Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
drukker 2022. 05. 14. 08:05
#1000

https://www.portfolio.hu/global/20220514/celkeresztben-putyin-oligarchai-rejtelyes-ongyilkossaghullam-sopor-vegig-az-orosz-eliten-544271
Néhányan nálunk is kezdhetnek beszarni!
Ha Putyin úgy gondolja, hogy valaki ráköpött a karbidra, végez vele, mert vesztésre áll.
 És mi vagyunk az egyetlen ország, ahol még nem találtak Orosz ügynököt. - Érdekes?!
De lehet, az FSZB (KGB) papírján már rajta vannak, akik nem hajtják végre a parancsot.
Putyin kijelentette, "aki elárulja Orosz anyácskát, annak nem tud megbocsátani".
badsector1
badsector1 2022. 05. 14. 08:02
Előzmény: #997  hellforceone
#999
Atomháborút putyin tud kirobbantani, ezt zelenszkijre kenni nem okos dolog, valóságtól elrugaszkodott dolog, hagyjuk már abba az áldozathibáztatást.
euler 2022. 05. 14. 07:59
#998
Ukránok mondják, hogy nem fogják győzni szovjet technikával az oroszokkal való versenyt.
A britek próbálják összevásárolni nekik a világ minden részéből ezeket, de gyakran összefutnak az ugyanezt csináló oroszokkal - azért ez elgondolkodtató.
Hatékony légvédelemre és F16-osokra lenne szükségük, mert egyre nagyobbak a veszteségeik.
Sokkal több embert veszítenek az ukránok, mint a háború elején
hellforceone 2022. 05. 14. 06:39
Előzmény: #996  Shortelek
#997
Erre amúgy valahol azt kell mondjam, hogy zelenszky mindenféle ilyen-olyan követeléséből néha már nekem is elegem van, pedig az ukránok pártján vagyok. Na nem azért, mert annyira imádom őket. Számomra semlegesek, mint nagyjából minden nemzet, de ellenük léptek fel az oroszok agresszor módjára. Ha az ukránok támadták volna meg mondjuk Romániát, akkor az ukrán viselkedést ítélném el. Visszatérve zelenszkyre, néha olyan érzésem van, hogy "csak" Ukrajna miatt atomháborút is hajlandó lenne kirobbantani. Persze lehet, hogy csupán túl sokat van egyszerűen a szemünk előtt. Összességében a teljesen elítélendő agresszor számomra egyértelműen putyin, hiszen az egész fenyegetettség nem lenne, ha ő nem támadta volna meg Ukrajnát.
Shortelek 2022. 05. 14. 06:27
Előzmény: #994  duraczell
#996
"Van ukrán ismerősöm amúgy. Az alapján amit tőle hallottam, tudjak h Zelenszky egy ugyanolyan korrupt semmirekellő, mint elődei"
Miért gondolod, hogy neki igaza van, itt is vannak akik orbán imádók és vannak az utálók, miért nem látod, hogy a ruszkik az agresszorok, ez a lényeg, nem az ki mit gondol?!
hellforceone 2022. 05. 14. 05:50
#995
Minden nap, mikor azt olvasom, hogy az ukránok visszafoglaltak területeket vagy megsemmisítettek xy számú orosz tankot, repülőt, helikoptert, netán orosz hadihajót, egy jó nap!!! Sajnálom az emberi áldozatokat, de nem sajnálom a hadieszközöket és az orosz gazdasági károkat! Remélem, hogy az oroszok gazdaságilag visszalövik magukat ezzel a háborúval a '80as évekbe. Lehet tiltakozni, kivághat a topik gazda, a (orbán és oroszbarát) moderátor, bárki, de akkor is örülni fogok, ha az oroszok a végén belerokkannak ebbe az egészbe és remélhetőleg utána békén hagyják Európát! A 40 éves elnyomás alatt összesen legalább 100 millió ember életét keserítették meg!!! Elég volt belőletek!!!!
Aki meg a ruszkik seggét nyalja, azoknak majd adjon putyin gabonát. Az a rohadék tudja, hogy milyen válságot fog kiváltani, de nem számít neki, hát akkor kívánok neki minden jót! Remélem már nem sokáig húzza a vén, beteg ge...i!!!
duraczell 2022. 05. 14. 05:29
Előzmény: #992  Peterbond
#994
Félremagyarázod ugyan amit írtam, de kb nem is vártam mast. 
Ki is az igazi agresszor? Nos, ha a korábban itt folyt vitát, és a kapcsolódó casus belli fejtegetést nézem, akkor a Nato, vagy Usa?Gazdasági és politikai befolyási övezetbe történő behatolás?!
Van ukrán ismerősöm amúgy. Az alapján amit tőle hallottam, tudjak h Zelenszky egy ugyanolyan korrupt semmirekellő, mint elődei, a legkevesbe sem akarnak meghalni,  jah és ha elhuzodik a haboru akkor inkabb lelepnek. Orosz ismerosom nincs, de gyanitom ott se olyan sarkos a helyzet, mint azt a mianstream harsogja.
Jah, kifejezetten viccesnek tartom h főállásban külön topikban folyik a twitter, meg redit linkek gyűjtögetése fordító program használatával. Remèlem jó órabérben vannak 🤣🤣🤣
Peterbond 2022. 05. 14. 00:47
Előzmény: #991  duraczell
#993
Targyalni boven lehetne. De putyinnak csak ultimatumai vannak.
Peterbond 2022. 05. 14. 00:46
Előzmény: #984  duraczell
#992
Ja mert csak zelensky miatt van haboru. Az ukranok valojaban nem is akarjak azokat a teruleteket. Az oroszok meg csak azert harcolnak tovabb mert az ukik visszautnek. Hagyjuk mar ezeket a hulyesegeket. Ertem en hogy nektek kurva kenyelmetlen ez a haboru csak ertenem miert nem az agresszort hibaztatjatok erte es miert azt aki a sajat foldjet csaladtagjait es honfitarsait vedi?
.
Hany ukrannal beszeltel kozvetlenul hogy levobd azt hogy Zelensky t kell csak kikoni es megegyeznenek a mostani hataroknal?
En kettovel beszeltem es rohadtul nem ez jott at. Ellenben Putyin oldalan nem csak a katonak java de meg a felsovezetok se rajonganak ezert a haboruert es ide a rozsdas bokot hogy ha Putyin hullana el egy mergezesben ( stilusosan ha mar o annyira szerette alkalmazni ) az orosz csapatok mar masnap indulnanak es vonulnanak ki az orszagbol.
duraczell 2022. 05. 14. 00:34
Előzmény: #989  badsector1
#991
Jelenleg Zelenszky nem akar tárgyalni. Akár évekig hajlandó háborúzni, csak mások küldjék a fegyvereket, meg havi x milliárd dollárt. 
duraczell 2022. 05. 14. 00:09
Előzmény: #988  badsector1
#990
Elsődleges érdek, hogy béke legyen, tőlem mindkettő mehet a levesbe, nem zavar.
Az ukrànok meg oroszok között nàlam egyenlőségjel van. A 90 es években is ugyanolyan tuskó volt mindkettő, és ha volt is fejlődés, akkor se látom h bármely fentebb lépett azon a képzeletbeli létràn, igaz ez persze az átlagra. Ettől valszeg független, hogy pénzmosás kockázati kategóriában is  egy helyre sorolandóak nemzetközi szinten.
Zelenszkyvel annyi bajom van, hogy nagyon hozzászokott ahhoz, hogy a nyavajgásával és követelőzgetésével mindent elér, és a palinak önmagában a léte előre vetíti, hogy belpolitikai és nemzetközi szinten is ezt fogja csinàlni. Nekem ez sem nem tetszik, sem nem gondolom, hogy Putyin és Zelenszky meg fog tudni valaha egyezni. (Illetve nem gondolom a magyarok szempontjábol sem üdvösnek, ha az ukrànok fölénnyel győznek)
Miért a mostani vonalak mentén? Persze, nem tűpontosan, de kb mindegyik el tudná fogadni szerintem. Az ukránok és oroszok is elég vért ontottak sztem, hogy mennyit lennénekmég hajlandóak? Ha a két vezetőn múlik, akkor akár 10x ennyit. 
Az emberi lélek pedig feledékeny, 10-20 év múlva mindegyik a legjobb megoldásnak gondolnák, 50 év múlva meg talán átlépnének ezen a hovatartozáson, ha nem tüzelik tovább kívülről az ellenségképet. Akár a 2. Vh után a németekkel ugyanaz lehet a hozzáállás az oroszokhoz. Szerintem!
badsector1
badsector1 2022. 05. 13. 23:31
Előzmény: #984  duraczell
#989
te úgy látod, hogy putyin hajlandó békét kötni?
badsector1
badsector1 2022. 05. 13. 23:30
Előzmény: #984  duraczell
#988
mi bajod zelenszkijjel?
nem az ukránok háborúznak orosz területen, hanem fordítva
Istvan78 2022. 05. 13. 23:15
#987
Eszembe jut erről a háborúról, hogy a kiegyezés után elnyomtuk valamennyire a nemzetiségeket, erőltettük a a magyar nyelvhasználatot, aztán az 1 VH után a románok szépen elfoglalták hazánk egy részét, amennyire emlékszem a Tiszántúlt mindenképpen. Hogy fel voltunk háborodva ezen. Most valami hasonló történik, igaz az ukránok hasonló módon álltak az oroszokhoz, mint akkor mi többek közt a románokhoz, mégis most  az ország fele az oroszok mellé áll. A tisztességes gondolkodás hiányzik nagyon sok emberből, nemcsak a politikusokból. A tisztesség, az erkölcs szabályait betartva sokkal kevesebb gond lenne a világban.
Istvan78 2022. 05. 13. 22:59
Előzmény: #985  Istvan78
#986
Mármint a mostani határok...
Istvan78 2022. 05. 13. 22:59
Előzmény: #984  duraczell
#985
Úgy lenne fair, igazságos, ugye! Na de miért is?
duraczell 2022. 05. 13. 22:58
Előzmény: #979  Istvan78
#984
Vagy kilőni Zelenszkyt, mostani frontvonalon meg békét kötni ;)
Istvan78 2022. 05. 13. 22:46
Előzmény: #981  euler
#983
Tudom, hogy innen indultunk és a magam részéről maradtam is volna ezen a nyomvonalon, de te elkanyarogtál innen.:)
Istvan78 2022. 05. 13. 22:45
Előzmény: #980  badsector1
#982
Valami baja van, csak a kérdés, mennyire komoly. Egy 70 éves embernek általában vannak valamilyen betegségei, de attól még élhet 10-20 évet is.
euler 2022. 05. 13. 22:44
Előzmény: #978  Istvan78
#981
Innen indultunk, hátha más is elvesztette a fonalat. 
De részemről elmondtam amit akartam. Nagyjából egyetértve a cikkel:
"Ez ezt az írást olvasva jutott eszembe:
Putin’s Invasion Was Immoral but Not IrrationalBy Mark F. Cancian

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek