Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ThePersistentTrader 2022. 11. 04. 12:19
Előzmény: #5879  totoro
#5880
Ha van, ami miatt nem kell aggódni, az az amerikai támogatás megingása ;) 
USA aprópénzből évtizedekre leamortizalja a ruszkikat katonailag. 
totoro
totoro 2022. 11. 04. 12:08
#5879
totoro
totoro 2022. 11. 04. 12:02
#5878
A Bolgár parlament ma szavazta meg nagy többséggel, hogy fegyverekkel támogatja Ukrajnát. Bulgária eddig is kulcsszereplő volt a háborúban, a régi orosz 152-es lövegekhez csak ott gyártanak még lőszert, nélkülük az Ukránok már elvéreztek volna a háború első hónapjaiban, és most is nagy gondban lennének. Nem véletlen, hogy az oroszok több szabotázsakcióval próbálkoztak Bulgáriában, ami a jelen parlamenti döntés szerint visszafelé sült el, és összekovácsolta a pártokat. A hír azért is fontos, mert Bulgária jelentős szovjet fegyverkészlettel rendelkezik, csak tankokból 700+, 122mm-es önjáró lövegből 650+, páncélozott szállítójárművekből 1500+ darabbal. Az ország méretéhez és helyzetéhez képest ezek óriási számok, egy részük minden bizonnyal felesleges is a modernebb fegyverrendszerekre való átállás miatt, így a döntés akár egészen meglepő mennyiségű támogatást is jelenthet Ukrajnának....
kkpp 2022. 11. 04. 11:40
Előzmény: #5875  LBalaton
#5876
Az a benyomásom a reddit olvasgatása és a harctéri eseményeket követve, hogy az ukránok tudatosan felőrlő taktikát alkalmaznak. Mivel a sár miatt nincs értelme nagy offenzívának, ezért az idő nekik dolgozik. Folyamatosan kapják a nyugati vasat és a téli szerkót. Csak a napi orosz veszteségeket nézve 600-800 ember/nap, 40-60 tank-APC/nap, ez az ukránoknak nagyon jó. Az ő szempontjukból az se baj, ha százával géppuskázzák-aknavetőzik darabokra az orosz ujjoncokat. A halottak visszaáramló híre is a háború ellen hangolja az orosz közvéleményt. Minden egyes kilőtt repülővel-helikopterrel-tankkal jobban felmorzsolják technikailag is az oroszokat, így a lövészárokban szétfagyó ruszki alakulatokon úgy fognak átmenni egy-két hónap múlva minden fronton, mint kés a vajon. Ha belelövik őket a lövészárokba, még sírt sem kell ásni nekik.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 04. 11:30
Előzmény: #5874  LVN
#5875
Hiba lenne az ukiktól nagy emberveszteséges városiharcba belemenni!
LVN 2022. 11. 04. 11:13
#5874
Kherszonért nem lesznek utcai harcok szerintem. Még egy kicsit közelebb ér a front, és ugyanúgy összeomlanak az oroszok még ott maradt egységei, mint északon. Azért viszik a nehézfegyvereret el, hogy legalább abban ne legyen olyan brutál zsákmányolás, mint amit korábban a villámoffenzívákkal elértek az ukránok. Itt rendezett visszavonulás zajlik és ágyútölteléket hagynak hátra.
kkpp 2022. 11. 04. 07:21
Előzmény: #5870  Metwolf
#5872
"Ukránoknak inkább utóbbi helyen kellene támadni nem nyektetni Khersont. Amíg ott vannak lekötve az orosz erők addig jó Ukrajnának. Konklúzió: Irány Zaporizzja-Tokmak-Melitopol és összeomlik az egész déli front Khersonnal együtt, mert utána be tudják lőni a teljes utánpótlást ami a Krím felől jön. Nem is értem miért nem ezt csinálták inkább a Khersoni támadás helyett. Nekem ez stratégiai hibának tűnik."
 
Amiatt nem csinálják, mert most mindenhol SÁR van. Nézz meg bármilyen harctéri interjút, tudósítást. Az ukik nagyon okos csinálták eddig az őszt. A herszoni és a harkivi villámoffenzívával kihozták az időből és a helyzetből kipréselhető maximumot, amíg nem jöttek az esők, lőttek annyi muszkát, amennyi lőszerük volt. Most pedig nagyon okosan azt teszik, amit a fagyokig kell. Tovább lövik az orosz utánpótlást, nyomás alatt tartják aknavetőkkel és tüzérséggel a frontokat, ahol támadni akarnak tovább (herszon, harkiv), és várják a fagyokat. Óvatos támadások vannak, lassabb előrenyomulással, de semmi "fejjel a falnak". Viszont az elmúlt napokban eléggé sokszor szórták HIMARS-sal a Zaporizzja-Melitopol-Mariopul térséget. Nem lenne meglepő, ha tolnának egy offenzívát, amint lehet, amíg a többi kettőt takarékabb lángon tartják.
kkpp 2022. 11. 04. 07:13
Előzmény: #5869  euler
#5871
"Ez az egyetlen régió amit ők önállóan foglaltak el, nem fogják könnyen feladni."
 
Ezt nem értem. Az oroszok mindent "önállóan" foglaltak el, február óta. Herszon bevétele árulásnak volt köszönhető, amikor a helyi titkosszolgák elszabotálták a hidak felrobbantását az orosz előrenyomulásnál. Bár lehet, hogy pont ez fordította meg a háború menetét és volt nagy segítségére az ukiknak.
 
"az igazi harcok a Dnyeperen túl lesznek"
 
Ezt szerintem már korábban leírtam. Amennyire láttuk eddig, hogy az ukránok milyen okosan harcolnak a szűkös erőforrásaikkal, ilyen öngyilkos vállalkozást nem fognak elkövetni. A déli sáv felszabadítása Melitopol-Mariopul-on keresztül vezet. Elég ránézni a térképre.
Metwolf
Metwolf 2022. 11. 03. 23:22
Előzmény: #5869  euler
#5870
Kherson nem döntő jelentőségű a háború kimenetele szempontjából. Az Ukránoknak igazából nincs is értelme nagyon erőltetni a város bevételét. Az oroszok alapból a folyó "rossz" oldalán vannak ellátási szempontból. Az utánpótlást Ukrajna hónapok óta belövi miközben rossz pozíciókban leköt több 10 ezer orosz katonát. Ha ezeket visszavonják a Dnyeperen túlra és áttolják Zaporizzjaba az nem lesz éppen jó szerintem. Ukránoknak inkább utóbbi helyen kellene támadni nem nyektetni Khersont. Amíg ott vannak lekötve az orosz erők addig jó Ukrajnának. Konklúzió: Irány Zaporizzja-Tokmak-Melitopol és összeomlik az egész déli front Khersonnal együtt, mert utána be tudják lőni a teljes utánpótlást ami a Krím felől jön. Nem is értem miért nem ezt csinálták inkább a Khersoni támadás helyett. Nekem ez stratégiai hibának tűnik.
euler 2022. 11. 03. 21:02
Előzmény: #5867  totoro
#5869
Jó lenne ha igazad lenne, de Herson több mint egy város az oroszoknak. 
Ahogy az előbb linkelt cikkben is írják, szimbolikus jelentősége van mindkét félnek, és maguk az oroszok készítik fel a várost az utcai harcokra. Ez az egyetlen régió amit ők önállóan foglaltak el, nem fogják könnyen feladni. 
De nem én mondom, hanem maguk az ukránok, "Az orosz hadsereg nagyon nagy része a Herszon régióban összpontosul, és tilos a visszavonulás".
A jobb partról ugyan már kivonták a harcedzett csapatokat, és tapasztalatlan újoncokkal pótolták, akik pár napos ütközőnek megfelelnek, de az igazi harcok a Dnyeperen túl lesznek. Ha az ukránoknak sikerül bekeríteni a várost, ahogy tervezik, akkor persze csak a megadás marad az oroszoknak. De ez valószínűleg az egész háború sorsát eldöntheti, és ezt érzik az oroszok is, ezért fognak mindent bevetni.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 03. 20:57
#5868
Most a kivonulást olvasom Hersonból.
A civileket is menekítették.
Nem vagyok teljesen nyugodt!!
Úgy próbálják alakítani,hogy csak az uki hadsereg maradjon+a maradni akaró civilek ...
---------------------------------------------------
A nyugat eddig 2X hibázott!
1. amikor északról telepítették át az oroszokat D-K Ukrajnába,abban a 2-3 hétben már be kellett volna tolni a nyugati fegyvereket az ukiknak! Ehelyett a nyugat csak lesett mint Jani a moziba!
2.,hogy nem tolta be már rég a légvédelmi rendszereket!
totoro
totoro 2022. 11. 03. 20:36
Előzmény: #5866  euler
#5867
Szerintem nem lesznek utcai harcok, amikor értelmetlenné válik az ellenállás akkor az oroszok vagy teljesen kivonulnak vagy ha nincs lehetőségük megadják magukat. Az ukránok néha már nem látnak tisztán, és túlértékelik az ellenséget, mumust gyártanak.
euler 2022. 11. 03. 20:07
Előzmény: #5862  totoro
#5866
Hersonért véres harcok fognak folyni, november végére tervezik az ukránok a bevételét.
Szerintük az oroszok csak színlelik a kivonulást, (a lopott holmit tényleg viszik kifelé), igazából erősítik a védelmi állásokat, utcai harcokra készülnek, aláaknázzák az infrastruktúrát, civilbe öltözött oroszok telepednek be lakóházakba, ("... azt a képet akarják teremteni, hogy az ukrán fegyveres erők a településre belépve civileket kezdtek lőni"), a visszavonulás meg van tiltva - bővebben Az ellenség visszavonulást színlel . anyagban.  
Szóval, itt kemény csata lesz. 
(Indexet pedig csak fenntartásokkal olvasok, de inkább sehogy.)
totoro
totoro 2022. 11. 03. 18:31
Előzmény: #5863  LVN
#5865
Most arról gondoskodik, hogy 80 felett ne legyen senki ;)
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 11. 03. 15:44
Előzmény: #5862  totoro
#5864
Napok óta nem figyelem az eseményeket, de ma örömmel olvastam az Index headline t. Erre lelomboztok, hogy fakenews. Duplán rossz hír, mert Orbán már a korrekt index időszakában (2018) tudta, hogy fakenews factory lesz a portálból. 
https://youtu.be/lGFzBWNTKD8
LVN 2022. 11. 03. 15:32
Előzmény: #5862  totoro
#5863
Kéne vmi hatóság, ami betartatja, hogy 80-as IQ alatt senki ne lehessen újságíró :)
totoro
totoro 2022. 11. 03. 14:30
#5862
Az Index címlapon: "Visszafoglalták Herszont, menekülnek az oroszok". Természetesen fake hír, mint a híreik zöme. Tényleg vannak hírek arról hogy vonulnak kifelé, elhagynak ellenőrzőpontokat, levesznek zászlókat maguk mögött, de arról még szó sincs, hogy vissza lenne foglalva a város.
totoro
totoro 2022. 11. 03. 12:27
Előzmény: #5860  Jacob
#5861

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek