Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2023. 01. 21. 22:39
Előzmény: #6879  Bpali
#6880
Én mindenhol azt hallom 2023év nehéz év lesz. 
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 22:32
#6879
A mesterségesengenerált covid válság után is gyorsan visszaerősödött a papir, talán tulóntúl is felfuttatták. nagyon gyorsan emelkedett rövid idő alatt. Utána jött a háború  ami leütötte az árfolyamot és az i-re a pontota  különadók tették fel. Elvileg idén nem fogják emelni hanem csökken.ha jól emlékszem..DDe legalábbis nagyon remélem , hogy nem emelnek rajta.De abban mindenkinek igaza van: ettől a kormánytól bármikor jöhet ki bármi. Tehát elismerem kockázatos az otp papir. Én személy szerint arra számítok idén jobb éve lesz mind a nemzetközi mind a magyar piacnak.A hangulat joval optimistább. A piacok szinte abnormális módon ki vannak éhezve végre egy normálisállapotra a válság után. Gázmizéria is lecsengett. Megkockáztatom az Ukrán háború is befejeződik.Orosz területi nyereséggel usa jóváhagyással..Nem számítok ujra 7-8 Ks árfolyamokra..okat gondolkodtam mi leheta  az az  árfolyam, ami  alá nem fog visszaesni az otp. /maga  afelvetés eleve értelmetlen/ de úgy gondolom 9,6-10 k alatt idén nem leszünk.ha hagyják nyugtona  papirt Orbánék, szerintem 13 K biztosan meglesz eseetleg 15 is idén.Persze azokhoz a szintekhez már kelleneka  külföldi tőkeerősebb vevők is..akik meg pont teszneka  kormányunkra. Igy 13 Ks zintről már jóval nagyobb mértékú napi esésseket eltudok képzelni mint most. Ha megnézzük egy válságos év egy jobb év egy válságos év ..idei év ..jövőre megint kitalálhatnak valamit..
Hathor
Hathor 2023. 01. 21. 22:10
Előzmény: #6870  Bpali
#6878
Johet utana a bankok negativ kilatas rontasa is.
Ettol meg mindenki zsakolni fog.
Kesobb kiderul ki jar jol
Hathor
Hathor 2023. 01. 21. 22:08
Előzmény: #6876  kovko
#6877
Jogos
kovko
kovko 2023. 01. 21. 22:04
Előzmény: #6875  Bpali
#6876
Kérdés ki áll alá, ha most lefordul. Én benne voltam nyakig 10k feletti átlaggal a nyáron. Egyszer elég volt több milliós bukóban ülve nézni a 7,8k-t köszi. Az a baj, hogy itt teljesen mindegy, hogy országminősítés vagy bármi más miatt van lyuk, a gyj is lehet jó, mert ha itt támad egy méretes lik a költségvetésen, akkor onnan az extra adókra várunk. Azokat meg várja 10k feletti átlaggal OTP-ben ülve az, akinek sok pénze van. Nekem egyszer elég volt tavaly. Megtanultam a leckét egy életre. Amíg rendeleti kormányzás van én nem tudom mitől más itt OTP-t venni, mint a BTC-t, de meggyőzhető vagyok, ha vannak jó érveid.
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 21:03
Előzmény: #6874  Senda
#6875
igen..A piac megkapta amire számított. Akár már be is árazta a dolgot. illetve szerintem aki OTP részvényt vett az pontosan tisztában van hogy mit és hol vett.  Ehhez hozzávéve hogy nagyobb részt magyar tulajdonban vannak a részvények.. Arra számítok maradunk 11, 2 k környékén..inkább számítok minimális emelkedésre  mint nagyobb mértékú esésre.. Persze délelőtt sokan el fogják dobni ahogy szokták utána visszaerősödik az árfolyam.
Senda 2023. 01. 21. 20:45
Előzmény: #6872  Bpali
#6874
Mivel mostanában amik történnek mindenki esést vár és lehet, hogy csinál egy olyan pluszos napot, hogy csak pislogunk!
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 19:35
Előzmény: #6849  Törölt felhasználó
#6873
egyetértek.. Láttuk a napi szinten egymásnak ellentmondó hangzatos főcímeket és az erre a piac reakcióját..
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 19:23
#6872
hétfőre ki mit vár akkor?  mennyit esünk? emelkedünk?
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 19:22
Előzmény: #6864  Törölt felhasználó
#6871
Igaz .
Bpali
Bpali 2023. 01. 21. 18:50
#6870
Az a baj hogy a legtöbb ember képtelen érzelemmentesen helyén kezelni információkat. Lényeget nem látja csak fröcsögi hogy jaj vége a világnak..3 hitelminősítő közül az első foglalt állást ,a második egy hét mulva fog. A piac azt kapta amit várt ennyi történt..indoklást, főlega  bankszektorrol szólot meg elkellene olvasni..
Beze
Beze 2023. 01. 21. 18:42
Előzmény: #6868  Törölt felhasználó
#6869
Elég trollos lett a fórum, Hathornak lesz dolga. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 21. 17:46
#6868
Ősi navahó (navajo) mondás szerint a tébolyult lelkek a nagy hegyekben laknak, de néha elkóborolnak...
Zsombéki 2023. 01. 21. 17:08
Előzmény: #6862  pomperj
#6867

Könnyű labda, de nem az.
Nincs daytrader chartom, mert nincs daytrade kötésem, így teljesen üres a "chartom".
Szerintem nem lehet az OTP-t hosszútávon, nyereségesen daytradelni.
Ha daytradelnél, akkor betennéd ezek után az én üres "chartom" mellé a Tied, de nem fogod.
Főleg azért nem, mert egyfolytában lefelé vártad, minden egyes lefelé mozgásnál jött az 5000-6000-es OTP előrejelzésed, ezek után csak longoltál? HUH!
Ha volt is longod, akkor mindenki előtt szembeköpöd magad, szóval biztosan nem raksz be semmit.
A korábbi beírásod alapján teljesen hiteltelenné váltál számomra (egyébként, ha daytradelnél legalább egy chart előfizetésre futhatna, jól jön az egy Daytradernek, így tanítják a szakmában).
Én kiszállok, nem érsz ennyi energiát sem, szép napot!
kovko
kovko 2023. 01. 21. 16:35
Előzmény: #6865  herlas
#6866
Nem egészen, ugyanis a kilátás és a minősítés nem ugyanaz. Ha BBB- vagy semleges kilátásokkal akkor vagy a befektetésre ajánlott kategória legalján, ha BBB- vagy negatív kilátásokkal akkor már gáz van, ugyanis a negatív kilátás azt jelenti, hogy már arra spekulálnak, hogy romlani fog a helyzet azaz átkerülsz bóvliba. 
Még nem minősítettek le és "csak" a kilátás lett immár hivatalosan is sz@r. Jövő héten viszont jön a párja pénteken és mivel a kilátás (már) hivatalosan is negatív, ha az leminősít egyből szívunk, mert túl közel van egymáshoz a két minősítés ahhoz, hogy a kilátásokat semlegesnek véljék, ha az egyik negatívat mond a másik meg semlegest... 
Szóval rezeg a léc. Közben ömlik a fegyver a háborúba, mire Putyin közölte, hogy ha úgy látná, hogy vesztésre állnak az oroszok, akkor taktikai atommal fordítana, mire elintézték ezt azzal, hogy hát Putyin újra elővette az atomkártyát, mintha nem ő lenne az orosz erők főparancsnoka és mindegy lenne miket hord össze. A közelgő diesel válság az EU-ban is smafu.    
herlas 2023. 01. 21. 14:48
Előzmény: #6851  pomperj
#6865
Egy hitelminősítőnél a kilátás negatívra rontása nem lehet jó hír (legfeljebb annyiban, hogy nem egyből rontottak a minősítésen, de ehhez durva romlás kell). Abban viszont pontosítanám a helyzetet, hogy mivel kettővel vagyunk a spekulatív kategória felett, egy esetleges későbbi leminősítéssel még mindig maradnánk a befektetésre ajánlott kategóriában, (akkor lennénk BBB-). 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ad%C3%B3sbesorol%C3%A1s
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230119/iden-eloszor-mondanak-iteletet-magyarorszagrol-mire-szamithatunk-591184
Szokás szerint minden sajtótermék és szereplő a saját nézőpontja szerint értékeli a hírt.
Törölt felhasználó 2023. 01. 21. 14:07
Előzmény: #6863  Jagd
#6864
Ez nem kicsit olyan, ez az. Kezdenek az emberek egymással foglalkozni és nem az OTP-vel.
Jagd 2023. 01. 21. 13:35
Előzmény: #6862  pomperj
#6863
Nem is olyan rossz ötlet!
Ez 1 kicsit olyan kinek hosszabb.
Elég csak a %-ot betenni az összegekhez senki semmi köze.
pomperj
pomperj 2023. 01. 21. 13:22
Előzmény: #6859  Zsombéki
#6862
Megmutatod a daytrade-jeid utolso 1 ev eredmenyet?
Kivagva a szamlavezetesi chartodbol?
Ha felteszed, en is megmutatom.
daniel2121 2023. 01. 21. 13:15
Előzmény: #6855  Breki
#6861
Gyerekek hányszor de hányszor leìrtam nagyon vigyázni pomperjjel. Sokakat elkábít az elemzéseivel nagyjából nem érti senki jó kb. 5-en. Isten őrizz rá hallgatni. Amikor jön csak egy negatívnak làtszó hír ő arra rászáll és egyfolytàban lefelé beszéli. Ha nem jön be akkor kussol. Voltak régebben elég komoly fenyegetései nem tanul belőle.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek