Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 11. 18. 20:59
Előzmény: #6259  badsector1
#6260
Már a bucsai tömegsírok után be kellett volna avatkozni.
Meddig lehet ezt csinálni, hogy szándékosan lakótelepeket lőnek, civil infrastruktúrát tesznek szisztematikusan tönkre, gyerekeket deportálnak, lopnak rabolnak gabonától kezdve a WC kagylóig?  Barbár középkori rablóhorda ez, nem hadsereg. 
badsector1
badsector1 2022. 11. 18. 20:50
#6259
"20:20
Az oroszok szétlőtték az ukrán energiarendszer felét, egész Kijev leállhat"
   
most már kizavarhatná a nato az oroszokat Ukrajnából, nem kell már annyit finomkodni velük.
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 20:23
Előzmény: #6257  totoro
#6258
Majd szóljon már nekem valaki légyszi, amikor sajnálnom kell egy megszálló, agresszor ország katonáit! Előre is köszi.
totoro
totoro 2022. 11. 18. 19:32
#6257
A mai nap legnézettebb videója a magyar oroszbarát hírekben is megjelent:
"Orosz hírügynökségek szerint az interneten megosztott videón az látható, hogy ukrán katonák földre fektetnek fegyvertelen orosz katonákat, akiket előtte távozásra kényszerítettek egy körülzárt házból, majd kivégzik őket. Az ukrán katonák által a fegyvertelen orosz hadifoglyokon végrehajtott tömeges kivégzésekről készült új felvételek megerősítik a Zelenszkij vezette jelenlegi kijevi rezsim és az őt védelmezők és támogatók kegyetlen természetét – áll a nyilatkozatban."
Nézzük meg a videót:
https://www.reddit.com/r/RussiaUkraineWar2022/comments/yyaghv/full_video_from_a_previously_seen_clip_ukrainian/
A videón nem látszik kivégzés, az viszont látszik, hogy a magukat megadó orosz katonák lefekszenek, majd a házból utoljára kilépő orosz egyből tüzelni kezd az ukránokra. Te minek tekintenéd a maradék oroszt, amikor a kezedben a töltött fegyverrel épp rád lőttek, látod hogy a társad holtan esik össze. Tízből kilencszer így végződött volna a történet, bármelyik oldal áll egyik, vagy másik oldalon.
euler 2022. 11. 18. 18:53
#6256
Ma olvastam egy hírt, hogy tegnap Kijev felett az ukrán légvédelem lelőtt egy olyan cirkálórakétát (H-55), amelyet nukleáris töltet célbajuttatására fejlesztettek ki, csakhogy ezen csak egy robbanófej utánzat volt robbanóanyag nélkül, amit gyakorlatokon használnak.
Két nappal korábban pedig lelőttek egy olyan H–101-est, amelyet ez év 3. negyedévében gyártottak.
Logikus következtetés, hogy az oroszok cirkálórakéta készletei kritikus szintre csökkenhettek.
Itt levezetve: Huppa
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 17:42
Előzmény: #6252  Shortelek
#6255
A te linked is rossz, és a szokás szerint a Portfólióé is a cikkben. Nagyon kellett akarni megnézni ezt a videót. :)
motoros 2022. 11. 18. 10:13
Előzmény: #6251  szupermokuss
#6253
igen, ezt én is vártam már, Buda Péter mindig jó és fridi sem tolja túl magát ezekben a podcastokban
szupermokuss
szupermokuss 2022. 11. 18. 09:10
Előzmény: #6250  vigkrisz
#6251
Na ezt a podcast-ot nagyon vártam.  Kicsit hosszú, de megéri végignézni. Csak azt hiányolom, hogy néhol nem fogalmaz konkrétabban, de így is nagyon jó. 
nyuszibroker 2022. 11. 18. 06:06
Előzmény: #6247  badsector1
#6249
Mivel hogy mindig az ellenkezője igaz (vagy még az sem! ) , mint amit mondanak, nem akarnak tárgyalni.
Lőni meg azért lőnek civileket, mert aljas mocskok. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 05:56
#6248
Meghallgattam az Inforádióban Nógrádi György "biztonságpoltikai szakértőt". Felháborító, hogy valaki pénzért mindenre képes. Olyan gátlástalanul nyomta a fideszes narratívát az orosz-ukrán háborúról, hogy felfordult tőle a gyomrom. Egészen odáig elment, hogy egy ponton azt mondta, hogy ő nem lát különbséget az oroszok és az ukránok tettei között. Persze a szokásos önreklámozás sem maradt el, én már régóta gyanítom, hogy a fél világ kormányának tanácsokat ad, és minden egyetemen oktat. Mondjuk, ilyen ruszki propagandára szerintem csak Észak-Korea vagy Belarusz kormánya kíváncsi.
badsector1
badsector1 2022. 11. 17. 19:55
#6247
"19:17Kreml: Azért lőjük Ukrajnát rakétákkal, hogy leüljenek tárgyalni"
   
az orosz terroristák hazamennek és a tárgyalásra sem lesz szükség.
totoro
totoro 2022. 11. 17. 15:54
Előzmény: #6245  sztanil
#6246
Igazából teljesen mindegy, hogy orosz vagy ukrán rakéta, ez egy baleset és kész. A horvátok is átlőttek Barcsra, pedig a harcok intenzitása messze nem ez a szint volt. Az természetes, hogy az ukrán fél próbált ebből tőkét kovácsolni, és kihasználni plusz támogatás szerzésére, de túltolták azon a ponton amíg értelme volt. Amikor a lengyel és amerikai fél is megállapította, hogy ukrán rakéta, legkésőbb ott kellett volna visszalépni, nem értem miért nem esett le nekik időben.
sztanil 2022. 11. 17. 15:15
Előzmény: #6244  totoro
#6245

Tények vannak, csak mi nem ismerjük. A rendőrök egyből feltettek pár közvetlen fényképet, aztán hirtelen rájöttek, hogy ez talán nemzetbiztonsági ügy. Szerintem is sanszos, hogy eltéved ukrán rakéta volt, de azért az is érdekük lehet, hogy ne erőltessék a kérdést, hogy hol is volt az orosz rakéta, amire kilőtték.
totoro
totoro 2022. 11. 17. 14:52
Előzmény: #6240  euler
#6244
Természetesen nem tudom a tutit, de vannak tények azok épp elegek. Az S-300 nem találgatás, megtalálták és beazonosították a darabjait, fényképes bizonyítékok vannak. Nem láttunk semmilyen bizonyítékot második becsapódásra. Kaiser Ferenc nem tudom miről beszél, a 5V55-ös, amilyen ez a rakéta is volt 100kg-os robbanófejjel van felszerelve, egy 100kg-os töltet simán üt ekkora lyukat. Azt se felejtsük el, hogy a lengyelek 100%-osan az ukránok pártján állnak, nem áll érdekükben ellenük bármit kitalálni, vagy bizonyítékot visszatartani. Magyarul én itt is ragaszkodom ahhoz az elvhez, hogy a legegyszerűbb magyarázat a legvalószínűbb, ez egy célt tévesztett s-300. Ennél többet belelátni értelmetlen.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 17. 14:39
Előzmény: #6241  euler
#6243
Úgy tűnik,Júdeában is kezd fény szűrődni az agyakba.
Izrael engedélyezi haditechnika átadását az ukiknak!!
8193 2022. 11. 17. 14:34
Előzmény: #6238  LBalaton
#6242
A belorusz határ Przewodowig legalább 120km. Az S300 ground attack módban nem ér el odáig. 
euler 2022. 11. 17. 14:25
#6241
Oké, látom mások is ezen a nyomon haladnak.
De higgyétek el, a lényeg az, hogy a NATO higgadtan viselkedett és most nem kell az óvóhelyen ücsörögnünk. 
A többit úgyis a színfalak mögött rendezik, remélhetően egy erősebb támogatással az ukránok felé.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek