Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tris
tris 2010. 06. 03. 13:24
Előzmény: #54192  Magicmaan
#54200
Elnézést kérek az offért.
A személyes szimpátiámon túl Paks kicsit a szívem csücske. Az erőmű színeiben versenyzett régebben két válogatott sportoló barátom. Ezen keresztül bizonyos sportbaráti kapcsolat is kiépült. Hajrá Paks!
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 13:17
Előzmény: #54197  marslako2
#54199
A felszorzás után még sor is kerülhet erre...
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 13:17
Előzmény: #54196  tris
#54198
Ok.
marslako2
marslako2 2010. 06. 03. 13:16
Előzmény: #54190  Törölt felhasználó
#54197
van humetem és nem eladó majd 40 ért megveheted.
tris
tris 2010. 06. 03. 13:15
Előzmény: #54190  Törölt felhasználó
#54196
Pénznyelő!
Nincs Humim. Komolyan úgy érzem, hogy félreérthetően fogalmazok időnként. Volt már, hogy utólag helyesbítettem, mert nagyon zavarosnak tűnt. Egyetlen mentségem a tömörségre való törekvés lehet. De miért ennyire fontos ez? Az érezhető ki bármelyik bejegyzésemből, hogy be akarnék valakit húzni a csőbe, hogy kimásszak a slamasztikából? Csak arra tudok hivatkozni, hogy más topicban is jeleztem a pozició felvételét, éppen véleményem helyesebb értelmezése céljából.
tris
tris 2010. 06. 03. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#54195
Tisztelt Civin úr!
Például az ilyen bejegyzések miatt is tisztelem önt. Teljesen értem a levezetett kötvény ügyet. Semmi esetre sem szeretném, ha valaki esetleg úgy értelmezné bármelyik bejegyzésemet, hogy én bárkinek a bukóján örömködnék. Kifejezetten ízléstelennek tartom az olyan bejegyzéseket, ahol erre lehet gondolni. Itt a számomra egyébként szimpatikus társaság sajnos éppen rossz érzésekkel figyeli az eseményeket. Ezekkel a befektetőkkel együtt érzek és szurkolok nekik, hogy valahogy száraz lábbal kikecmeregjenek szorult helyzetükből. Kereskedési tanácsot nem is tudok, nem is merek adni.
Abban a reményben, hogy esetleg segíteni tudok, ill. ennek szándékát senki nem érti félre, engedje meg nekem egy gondolatom felvetését. Nehogy okoskodásnak, vagy valami negatív kicsengésű véleménynek tekintse. Arra gondolok, hogy a kötvényével megjelenve néhány komolyabb faktoringgal foglalkozó banknál, kérhetné a kötvény átvállalására vonatkozó ajánlatukat. Feltételezem, hogy a kivont fedezet miatt túl nagy összeget nem kínálnak majd érte. Hivatalos indoklást kérve, olyan dokumentumokat kaphat kézhez, miket mellékelve az eddigiekhez, gondolom újabb bizonyítékok kerülhetnének a hatóságokhoz. Ha a kötvény vásárlása előtt is kért szakvéleményt közgazdásztól, azt szintén lehetne mellékelni. (Biztos vagyok benne, hogy rendelkezik ilyen véleménnyel, ami a fedezetek számításba vételével nem tartották túlzott kockázatnak anno a kötvény ügyletet.) Mára a megváltozott helyzetet fehéren feketén bizonyítja.
Amennyiben gondolatommal lekéstem, vagy valamilyen oknál fogva nem kívánja beépíteni küzdelmeibe, ebben az esetben sem szeretném, ha negatív érzései lennének bejegyzésemmel kapcsolatban.
Őszinte szurkolója:
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 12:23
Előzmény: #54193  Törölt felhasználó
#54194
hello mindenki!

mikor lesz a részvényösszevonás?

K
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 12:02
Előzmény: #54192  Magicmaan
#54193
Itt is lesz rally... Abból élnek egyesek.
Magicmaan
Magicmaan 2010. 06. 03. 11:31
Előzmény: #54183  tris
#54192
Tris!

Jól esett olvasni a rám vonatkozó részt, köszönöm!
Magicmaan
Magicmaan 2010. 06. 03. 11:30
Előzmény: #54190  Törölt felhasználó
#54191
Azt hiszem ezt rám értette :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 11:28
Előzmény: #54183  tris
#54190
Tris, most látom csak a Civinnek írt egyik félmondatodat:

"Ezzel együtt olyan magasról pimaszkodik (jelen pimaszkodás ellenes bejegyzésében) olyan emberrel, aki Humiban is Önnél kisebb bukóban van,"

Ezek szerint mégiscsak van Humeted?
Civinjanos 2010. 06. 03. 10:29
Törölt hozzászólás
#54189
tris
tris 2010. 06. 03. 10:28
Előzmény: #54185  Törölt felhasználó
#54188
Én beismertem a "bűnöm". Továbbiakban is fenntartom a visszavágás lehetőségét.
molgab 2010. 06. 03. 09:40
Előzmény: #54186  Törölt felhasználó
#54187
A galád shortosok nem engedik :-)))
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 09:09
Előzmény: #54185  Törölt felhasználó
#54186
Érdekes hogy ilyen jó hangulatban sem tud emelkedni ez a paper! Nem értem! ))))
Törölt felhasználó 2010. 06. 02. 22:30
Előzmény: #54183  tris
#54185
Tris, nem akarom tovább oofolni a topikot, de ezt röviden azért leírom. Mintha te is elkövetted volna a nem kölcsönös elvárás hibáját velem szemben. Igen, arra gondolok, hogy azt várod el tőlem, hogy ne személyeskedjek, miközben te ezt magaddal szemben nem várod el, lásd tegnap.
Törölt felhasználó 2010. 06. 02. 19:52
Előzmény: #54168  Civinjanos
#54184
Kedves Civin úr!
(csak most olvastam ezt a hozzászólását)

Mindenekelőtt, had mondjam el, hogy jó érzés az ön blogjának egyik szereplőjének lennem. Ezt kevés ilyen blogról tudnám per pillanat elmondani. Ezt ön aként értékeli ahogy akarja, önre bízom , én nem akarok magamról semmilyen becsűlni vagy tisztelni való benyomást kelteni másokban, így önben sem. Mindezzel együtt, nem törekszem az ön blogjában a nagy felhajtást csináni, a későbbi visszaolvasás kedvéért, öröméért.

Hogy néha pimaszkodom, pimaszkodtam, hát meglehet, az bizonyára hangulatomtól is függött. Minden hozzászólásomról ezt gondolni, már a tévedés területe volna. Ha a kgy-i beszámolója után írt hozzászólásom maradt meg önben mint pimaszkodás, az nekem is annak tünne igencsak, de nem az volt.

Egy kioktatást részemről ön felé, ennyit elismerek a számlámon. Emlékszem a precedens ügyre: azt mondtam önnek, hogy nem kellene önnek az árfolyamról oly negatívan előre nyilatkoznia itt a topikban. Ön kérte, hogy indokoljam ezt meg, miért nem. Nem akartam a csörte legelején elvérezni önnel szemben, hát bevallottam, hogy képtelen vagyok a párviadalra. Más nem tudom mit válaszolt volna. Én ezt.

Üdvözlettel

tris
tris 2010. 06. 02. 17:47
Előzmény: #54168  Civinjanos
#54183
Tisztelt Civin úr!
Önnel kapcsolatban kétféle érzés kavarog bennem: van amiért tisztelem és van amiért nem. Neheztelés nincs. Igen intelligens embernek tartom, aki ezt a képességét időnként az emberek manipulálására is használja.
Mostani bejegyzésében mindezt úgy teszi, hogy közben valótlanságot állít:
„Soha nem fordult elő az sem, hogy pimaszkodtam volna, vagy kioktassam őket, pláne nem névtelenül, az ablakon át bekiabálva.”
Ha szabad magamra vennem a nekem szánt idézetet, tisztáznám, hogy rendelkezik nevem ismeretével és ezen felül is elérhetősége(i)mmel. (Most kapásból ennek mélységeiben nem vagyok biztos, de szükség esetén bármelyiket felajánlom. )
Ami a pimaszkodást illeti: valószínűsítem, hogy a hivatkozott társaság részéről sem pimaszkodott Önnel senki . Persze így könnyű. Mindenesetre a leírt minta szerinti viselkedés sokkal könnyebben lenne megvalósítható kölcsönösségi alapon. De ha jól olvasom a szabálytervezetét, akkor itt egyesek pimaszkodhatnának, mások nem.
Ön most- tőzsdei ismereteit nem vitatva- nagyobb bukóban van (ez a kötvény visszafizetés nem áll túl stabil lábakon) ha jól sejtem, mint több kicsi együttvéve. (Persze még lehet, hogy menthető a bukója, tehát tekintsük nem realizált veszteségnek.)
Ezzel együtt olyan magasról pimaszkodik (jelen pimaszkodás ellenes bejegyzésében) olyan emberrel, aki Humiban is Önnél kisebb bukóban van, ráadásul saját szakterületének igen jeles képviselője, hogy szinte már az intelligenciájába vetett hitem kezd meginogni. Ha az „atomreaktoros” akkorát hibázna, mint Ön a cég utódlásakor hozott döntésénél, akkor az a Huminál nagyobb durranás lenne.
Tehát amellett, hogy lelkendezve fogadom a pimaszkodás mentes szabályt, betartani csak kölcsönösségi alapon tudom.
Üdvözlettel:
Törölt felhasználó 2010. 06. 02. 17:19
Előzmény: #54178  tris
#54182
Tris kedves!

Ne menjünk itt most bele elnézést kérek, adok-kapokba. Visszaolvastalak újból, és én voltam aki tévedett, tehát elnézést! :) Ezzel be legyen fejezve.

Hogy Civin úr miket ír egy-egy válaszában, én azt úgy tekintem, mint amit nem a kérdezőnek ír, hanem mint válasz mindenkinek. Ezáltal egyedül az Ő válasza az amit nem vehetek magamra személyeskedésnek, mert az mindenkihez szól aki itt olvasgat.
Mindenkinek van a tarsolyában pár olyan "bírtokolt tudás" amit nem oszt meg nagyközönséggel. Civin úr-ról is feltételezem ezeket. Azért Ő róla van szó, mert ő itt az egyik legnagyobb főszereplő. E topikban a legnagyobb. Továbbra is tartom, hogy Civin úr az izgő-mozgó farkja a siklónak, és mi meg a fülhegyezősen figyelő, elkápráztatott kuvaszok vagyunk, bár, az árfolyam Civin urat is igazolja , meg azt, hogy Civin úrtól függetlenűl is , egy intranszparens, részvényesi érdekeket semmibevevő cégvezetéssel van dolgunk.
gabriellusz 2010. 06. 02. 16:51
Előzmény: #54180  marslako2
#54181
inkább kitapétázom vele a klotyót, bár azt hiszem egy kommunális méretűre is elég lenne a pakkom

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek