Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 12. 23. 12:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#38440
miért van felfüggesztve????
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 12:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#38439
akvi
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 12:20
Törölt hozzászólás
#38438
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 11:42
Előzmény: #38426  Törölt felhasználó
#38437
Ozzy, Neked is boldog, békés Karácsonyt!

Ezt írtad:
„puritánnak is írtam már, hogy maga alatt vágja a fát, amíg ekkora tőkével ül a Humiban és közben mindenkit eltanácsol a vételtől.
Mindenki ott spekizzen ahol tud. Szerintem a Humet lehet jó befektetés, de ne várjon senki azonnali megtérülést. Években kell gondolkodni, akár 10 évben egy ilyen mértékben növekvő vállalatnál mire a növekedés átmegy profit realizálásba. Addig csak be kell fektetni. És kinek kell befektetni? Na kinek? A befektetőnek.
Nem lehet mindig Humi rallyt várni, aztán ha nem jön keresünk egy hibást. Menjetek oda, ahol rally van, a Humit meg hagyjátok meg a hosszabb távra gondolkodóknak és mindenki jól jár.”

Puritán „maga alatt vágja a fát”:
Elsőre így látszik, de valójában ez nem így van!!!
Álláspontom szerint egyszerűen rá kell kényszeríteni a cégvezetőt arra, hogy változtasson a kisbefektetőkkel, spekikkel folytatott politikáján, mert ez így nem mehet tovább!
Nagyon kíváncsi leszek, hogy tavasszal mernek-e újabb, sok millió darab 6 Ft-os papírt kinyomtatni maguknak!!!!
Mit gondoltok, hogy miért vettek fel kölcsönt a második részletre?
Mit gondoltok miért vettek fel hitelt a működésre is?
Miért adták el a házat?
Hamarosan meg fognak törni, mert együtt mi sokkal erősebbek vagyunk, mint ezek a kiváló humi dolgozók, élükön a cégvezetővel!

Kedves Ozzy!
A mai világban senkinek nem szabad években gondolkozni, főleg ahogy írod, 10 évre előre, ráadásul egy olyan cégnél ahol minden évben nyomtatnak sok millió 6 Ft-os papírt. Szabad ilyen feltételek esetén „években kell gondolkodni” – ahogy írtad?

Ha tavaly megnézed, volt ez a papír 130 Ft felett is. Mit gondolsz miért zuhant le ennyire?
Kérlek, tekintsd át, hogy mennyi „ócsót” is adtak el ezután!!!
Tehát, ez azt jelentette, hogy az árfolyamot az „ócsók” piacra dobásával jelentősen befolyásolták.
Ilyen körülmények miatt miért is beszélsz arról, hogy a „Humet lehet jó befektetés”?

Ez így, ilyen - maguk által alkotott - Humi szabályok alkalmazása esetén teljesen kizárt, hogy jó befektetés ez a papír!!!
Ha mást írsz, akkor szándékosan megtéveszted a kisbefektetőtársaidat, ami nem korrekt dolog, vagyis …..!!!!

Most is nagyon sok millió „ócsó” vár eladásra, ha lenne piaca a papírnak. Mivel jelenleg a rallyra sincs pénze a barátoknak, így ott tartanak a „baráti kezek”, – a mohóságuknak köszönhetően – hogy a lecsorgást próbálják lassítani.
Kérdés meddig bírják?

Egyszer úgy is tudomásul kell vennie a cégnek, hogy csak bizonyos feltételek teljesülése esetén térnek vissza a nagybefektet(ők), spekik, és a kisbefektetők sokasága a papírhoz.
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 09:53
Előzmény: #38435  Törölt felhasználó
#38436
Lassan egyelő forgalma LESZ A HUMINAK AZ OTIVAL.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 23:48
Előzmény: #38431  Törölt felhasználó
#38435
Köszönöm a választ Civin úr. És nagyon Boldog Karácsonyt Önnek is, meg minden fórumózonak.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 22:25
Előzmény: #38417  Törölt felhasználó
#38434
"Önök – egyelőre - nem képesek arra, amire a munkatársaim és én, ezért vagy maradjanak a szurkolóim, vagy hallgassanak…"

Akkor a HUMET® egyfajta lúzermágnes?
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 16:12
Előzmény: #38432  Törölt felhasználó
#38433
Tisztelt Civin úr!

Egy kis csúsztatás van az írásában! Soha nem mondtam, írtam, hogy Ön csaló! Már csak ezért sem, mert a rendelkezésemre álló szűkös információ alapján nem tudom megitélni!
Ellenben Ön engem, mint kritikusát csendre int:
"Önök – egyelőre - nem képesek arra, amire a munkatársaim és én, ezért vagy maradjanak a szurkolóim, vagy hallgassanak…"
mivel névtelenül írunk a fórumra, nem tudhatja, hogy ki-kicsoda és mire képes.. én vagy kollégáim mire képesek...
A hasonlatom arra utalt, hogy attól,mert Ön sok pénz felett dönt, nem biztos, hogy tévedhetetlen, és csak egy ellenpélda volt, ha már Ön a saját tettét a világhírű aranycsapatéhoz hasonlította.

Azt pedig, hogy kit, hogyan hívnak.... hiszem, hogy aki ide a fórumba ír (beleértve Önt is)pontosan tisztában van azzal, hogy itt az emberek név és cím nélkül írják a véleményüket.

Üdvözlettel
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 14:51
Előzmény: #38409  Törölt felhasználó
#38432
Kedves Puritan !
NEM 1db Humetem van,nem 10db ,
nem 1000db,még csak nem is 10 000db.
Tehát ,VAN.....................
És Humet-PBC is VAN............
NEM 100 000db és nem 200 000db..............
Több,több,több.
Tehát hagyjuk,hogy kinek mennyi van.
Tisztelettel:elcamino65.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 14:45
Előzmény: #38422  Törölt felhasználó
#38431
Tisztelt Pénznyelő,

visszatérve a hozzászólásához, és elolvasva, amit írtam, valóban több helyen nem a teljes igazság az, amit írtam.

A 2001-es alapszabályban szereplő kitételek a kezdetektől benne vannak a HUMET® dokumentumaiban, valóban. Alkalmaztuk is ezt a szabályt 1998-ban, 1999-ben és 2001. elején, amikor – előbb rendbe hoztuk az Albakerrel közösen – a céget, majd feltőkésítettük a K+F célok elérése és a piacra kerülés érdekében.
A VRAP valóban VRP volt, ezt ajánlották nekem azért, hogy a tönkrement magánvagyonomat (erről írtam már) és az elvégzett munkámat, munkánkat ily módon honoráljuk, amitől nyilván nem zárkóztam el; de valami nem tetszett benne. Amikor eljutottam arra a meggyőződésre, hogy ez a stratégia alkalmas a HUMET® fundamentális alapjainak a kiépítésére, magamévá tettem a gondolatot. Ezt követően foggal-körömmel védtem az álláspontomat, majd sok kompromisszum egyikeként az a program nevét is az alkalmas és általam is elfogadható formára változtattuk.
Még egyszer elnézést kérek és köszönöm a hozzászólását.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 14:31
Előzmény: #38424  Törölt felhasználó
#38430
Tisztelt exMNBs1

a barátságos kezek névsorát itt már valaki felsorolta, egyébként a tőkeszerkezetből látszik.
A kutatásokban semmiféle érdemi előrelépés nem történt. Ilyen nagy cégekkel csak egyszer lehet kapcsolatba kerülni, mivel igen bizalmatlanok. A bizalmatlanság oka az, hogy maga a cég is rengeteget költ kutatás-fejlesztésre, és ennek a területnek a vezetője leértékelve látja a munkáját, ha egy ember az utcáról bejön és valami majdnem készet ad… A marketinges és gazdasági vezető támogat, a K+F főnöke újabb és újabb sorozat adatot (kísérlet) kér és halálra fáraszt. Nekem ehhez eddig csak egyszer volt energiám nekirugaszkodni.

Tisztelt Pénznyelő,

bocsánatot kérek a félreérthető fogalmazásért.

Tisztelt FutE

a következőkben látom a problémát. Egy ember neve az ember maga, minden vonatkozásban. Én Civin János 56 éves szentendrei polgár vagyok, négy gyermek apja, a HUMET® Nyrt elnöke. És Ön engem – akinek van bátorsága, türelme és képessége itt Önökkel beszélgetni - egy csalóval hasonlít össze.
Nem igazán vagyok kíváncsi az Ön nevére. Nem tudom, mit szólna Ön ahhoz, ha azt írnám, hogy az ilyen meg ilyen nicknév alatt hozzászóló személyt jól ismerem és ő egy csaló gazember.
Próbálja meg elképzelni, hogy ezt Önnel csinálják, miképpen esne Önnek.

Egyébként én nem azt írtam, hogy a kritikusaimnak kuss a neve, kérem. Én azt írtam, hogy engem nem érdemes a saját színvonalam alatt kritizálni, hanem engem inkább jó tanácsokkal célszerű ellátni és szurkolni a sikeremért, mert az a HUMET®-nek, a HUMET® részvényeseinek és az egész ország hírnevének jót tehet. Ha nincs jó tanács, ha nincs értelmes vélemény, kritika, akkor inkább célszerű hallgatnia – Önnek is. Ezt írtam, nem mást.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 13:42
Előzmény: #38427  Törölt felhasználó
#38429
Az idényzáró, ha jól tudom Wales-ben volt egy hónapja.
exmnbs1 2008. 12. 22. 13:28
Előzmény: #38427  Törölt felhasználó
#38428
Lekésted 3 évvel
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 13:26
Előzmény: #38425  exmnbs1
#38427
rally mikor lesz?
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 13:25
Előzmény: #38417  Törölt felhasználó
#38426
Egy kicsit rövidebben, de én is ezt írtam valamikor egy-két héttel ezelőtt :)
Én látok fantáziát a cégben, de van a rosszkor rossz helyen dolog... Hát majd ezt is kiheveri, ennél sokkal rosszabakon is átment már.

puritánnak is írtam már, hogy maga alatt vágja a fát, amíg ekkora tőkével ül a Humiban és közben mindenkit eltanácsol a vételtől.

Mindenki ott spekizzen ahol tud. Szerintem a Humet lehet jó befektetés, de ne várjon senki azonnali megtérülést. Években kell gondolkodni, akár 10 évben egy ilyen mértékben növekvő vállalatnál mire a növekedés átmegy profit realizálásba. Addig csak be kell fektetni. És kinek kell befektetni? Na kinek? A befektetőnek.

Nem lehet mindig Humi rallyt várni, aztán ha nem jön keresünk egy hibást. Menjetek oda, ahol rally van, a Humit meg hagyjátok meg a hosszabb távra gondolkodóknak és mindenki jól jár.

Ésszel tőzsdézzünk. ha vettünk valamit, azt mi vettük meg, nem más, csak mi lehetünk érte hibásak, ha nem arra megy, mint szeretnénk és stop se volt betéve. Elég gyatra speki az ilyen. A befektetőket pedig biztosan nem érdekli a mostani remélhetőleg átmeneti alacsony árfolyam.

Kellemes Karácsonyt és Sikeres Boldog Új Évet Mndenkinek!
exmnbs1 2008. 12. 22. 13:19
Előzmény: #38424  Törölt felhasználó
#38425
3.scenárió?
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 13:16
Előzmény: #38417  Törölt felhasználó
#38424
Tudom nem sokat jelent, mert én név nélkül vagyok itt, (bár nem tudom menyit jelente ha leírnám a nevemet...nem tök mind1 hogy hívnak?) de Civin úr írása "kis" csalódottságal tölt el..
Még egy gondolat: Amerikában is van egy "nagy" ember aki sok másik nagy ember, nagy cég pénzéből épített valamit... (egy "kicsit" nagyobbra sikerült mint a humet, de ez nem számít) Valószínűleg őt is csak támogatni szabadott, és a kritikusainak kuss volt a neve...Múlt héten összedölt...sőőőt...mintha címlapokat is kapott volna.... pedig is nagyokat épített... csak most hiányzik egy pár milliárd (USD) egy pár embernek... De tény az ürge nagyot alkotott...
exmnbs1 2008. 12. 22. 13:15
Előzmény: #38420  Törölt felhasználó
#38423
Ti most egy sima felhúzásra vagy a 6-os kibocsátás pénzügyi hátterét megteremtő kiárúsításra gondoltok?
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 13:13
Előzmény: #38417  Törölt felhasználó
#38422
Civin úr, miért kell azt a látszatot keltenie, hogy a zártkörű tőkeemlést 2006-ban találták ki a tönrement cég akvizíciókkal történő felépítésére? Persze értem, mert így eladhatóbb. Csakhogy nem igaz.

1.
Már a 2001-es alapszabálynak is része volt a 17.6-os és 24.5-ös passzus:
"17.6. Az Igazgatóság jogosult minden évben az alaptõke 25%-ának erejéig
új részvények kibocsátása útján, vagy a Társaság alaptõkén felüli
vagyonának alaptõkévé alakításával az alaptõke felemelésére.
Az Igazgatóság ezen felhatalmazása 2001. február 16-tól 2005.
december 31-ig terjedõ meghatározott idõre szól."

Tehát nem 2006 óta létezik a zárt körű tőkeemelés...

2.
Ráadásul a 2006 óta létező VRAP (Vezetői Részvényopciós és Akvizíciós Program) neve is csak VRP (Vezetői Részvényopciós Program) volt kezdetben. Az "Akvizíciós" kitételt az első vagy a második tőkeemelés után illeszteték be 2007-ben.
exmnbs1 2008. 12. 22. 13:10
Előzmény: #38417  Törölt felhasználó
#38421
(b) három jelentős gyógyszervállalat támogatását bírta, hogy a HUMIFULVÁT® addig azonosított biológiai hatását tovább vizsgálja – mintegy gyógyszert produkáljon az étrendi kiegészítőből, úgy mint
(ba) adjuváns gyógyszerként vélte alkalmazhatónak egy svéd vállalat a HUMIFULVÁT®-ot rákbetegek kemo- és sugárterápiája esetén;
(bb) cukorbetegek számára fejleszthető gyógyszernek vélte alkalmasnak a HUMIFULVÁT®-ot egy japán vállalat;
(bc) vesebetegek dialízis kezelés előtti kezelésére vélte alkalmasnak a HUMIFULVÁT®-ot egy német vállalat.

Ezekben a kutatásokban azóta nincs újabb fejlemény?

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek