Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 09. 27. 13:52
#4700
Azt hiszem eltúlozzátok az orosz nukleáris fenyegetést és az arra adott, (vagy inkább nem adott) NATO válaszcsapást. 
Szakértők sorra vették a lehetőségeket, legalább három szintet különböztettek meg és szimuláltak már 2019-ben egy orosz nukleáris támadást Ukrajnában. 
És bár kicsi a valószínűsége, „nem voltak boldog végkifejletek".
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/jon-a-vilagvege--mit-lepne-a-nato-egy-orosz-atomcsapasra.html
Peterbond 2022. 09. 27. 13:35
Előzmény: #4691  Jacob
#4699
"Egyébként nem kell elfoglalni... csak meggyengíteni..."
.
A kiindulás az volt hogyha atomot dob le oroszország. Ez esetben a MINIMUM a teljes megszállás ( ideiglenesen persze ) mivel onnantól fogva bármikor kilőhetnének egy atomot ha csak az a válasz hogy "kicsit meggyengítjük a seregeteket".
.
De pont ezért mondom hogy nem fog eljönni. az ioroszok is tudják hogyha ledobják az atomot akkor nem szankciókat kapnak cserébe meg nem pár hadgyakorlatot a partjaik mentén. 
vigkrisz 2022. 09. 27. 13:34
Előzmény: #4697  Peterbond
#4698
Peterbond 2022. 09. 27. 13:31
Előzmény: #4686  Jacob
#4697
"Hirtelen azért nehéz megoldani egy egész kontinens gáz és olaj ellátásának a kb. felét, ami az oroszoktól jött eddig.".
Ez így igaz. A vicc viszont az hogy mivel az EU rá lesz kényszerítve nem igazéán tuddja elsunnyogni mint tette évtizedekig. 2022-ben eddig kb ugyanannyi gázt szerzet be az EU mint 2021-ben. Csak épp az orosz szállíítás a harmadára esett. Drágán az tény de beszerezte az EU és jövőre már nem lóhalálában kell ezt megoldani hanem éves szerződéseket lehet kötni, kiépül mégtöbb lng terminál és a fogyasztás is racionalizálódik. Ha nem lenne háború erre 5-10 évek kellettek volna de mi vel rá van kényszerülve az EU lehet meglesz 2-3 év alatt az egész.
.
https://www.bruegel.org/dataset/european-natural-gas-imports
Az első grafikont érdemes megnézni és a szállításokat az egyes irányokból. Valamint azt hogy annak ellenére hogy az orszok gyakorlatilag már semmit se szállítanak hetek óta é elötte is töredékét a tavalyinak, és a tározók töltöttsége sokkal lentebbről indult mint tavaly, már 4 hete többet tároltak le mint a tavalyi csúcs és még töltenek most is.
Jacob 2022. 09. 27. 13:15
Előzmény: #4694  kkpp
#4696
Nem értettem félre bocs, inváziós seregről nem írtam.
Azt írtam beavatkozik, minden fronton. Légierő, flotta, tankok.
Hozzáteszem Oroszország területi szuverenitását én nem vitatom.
De most hogy felhoztad, azért idővel még az sem elképzelhetetlen. Kizárni nem zárok ki semmit. Elég komplikált ügy.
Egyébként a 2. világháborúba is Berlinig mentek a szövetségesek, szovjetek. Ott sem álltak meg a határon...
Azt azért nem gondolhatjuk, hogy ha belépnek a konfliktusba akkor majd szépen a határon megállnak és várják, hogy lövöldözgessenek rájuk a ruszkik.
Mindenesetre, minden feltételezés, egyenlőre erről talán nem is kell majd beszélni.
LBalaton
LBalaton 2022. 09. 27. 12:55
Előzmény: #4694  kkpp
#4695
Itt lakok a Balaton parton,de az utóbbi 1-2 hónapban elég sok vadászgép ment Románia
irányába!
kkpp 2022. 09. 27. 12:48
Előzmény: #4684  Jacob
#4694
Azért azt félreérted, hogy a világ mit csinálna egy atom ledobása után. Oroszország területét inváziós sereggel senki sem támadná meg. Hogy mit tennének? Logikusan a NATO rögtön be fog avatkozni Ukrajnában, de szerintem inkább csak légtérzárat alkalmaznának, lelőnének mindent a légtérből, ami orosz, és légi támogatást nyújtanának az ukik szárazföldi műveleteikhez. A végső piszkos munkát az ukránoknak kéne elvégezni, de egy tüzérség és légi támogatás nélküli haderőt simán ki tudnak söpörni. Krím is visszakerülne. Azt nem hinném, hogy harcoló katonákat küldenének ukrán területre. Az orosz katonai infrastruktúrát viszont szénné bombáznák orosz földön belül is. De egy darab NATO katona sem hatolna be orosz területre, csak a hadseregüket lőnék vissza a kőkorba a levegőből.
Jacob 2022. 09. 27. 10:47
Előzmény: #4687  Peterbond
#4691
Szerintem van neki, USA már rég csinált... Amikor már mondták, hogy támadni fognak...  Afganisztánból ezért vonultak ki... Egyébként nem kell elfoglalni... csak meggyengíteni... Légierő, flotta, tankok, minden oldalról... 150 km-ert simán belőnek... A határ teljes hosszán...
Az nem számít mennyien laknak... De mind1 is... Mert szerintem nem jön el...
Shortelek 2022. 09. 27. 10:41
Előzmény: #4689  Shortelek
#4690
Gondolom van mire, ha kiiktatnak mindent akkor az oroszoknak végük, pár ezer tankot biztosan feltudnának vonultatni, azt is megnyernék, emlékezzünk az iraki ruszki tankjaira, szart se értek.
Shortelek 2022. 09. 27. 10:39
Előzmény: #4687  Peterbond
#4689
A NATO mégis beígérte a megtorlást ha putyo atomfegyvert vetne be.
Peterbond 2022. 09. 27. 10:20
Előzmény: #4684  Jacob
#4687
Csak a Natonak nincs tamadasi terve Oroszorszagra. Valamint prpfi sereg ide vagy oda ez egy vedelmi szovetseg ami vedekezesre lett felepitve nem 140 millios orszag lerohanasara.
.
Senkinek se erdeke atombomba ledobasa. Putyin mar ezzel a mozgositassal is csak tovabb gyengiti a poziciojat. Egy atom meg a maradek belso es kulso tamogatoit is elrasztana. Nem lenne mar semleges se India se Afrika es Kine is teljesen levenne a kezet Oroszorszagrol.
Jacob 2022. 09. 27. 10:14
Előzmény: #4685  Jacob
#4686
Hirtelen azért nehéz megoldani egy egész kontinens gáz és olaj ellátásának a kb. felét, ami az oroszoktól jött eddig.
Jacob 2022. 09. 27. 10:12
Előzmény: #4683  Shortelek
#4685
Szerintem, ahogy Putyin durvul, egyre több fegyver fog jönni... Illetve, ahogy a gáz és az olaj kérdések is megoldódnak, úgy fognak egyre nagyobb és nagyobb támogatást nyújtanak majd.
Jacob 2022. 09. 27. 10:08
Előzmény: #4682  euler
#4684
Említésre sem méltó, nekik ez a fogalmuk a demokráciáról... Mindenki tudta, hogy ez lesz...
Az a kérdés, hogy most mi lesz... Nyilván a parlament elfogadja.
Szerintem semmi... Legitimálják az atomfegyvert és akkor mivan? Ha csak 1 db-ot ledob, akkor azonnal az egész, még egyszer mondom az egész világ beavatkozik... Putyint azonnal a likvidálási lista élére tennék.
Csak Ukrajnára tudja ledobni. Másra miért dobná... Azzal még rosszabb helyzetben kerül...
USA és a szövetségesek szét lövik a flottákat, és az összes rakéta állomást, amiről tudomása van.
Pontos információ nincs, de szerintem a jó részéről tudnak. Ha kilőné a maradék összeset, annak egy jó részét, a légvédelem leszedné, illetve jó része valószínű be is döglene, továbbá a katonai bázisokat, amiről meg mind tudnak... Valóban elindulna a 3. világháború, de szerintem 1-2 "társország" kivételével Oroszország egyedül maradna... Hiába a világ legnagyobb országa, a nyugati oldalon van a lényeg, minden tekintetben. A 80 20-as szabály itt is megálja.. 1000 km-en belül a területe 20%án az orosz gazdaság 80 % van. A teljes Nato front megindulna... Ukrajnával sem bír... Pedig Ukrajnának igazán komoly nyugati tankjaik nincsenek is, egyéb fegyverzet meg elég kevés... A Nato szinte teljesen nyugati fegyverzetű, repülők, flották, hivatásos harca kiképzett és harcedzett katonák.
3 ligával lejjebb van Oroszország minden tekintetben.... És lehet, hogy keveset mondtam.
Csak egy vélemény...
Shortelek 2022. 09. 27. 09:59
Előzmény: #4680  euler
#4683
Valamennyire érthető Izrael magatartása, visszafogottsága,de azért mégis ad valamit.
euler 2022. 09. 27. 08:54
Előzmény: #4681  Peterbond
#4682
Eközben a helyi lakosok és a törvényes ukrán hatóságok a helyszínen masszív "szavazási kényszerről" számolnak be, a fegyveresek házról házra járnak, és szavazólapok kitöltésére kényszerítik az embereket.
Maradjunk a fegyverekkel kényszerített álnépszavazás kifejezésnél!
Peterbond 2022. 09. 27. 08:46
#4681
"Az orosz média közlése szerint Donyeckben 86,89, Luhanszkban 83,61, Herszonban 63,58, Zaporizzsjában pedig 66,43 százalékos volt a részvétel."
.
Az szep teljesitmeny az utan hogy Herszonban a szervezok 2 nap utan 16.000 resztvevorol beszeltek egy bekeidoben 1 millios regioban egy 300.000 es varossal. 
.
Meg ezek a 80% pluszos reszvetelek se rosszak. Ha mar hazudunk hazudjunk nagyot lehetet az elv.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek