Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 09. 27. 13:20
Előzmény: #12956  yooio
#12960
Várok veled. :-)
KrisztinaI 2022. 09. 27. 13:19
Előzmény: #12937  Törölt felhasználó
#12959
Ugyan, ők már régen lépéselnyőben vannak... a minap írtam neked FF-ben, hogy Bill Gates termőföldet vásárol fel 2021-re a legnagyobb magán földtulajdonos lett Amerikában... még háború sem volt.
Ha összeesküvés-elméletet akarsz, nézd meg a videót, amit a minap osztottam meg, amiben a holland farmer elmeséli, hogy mit csinálnak a termőfölddel.
A gazdag emberek nem csinálnak semmi egyebet, csak a hullámok tetején lovagolnak és trendet teremtenek lehetőleg a többinek...
Ha a FED pénzt ad, ok menjünk, vásároljunk mi is, de értelmes eszközöket, amik pénzt termelnek ("buy, borrow, die"), a kisember is vásárol... fogyaszt, ami az értelmes eszközök értékét növeli. 
 Ha a FED nem ad pénzt, akkor shortoljuk a piacot... a kisember meg az információhiány miatt mindig lépéshátrányban van,  és akkor kezdi el megcisnálni, amit ők már megcsináltak, amikor ők már kifelé tartanak belőle. Lsd   vegyünk hitelből lakást....akkor, amikor összeomlik a gazdaság és nő a hitelkamat...vegyünk a tőzsdén mindent, mert most felfelé megy...4400-nál lehetőleg, és majd 3200-nál fogják shortolni a piacot.
Putin elvette az olcsó energiát, ez igaz, de hogy ezt nem a gazdag emberek fogják megfizetni, az tuti. Ők már régen aktív házban laknak, az én jólélő főnököm még réges régen posztolta, hogy napelemet vettek, amikor még szinte senkinek nem volt, miközben 2-3 éve mondtam az ismerősömnek, hogy vegyenek, és legyintett, hogy áááá az hülyeség, sosem térül meg... mi is itt... előre vásárolunk, stb,  többinek meg most esik le, hogy legalább EUR-t kellett volna váltani. 
Mindig az nyer, aki információs előnyben van, és jobban érti, hogy mi történik körülötte.... ennyi az egész.
Még a mi kis tőzsdés életünkben is... az nyer, akinek jobb információi vannak (lsd bankárok a bond marketet figyelik).
DAXHU 2022. 09. 27. 13:16
Előzmény: #12955  Peterbond
#12958

" Ez a része igaz de azért ettől több van a dologban. Ez is mint minden a gazdaságról is szól csak nem úgy ahogy Placáék szeretik beállítani hogy az angolok meg az amcsik akartak termőföldet és az EU-t gazdaságilag tönkretenni és ezért robbantották ki a háborút."  Ebben azért nem lennék biztos. Régen fegyverekkel szerezték meg lásd gyarmatosítás, most gazdasági trükkökkel, függőségbe vonással. Aztán vannak az oroszok, akik a régi, gyarmatosítás korabeli eszközöket választják.
Az ember nem változik!!!!
Peterbond 2022. 09. 27. 13:16
Előzmény: #12950  Placi82
#12957
Szerintem más véleményen vagyunk ebben csak te nem akarod meglátni a különbséget a között hogy te egy usa összeesküvés elmélet mentén gondolod hogy az egészet az usa okozta, miközben én szerintem az egészet az oroszok okozták maguknak és nem az usa kényszerítette bele a két népet ebbe a háborúba. Az hogy most pedig segíti ( ahogy egész európa is ) saját jól belátható érdeke hosszútávon mégha rövid távon rosszul is jár. Bár a negatívumok vagy a fenyegetettség jó része meglenne akkor is ha nem segítenék Ukrajnát.
yooio 2022. 09. 27. 13:12
Előzmény: #12954  yooio
#12956
Egyebkent en egy beomlast november/decemberre varnek miot felrobban az olaj meg a gazar. Ez igy most nagyon kenyelmes mindenkinek. 3950 es talan 4170 tesztelve lesz es onnan akkorat szakad hogy orom lesz nezni. De ez csak az en projekciom.:) kulonben rekord putot vettek penteken, bekene egetni. :)  a max pain pentekre opciok alapjan 3900 most. En felfele fogadnek. 
Peterbond 2022. 09. 27. 13:10
Előzmény: #12935  Törölt felhasználó
#12955
"Embereket mészárolnak le, mert egy orosz vénember a CCCPről álmodozik..."
.
Ez a része igaz de azért ettől több van a dologban. Ez is mint minden a gazdaságról is szól csak nem úgy ahogy Placáék szeretik beállítani hogy az angolok meg az amcsik akartak termőföldet és az EU-t gazdaságilag tönkretenni és ezért robbantották ki a háborút.
.
Az orosz érdekszférában az orosz model nem versenyképes a nyugati modellel. Az emberek a nyugati felé csábulnak. Ezt az oroszok ahelyett hogy jobb gazdasági életet és jobb életet igérnének azzal akarják az országokat orosz érdekszférában tartani hogy erővel itt maradsz. Vagy rezsimek fenntartásával ( lukasenka kazahok ) vagy sima lerohanásokkal ( Grúzia, Csecsenföld, ukrajna ). Ehhez jön még a gazdasági érdek is. Egy független működőképes Ukrajna a felllelt  Krími és Donbaszi gáz és olaj mezőkkel komoly versenytárs lenne az oroszok legjobb piacán európában. Ezt akarta Putyin elkerülni. 2014 gyakorlatilag erről szólt. 2022-ben meg azt hitte tovább tudd menni mint 2014-ben ( hisz azt is megúszta ), és visszaszerzi Ukrajnát az orosz érdekszférába, de nem jött be a számítása. Most pedig már rohan az események után és már most rosszabbul áll mintha hagyta volna hogy Ukrajna versenyezzen vele a gázzal és olajjal az európai piacon.
yooio 2022. 09. 27. 13:08
Előzmény: #12948  Placi82
#12954
En statisztikai megfontolasbol soha nem longolok Vixet, mert a mesn reversion miatt mindig lefele tart. Mar 1 oldalazos nyugodt heten is 25/27re fog csuszni. Vix-el ugy keresel penzt ha bearcallokat nyitsz 20as deltara, 45 napra. Tastyworksosok csinaltak ra bcktesztet, ez vix 30/35 felett egy nyomda volt, kormatozott kockazattal. Majd probald ki vmikor. 
Sp es nasdaq, szerintem 3550es zona meg lesz nezve elobb utobb, de ez ki van zarva hogy 3/3 hullam ahhoz verszegeny, diagonal veg epul es aljat keres a piac, legalabbis egyelore. Lassan jon a hope ralli a szept inflara, megjegyzem ennel a dollareronel az infla 3/6 ho alatt osszeomlik, legalabbis az USAban. 
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 13:04
Előzmény: #12942  Törölt felhasználó
#12953
Én azon csodálkoztam, hogy eddig tolni tudták. Piszok nehéz volt saját fundamentumaim ellen tőzsdézni, mert hát ment minden a Holdba. Na jó, Rig nem, de abban csak klubtagságnyi tételem lett újabban, amikor dobálták.
 
Laci beígért lázongásait meg várjuk csak ki. Mi már fázunk és morgunk. Hamarosan vált az exponenciális a meredekebb szakaszba, hogy aztán megcélozza a fagyos Holdat.
 
Gondoljátok már végig, már aki még nem tette, ha a gazdasági miniszter után a kancellár maga megy gázt kuncsorogni egy olyan helyre, amely minden szempontból ellentétes ideológiát képvisel és mindössze egy vacak tankernyi mennyiséget kap, amit az NS2-n 1 nap alatt le lehet szállítani, akkor mi lesz itt?
yooio 2022. 09. 27. 13:04
Előzmény: #12949  Placi82
#12952
Lesz az 16 % is. :)
Peterbond 2022. 09. 27. 13:03
Előzmény: #12930  Törölt felhasználó
#12951
"Neeeee.
Találjátok ki, hogy az ukránok csúzlival, meg kaviccsal lövik ki az orosz tankokat, meg a KA-52-es helikoptereket....
Sőt, maguktól robbannak fel.
Ne nevettessetek gyerekek.
Nem vagyok orosz fan, de ez vicc, amiket írkáltok...."
.
Ki mondot ilyet? Te se ferdítsd már át a mondandómat kérlek.
Arról beszélek hogy amit Ukrajna kapott az még semmi a nyugati fegyverzetből mégis kenterbe verik vele az ukik az oroszokat. Nlawok és hasonlók meg Bayraktarok voltak tömegével de a fegyverzet java ukik részén is szovjet volt. A tankok lövegek repülők légvédelmi rendszerek mind Szovjet hadianyag. Még most sincsenek ambramsek Leopardok és társaik ukrán fronton. Nincsenek F-16-osok vagy grippenek. A Himarsból van 8-12 talán és ahhoz is nem a 320 kilométeres hanem a 60-80 kilométeres rakéták.
.
Ennek van praktikus oka is. Az ukrán sereg java nincs NATO fegyverzet használatára kiképezve. ahogy folyt a kiképzés úgy jöhettek a fegyverek. És pont ezért sem érdemes lebecsülni az ukránok helytállását az orosz sereggel szemben, illetve hogy mennyire leszerepeltek az oroszok ebben a háborúban. Nem annyira a nyugati csúcstechnika kellett hogy megfogja az orosz csúcstechnológiát. gyakorlatilag az oosz csúcstechnika kimerült a T-90-esekben de a tömeg a égére már a 80-as 90-es évek felújított tankjaiból állt már. 2 éve azt hittük volna hogy a Nato megszenvedne az orosz sereggel egy háborúban. most meg azt látjuk hogy a nyugati fegyverpaletta töredékével megfoghatóak.
Placi82 2022. 09. 27. 13:03
Előzmény: #12946  Peterbond
#12950
Ez egy usa -orosz proxy haboru. Ez egy teny!!! Ne nevetess, hogy ezt ugy tagadod, hogy elotte korbeirtad, a sajat szavaiddal. Mentem. Off
Placi82 2022. 09. 27. 13:01
Előzmény: #12944  yooio
#12949
11.8% a DKJ . Megertuk, hogy mar ez se rossz megoldas.
Placi82 2022. 09. 27. 12:59
Előzmény: #12941  yooio
#12948
Nem ertunk egyet. De igy szep az elet, ha sokszínu. Na de most mar lépek. Mert dolgom van. Majd kereskedesre este visszaterek. Ma semmilyen megerzesem sincs arra vonatkozolag hogy pirosba, vagy zoldbe zar e az SP, es NDX. Vix longot tartom még. Ti tartanatok?
signal2
signal2 2022. 09. 27. 12:57
Előzmény: #12925  Placi82
#12947
"Igy is ugyis az oroszoke lesz a 2 megye"
Ez az a véleményed, amivel nagyon sokan nem értenek egyet.
Peterbond 2022. 09. 27. 12:56
Előzmény: #12929  Placi82
#12946
"Koszonom.Most adtad meg onmagad cafolatat.  Ez egy orosz-usa haboru. Csak golyofogonak felhasznaljak a kenyszerbesorozott ukran parasztgyereket, elado fiukat."
.
Kevesebb Usa összeesküvéselmélet, kicsit több nyitottság a valóságra sokat segítene. Különösen ne tulajdoníts nekem olyan beismeréseket amik a te összeesküvés elméleteidben vannak és minden kijelentés AZT igazolja szerinted.
signal2
signal2 2022. 09. 27. 12:54
#12945
Komoly a csávó. Döntéshozóink teljes meggyőződéssel hisznek az aktuális propagandájukban:
https://www.youtube.com/watch?v=IntHQetnjy0&t=280s
yooio 2022. 09. 27. 12:52
Előzmény: #12937  Törölt felhasználó
#12944
El lesz inflalva szerintem, de okosan, hogy a megtakaritok boldogan finanszirozzak az allamokat. Ez van nalunk is. :)
Peterbond 2022. 09. 27. 12:52
Előzmény: #12921  Placi82
#12943
"Ui. Mar az is nagy szo toled, hogy reszigazsagot mondasz nekem😀"
.
Mondjuk érdekelne ezt miből szűröd le mert olyan gyakran mi nem beszélgetünk. Az emlyített Májusi megmondásod óta konkrétan semmit. Azt mondtad várjuk meg kinek lesz igaza. Hát én megvártam de még most se azt mondom hogy így lesz vagy úgy lesz hanem hogy most hogyan alakul hogy tűnik. Bármi változhat.
Törölt felhasználó 2022. 09. 27. 12:52
Előzmény: #12938  Törölt felhasználó
#12942
Nekem mondjuk egy 10 évvel később. :D
Jobb később, mint soha...
yooio 2022. 09. 27. 12:51
Előzmény: #12936  Placi82
#12941
Igy van, csak Usa gazdasagi erejevel es nehol hadsereggel eri el amit akar. Viszont Putyin atlepte a voros vonalat, mikor Europa teruleten kezdett haboruba. Sziriaba elmaszatolhatott, kutyat nem erdekelte, meg ki is egyeztek vele ott. De mas az EU tagallamok melletti nyilt haboru, ezt azert jobb ha tisztan latod. Meg milyen baromsag ez hogy orosz erdekszfera meg blabla? Hagyjuk mar basszus ez a 2 hatalmi polus 20 perc alatt egy fustolgo semmit tudna csinalni a vilagbol tokmind1 ki kezdi. Meg hogy mit hogyan telepit a Nato majd ukrajnaba? Mintha a romanoktol meg a lengyelektol vagy  akar tengerrol atomtengeralattjarokrol ne lehetne szarrabombazni Moszkvat? Larifari. Fel lett neki ajanlva a semlegesseg tudod miert nem volt neki jo? Mert egy diktator, es ha az emberek jobban kezdtek volna elni Ukrajnaban mert csatlakoznak az EUhoz, jon be a nyugati penz fejlodik a gazdasag azt hogy tudta volna eladni otthon? Sehogy. Ennyi a tortenet, ettol retteg Lukasenka meg a tobbi verdiktator is. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek