Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sztanil 2022. 05. 26. 20:19
Előzmény: #1275  Phylaxa
#1280
A britek is feladhatták volna Dunkirk-nél. Szerencsénkre nem tették.
Peterbond 2022. 05. 26. 20:11
Előzmény: #1277  Phylaxa
#1279
A két "oroszajkú" megye 60%-a ukrán volt 38%-a orosz. Ezt látom nem elégszer írom le.
.
A krímet megint kihagytad a köveelésekből. Ja és csak említeném hogy Ukrajna demilitarizálása is azért a követelések között volt. Értsd ne tudja megvédeni magát ha az oroszok mégis meggondolják magukat.
Peterbond 2022. 05. 26. 20:09
Előzmény: #1268  Phylaxa
#1278
Pedig volt. A nato csatlakozást már több mint egy hónapja amúgy is lemondták ( a Nato amúgy fel se vette lehetséges csatlakozók listájára az országot csak ukrán CÉL volt a csatlakozás de már erről is letettek kb márciusra ). Ezért van az hogy EU csatlakozásról van csak szó már rég. Az ukránoknak viszont érthető módon van egy kis agályuk a garanciákkal szemben amit az oroszok adnának arra vonatkozóan hogy nem támadnák meg őket hisz 5 egyezményben már garantálták ezt aztán 2014-ben mégis csak megtették. Ha most ők lemondanak a nyugatiak által garantált védelemről kb az oroszok szava az egyetlen ami megakadályozza pár év múlva egy újabb támadást és ukránok akkor megint maguk védekeznének.
.
Mert bár Usa anglia és Franciaország is garantálta ukrajna területi egységét nem csak oroszország mégis a támadáskor a 3 állam gyakorlatilag nem tett semmit. Még annyit se mint amikor Németország megtámadta Lengyelországot annak ellenére hogy Anglia garantálta annak biztonságát. Mert akkor legalább anglia és Frnaciaország hadat üzent bár semmi katonai támadást nem tett hanem megvárta még Németek lerohanják lengyelországot.
.
Ezek után egy papírra leírt " mi oroszország garantáljuk ukrajna függetlenségét és területi egységét most már 6.jára becs szó tényleg" elég lenne nekik? Neked?
Phylaxa 2022. 05. 26. 20:08
Előzmény: #1271  Peterbond
#1277
HA jól tudom, akkor a két oroszajkú megye és a "semlegesség". Én erről tudok. 
vigkrisz 2022. 05. 26. 20:05
Előzmény: #1272  Phylaxa
#1276
"Nem szeretném, ha pl. Odessa orosz kézre kerülne és Ukrajna elveszítené a tengeri kijáratot."
az ukránok sem, ezért szeretnék megvédeni
Phylaxa 2022. 05. 26. 20:03
Előzmény: #1267  Peterbond
#1275
Háát ebben már nem tudok nyilatkozni, csak azt sejtem, hogy Ukrajna egyre szarabbul áll és nem kellene tovább fokozni.
Törölt felhasználó 2022. 05. 26. 20:02
Előzmény: #1266  Phylaxa
#1274
Mi köze van ehhez Kubanak? 😳
Igen, a budapesti megállapodást aláírta a szovjet. Utána meg megszegte. Ahogy vigkrisz írja, vagy ötször. De a hatodikat istenuccse nem Szegi meg, vagy a devla verje meg!
bullrider 2022. 05. 26. 20:01
Előzmény: #1270  Peterbond
#1273
Tengerészgyalogosok nincsenek, de mindkettő embargó alatt áll.
Phylaxa 2022. 05. 26. 20:00
Előzmény: #1265  vigkrisz
#1272
Mert tanultam történelmet és nyilván azt szeretném, amit meg lehet valósítani. Nem szeretném, ha pl. Odessa orosz kézre kerülne és Ukrajna elveszítené a tengeri kijáratot.
Peterbond 2022. 05. 26. 19:59
Előzmény: #1269  Phylaxa
#1271
"Nos erre csak ők tudnának válaszolni, de szerintem nem."
.
Ahhoz képest mennyire határozottan állítottad hogy csak ki kellett volna mondani Ukrajna semlegességét és nincs háború egyből milyen bizonytalan lettél és végül be is mondtad hogy nem azért azt megtartották volna. Szóval már kiindulásból te is azt mondod hogy nem csupán a semlegesség lett volna a feltétel hanem az elcsatolt területek elismerése orosz területnek.
Peterbond 2022. 05. 26. 19:57
Előzmény: #1266  Phylaxa
#1270
jó hogy mondod Kubát. 2021 decemberében még ilyen fenyegetéseket tett Putyin:
.
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/moszkva-fontolora-vette-nuklearis-fegyverek-telepiteset-kubaba-es-venezuelaba.html
.
Ott sincs semmilyen írott garancia hogy nem tesz sőt ő még fenyegetőzött is vele hogy oda vissz. Mégse látom az amcsi tengerészgyalgosokat Kubán se venezuellába.
.
Ahogy bár több nyugati országnak van atomtöltete eddig csak egyetlen egy ország fenyetőzött azzal hogy esetleg itt atomháború lehetne vagy hogy taktikai atontöltetett bevetne. És ez Oroszország volt. Nem Franciák, Nem angolok, nem amcsik. Még az említését is kerülik a dolognak. De az oroszoknak kell félni hogy jaj nincsenek biztonságban. Oriosz tévében adnak le olyan műsorokat hogy 5 perc Lengyelország 15 perc london atomtöltettel. De a nyugat tehet róla hogy nem egyezkedett.
.
Ha ilyen lett volna a nyugati alkudozás hogy a BBC elemezgeti mennyi idő Moszkvára atomtöltetett dobni még érteném is a felháborodásod hogy miért ilyesztgetjük az oroszokat hát persze hogy támadtak. De semmi ilyen nem volt nyugati részről. orosztól persze annál több. de itt nyugaton azért reálisan nézték ezt sőt szerintem túlságosan is naivan hogy á ezek csak üres fenyegetések ahogy a csapatfelvonulások is. Annak ellenére hogy alig 8 éve mág lerohanta a Krímet Putyin.
Phylaxa 2022. 05. 26. 19:56
Előzmény: #1264  Peterbond
#1269
Nos erre csak ők tudnának válaszolni, de szerintem nem. Az értelme az lett volna, hogy nem lett volna még több terület az övék, nem beszélve a rengeteg emberéletről és kivándorlásról, elhurcolásról. De nézhetjük a gazdasági válságot is. De mondom, megjegyezhetjük a mai napot is. Nézzük majd mához képest mennyit nyer Ukrajna és mennyit veszít.
Phylaxa 2022. 05. 26. 19:52
Előzmény: #1262  vigkrisz
#1268
Világos. Le kell írni, hogy más atomtöltetek sem lesznek, sőt semlegességet vállalnak. Nem tudok mást írni, ez a véleményem. Vajon miért nem teszik? Nem igazán hallom a médiából, hogy egyáltalán tárgyalnának erről.
Peterbond 2022. 05. 26. 19:50
Előzmény: #1263  Phylaxa
#1267
"Ukrajna területeket veszít. Ahogy telik az idő, egyre többet. Eddig ennyi, de nem vagyok jós."
.
Na mostmár nem csak hónapokkal ezelötti dfolgokat de hetekk ezelöttit is átírunk? Emlékeztetés képpen ukrajna visszahódította a Kiev körüli területeket és kiverte az oroszokat kharkiv környékéről is. 2 bekerítési kisérletet pedig szintén meghiusított és az oroszok lényegében lépésben haladnak most is előre a keleti fronton, miközben Kherszonnál már hetek óta megállt a front. A fegyverzetből az oroszok fogynak fokozatosan még az ukránok veszteségeit folyamatosan pótolják. Az ukránok mozgósítása már hetek óta folyik és a kiképzés, miközben az oroszok alig tudnak új embereket toborozni a mozgósítást meg nem merik elrendelni valószinűleg fel se tudnánk fegyverezni extra több száz ezer embert.
.
Jós én se vagyok de az ukránoknak márciusban sokkal szarabbul állt a szénájuk, februárban meg 5 EUR-t nem tett volna fel senki arra hogy a hónap végéig kitartanak.
Phylaxa 2022. 05. 26. 19:50
Előzmény: #1261  Törölt felhasználó
#1266
Állítólag KUBA is szuverén, de fel sem merül, hogy Orosz fegyverrendszereket telepítsenek.
     
Nem, nem kell elmondani még 100-szor, hogy de senki sem akar. Le kell írni és aláíratni az oroszokkal is. Megtörtént?
vigkrisz 2022. 05. 26. 19:46
Előzmény: #1263  Phylaxa
#1265
akkor fordítsuk meg:
Oroszország embereket veszít. Ahogy telik az idő, egyre többet. Eddig ennyi, de nem vagyok jós.
A hosszú háború hosszú gazdasági visszaeséssel jár. 
Szerinted nem kéne abbahagyniuk a saját érdekükben? Nekik miért nem tanácsolod ezt?
Peterbond 2022. 05. 26. 19:43
Előzmény: #1258  Phylaxa
#1264
És kivonult volna Krímből és a Donbaszból ekkor?
Phylaxa 2022. 05. 26. 19:41
Előzmény: #1257  Peterbond
#1263
Ukrajna területeket veszít. Ahogy telik az idő, egyre többet. Eddig ennyi, de nem vagyok jós.
    
A hosszú háború hosszú gazdasági visszaeséssel jár. 
vigkrisz 2022. 05. 26. 19:40
Előzmény: #1258  Phylaxa
#1262
Azt tudtad, hogy Oroszország (többek között az ukrán atomtöltetek átadásáért cserébe) 5 alkalommal is írásban vállalta Ukrajna területi sértetlenségét, azaz, hogy nem támadja meg?
Törölt felhasználó 2022. 05. 26. 19:40
Előzmény: #1258  Phylaxa
#1261
Kb ez történt a budapesti megállapodás szerint, aztán mégse... Ukrajna lemondott az atom arzenálról a szuverenitásert cserébe. Aztán kopp...a

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek