkor bocsátott ki ismét a HUMET® két lépésben 11 millió darab részvényt.
(4) –és ekkor, jó Gepida, számolni kezdesz, de nem érted, egyszerre hirtelen a fejedhez kapsz és előveszed a HUMET® féléves jelentését. Rövid időre megszakítod az olvasást, mert azt látod, hogy valaki 5%-ot elért a HUMET®-ben (a 6 forintos papírokat másfélmillió számra 90 fölött megveszi) és utána nézel ki ez a cég. Elgondolkodsz. Nem érted.
(5) – írsz a Portfólióra: „én ezt az egészet nem értem…”
(6) – jön a válasz:
Az Absolut Capital cég, mint érdeklődő a májusban, a Gresham Palotában a BÉT és a Wiener Börse szervezésében megtartott befektetői konferencia részese volt és meghallgatta (többek között) a HUMET® Nyrt prezentációját. Ezt követően döntött amellett, hogy befektet a HUMET®-be – tőzsdén vesz.
(7) – Hm… ez egy befektetési alap! Nyilván jól meggondolták mit csinálnak Absolut-ék. 90 körül nagy tételeket vesznek…. Hm…..
(8) – Kinyitod a Világgazdaság című napilapot és meglátod, hogy a HUMET a leginkább nyereséges vállalkozás valamennyi BÉT-en jegyzett cég között… Hm….
(9) - nem fektetsz be a HUMET®-be, mert még most sem érted (mert nem hiszel, sajnálod, amit majd én (CJ) fogok keresni ezen az egész bolton, mert gyanakodsz, félsz, jól rádöntik majd a 6 forintos papírokat).
(10) - Végigolvasod a gyorsjelentést. Projekt vége.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2007. 08. 25. 19:08
Előzmény: #11781  stoky
#11782
Igen, mondjuk a mol vagy a richter és a humet találkoznak 300 nál.
MERT kb,. akkor lesz a humet 300 amikor azok is:-)))))
stoky 2007. 08. 25. 19:06
Előzmény: #11780  Törölt felhasználó
#11781
jó hogy itt vagy.. tudod kell a megerősítés mindig )))))))))))
szerintem a két papir majd találkozni fog .. 300 környékén?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók