Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 01. 11:15
Előzmény: #22798  szieszta
#22800
Bocsáss meg, minden rendben az országban... Én kérek elnézést.. Túl sokra vágyok.. Az én hibám... Nem vagy te egy kicsit csőlátású?  Nézd meg az átlag fizetés , és a media közti különbséget.. Utána a miniszterek fizetését és megtakarításit.. valóban undorító, hogy az ember anyagi és fizikális biztoságra vágyik... Részemről befejeztem, ennek a vitának nincs értelme így
szieszta 2023. 02. 01. 11:08
Előzmény: #22796  EURHUF_goes_to_haven
#22799

Trianont visszacsinálni már nem lehet, már csak azért sem, mert az már nem is érvényes. Felülírta  a Párizsi békeszerződés.
https://rubicon.hu/kalendarium/1947-februar-10-a-parizsi-bekeszerzodes-alairasa
Ennek ellenére sem lenne lehetséges, mert most meg a fordítottja lenne, mivel a magyarság nagyon megfogyatkozott, mára csak kisebbségben vannak a magyarok.
Itt nem is erről lenne szó, csak el kellene ismerni őket, hagyni békességben dolgozni és nem mindig beléjük rúgni.Ha van igény magyar iskolára, ám legyen, úgyis meg kell tanulniuk a nemzet nyelvét, ha kimozdulnak a falujukból. Inkább olyan oktatást kellene biztosítani, hogy örömmel tanulják meg azt a nyelvet.
szieszta 2023. 02. 01. 10:58
Előzmény: #22796  EURHUF_goes_to_haven
#22798
Rohadtul igényes vagy, 10 millió ember meg tud élni Magyarországon is. Aki dőzsölni akar, az meg a saját maga választása, az ukik jönnek hozzánk, mi megyünk Németországba, a németek meg mennek Amerikába, az amcsik meg Svájcba. Van ennél feljebb is?
szieszta 2023. 02. 01. 10:52
Előzmény: #22794  pfantom113
#22797

A háború előtt is szó volt már a csatlakozásról, de semmit nem teljesítettek. Csak pénzt kértek, ami persze az oligarchák gyorsan szét is osztottak egymás közt. Mit gondolsz, azóta mi változott? Semmi, sőt. A zavarosban még könnyebb halászni.
Elég sok ukrajnai vendégmunkással találkoztam, ide leginkább a magyarok jöttek. Nem azért, mert otthon fenékig tejfel volt az életük.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 01. 10:50
Előzmény: #22795  szieszta
#22796
Igazad van, mert az sokkal jobb, ha a magyar költözik ki Német országba mert magyar országon nem lehet megélni. Ne keverd már össze az erőszakos kitelepítést, és a saját döntés alapján történőt. A kettő nem ugyanaz. Trianont el kéne már fogadni, tragédia, de változni, na azt nem fog semmi , aki ezt állítja hazudik.
szieszta 2023. 02. 01. 10:45
Előzmény: #22789  Zsolt90
#22795
Én meg kívánom neki, hogy a marhavagonból leselkedve nézze, hogyan foglalja el egy tót család a házát, ahol még lógnak a sonkák és kolbászok az éléskamrában, és közben tapsoljon, hogy Békéscsabára költözhet egy vályogviskóba, 1 szobába elszállásolva az egész családja. Majd ötévente vihet virágot a szülei sírjára, ha lesz pénze 400 kilométert leutazni.
pfantom113
pfantom113 2023. 02. 01. 10:37
#22793
Azt fogad el,hogy a földön nincs igazság. Mindig lesznek elnyomok és elnyomottak.
Ki hova és melyik félhez húz,nem vagyunk egyformák.
Te így látod a világot a másik meg úgy.Demokráciára hivatkozva osztom az észt és majd én megmondom kinek van igaza,ki mit csináljon."USA"Ez a demokrácia?
 Nemszámit csak jól éljek!! Igen lehet így is,hol az emberi önérzet?Felfogás kérdése.
A hatalom a pénz és a nyersanyagok miatt a hülyéket összeugrasztom.Nyugat és Oroszország.
Jópénzért a nyugati vezetés meg asszisztál a nép meg magasról le van ............
Az emberek választanak egy vezetőt,de nem azért,hogy háborúzunk.
Békében és jól szeretnének élni.
Kíváncsi lennék az a sok segély, amit Ukrajna kap az kinek a zsebében landol.
Mért kell az én nézeteimet más országokra ráerőltetni?Vagy egy országon belül a kisebbségre?
Hol a demokrácia?
Az egész világ egy színház! Pár hülye véget vitázunk feleslegesen,ez a jobbik eset,mert vannak akik meg egymást ölik. Emberi természet az már csak ilyen "EGO" Vannak akik ezt jól ki is használják. 
Hol az igazság? Azt ne keresd,nem erről szól a történet.
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 10:28
Előzmény: #22791  szieszta
#22792
Igen, biztos az ukránok lőtték szét Mariupolt. Na jólvan, én kiszálltam. 
szieszta 2023. 02. 01. 10:26
Előzmény: #22784  Törölt felhasználó
#22791
Azt senki nem tudta bebizonyítani, hogy kik csinálták a vérengzést. Elég sok dolog nem passzol, ráadásul nagyon sok volt az orosz nemzetiségű halott. Lehet az ukik szabadultak meg tőlük? Jól jött nekik a hadiállapot?
szieszta 2023. 02. 01. 10:23
Előzmény: #22785  EURHUF_goes_to_haven
#22790
Nagyon sokan költöztek Magyarországra, akarva, vagy akaratlanul. Tudod volt egy benes, aki kitelepítette a németeket és magyarokat a szülőföldjükről, marhavagonokban szállítva, több hétig úton voltak, 20 kilós csomagban volt életük vagyona.
Kollektív bűnösség miatt, a mai napig büntethetők lennének, mert ezt nemhogy eltörölték volna, hanem például  tótok még meg is erősítették.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=benes+dekr%C3%A9tumok&sa=X&ved=2ahUKEwjHi9XS__P8AhWei_0HHeB8D24Q7xYoAHoECAcQAQ&biw=1366&bih=643&dpr=1
Zsolt90 2023. 02. 01. 10:18
Előzmény: #22785  EURHUF_goes_to_haven
#22789
Mondjuk elég paraszt a részedről ezt így idelökni, hogy miért nem költöznek el. Évszázadokon át élt adott helyen a család pl, földek, házak, szerettei a temetőben, minden odaköti. Kívánom sose kelljen az ő cipőjükben járnod. 
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 10:16
Előzmény: #22786  szieszta
#22788
"Zelot jól megfizették, hogy legyen már valamilyen konfliktus, mert rogyadozott a  világgazdaság."
Putyin ott se volt vót.
Bandi_ujonc 2023. 02. 01. 10:14
#22787
Ukrán nato tagság?
Jó cuccokat toltok, kérek én is.
szieszta 2023. 02. 01. 10:12
Előzmény: #22782  sztiv
#22786

Ne légy naiv!  Mikor dönthet a nép? Ezt a politikusok döntötték el.
Zelot jól megfizették, hogy legyen már valamilyen konfliktus, mert rogyadozott a  világgazdaság.
Az uránok nagyon megfizetik az árát annak, amit a politikusaik akartak.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 01. 10:11
Előzmény: #22779  szieszta
#22785
Mégegyszer. Ha magyarnak tartja magát 100 éve volt a családnak, hogy magyarországra költözzön. Ha ott marad, 100 év után, de magyarnak vallja magát, és befolyásolja a magyar választást az fair ? NEM!
Értem én hogy trianon egy tragédia, de foglyátok már fel,hogy SOHA nem lesz visszacsinálva.. el kéne dönteni, hogy hova akar tartozni. 1 seggel 2 lovat.... Tény hogy ukrajnában nem volt szép az ellenük irányuló cselekedetek nyelvtörvény stb. 
Oroszoroszágot meg KELL törni mivel agresszor. Lehet stuccpolitikát hajtogatni, hogy béke béke... de ez csak lagyos fing a szélben... Ha nem állítjuk meg , ő dönti el hol áll meg. Mi van ha az mondjuk Berlinnél van ??? 
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 10:08
Előzmény: #22783  szieszta
#22784
Igen, biztos vigyáznak a civilekre a ruszkik. Mariupolban is láttuk mennyire vigyáznak rájuk. Döbbenetes amit nyomtok.
szieszta 2023. 02. 01. 10:06
Előzmény: #22778  Törölt felhasználó
#22783

Ez így van, ahogy írod! Az uki lövi a civiljeit, de arról is a ruszki tehet.
Én nagyon csodálkoztam, mikor jöttek a jelentések a halottakról. Szétlőttek egy lakótömböt és 2 haltt volt. A kórházat is lőtték az oroszok és 7 sebesült. Minden élet számít, de nekem ez nagyon kevésnek tűnik. Lehet, hogy az oroszok vigyáztak a civilekre? Csak a nyakig felfegyverzett "civilekre" lőttek, akik a kórházból lövöldözve szedegették le a ruszkikat.
sztiv 2023. 02. 01. 10:01
Előzmény: #22773  szieszta
#22782
Döbbenetes mindenféle logikai megbicsaklás nélkül állítani, hogy szemét ukránok miért akarnak dönteni saját maguk sorsáról, miért nem jó nekik a KGB-s gyarmati státusz és fröcsögve szemét Brüszelezni, hogy merészelik nekünk megmondani... jár a taps
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 09:58
Előzmény: #22780  stolz
#22781

:D
Igen, nyilván az ukránok támadni akartak Oroszországra, egészen Moszkváig :) Annyira szánalmas amit nyomtok. A szegény ruszki csak védekezik :)
Amúgy pár EUs országban ez amit nyomtok már BTK kategória.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek