Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 05. 19:23
Előzmény: #2952  totoro
#2960
euler 2022. 08. 05. 15:33
Előzmény: #2958  totoro
#2959
Kamunál több. Forrás megjelölés nélküli uszítás.
.
"Tegnap nagyon felkaptam a vizet, amikor meghallottam, hogy a Magyar Nemzet bulvárlap azt állította, hogy amerikaiak már 17 millió hektár termőföldet vásároltak Ukrajnában. E témában ugyanis naprakész vagyok, miután én is szeretnék néhány ezer hektár földet vásárolni Vinnyica - Lemberg térségében. 
Felhívtam az ukrán ügynökömet, kérdőre vonva, hogy miért nem szólt a lehetőségről. Mármint, hogy végre megnyitotta Ukrajna a földpiacot a külföldiek előtt. És mondtam neki a hírt. Azt válaszolta, hogy honnét veszem ezt a hülyeséget, hiszen még most sem lehet termőföldet vásárolni külföldieknek, csak hosszú távú bérlet lehetséges, amihez számos kötöttség párosul. 
A biztonság kedvéért felhívtam az ukrán nagykövetség mezőgazdasági ügyekért felelős diplomatáját, aki megerősítette, hogy egy külföldinek sem adtak el földet idáig és nem is tervezik a földpiac megnyitását. Mással vannak elfoglalva...
Ezek szerint az elbulvárosodott Magyar Nemzet megint hazudott. Nyilvánvalóan azért, mert az amerikaiak és az ukrán kormány ellen akar uszítani, gyűlöletet kelteni. Újságírói szégyelljék magukat, hazaárulók és gerinctelen pojácák egytől egyig. Remélem egyszer számukra is eljön a számonkérés ideje."
https://www.facebook.com/raskogeorge/posts/pfbid021KtFAmPiMMXgawu1GaRuLPHQWB3ht3ydfzqmCYDobPB8FQQQKwk1ArrYPaXwmqEql
totoro
totoro 2022. 08. 05. 13:11
Előzmény: #2956  Törölt felhasználó
#2958
Kamu. Részlet egy 2021-es cikkből ami egy Ukrán törvénytervezeteről szól, ami a GMO-kat hivatott szabályozni:"E törvénytervezetek elfogadása és végrehajtása hozzájárul a GMO-kkal való üzletelés átlátható szabályainak megállapításához, és erősíti az állami ellenőrzést ezen a területen. A GMO-k legális forgalmáról szóló vita Ukrajnában már sok éve tart. Ennek eredményeként jelenleg nincs hivatalosan bejegyzett GM-fajta Ukrajnában. 2007 óta tilos GM növényeket termeszteni kereskedelmi célokra. "
Törölt felhasználó 2022. 08. 05. 12:13
Előzmény: #2954  totoro
#2956
Peterbond 2022. 08. 05. 10:18
Előzmény: #2954  totoro
#2955
Köszönöm én már egy ideje keresgéltem infókat erről a külföldi sajtóban de vagy a kamu orosz narratívába futottam bele vagy bonyolult magarázásba hogy mik a törvényi feltételek amiket nehéz volt kihámozni angolból.
totoro
totoro 2022. 08. 05. 09:44
#2954
Nem igaz az a széles körben terjesztett hazugság, hogy amerikai cégek vásárolták fel Ukrajna termőföldjeinek nagy részét:
https://www.lakmusz.hu/nem-vasaroltak-amerikai-multik-akkora-foldet-ukrajnaban-mint-olaszorszag-teljes-termoterulete/
totoro
totoro 2022. 08. 05. 08:56
#2953
"Az egyik becslés szerint az oroszországi rendkívül nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek 20%-a hagyta el az országot idén. Az Orosz Nemzeti Bank becslései szerint 2022 első negyedévében a hivatalos tőkekiáramlás 70 milliárd dollár volt, de ez a szám valószínűleg "durván alábecsüli" az országot ténylegesen elhagyó pénzmennyiséget
Egy korábbi Putyin tanácsadó azt jósolja, hogy a háború folytatódásával a szegénységben élő oroszok száma valószínűleg megduplázódik, sőt talán meg is háromszorozódik. Oroszország "még nem látta a legrosszabbat" - mondta a múlt hónapban a Fortune-nak Ilja Matvejev orosz politológus."
totoro
totoro 2022. 08. 05. 08:51
#2952
Reggeli vidámság: Orosz hadifogoly telefonál a fogságból a feleségének, azonban a felesége azt mondja, hogy már továbblépett:  https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/wglkzh/russian_pow_phones_his_mrs_from_captivity_however/
A fogoly mellett ülő ukrán fickó felhúzódó szemöldöke beszédes közben :)
totoro
totoro 2022. 08. 04. 22:07
#2948
totoro
totoro 2022. 08. 04. 22:05
#2947
Apró jó hír: "Ukrajna négy Szu-25-ös sugárhajtású repülőgépet kapott Észak-Macedóniától"
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 04. 21:36
Előzmény: #2945  euler
#2946
Ebben egyetertunk ez messzirol is igy latszik, akar Nato, akar EU oldalrol vizsgaljuk..
euler 2022. 08. 04. 21:17
Előzmény: #2944  bugocsiga
#2945
Szerintem a helyzetünk súlyos: elárultuk a szövetségi rendszerünket és az agresszor oldalára álltunk (ez jön le a regnáló magyar kormány cselekedeteiből) 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 04. 21:12
Előzmény: #2943  euler
#2944
Altalaban ertettem hogy elobb otthon az oshazaban kell rendbetenni hogy melyik oldalon is allunk aztan lehet masokkal foglalkozni...egyelore ugy tunik meszirol hogy megint sikerult a rossz oldalra allni...bar ennek mar komoly hagyomanya van...
euler 2022. 08. 04. 21:05
Előzmény: #2942  bugocsiga
#2943
Akkor le kellene szállniuk a hintáról.
(Amit a kritizálásról mondtál az értelmetlen. Én nem a "magyarok" vagyok és nem is a magyar kormány - ha nekem szántad persze.)
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 04. 21:01
Előzmény: #2941  euler
#2942
ha valakinek nincs joga a nemeteknel tortenteket kritizalni azok a magyarok...a nemetek legalabb mar belattak hogy a hinta nem mukodik...
euler 2022. 08. 04. 20:47
Előzmény: #2940  the_dark
#2941
Tisztában vagyok vele - de gondolom Scholz is - hogy ez a turbina egy tartalék, amelyik majd szeptemberben vált ki egyet, amit akkor vesznek ki karbantartásra.
Ennek fényében még szánalmasabb Scholz fényképezkedése. Belemegy az oroszok játékába, holott erőt kellene mutatni ha valamit el akarnak érni. Putyin pedig lazán ráugrasztja a Gazprom vezért a nagy német kancellárra (persze hazugságokkal, akkor most a dokumentációt is be fogja mutatni Scholz? mert már az se jó)
Ha esetleg a hazai közönség megnyugtatásának szánta, az egy kicsit méltányolható, de a tényleges helyzetet is megértenék a németek, úgy vélem.
Kissé méltatlan ez a viselkedés európa vezető hatalmától, akinek a gazdasága háromszor akkora mint az oroszoké, és lehet, hogy az oroszok jobban függenek tőlük mint ők az oroszoktól. De valahonnan innen ered az is ahogy a németek ímmel-ámmal segítik az ukránokat.
Nem vesztegetnék több szót a kérdésre, én teljes mértékben egyetértek a poszttal ahol ez érzékletesebben le van vezetve.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek