Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
papafilip 2023. 01. 31. 16:43
Előzmény: #22715  KrisztinaI
#22720
Valóban azok, bár lehet nem ok nélkül. Sokkal több gondolom a sznob vagy kütyübuzi sportoló férfi aki 300+ ezer forintnyit hajlandó kiadni 2-3 évente a csúcsmodelljeikért, ők kifejezetten erre utaznak.
yooio 2023. 01. 31. 16:41
Előzmény: #22691  KrisztinaI
#22719
én is tudok neked rajzolni mindenféle szép ábrát. :)
olvasod a híreket? kinaiból max édes savanyú csirkét fogok venni, esetleg csipős savanyú levest. :) 
de egyebkent en nem vagyok orákulum, elég ha végiggondolod hogy neked belefér-e ez a fajta eszköz és országkockázat, amit kina jelent.
papafilip 2023. 01. 31. 16:40
Előzmény: #22717  papafilip
#22718
Persze lehet teljesen rosszul látom és pár év múlva újra szuper Ladákkal járnak sokan és a számítógépeinken sem a gonosz nyugati oprendszerek lesznek :D
De alapvetően csak annyit akartam az elején írni, hogy nem kell feltétlen minden helyzetben világvégét látni, sokszor adódik más megoldás is. ( a nyersanyagokat lehet oroszország nélkül előteremteni és ez nem a világvége, hanem egy ugyan némi fájdalommal, de leküzdhető probléma )
papafilip 2023. 01. 31. 16:35
Előzmény: #22716  Placi82
#22717
Szerintem az oroszokat vagy Kína vagy az Usa bedarálja hosszabb távon, most nagyjából az fog eldőlni kihez közelednek és ezt melyikük fogja megtenni. Nagyon úgy néz ki Kína. Akkora gazdasági és technológiai túlsúlyban vannak, hogy nem lesznek egyenragú felek. 
KrisztinaI 2023. 01. 31. 16:27
Előzmény: #22714  KrisztinaI
#22715
jav, nem rasszisták, hanem hímsoviniszták. :-)
KrisztinaI 2023. 01. 31. 16:25
Előzmény: #22712  papafilip
#22714
Ebben igazad van, csak azt akartam mondani, hogy végre nőknek csinálnak okosórát, ami szép, talán valamennyire sportra is alkalmas. Ha megnézed ezek a Huawei órák is inkább pasiknak vannak, és 1db női van bennük, de már ez is valami. :-)
Mindig fel szoktam háborodni, hogy milyen rasszisták. Igen, tudom, hogy a sport a pasikat érdekli inkább, de akkor is. :-)
Ugyanilyen tipikusan a Miles&More Shop újságja is, női dolgot alig lehet benne találni. Igen, tudom, hogy a business utazók általában férfiak, főleg Németországban, de akkor is. :-)
papafilip 2023. 01. 31. 16:12
Előzmény: #22710  KrisztinaI
#22712
Ott van a gond, hogy almát hasonlítasz körtével. Garmin pláne a csúcsmodellek, azok triatlonos meg más sportórák, nem ugyan arra vannak tervezve mint a sima mindennapi használatra szánt okosórák.
KrisztinaI 2023. 01. 31. 16:12
#22711
Placinak
Russia ‘threatens’ Israel and US
Russia “appeared to issue a veiled threat against Israel and the United States” when it condemned an attack on an Iranian weapons depot, said the Jerusalem Post. “Such destructive actions could have unpredictable consequences for peace and stability in the Middle East,” the Russian foreign ministry said. The Wall Street Journal and The New York Times have cited US officials who believe that Israel was behind the attack on the facility, which is thought to be connected either to Iran’s nuclear programme or to its production of missiles or drones that could have been shipped to Moscow for its war against Ukraine. So far Israel has refused to confirm their involvement.THE ISRAEL-IRAN SHADOW WAR
KrisztinaI 2023. 01. 31. 16:03
Előzmény: #22708  Placi82
#22710
Igazad van, ez szép, és még csajos fehér változatban is létezik, és végre nem egy hatalmas férfi sportórát festettek fehérre (lsd Garmin), hanem egy kicsit feltupírozták. :-)
Neked is van, vagy te szereted használni?
Ami nem világos, hogy ezek miért ekkorák még mindig, ha a LG már csinált tapéta vékonyságú felragasztható tv-t is. :-)
papafilip 2023. 01. 31. 15:59
Előzmény: #22708  Placi82
#22709
Ugyan abban egyáltalán nem értünk egyet, hogy már túlléptek volna az árnyékukon, szerintem is erős fejlődést mutatnak és lehetnek majd versenyképesek, de még nem igazán azok. Mellesleg a Huawei-es biztonsági aggályok valszeg nem is alaptalanok.
Erre alapozva is mondtam, hogy Kína meg Usa fogja majd letárgyalni hogy mi legyen a felállás, a többieket vagy az egyik vagy a másik fogja kifilézni, oroszok nem fognak labdába rúgni, maximum leborítani tudják az egész táblát, de akkor senki sem áll melléjük Észak Koreát meg Iránt leszámítva, meg ugye lehet tábla sem lesz. De passzát szelet nem fújnak majd, mert nincs hozzá gazdasági és technológiai súlyuk.
Placi82 2023. 01. 31. 15:46
Előzmény: #22707  papafilip
#22708
En bloc a telefonjaikra. Amugy egesz jol potoljak a szankciok hatasat is szoftveresen. De az okosorajuk is a legjobb szerintem. Kulonosen ez a GT 3 pro. Legalabb ugy nez ki mint egy igazi klasszikus ora, nem pedig mint egy jatek sz.r, gyerekeknek valo.:). Nem ok nelkul fel az amerika, es kezdte a szankciokat.Idaig a Kinaiak csak masoltak, de mar túl leptek sajat arnyekukon. 
papafilip 2023. 01. 31. 14:58
Előzmény: #22706  Placi82
#22707
A Huawei-nek melyik cuccaira gondolsz, hogy jobbak lennének mint az alma?
Az ami a Qualcomm procikat vagy az ami Samsung procikat használja? :D
Placi82 2023. 01. 31. 14:45
Előzmény: #22705  kajli_man
#22706
Es, szerinted kelleni fog az oroszoknak, az a nyugati technologia, vagy azert megoldjak 1-2 ev mulva, Kinaival😉.? Csak halkan mondom, Kina nagyon felzarkozott, meg a mesterseges inteligencia szintjen is, hat meg mas teruleten . Vagy mas pelda, szerintem a Huawei mar jobb mint az Apple. Meg lesz oldva. Szoval ket polus legalább  lesz. Es ez elkerulheto lett volna, egy kis huzd meg erszd meg jatekkal, es kevesebb divide et impera felforgato tevekenyseg, es jatszmak nelkul az amcsi reszrol. De mar mindegy. Majd meglatod 
kajli_man
kajli_man 2023. 01. 31. 14:33
Előzmény: #22702  Placi82
#22705
Nyugati technológia nélkül még nyersanyagot sem tudnak termelni az oroszok. Emlékszel még ugye a gáz turbinák esetére? Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy mint egy puzzle kiegészítsük egymást, és jöhet a csúnya szó, amit utálok: szinergia. Mint amikor mesélted, hogy te érted a történelmet, Humi meg a közgázt és ketten együtt 1 + 1 = 3-at értek.
Placi82 2023. 01. 31. 14:31
Előzmény: #22703  papafilip
#22704
Igen. Tudom, hogy nem csak printel az USA:). Es tudom, hogy a palaolaj miatt termel tobbet, de azt is tudom, hogy sok allamban mar  nem kapnak uj engedelyt a keregrepesztesre. Szoval  csak egyszerusitettem. Nem hiaba mondta mindig Humi ,hogy engem tudni kell dekodolni:). De a ráutalas gondolom atjott.
papafilip 2023. 01. 31. 14:25
Előzmény: #22702  Placi82
#22703
Mondjuk azt nyilván tudod, hogy búzát pl. az EU és Kína termel a legtöbbet, nem oroszo. Olajból spec USA többet termelt 2022-ben mint oroszország.
Azzal most nemigen tudok mit kezdeni, hogy véleményed szerint rosszul mérik a GDP-t. Ha megmondod, hogy kéne és az mit eredményez, azon már szivesen elmélkedem tovább.
Továbbra is azt látom, hogy oroszország már lassan nem jelentős tényező. És Kína meg az USA mint a 2 vezető gazdasági hatalom fogja leboltoni vagy rosszabb esetben leharcolni, mi lesz a jövőben.
Placi82 2023. 01. 31. 13:49
Előzmény: #22699  papafilip
#22702
Oroszok nyersanyagot termelnek, olajat buzat, gazt, etc.. Kina aruval latja el a vilagot. Usa pedig nyomtatja a dollart. Csak talan kevesebbet ugatna, es dirigalna es szolna bele masok magan dolgaba( kina Tajvan, oroszok ( Majdan) talan el.is neztek volna, hogy mar bizony csak nyomtat. Szarul van merve a GDP. Amerikanak meg akkora valos sulya sincs gazdasagilag, amit a GDP je mutat a vilagban.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek