Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 19:05
Előzmény: #12755  Törölt felhasználó
#12760
AZ a baj hogy 2020 tavaszán is nektek hittem, hogy vége mindennek. Be is durvult az alkoholizmusom...most mikor lesz vége?
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 19:04
Előzmény: #12757  KrisztinaI
#12759
NDX-ben 11.500 fölé semmiképp sem várjuk.
Talán-talán a 11400-500 rést betölti, de simán lehet, hogy rés aljáról azonnal lefordul.
3/3/3-ban esünk, ilyenkor kicsik a felpattanások és nem is szabad rájuk játszani. Viszont nagyok a lezúgások.
KrisztinaI 2022. 09. 25. 18:48
Előzmény: #12757  KrisztinaI
#12758
A lényeg, hogy nem sokáig fog tartani a felkör..., vagyis ügyesnek kell lenni.
yooio-nak is jó tippje volt. - yooio, ha te is látod a tetejét, akkor szólj :-)
KrisztinaI 2022. 09. 25. 18:45
Előzmény: #12756  KrisztinaI
#12757
Humanoid, ha látod, hogy ez a jövő heti meddig mehet, szólj... 
Köszi szépen. :-)
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 18:31
Előzmény: #12754  Törölt felhasználó
#12755
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 18:22
Előzmény: #12752  Törölt felhasználó
#12754
Pedig a dollárt már seperni kéne az utcákon, ha rátok hallgatunk. Hiszen már annyit nyomtattak hogy húúú
KrisztinaI 2022. 09. 25. 18:13
Előzmény: #12752  Törölt felhasználó
#12753
(Jelenleg az EM index legnagyobb résztvevője Kína, így tessenek érteni, már többször olvastam, hogy gondolkoznak rajta, hogy kiveszik belőle) :-)
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 18:10
Előzmény: #12751  KrisztinaI
#12752
Kivéve az emerging marketet.
Azok közül jópáran be fognak dőlni.
Az erős USA dollár a legbiztosabb előjele ennek.
Majd ha bedőltek, és kivéreztette őket amerika, akkor lehet venni róluk céget. 5 év múlva.
KrisztinaI 2022. 09. 25. 18:03
Előzmény: #12750  Törölt felhasználó
#12751
Egyetértek: food, energy, emerging market, commodities
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 16:32
Előzmény: #12747  labdaszedo
#12750
Egyrészt egy szektorális válságot nem lehet megoldani azzal, hogy megadóztatjuk a kínálathiányos szektort, mert még nagyobb hiány lesz. Ezt csak az elmúlt 20 évben nevelekedett ostobák gondolhatják komolyan. (eus- zsenipolitikusok)
Másrészt meg kell találni azokat a cégeket, amiket nem comme il faut bántani. Megnézem azt a poltikust, aki mondjuk a solaros cégeket akarja megadóztatni, a népek a facebookon 10 percen belül keresztre feszítik.
Az olaj jelenleg -sokszor elmondtam, akár csak az arany a neoliberális tőke legnagyobb ellensége, ezért mindent is megtesznek, hogy a termékek árát leszorítsák. És mint a mellékelt ábra mutatja, elég sikeresek benne. Érdekes a Tesla részvény ára nem esett akkorát, mint az olaj, pedig az előző 100x túlértékeltebb volt - már ha van ennek a mondatnak valami értelme.
Másrészt a súlyos és vastagon fogó tétel nem is az energiaválság lesz, mert az önmagában még kezelhető, hanem az ennek nyomán megjelenő klíma és élelmiszerválság. És ebből is az utóbbin lehet keresni majd.
Mondtam korábban egy szektort, és 3 céget - hidropónisá technológiák, aminél figyelni kell a cégeket, és majd pár hónap múlva lehet kisebb csomagot venni, aztán szépen 2-3 év múlva még venni.
A hagyományos energiában is várni kell egy-két hónapot és lehet kezdeni veszegetni.
Tehát egyelőre csak gondolkodni, nézelődni kell, aztán ha kinek-kinek a rendszere azt mutatja, hogy a rövid esés véget ért, akkor lehet elkezdeni venni. 
Már vannak cégek, amik erősen jóárasítva vannak, pedig hol a vége.
Én most a Kína befektetési témába vetettem bele magam, informálódok, miközben tradelgetek több-kevesebb sikerrel a hagyományos piacon. 
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 15:24
Előzmény: #12745  Placi82
#12749
Jaja tudjuk, az orosz katona az utolsó bábu az új világrend elleni küzdelemben. Ismerjük a ruszki propagandát, kösz.
Jó étvágyat hozzá ha te egyetértesz azzal amit az oroszok művelnek Ukrajnában.
KrisztinaI 2022. 09. 25. 14:23
Előzmény: #12747  labdaszedo
#12748
Gondolom, hogy így is meg fogja érni majd olajrészvényt venni, a másik alternatíva, amit láttam, hogy energiacégek bondjait, preferred share-jeit megvenni... ehhez viszont tényleg nem értek.
labdaszedo 2022. 09. 25. 13:39
Előzmény: #12729  Törölt felhasználó
#12747

Ebből hogy tudunk majd profitálni? Az EU elég komoly adókat fog kivetni az energia cégekre. Maradnak az USA vállalatok? Milyen lehetőségeink vannak?
 https://hvg.hu/360/202238__energiaprofit__eus_kulonado__petroallamok__fekete_aranyeso
KrisztinaI 2022. 09. 25. 13:14
Előzmény: #12744  Placi82
#12746
Placival értek egyet, a chart-ok jók, sajnálom, hogy nem értem őket jobban, és örülök néha az itteni analíziseknek, de érdemes figyelni, hogy mi a fundamentális alap, és a bond market.
Ugyanezeket írtam shortos robotnak... :-)
Nekem sokszor eszembe jut a Forbes mintaportfólió, amit kajli vagy szieszta osztott meg: nincs benne részvény! Arany, Commodity index, USD, és talán még CHF, ebben már nem vagyok biztos.
A commodity részvények is  cégek, nekik is fizetni kell mindenért: munkaerő, hitelkamat, energia... csak részvények...
Placi82 2022. 09. 25. 12:00
Előzmény: #12731  Törölt felhasználó
#12745
Lavrov ENSZ beszede, nagyon odab.sz. Ez mar kard ki kard a neolib.nagytoke ellen. Nezz utana.😉
Placi82 2022. 09. 25. 11:07
Előzmény: #12740  szieszta
#12744
Igen, Janos is, 24 oran belul 2 szer 3 szor is iranyt vált. Mondom ezt a gazdasagi, es (tortenelem tudasa) iranti nagy tisztelettel.  Pont egyszer huminak is ezt mondtam. Nevetve mondtam, hogy legalabb a humi fele chartok vege, konzisztensen, kovetkezetesen, mutatnak lefelé a picsaba, a banyaszbeka segge ala 3 meterrel.😀. Ami egybevag az en jozan paraszti elkepzelessemmel, prognozisommal, a jovore nezve!!!
Placi82 2022. 09. 25. 11:00
Előzmény: #12737  szieszta
#12743
Ilyen inflacional ne csodalkozz, ha nem orolunk 5-10% nak. Evente. Amugy ezt, amit te is feszegettel, a chart analizis , Elliott vallás,nekem is penzfeldobas valoszinusege, esete. Fifty-fifty. 😀😉Egyszerubb a trendeket nezni, makro analizissel. Ha megy a penzpumpa lehet venni a 100 PE rataju eladododott cegeket is, sot a penny stock reszvenyeket is. Ha meg gebasz van , QT, akkor jobb ha az elethez feltetlenul szukseges reszvenyeket. Mutragyagyarto , commodity banyasz, arany, platina, ezust, banyasz cegek olaj, gaz, olajfinomitos, es jo elemiszer ipari cegek. De a mostani helyzetben ez se eletbiztositas. De most ez se igaz!!!! Igaza lett Huminak. Sajat boromon eltem at ,hogy adossag nelkuli!! 3 alatti PE rataju, oszalekfizetos  olajbanyasz ceg szinte semmi adossaggal, esett 35%ot. Meg jo hogy 15% os eses utan kis eltett profittal eladtam őket.  Pedig nem erre szamitottam. Ideges, irracionalis a piac. Szóval,  ne higy senkinek. Még magamnak is csak ovatosan hiszek.:). 
Törölt felhasználó 2022. 09. 25. 10:42
Előzmény: #12741  szieszta
#12742
Még az időjárást sem tudják pontosan előre jelezni, pedig szupergépek sokasága dolgozik az adatok halmazán és ott csupán a természet törvényei vannak használatban. Bizonyos mértékig igen, de az előrejelzés pontossága rendesen eláztatja az embert.  
 
Ezekhez a természeti - elég egyszerű - törvényekhez még hozzátesszük az emberi IQ-t ( hangosan röhög :-))) ) és már meg is van a tőzsdejósda hatékonysága. A piac manipulálása meg csak hab a tortán.
 
Matematikailag is bizonyított, hogy a fel nem adott (elfelejtett betérni a lotozóba) öttalálatos szelvény nem lett volna öttalálatos, amennyiben feladják.
szieszta 2022. 09. 25. 09:56
Előzmény: #12739  feketemelos
#12741

Mivel nagyon sokan mondnak véleményt a piacról és mozgásokról, elkerülhetetlen, hogy valaki tűpontosan eltalál valamit. Ilyenkor lehet ezt kikiabálni és követőket szerezni, mert ugye ÉN megmondtam. Amit előtte százszor nem talált el, az meg a feledésbe merül.
A kriptopiacon ilyen volt plan B, aki 3 hónapon keresztül pontosan megírta, mi lesz hónap végén, aztán elgurult az igazmondó üveggömbje és a többszázezres jóslatai nevetségessé váltak, a valóság tükrében.A bitcoinról van szó. Szerintem annyi követője volt, hogy azok teljesítették be jóslatait, míg volt annyi pénz. Aztán már a nyája is kicsinek bizonyult a piac manipulálására, így összeomlott a pumpáló sereg.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek