Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2023. 01. 02. 09:10
Előzmény: #6099  daniel2121
#6100
Pompi mindig lefelé várja,5-6K hoz nagy tőkekivonás kellene.-
daniel2121 2023. 01. 02. 08:52
Előzmény: #6094  Palko79
#6099
Hát Zsuzsáról nem feltételeztem és nem is gondolnám,hogy erről van szó bár...,ellenben pompi már megint az 5-6.000ft-os árat vizionálja már megint. Ezzel is befolyásolhat embereket persze akit lehet ők meg is érdemlik aki bedől bármelyiknek is.
Törölt felhasználó 2023. 01. 02. 06:23
Előzmény: #6093  pomperj
#6098
Szia, boldog új évet kívánok!
Egy percig sem vitatva, hogy hasznos és megfontolandó dolgokat írtál, azért én nem feltltlenül értek mindezzel egyet.
 2. ponttal különösen nem tudok egyetérteni. A tőzsde, főleg a közép-európaiak sokat estek, aligha túlértékeltek. Több dolog történhet, ami megágyazhat egy tőzsdei ralinak, például az EU-s pénzek érkezése, a kamatszint tetőzése vagy a háború vége. Tehát az EU-s pénzek ügye, mivel jelenleg az van árazva, hogy csak csordogálnak, nem lefelé, hanem felfelé mutató kockázat.
A magas kamatszint valóban nem tesz jót a tőzsdéknek, és mennek pénzek onnan kötvényekbe, állampapírokba. Ámde! Az ilyen kockázatkerülő befektetők és a tőzsdézők halmaza véleményem szerint kis átfedést mutat. Aki tőzsdére viszi a pénzét, az azért teszi, mert több haszonért több kockázatot hajlandó vállalni, mint az, aki állampapírba teszi a pénzét.
És azzal is tisztában van, hogy egy hivatalos 15%-os infláció a valóságban több, és az állampapír vásárlás mindenképpen a pénze értékének csökkenésével jár, míg egy részvényben benne van az esély inflációt meghaladó hozamra még a jelen környezetben is. Például a hivatalos inflációba csomó mindent beleszámolnak, amit az emberek többsége egyszerűen nem vesz meg, vagy csak több évente. Míg a tej, a gyorséttermi étkezés ára, amire sokkal többen költenek, duplázódott. Aki államkötvényt vesz, az nem gondolja ezt végig.
3-as pont: a magas kamatok ellene dolgoznak a részvényeknek, de ez nem egyértelmű egy bank esetében, ami ugyan kevesebb hitelt fog kihelyezni (illetve kevesebbet helyezne ki, ha nem terjeszkedett volna), de többet nyer a kamatmarzson.
ALANFED
ALANFED 2023. 01. 01. 23:17
Előzmény: #6093  pomperj
#6097
BUÉK János köszönjük az egész éves hozzáértést
Törölt felhasználó 2022. 12. 31. 15:46
#6096
BÚÉK! :)
kovko
kovko 2022. 12. 31. 14:58
Előzmény: #6093  pomperj
#6095
Ezt most sajnos nem tudom ilyen meghatározóan gazdasági jelegű megközelítéssel nézni. Szerintem a jövő évet elsősorban a politika határozza meg, azaz a háború alakulása. Itthon a politikai helyzet szerintem világos. 
Azzal, hogy GyF kinyírta az MSZP-t, ami az egyetlen olyan országos lefedettségű, jól felépített politikai szervezet volt nálunk a Fideszen kívül, aminek megvolt az a képessége, hogy megfelelő mennyiségű készpénzt szavazatra tudott váltani és a helyére betette a DK-t, ami már egy a NER piacán rentábilisan működő politika Kft. elvette a külföldtől a lehetőséget, és belülről megerősítette azt a politikai elitet, ami Putyin kezében van. 
Hogy mennyire a kezében van tette nyilvánvalóvá számomra a rendeleti kormányzás bevezetése és abban az olyan képtelen és vállalhatatlan pozíciók felvétele, mint a Kirill pátriárka ügy. Hogy mennyire elvette a lehetőséget is nyilvánvaló lett szerintem, amikor láthattuk milyen játékos egyszerűséggel nyírták MZP-t ki annak ellenére, hogy locsolták a kampányára kintről a pénzt. Szóval, amíg Putyin vasmarka ilyen erős, addig szerintem számunkra nincs menekvés. Ezek nem tudnak kibújni, így az nem is merül fel kérdésként sem, hogy egyébként szeretnének e kibújni. 
Amikor az orosz befolyás ennyire magas a magyar átlagember mindig nagyon szegény és egyre szegényebb lesz. Átéltük már, de most azért valamivel csak jobbak a környezeti adottságok. 
EU-s hitelpénzt most könnyebb betárazni abban a mennyiségben, hogy elég legyen ahhoz, hogy Magyarországnak lehessen más út. Részben be is van tárazva, de ki kell tudni bújni az oroszok markából a megfelelő pillanatban. 
Egyelőre számomra beláthatatlan sikerül e, de az a rossz érzésem van, hogy ha nem sikerül, akkor végső soron mindegy is, hogy jól vagy rosszul kereskedem az OTP-vel. Ebben a világpolitikában, ezen a földrajzi helyen, tenger nélkül, nyitott gazdasággal arról ábrándozni, hogy az oroszokkal lesz nekünk jó qrva kilátástalan és szerintem ezt mind érezzük valahol és ezért vagyunk fogékonyak a negatív várakozásokra, de nem szabad túlértékelni azt, ahogy most a magyar állami média visszatükrözi, mennyire fogja Putyin a tökünket. Mert létezik az idővonal, amin ez is csak átmeneti állapot. Nem szabad megkeseredni. Merni kell mindig az újat megpróbálni. Aki mer, az nyer. A háborúnak is vége lesz és minél tovább tart az oroszok attól csak gyengébbek. A p.csába a kesergéssel! Én inkább mindenkinek sikeres, boldog új évet kívánok! 
Palko79 2022. 12. 31. 11:31
Előzmény: #6085  stayer81
#6094
Szia, lehet rosszul tetted sajna. Ugyanis zsuzsánk (szándékos a kis betü) csak shortot zárt tegnap. Nagyon ügyesen csinálja -jó ideje feltűnt már- hogy kétértelmű, de inkább arra utaló megjegyzéseket szokott tenni, hogy szándékosan egy rossz pozíciófelvétel irányába terelje az avatatlan, gyanútlan kereskedőket. Ennek többen is hangot adtak már itt tavasszal, amikor én még megvédtem zsuzsát, de ahogy haladtunk előre az időben, már odafigyeltem erre és számtalaszor feltűnt ez a szándéka. Egy másik fórumon tegnap pl. olyan megjegyzést tett, hogy ő ott áll a vételi oldalon. Persze ott sem mondta el, hogy ez short zárás lesz. Ez a zárás előtt történt. Egy fórumozó lelkesen be is állt piacira vételre, (hogy miatta e vagy sem, azt nem tudom, de én úgy érzem ez a kijelentése zsuzsának elterelhette vételi irányba ezen a lefelé mozgó piacon a delikvenst) hát természetesen kapott is, elmondása szerint. Aztán piaczárás után már kibökte itt hogy mennyire örül, mert 120-on sikerült sikerült zárni a shortot. Arról a tulajdonságáról nem is beszélve, hogy mennyire szereti cinikus módon hangoztatni a sikerit, pl. ez is tegnap, itt történt, hogy elmondja többes számban, milyen jó évet zártunk. Erre is jött néhány reakció, melyek szerint nem mindenki ért ezzel egyet. Egy szó mint 100: most már igazat adok azoknak, akik tavasszal arra hívták fel a figyelmet, hogy vigyázni kell vele. Ui.: jelen vagyok aktívan a fórumon, természetesen másik nick-kel, de azzal nem szerettem volna megírni a kommentet, de ez az álságos, rosszindulatú viselkedés erre ösztökélt. BÚÉK.
pomperj
pomperj 2022. 12. 31. 10:23
Előzmény: #6082  Hathor
#6093
OTP 2023  eves kilatasaihoz 3 gondolat.
1)Az utolso 7-10 evben az MNB extrem laza penz- kamat politikaja 
(korlatlan penzmennyiseg, zero-kozeli kamatszinten) lehetove tett egy akvizicioval hajtott
gyors kulfoldi, foleg balkani terjeszkedest, akvizicios novekedest es vele relativ gyors profitnovekedest.
.
Az ilyen  korszak mindig atmeneti. Nem tart orokke. Az OTP szamara az uj helyzetben 
(amikor magas inflacio, es magas kamatszint van es lesz) ez az akvizicios korszak elmult.
A profit meg mindig magas, foleg magas hitelkamat-margin, es a magas jutalek szint  kovetkezteben.
Valoszinusitem, hogy ezek a szokatlan kedvezo tenyezok elmulnak, es visszcsusznak atlagos szintre.
,
2)A teny, hogy sok eve nincs HUF kamat, es nincs beteti kamat-verseny, a befektetoket kenyszeritette
a tozsde fele, es ezert a penz oda aramlott, egeszen 2021-ig. A tozsde 6 ev rally utan tulertekelt lett.
De, most  mar 11-13% kamathozam elerheto. Ettol kezdve sok penz megy inkabb allampapirokba,
megszunt a   "nincs mas lehetoseg a hozamot elerni, csak a tozsde"   jelszo uralma.
Ez az arfolyam-felhajto fo tenyezo, es ezzel a szokatlanul kedvezo rally-korszak is elmult.
.
3) A reszveny erteke az osszes jovobeli profitok jelenerteke.
Csakhogy egeszen mas az 1 FT jovobeli  profit  jelenerteke (mondjuk, ami 1Ft profit 5 ev mulva lesz) ,
ha a diszkontalas 3% vagy 13% kamatlabbal tortenik. Igen, sokkal kevesebbet ernek az OTP jovobeli 
profitjai a 23% inflacio idejen, mint 3% inflacio idejen ertek.  A jovobeli profit sokkal kevesebbet er most.
,
Kis kalkulacioval hamar belathato, hogy a piac ugyan mar bediszkontalta a 19.600-->10.000  Ft
esessel a mostani  3%--->10 -13% kamatszint valtozast.
De a 2023 evben nagy valoszinuseggel lesz ennel magasabb kamat is. Reszemrol a 18-19% szintet
valoszinunek tartom, mire az inflacio csucsra er. Es nem fog gyorsan lemenni, ahogy a politikus utasit.
.
4)Ilyen kamatszinten az OTP multbeli PE=9.2  atlagos ertek/profit szorzoja mas lesz. Sokkal kisebb.
A klasszikus keplettel kozelitve 1/0.19=5.3,   es eddig az elmeleti szintig is le-eshet a valosagban is. 
Ha OTP profitja 2023ban 1000-1200 Ft/rv  szint lesz, akkor ilyen PE szorzoval az arfolyam 5-6000 Ft
savig eshet le. 
.
Egyelore, bar OTP arfolyamra sok optimista varakozas van, OTP-t a piac a mai helyzetre  jol ertekeli.
Es a helyzet nemcsak javulhat, de a fenti 3 negativ iranyu tenyezo 
(lassubb profit expanzio, reszvenypiacot  tamogato zero-kamat korszak vege, 
es magasabb diszkontalasi kamatszint)    miatt, nos, az arfolyam  tovabbi nyomas ala is kerulhet.
,
Nem esett szo recesszios, hitel-leminosites, EU-penz hozzaferesi es egyeb kockazatokrol.
AZ OTP invesztor jol teszi, ha az OTP fenti konkret rizikoi mellett  ezeket a tenyezoket  is bekalkulalja.
.
Antal79 2022. 12. 31. 00:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#6092
Ajjaj ???😱😱😱
pantya100 2022. 12. 30. 23:44
Törölt hozzászólás
#6091
Törölt felhasználó 2022. 12. 30. 22:54
Előzmény: #6082  Hathor
#6090
Meddig le még?!
Így év végén jövő évi prognózisod is van? 😁
Boldog új évet mindenkinek! 
Beze
Beze 2022. 12. 30. 22:09
Előzmény: #6087  zsuzsa37
#6089
Én biztos nem.
stayer81
stayer81 2022. 12. 30. 19:22
Előzmény: #6087  zsuzsa37
#6088
Mondjuk a "jó évet zártunk" kijelentéssel sokan vitatkoznának...
zsuzsa37 2022. 12. 30. 19:13
Előzmény: #6085  stayer81
#6087

120 volt a múlt heti gyertyánk minimuma,és arra számítottam,hogy legalább megtesztelik a héten,ezért szerettem volna minél hamarabb,hogy megtörténjen,mert akkor van idő egy vissza pattanásra,így meg lett egy morubozu piros hetes gyertyánk.Nem túl optimista a jövő hétre.A shortot mindenképp 120-on szerettem volna zárni,és így az is sikerült.
Mindent egybe vetve jó évet zártunk.
Titi72
Titi72 2022. 12. 30. 18:07
#6086
Kicsit én is többet vártam. Az én optimista TA-m 10309-et mutatott év végi záróra. Dehát ez van. A 10100 megmaradt, ki tudja kitart-e? A bukós pakkokat optimalizáltam, ennél többet nem tehetek idénre. Minden kedves fórumtársamnak megköszönön (ha számít) az egész éves közremúködést, további sikeres kereskedést kívánok mindenkinek. BUÉK......4ever....győrből...
stayer81
stayer81 2022. 12. 30. 18:03
Előzmény: #6084  zsuzsa37
#6085
Gratula! Én nem voltam ennyire profi, 140-160nál vettem.
zsuzsa37 2022. 12. 30. 17:37
Előzmény: #6078  zsuzsa37
#6084

Záróra csak összehozták,érdemes volt kivárni.
BÚÉK minden kedves fórum tagnak!
einstein 2022. 12. 30. 17:36
Előzmény: #6068  einstein
#6083
Hát ennyit a záró ár beállításról...
Többet láttam/gondoltam az évvégébe
Hathor
Hathor 2022. 12. 30. 17:12
#6082
Otp zaro 10.110.
Teljesult a par honappal ezelotti 10Ks celaram ev vegere. Na meg a 8000rol ek kitores fel, negyed eves tamaszrol, majd forditott fej-vall, abbol a 11K ellenallas, onnan a lefordulas is, es az azota eses. Jovore folyt.
Varom tovabb le.
Majd kiderul BÚÉK!
Törölt felhasználó 2022. 12. 30. 14:12
Előzmény: #6080  WestR
#6081
vagy oldalazni és utána esni ...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek