Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2022. 11. 27. 13:37
Előzmény: #18138  KrisztinaI
#18140
Hugom most is 1,5 eur-ert veszi. 
KrisztinaI 2022. 11. 27. 13:28
Előzmény: #18126  yooio
#18139
Az Ausztriában élő ismerősöm is mondta, hogy ő kevésbé érzi az árnövekedést, de ez a cikkben is benne van, amit itt megosztottatok, hogy nálunk a legnagyobb.Ami az IKEA dolgot illeti, nekem az az érzésem, hogy néha azért fizetünk átlagos termékekért sokat, mert itt az luxusnak számít, nem nagyon van felette elérhető luxus, ami kinyomná a helyéről.
Mondok egy példát, Angliában a Dove tusfürdő évekkel ezelőtt az 1 Font-os boltban 1 GBP volt, itt pedig már akkor is 450Ft körül. Mo-on a Dove tusfürdő extrának számít, ott pedig az nagyjából a leggagyibbnak, amikor ott mondjuk az entry level luxus a  L'Occitane -nél kezdődik a  Molton Brown tusfürdőn át, és a határ a csillagos ég.
https://www.johnlewis.com/search?search-term=shower+gel&suggestion=true&chunk=2
Másik példa:  La Roche Posay, Vichy, stb termékek: Angliában ott vannak a Boots polcain (lsd nálunk Rossmann), senki nem gondolja, hogy ez luxustermék, Mo-on csak a gyógyszertárban veheted meg. hogy speciális dolognak gondold. (distribution channel)
Nálunk ezek a termékek kb a paletta csúcsa, ott pedig a La Mer termékek a paletta csúcsa. (Most már itt is lehet venni La Mer-t, de az embereknek nem igazán jut eszébe).Én hálás vagyok a Cerave termékekért, amik már itt is elérhetőek, de szintén nem ismerik őket az emberek, nem vágyok arra, hogy La Mer-t vegyek, mert kaptam belőle ott termékmintát, és nem volt egy nagy valami, ráadásul az előbbit a bőrgyógyászok jó szívvel ajánlják, és működnek is.
Erről beszélgettünk a minap FF-ben, de nem nagyon akarták az emberek megérteni, csak annyit értettek, hogy valami buta liba a körömlakkokról ír. 
KrisztinaI 2022. 11. 27. 13:14
Előzmény: #18132  kukker
#18138
A legjobb az volt, amikor a tesóm elmesélte, hogy 1-2 éve Olaszországban Barilla tészta 1 EUR, Mo-on 1000Ft. :-)
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:49
Előzmény: #18135  kajli_man
#18137
Na ez egész szimpatikus hozzáállás.
Visszaszívtam, ami írtam :)
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 27. 09:40
Előzmény: #18134  Törölt felhasználó
#18136
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 27. 09:26
Előzmény: #18134  Törölt felhasználó
#18135
Hahaha 😀 Kondibérlet nincs, mert drága is túl időigényes (ami kell súlyzó és eszköz az van itthon). A póló meg M-es, teljesen normális testalkat. Kajarendelés nuku, csak azt eszem, amit én csinálok. A futás meg pont azért kell, hogy ne dögöljek meg a sok ülőmunka után egy szívinfarktusban 50 évesen 😀
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 09:04
Előzmény: #18133  kajli_man
#18134
Semmirekellő informatikus, otthon ül a home-ofiicában, tömi magát egész nap kajával (élelmiszerinfláció emiatt van), dagadt lesz, aztán még futócipő is kellesz neki. MEg kondibérlet.
Olcsó megoldás: el kell venni a magas fizut --> nem zabál annyit --> nem kell futócipő. Fogyasztási probléma megoldva...
Ja csak ehhez be kell fejezni a pénznyomtatást. Nemtom mikor jönnek már rá a zs-k...
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 27. 08:57
Előzmény: #18127  Törölt felhasználó
#18133
Pont a héten rendeltem Nike futócipőt, mostantól én is gyarapítom a prolikat 😀
kukker 2022. 11. 27. 08:49
Előzmény: #18126  yooio
#18132
"Azt nem tudom megitelni hogy mennyire van igazad, de matekozzunk kicsit. Van 1 termek 1 eur az ara, kinti afa 10 %, akkor 1,1(ebben benne van a haszon minden, tehat afat tesszuk csak ra) "
Idézetek egy cikkből - 2013-as -  kb ilyenről beszéltem, hogy mi volt a tendencia és mi lehet feltehetően ma is, illetve ami van, az ennek az árképzésnek vélhetően egy folyamatos és arányos változása/emelkedése és az arány megtartása a különbségben:
"Miért olcsóbb külföldön a magyar szalámi? A Herz téliszalámija (magyar felirattal és nemzeti címkével) ott lógott Oberwartban, 17,48 eurós, azaz 5191 forintos kilogrammonkénti árral. Gondoltam itthon olcsóbb, bár nem voltam benne biztos, hiszen anno kiderült, hogy Németországban és Angliában is olcsóbb a Pick szalámi. Szombathelyen odasétáltam a felvágottakhoz és lendületből vágott pofon az ár, ugyanazon Herz téliszalámi kilója nálunk 6975 forintba kerül. Hallottam mindenféle adókról, áfáról s mindenről, de ez akkor is abszurd. "
"A spagetti ugyanúgy, mint a másik tészta, Magyarországon 1 kg 399 forint, Ausztriában 261 forint"
https://www.nyugat.hu/cikk/ausztria_vs_magyarorszag
Bandi_ujonc 2022. 11. 27. 08:46
Előzmény: #18129  Törölt felhasználó
#18131
Én értem, hogy mindenről a pina jut eszedbe, igazad is van, de emellett más tényező is lehet igaz.
Pl amit írtam. 
Nem csak úgy beírtam, tapasztalat. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 08:46
Előzmény: #18129  Törölt felhasználó
#18130
Budapesti kollégák jönnek időnként hozzánk. El vannak szörnyedve, hogy a kajarendelés itt győrben milyen horror áron van.
Ez sem véletlen, mivel győrben lettek kitömve a legjobban a prolik lóvéval...
Van kereslet. Kösz MMT-sek!
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 08:43
Előzmény: #18128  Bandi_ujonc
#18129
Azért magasabbak a marginok, mert a prolik ki vannak tömve lóvéval, s megfizetik gond nélkül. S ha ez így van, akkor persze a termelő/kereskedő racionálisn árat emel. Nem a termelővel van a gond, hanem azzal, aki pénzt nyomtatott.
Bandi_ujonc 2022. 11. 27. 08:40
Előzmény: #18126  yooio
#18128
Igen a világbajnok áfát valahogy mindig elfelejtik meg az ilyen-olyan különadókat. 
Viszont az tény, hogy az anyacég a külföldi leányoktól (pl magyar) szeret sok pénzt beszedni, ehhez az itteni vezetői réteg büszkén asszisztál, a munkája része.
Ezért magasabbak is a marginok, mint otthon. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 08:36
Előzmény: #18126  yooio
#18127
Ez az infláció a "húzzunk minden proli lábára Nike csukát" című nemzetközi zs-program, és orbánprogram együttes következménye.
2 éve írom, eddig mindenki röhögött rajta. Nem baj, most elgondolkodik rajta mindenki.
yooio 2022. 11. 27. 08:25
Előzmény: #18124  kukker
#18126
Jajdejol hangzik. A maxi king viccvót mar nem vettem 1 eve, lazacot se. Azt nem tudom megitelni hogy mennyire van igazad, de matekozzunk kicsit. Van 1 termek 1 eur az ara, kinti afa 10 %, akkor 1,1(ebben benne van a haszon minden, tehat afat tesszuk csak ra) 
Nezzuk iitt, import termek ara 1, huf gyengult 30 %t akkor 1,3, x afa 1.27 —>  1.651
Hat bizony, ez 50 % kulonbseg a 2 arban ceteris paribus, de ugye ott van meg 4 % forgalomaranyos ado egy jellemzoen low margin (4/6%) bizniszre+ az arstopos termekek vesztesege+ berkoltseg,logisztika stb koltsegmovekedese. Tadam! 
Jol megmentettek ezek minket. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 08:20
#18125
Miert kell fustolt lazacot enni. Egyen helyette főtt tojást. 
kukker 2022. 11. 27. 08:06
Előzmény: #18122  yooio
#18124

"Igazan tehetnenek arstopot a kinder maxi kingre meg a fustolt lazacra."
Hát igazából ezek nem létszükséglet, de megértem a dolgot.
Másik.
Illetve a másik oldala.
Az emberi mohóság talán, itt is.
Egy régi történet miatt, mint lehetséges és talán nagyon is valószínű dolog:
Anno mikor csatlakoztunk az EU-hoz és lettünk "egy gazdaság", ahol nincs már akkor árvariáció ha valamit EU-n belül hozol, kivéve ugye az átváltás forintra.
Akkor volt Bochkor talán - a bumerángban vagy melyikben, de mondom, ez a csatlakozás utáni időszakokban, talán már fél-egy éve lehetett utána(?)  - megnézte a német és a magyar IKEA ugyan azon termékeit, természetesen átváltással.
És látta, hogy mekkora árnövekedés van ugyan azon bútorokban mind szinte, itt Magyarországon.
Felhívták az itten főgórét vagy kit az IKEA-tól és a válasz: azért nagyobbak az árak, mert az emberek kifizetik.
Lásd mondjuk a szifon telefon, ami talán a második legdrágább a világon Magyarországon, vagy mi.....
A megoldás nem az, hogy azonnal hőbörgünk Orbánékra, mert nem a teljes felelősség övék egy döntés kapcsán.
Hanem ez a szint, ez az egyéni színt, ami minden forintot ki akar sajtolni/taposni a másikból.
Menj át az ingatlanos topikba. Ott is megy a köpködés a mocskos kizsákmányoló, tolvaj, harácsoló politikusról, majd arról meg később a diskurzus, hogy mennyit emeljenek, mert a 2k-s négyzetméterár kiadás, meg az amúgy is habzsi-dőzsi élés a lakáskiadásból, ami már kitermelte kétszer a lakás árát nem elég, ha még több kell!
Szóval a helyzet az, hogy sajnos a nagy része aki pofázik, hogy xar van, az önmaga is ugyan olyan xargyártó kisiparos - tisztelet a kivételnek - a mohóságával, a mindenkiből a legtöbb pénz kitaposásában, a semmi nem elég sosem jellemével.
Ez a qrva nagy helyzet.
Mindenki fogja be szépen a pofáját ebben a dologban és nézzem magában mielőtt ilyeneket pofázik - hangsúlyozom, ezt általánosságban mondom, nem személyesen feléd intézem ezt válaszként -mert ugyan az a mocskos ganélé van szinte mindenkiben ebben a kérdésben és majd ha ott belül kitakarította ezt, akkor talán - talán(!) - elgondolkodhat valamiféle kritikán a másik fele.
Törölt felhasználó 2022. 11. 27. 04:18
Előzmény: #18122  yooio
#18123
Azért legyünk korrektek: ez az infláció csak 50%-ban orbán-infláció. A másik 50% Shalom Bernanke és zs. munkatársaitól származik, akik ugye telenyomtatták a világot. Mondván az M2 nem számít, nem is kell nézni.
yooio 2022. 11. 26. 22:32
#18122
Hu ti, ugy felbasztam magam. Osszeraktam egy Tesco rendelest, teljesen elszabadultak az arak. Igazan tehetnenek arstopot a kinder maxi kingre meg a fustolt lazacra. A tescos potom 18ks kiloaron van. Hugom rohog rajtam nemeteknel. Pick borju 7/8k/kg sima is 6k wtf. Najolvan megyek aludni, elkoltottem 40k hufot( najo ebbol 25 k wc papir+ starbucks kapszula ákciós), 1 ebed is van benne kis gyumolcs joghurt meg sallang. Mostantol krumplis pacsa es palacsinta a menu karacsonyig. Rohadjanak meg! Kosz Fidesz, en igy szeretlek! Arstopot a kinder maxi kingre!! 
Bandi_ujonc 2022. 11. 26. 22:18
Előzmény: #18119  kajli_man
#18121
Épp kérdezni akartam.
Én tartom, de lszi írjatok, ha Ti már nem.
Vagy már késő?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek