Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 12. 07. 19:34

A GLOBUS A LEGOLCSÓBB RÉSZVÉNY  

A GLOBUS A JELENLEGI ÁRSZINTEN KIMUTATHATÓAN AZ ELMÚLT 10 ÉV LEGOLCSÓBB "A" KATEGÓRIÁS RÉSZVÉNYE. (P / BV hányados - ár / könyv szerinti érték ).

.

A 2005. évre előre warningolt mínusz 1,5 milliárd forint adózott eredmény aligha lesz túllépve az éves eredménykimutatásban, sőt a 4. negyedévben az orosz piacon bekövetkezett jelentős áremelések és a gyengülő forint miatt pozitív adózott eredmény is lehet.

.

A jelenlegi árfolyammozgások és készletcsökkentések alapján a 2006. gazdálkodási évben poitív nulla adózott eredményt érhet el a Globus.

.

(Nekem nincs, de sok butaságot (pl. a negatív saját tőkéjű NABIval összehasonlítást) lehettett olvasni egyes fórumbeírásokban.)

.

marques
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 12:09
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
az a baj, hogy az ár/könyvérték hányados nemcsak úgy emlkedhet, hogy nő az ár, hanem úgy is, ha csökken a saját tőke...

Múltkor már a kezemben volt a globus ketchup, aztán visszatettem a polcra és az univert tettem a kocsiba. ez nem jó ómen :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 12:02
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Lesz ez még 200Ft.
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 11:58
Előzmény: #37  zolo
#38
Regebben volt Globusom. Azert adtam el, mert csak szolamokat hallottam az atszervezesrol, de amikorra igertek nyereseget, az sehol se volt.

Az EU-s agrartamogatasi rendszer rendesen megfingatta a magyarorszagi mezogazdasagot. Sajnos egyelore ezen a teruleten nem varok javulast.

A masik gondom, hogy sok jelentesben ugy tunt, hogy a menedzsment dollar erosodesre, forint gyengulesre var, hogy nyereseges legyen a ceg, de szerintem eleg rossz, ha valaki ezt kell varja, mert kicsit rosszabb korulmenyek kozt mar nem kepes rendesen mukodni.

Egyeb: regebben voltak nagy intezmenyi eladasok, amik lealltak egy ideje, de csak azert mert olyan melyen volt az arfolyam mar akkor is. Ezek az eladok akkor nem tudtak eladni az osszes reszvenyt, amit szerettek volna, ami felveti a lehetoseget, hogy folytatodni fog az eladas, amint kicsit kedvezobb lesz szamukra az arfolyam.
zolo 2005. 12. 14. 10:08
Előzmény: #36  zborde
#37
valaki vagy valakik olcsón szeretnének venni (oszton globus1400 véleményét is). A rv ára rendkívüli módon alulértékelt de ez a menedzsmentet egyáltalán nem érdekli. A dollár erősödése (a menedzsm. által tervezett 180 hoz képest erősödött ez a Q4-ben jelentkezhet). Én hasonló dolgot tapasztalok mint a Rábánál csak kicsiben mivel itt intézményi érdeklődés abszolűt nincs. Akinek van annak kitartást 2006 év fordulat lehet. Én így látom. De ne csináljuk belőle ECONETET.
zborde
zborde 2005. 12. 14. 09:57
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
"400 alatt - körül PÁR HÓNAPJA egy személy bennfentes eladása volt. Én többről nem tudok, hiszen ez bejelentés köteles. "

"egy szenély ", ez meglep marqves, eddig azt tapasztaltam, hogy utána szoktál nézni az infóknak.

"Kuti Ferencnek, a Globus Rt. FB elnökeként, mint a Tpt. 200. §-a által érintett
személy, a törvény 205. §-a alapján fennálló közzétételi kötelezettségének eleget
téve az általa adott megbízás teljesítésének június 1-én megküldött
visszaigazolása alapján tájékoztatásul közzéteszi, hogy a tulajdonában álló
Globus részvényébol 2005. május folyamán a BÉT-en 11.755 darab részvényt
értékesített 395,7 Ft-os átlagárfolyamon, a Magyar Külkereskedelmi Bank
lebonyolításában."

Később egy nyilatkozatban elmondta, hogy 400 alatt nem fog többet eladni.
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 18:51
Előzmény: #33  jancsika
#35
Helló Jancsika,
.
1.)
400 alatt - körül PÁR HÓNAPJA egy személy bennfentes eladása volt. Én többről nem tudok, hiszen ez bejelentés köteles.
.
Szerintem a befektetők várják a pozitív hírt, ADDIG ÉS EZÉRT QUASI ÜRES a vevői oldal.
.
HASONLÍTHAT A HELYZET a 2002 ŐSZI Graphisoft warningra, amikor 600 alá is benézett a Graphi, majd, 2003 februárban kijött a kitűnő Q4el, aztán pár hónap múlva + 100 % árfolyamemelkedés
.
2.) Készletek:
itt megindult a q3-ban a pozitív fordulat.
hello 2005. 12. 13. 18:30
Előzmény: #33  jancsika
#34
Fiuk lányok Ti tényleg Jol spekuláltok...egy darabig engem is. köszi
jancsika 2005. 12. 13. 18:27
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Marques!

Akkor mi van ha ezek benfentes eladások - az áresés megnövekedett forgalommal jár - és a várt -1,5 mrd helyett -3,5 MRD lesz.

És mi van akkor a készleteket le kell értékelni?

MIndenesetre azért az érdekes, hogy aki 1000 Ft felett tőkét nyomottt bele most miért nem vesz?

Ami pedig a majonézt illeti:

Hajrá UNIVER!!!!

Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:59
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Mától a kedvenc szavam a kaptár..:) kössz az infót, én is rohadt olcsónak tartom főleg 300 alatt, fogok is még venni.....
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:54
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Hi Globus1400,
.
Ne hülyéskedj már a boccsal meg ilyenek. :) :) :) Ha sokért van 400ról az nem jó érzés, ezért kell diverzifikálni.
.
Szándékosságot nem hiszek. Ilyen a piac: vannak túladott és túlvett részvények.
.
Nem tudom ki akarják e vezetni, akkor egyes nagytulajdonosok könyvérték alatt (1500 Ft felett) nem hiszem hogy odaadnák.
.
REÁLISABBNAK TARTOM a kivezetés helyett, hogy Kaptár-csoport vagy más kockázati tőke társaság ezen az árszinten beszáll.
.
A Kaptár beszállt az alján 45 forintos Econetbe és a 450 forintos Pfaxba. Ők híresek arról, hogy mélyen alulértékelt cégeket vegyenek.
.
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:35
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
marqves, én 400-on zsákoltam be, legalábbis annyi az átl.áram. Szerintem szándékosan nyomják le az árát, nem lepődnék meg ha 2006-ban egészen véletlenül kivezetnék a tőzsdéről, de ez lehet hogy egy nagy hülyeség...előre is bocs.
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:28
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Kedves Marqves,

bocs.
1.-2. pontok: pongyolán fogalmaztam.
mondjuk akkor úgy, hogy amikor észreveszed ezeket a dolgokat, és publikálod, sokan ezt tippnek veszik.
Én is szoktam ilyesmit, tudom, mire akarsz kilyukadni (csak én publikus infókat rakok össze :) brainstorming céljából... nincsenek titkos/rejtett infóim). Nem rosszindulatból mondom ezeket. Szimplán így látom, és kész. Nem kell mögéjük gondolni semmit. Sztem jó az, amit csinálsz. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy veszek-e bármit is. (Max. vmit ugatok róla, mint véleményt, de nem azért, hogy ellentmondjak. Ha azt mondom: ez nekem még nem elég/már elég a vételre, az egy szimpla szigorúan szvsz-vélemény, nem ellenkampány/kampány.) Amúgy sem veszek ilyen papírokat, nem a véleményeden múlik. Van egy jó fundaháttérrel és TA háttérrel rendelkező haverom, és ő szokott mindig óvainteni a spekipapíroktól :) Én a kockázatkereső énemet máshol élem ki :) Ezért is emlegettem az ármanipulálókat mint veszélyforrást... ennyi.
Még1x bocs a pongyola fogalmazásért... 1xűen csak figyelem a témát, de nem értek hozzá. Sorry.

C'est la vie...
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:05
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Javítom magam: a 17 % természetesen nem P/E, hanem az ár aránya a könyvértékhez.
.
bocs az elírásért

Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 17:03
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Kedves AKS,
.
1. NEM TIPPEKET ÍROK, TEHÁT NEEEEEM. Leírom, a véleményemet dolgokról.
.
(Általában olyan dolgokról, amiket a médiában nem lehet olvasni. PÉLDÁUL ITT A FÓRUMON LEÍRTAM, HOGY STYL RT. mikor megy csődbe és mikor vezetik ki a TŐZSDÉRŐL, a hivatalos bejelentés előtt, akkor amikor a cég még a reorganizációt hirdette a médiában.)
.
2. NEKEM TÖKMINDEGY hányan vesznek Globust a fórumozók közül. Egészen mást trédelek.
.
3. Globust azért vettem, mert mint írtam 17 %-os P/E értéken nem forgott még tartósan magyar részvény még überbesszben sem. (Ezt azért olyan sokan nem tudják). Az információ helyzeti előny.
.
SZERINTEM 12 hónapon belül sokkal magasabb lesz, mások szerint nyílván nem . Ez nekem egy marginális összeggel egy szellemi játék, hogy igazam lesz-e.

Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 16:55
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Kedvet kaptam, hogy vegyek, mert én hitelesnek érzem a márki promocióit....
eddig minden beírásán kerestem, hol keveset, hol sokat. az fhb-n is. de még nem vettem, mert csak most olvastam el a véleményeket, de úgy érzem ebben is lesz egy kis nyerö (majd úgyis meglátjuk)
hajrá márki, ne hagyd, hogy elvegyék a kedved a beírásoktól.
üdv,
k.
a kis irigyek!
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 16:53
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Üdv!

semmi baj, a lényeg, hogy amit meg kellett dumálni, azt sikerült. Tévedés: én is ezt mondom. Voltak, és lesznek még jó tippjeid, sztem a "speki habilis", a gondolkodó speki örül ezeknek. Vagy +jácca egyéni rizikóra, vagy nem... aki meg vakon ugrik egy tippre, beverheti a buksiját. Majd tanul belőle... akinek ennyi tény elég a buyra, annak elég, akinek nem, annak nem. Fotit is lehet most venni, az is jó lesz - ha be nem zúzzák a brokicégek. 15k bux után úgyis rally lesz :) /OK, lehet, hogy csak 18k-19k közé ejtik be, nem tudni, mennyire vannak tisztában a külföldiek a választások demagóg voltával és a hiány dimenzióival.../
Törölt felhasználó 2005. 12. 13. 16:18
Előzmény: #23  matgab
#24
Sziasztok!
.
1. Amikor ezt a topikot elindítottam, nekem nem volt Globusom, DE az elmúlt napokban vettem egy picit.
.
2. Én nem mondtam, hogy bárki is vegyen Globust. ÉN LEÍRTAM EGY TÉNYT, hogy a GLOBUS az elmúlt 10 év LEGOLCSÓBB A kategóriás részvénye. MÁRA AZ ELMÚLT 10 ÉV LEGOLCSÓBB A ÉS B KATEGÓRIÁS RÉSZVÉNYE a könyvértékhez képest (kivéve egyes irreális kötéseket illikvid papírokat).
.
3.
Szerintem a Globus ára 12 hónapon belül jóval magasabb lesz. Erre fundamentális indok is van: a könyvérték 17 %-án MÉG SOHA nem forgott 12 hónapig BÉT részvény. (AZ idei 1,5 milliárd minuszt figyelembe véve sem.)

4.
Kedves AKS,
.
nem tudtam hogy az FHB-nél részletes választ vártál tőlem. Bocsánat. Elég ritkán fórumozok. Megtisztelsz hogy kikérted a véleményem. Az FHB-nál tévedtem. De ha a számlaegyenlegemre nézek, ez szerencsére nem gyakran fordul elő (A szent stopp by VM).

matgab 2005. 12. 12. 10:19
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Most akciósan!
Törölt felhasználó 2005. 12. 12. 09:41
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#22
háát, skacok ez nem néz ki valami jól...
Törölt felhasználó 2005. 12. 09. 10:35
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Én mondjuk szeretem a Globus mustárt , akkor veszek egyből egy millcsiért :)

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek