Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 11. 10. 14:08
Előzmény: #16198  Madeinhungary
#16200
Latod megint csusztatsz. Az usat senki se utalja! Sot alig varom, hogy key westre mehessek valamikor. En a neoliberalis nagytoke.dinasztiakat,es a farizeus," neoliberalis" eszmeket, dogmakat nem kedvelem picinyket. Ne csusztassunk, ne mossunk ossze, ne degralaljunk, ne osszeskuves elmeletezzunk kerem szepen. Nem akarod se te, se en. Hogy iderangassam a lexikalis tortenelmi ismereteimet , (semmi masban nem vagyok jo, csak a tortenelemben) ami meglepo kovetkezteteseket tarna fel, le ellenorizheto modon. De nem akarom,  ezt inkabb en se. Es nem is fogom. 
Placi82 2022. 11. 10. 14:01
Előzmény: #16195  Bandi_ujonc
#16199
Azt nem tudom. Mert 1 hete olvastam bele, meg most 3 oldalt.
1. Kepben van kulpolitikailag, oka, sokat olvas, es kepes merlegelni, anomaliat kiszurni. Vagy pedig ez a kepzettsege.
2. Allergias vagyok arra, ha egy vitaban csak a sertegetes, szemelyeskedes megy. Tessenek gyozi ervekkel tenyekkel. Igy korrekt. Ja ,ha nem megy, mert valahol santit a dolog, akkor se orosz ugynokozunk,es kuldjuk a masikat Moszkvaba . Mert aki kuldi, annak ajanlom, Kijevet, vagy Lvivet. Moszkvabol, Szentpetervarrol magyarkent, vagy akar kippaval a fejen is haza tud  jonni epsegben barki. De azert ez Kijevbol  azert nem biztos.😉
3. Tehat logika, ervek, tenyek,ws a hazai vacak politika nem ide keverese. A gazdasagunkat lehet ide keverni( krumpli, tojas stop bejelntese utan volt vagy 150 a vernyomasom.:))
Madeinhungary 2022. 11. 10. 13:44
Előzmény: #16197  ehe
#16198
Aki utálja a zusát, meg lipsizik, az közkedvelt ebben a topikban...
ehe
ehe 2022. 11. 10. 13:40
Előzmény: #16192  Placi82
#16197
Nem orosz téma, de Sehmet szerint a KATA eltörlése nem számít megszorításnak.
Aki ilyen szinten benne van Orbán ánuszában, annak miért hinne el az ember bármi mást?
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 10. 13:39
Előzmény: #16194  Placi82
#16196
Pedíg Cecilia néni szólt , hogy figyelj mert telibe verheted magad.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221110v00xawzp5.jpeg
Bandi_ujonc 2022. 11. 10. 13:33
Előzmény: #16192  Placi82
#16195
Na jól megtaláltad magadnak, Sehmet egy lebukott hazug troll.
Placi82 2022. 11. 10. 13:21
Előzmény: #16191  yooio
#16194
Legyen aranybany reszveny a portfolidban sztem. Artani nem fog. Het elejen telivertem magam. Ha lesz megint kicsit lejjebb, erdemes venni szvsz
Placi82 2022. 11. 10. 13:01
Előzmény: #16191  yooio
#16193
😀
Placi82 2022. 11. 10. 13:00
Előzmény: #16162  Peterbond
#16192
Elnezest. Rosszul irtam. Sehmet nevu illető, aki eleg  jol kepzett,ws 1-2 hete alazott a diszes forumtarsosag az ukran orosz topikban. Most beleolvastam megint, es meg nem adta fel. De meglepodve lattam, hogy a nem ukran fanoknak most nincs 22-30 minusz a velemenye alatt. Wtf?? Hanem teljesen normalis a pluszok,es a -minuszok statisztikai eloszlasa. A klonhadsereg vezenylo ur, lehet az elmult 3 napban nem ert ra. Na de majd biztos potolja valamelyik nap ejjel, es minden ellentmondo, nem mainstream velemenyt, vegig minuszol vagy 20-25 darabbal.:))
yooio 2022. 11. 10. 12:57
Előzmény: #16186  Placi82
#16191
Ez nagyon igaz. A zsido budai felesegem pont ilyen 🤣🤣🤣
Placi82 2022. 11. 10. 11:46
Előzmény: #16188  stolz
#16190
Igazad van .  Farizeus ,hazug, Neoliberalisok! Igy pontos?En is rajongoja vagyok a liberalizmusnak, es a liberlais filozofusoknak. USA ban ugyan ez mint itthon., vagy EU ban.A legnagyobb BLM es tarsai neoliberalis eszmek, kitalaloi,es tamogatoi, azok a neoliberalis, gazdag usa elit, akiket valami kollektiv tudat kot ossze. De azert mind, Palm beach, Long Island, es Malibun laknak. Amivel termeszetesn semmi baj nincs. De onnan kotelezik a nem neoliberalis feher kozeposztalyt, a BLM,es tarsai magukra eroszakolasara. Ami mar komoly felszin alatti feszultseget szit a tarsadalomban. De azert ezen BLM es tarsai eszmek kitalaloi, a neoliberalisok, valahogy nem autentikusok,es nem mennek a feketek lakta keruletekbe lakni NY ba, Miamiba, Los Angelesbe. Rohej ,hogy ezt a nyilvanvalo ellntmondast, amit a farizeus neoliberalis eszmek tartalmaznak a media agymosasa teljesen  eltuntette azt atlag emberek elol. Ugyan ez van a gazdasagban, de ezt mar inkabb nem mondom el.:)
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 11:07
Előzmény: #16186  Placi82
#16189
Szintén zenész. 😎
Van egy kollégám, aki feljelentett minket a vezetőségnél, hogy nácik vagyunk, cigányoznk, zsidózunk szerinte, illetve nem imádjuk megfelelően a neolibsi eszméket, pontosabban előfordul, hogy kérdéseket merészelünk megfogalmazni a ránk ömlesztett hírekkel szemben. 
A vége az lett, hogy majdnem kibaszták, mert kiderült, hogy senki nem akar vele dolgozni a cégnél. 
Ránk bízták a sorsát, mivel más esélye nem maradt. 
Úgyhogy összehívtuk a náci naggyűlést és karlendítéssel megszavaztuk, hogy mi bevállaljuk, ne rúgják ki 55 évesen. 
Szerinted elnézést kért vagy megköszönte? A kérdés költői. 
Ezek mind egyformák sajnos. 
stolz
stolz 2022. 11. 10. 11:05
Előzmény: #16186  Placi82
#16188
Jaj, hát ezek mind ilyenek. Kádár kimosdatta őket a sz@rból (természetesen más vagyonából), aztán rögtön osztják az észt. Persze mindaddig amíg a saját anyagi jólétüket nem veszélyezteti. A régi elvtársi szlogen a prolik felemeléséről csak addig volt jó amíg őket emelte fel. Az ilyenek kommunistának is hitványak voltak, liberálisnak meg nem nevezném őket, mert sértés lenne a liberalizmusra nézve. Ritkán írok ilyet, de hányok az ilyenektől...
drexler76
drexler76 2022. 11. 10. 11:02
Előzmény: #16186  Placi82
#16187
Hany ilyen ismerosom van nekem is... es nem lehet nekik megmondani, jatsza a hulyet. :D Es huzza elo a rasszista kartyat. 
.
Orulok, hogy ujra itt vagy, Laci. Szeretunk olvasni (Humit is), ne hagy abba az irasaid, a trollokat meg haggyad, tudják, hogy igazad van, es habzik a szajuk. 
Placi82 2022. 11. 10. 10:50
Előzmény: #16184  Törölt felhasználó
#16186
Nekem a farizeus dumaval, mentalitassal van a legnagyobb bajom  mind a forumon, mind a kulvilagban, mediaban. Pelda.Van 1  neoliberalis holgy, hazaspar ismerosom. Sashegyen laknak. Vér liberlalis. Mar a szulei is voltak valakik a Rakosi, Kadar rendszerben. Elveztek a kommunista partagsag elonyeit,es elitjet. Mas ismerosomtol egy bacsitol tudom, hogy nagyon szepen jelentettek is mindenkirol, ahogy jo kommunista elit part taghoz illik. Tudod ez a verukben van!! Most meg ő habzoszaju liberalis. Aki kioszt engem az ciganysag helyzeterol, a liberalizmusrol, elfogadasrol. De csak nekem. Ő fariezus modon nem gyakorolja . Mikor a mar nagy kamasz gyereke, csepelre vagy pesterzsebetre ment ismerosehez, telefonon , lelkere kötötte, hogy mindenkeppen taxival jojjon haza ,ne hevvel, BKV bal, nehogy megverjek kiraboljak a ciganyok, mert azon a kornyeken sok van.😀 Es mindezt en hallottam. Hu.. mondom ez azert meg nekem is sok előitelet volt . Hat meg egy liberalistol. Dicsekedve meseli, hogy Floridaban olyan kisvarosban, vettek hazat, hogy legyen hol tolteni a telet, ahol a feherek aránya 93% feletti!! WTF?? Ez aztan a neoliberalis hazug farizeus szemlelet. Es biztonsagi őrök vigyazzak abban a lakoparkban, hogy nehogy a neoliberalis asszonysag,es csaladja, veletlenul se talalkozzon valami szegeny negerrel, vagy mexikoival. Aki nem takaritani, vagy fozni megy rajuk. Rohej! Na hat ilyenek. A kommunista elit,es utodaibol lettek a.legnagyobb (neo)liberalisok. En nem vagyok fideszes, mert rettenetesen haragszom, a rossz gazdasagpolitikajukra, es hogy felelotlen tucskoket tamogatjak a hangyak kárára.  De sajnos a farizeus liberalis eszmeket se veszi be a gyomrom. Ez van.
Placi82 2022. 11. 10. 10:08
Előzmény: #16181  Törölt felhasználó
#16185
Trolloknak, akik gyari ,fogatlan, melosoknak, hazudjak magukat. De latin-etruszk szavakat ,kifejezeseket irnak, mikor egy veletlen pillanatra kiesnek a szerepukbol nem valaszolok. Ugye nem baj? De tudod mit legyen 1 konkretum. Szerintem az NDX 6500 ala fog esni, es a vix pedig 80 felett lesz. Hogy ez tavaszra lesz, vagy oszre, vagy jovo telre. Azt nem tudom. Ahogy Burry is latta a jeleket az usa jelzalogpiaci valsag eseten masfel  ket evre elore. Es  megis majdnem tonkrement, mert a gazdasagi folyamatok megeroszakolasa,es a gazdasag tehetetlensege, olyan mint az olajszallito tanker. Hiaba eszleled hogy mind a 4 db hajocsavar leallt. Attol meg uszik 5-10 km t elore. Kaptal valaszt. Tobbet ne irj! Trollokal nem targyalunk.
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 10:06
Előzmény: #16160  Placi82
#16184
Ne is mondd, én is most kerültem szabadlábra, kellett nekem harcolni, egyből ment a feljelentés. Persze ők kapnak 1 napot, ha kurvaanyáznak, én 3 hetet a nemkettősmérce jegyében egy apróság miatt.
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 10. 09:57
Előzmény: #16177  Törölt felhasználó
#16183
Ki tudja az összes paragrafust a Bibliából ? Jó talán a gugli . Amúgy meg ugye mind bűnösök vagyunk....:(
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221110v00xmvx02.jpeg
Placi82 2022. 11. 10. 09:56
Előzmény: #16178  Bandi_ujonc
#16182
Sot megint javitok. Nem detto a helyzet. Hisz az usanak van lehetosege, egy kiterjesztett leendo haboruval, egy VH szeruseggel,a mostani gazdasagi problemait megoldani  megint par evtizedre. Hisz meg mindig megvan neki a vilag leghatalmasabb valutajanak eloallitasi,es penznyomtatasi joga. Es a vilag legerosebb hadserege, hogy a dollarnak, hatulrol erot,es nyomatekot is adjon. Amit meg is fog tenni. Sajnos Mo nak, a forint se nem.vilagvaluta, a hadseregunket meg hadjuk:). Szoval ez nem detto helyzet, rosszul fogalmaztam.
Törölt felhasználó 2022. 11. 10. 09:54
Előzmény: #16179  Placi82
#16181
Valami konkrétumot is tudsz írni a semmitmondó dumák helyett? 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek