Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 09. 25. 09:49
Előzmény: #12738  feketemelos
#12740

"és rájöttem, hogy hiába tudnád a holnapi híreket ma, képtelen lennél konzisztensen előre jelezni, hogyan fognak a piacok reagálni."
-erre is meg van a magyarázat. A piacokat nem a hírek mozgatják, hanem a piac termeli ki a híreket. Szarvasvadásznak meglepően jól jönnek be az előrejelzései, teljesen szemellenzővel, csakis a grafikonokra összpontosítva.
Általam nagyon tisztelt Boole (barátomnak) meg az algoritmusai sokszor tévednek, de János is nagyos sokszor negálja a korábbi elképzeléseit.
feketemelos
feketemelos 2022. 09. 25. 09:14
Előzmény: #12738  feketemelos
#12739
A fórumokon mindenki okos , bölcs (...DD))), sikeresebb és jóval gazdagabb (...DD)) , mint az átlag. Nagyon mókás mikor hosszú posztokban tömjénezik magukat fűszerezve zseniális útmutatással a jövőre vonatkozólag. Persze akkor van néha gond ha sokat “megszólalnak” és kiderül , hogy a király bizony nagyon meztelen. 
Mivel oly sok tényező hat az adott instrumentumra (szűkítve inkább indexekre) árára csak az egyszerű döntések lehetnek a jó döntések. " Csak a grafikon és trend a barátunk " persze csak akkor ha felént lejt a pálya.
feketemelos
feketemelos 2022. 09. 25. 09:10
Előzmény: #12737  szieszta
#12738
"  Igencsak beszippantott a kereskedési közösség, olvastam az emberek tweetjeit, követtem az ajánlásaikat, és figyeltem, hogy mit mondanak akkor, amikor a piac velük szembe ment, és mit akkor, amikor a számukra kedvező irányba.
Nagyon gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy ezeknek az embereknek a 99,9 százaléka sarlatán. Legalább annyira szomorú volt, mint szánalmas, és nem akartam azok közé tartozni, akik az egész napjukat az interneten töltik, azt a látszatot keltve, hogy igázzák a piacokat, amikor még egy hozzám hasonló zöldfülű számára is nyilvánvaló volt, hogy ennek pontosan az ellenkezője történik. 
!!!!!!!   Láttam embereket – akik egész életüket a piacnak szentelték – napi szinten bohócot csinálni magukból. Szoros figyelemmel követtem minden olyan történést, ami mozgathatta a piacokat, és rájöttem, hogy hiába tudnád a holnapi híreket ma, képtelen lennél konzisztensen előre jelezni, hogyan fognak a piacok reagálni. Nem tudnék felidézni egy konkrét pillanatot, amikor leesett a tantusz, sokkal inkább egy lassú felismerése volt ez annak, hogy ez a játék nagyon, nagyon nehéz. " 
szieszta 2022. 09. 25. 08:55
Előzmény: #12736  szieszta
#12737

Visszaolvasva  a fórumot, egy egy nagynevű, tisztelt fórumtársunk jóslatait, meglepően konstatálhatom, hogy  a jóslatok beteljesülése jóval az 50% alatt van. Pedig csodáljuk őket a tudományuk miatt. Persze a rosszul belőtt célárakkal senki nem dicsekedik és cicán kívül mindenki csak a neki tetsző jó irányt emeli ki. Sokan köszönik a jó tanácsot (mert nyertek vele), de nem kérik számon a veszteséget. Persze itt is az a kérdés, hogy mi a veszteség, mert aki például a RIG-be a csúcson ugrott bele, mérgelődhet, de volt az 0,9 dolláron is.
Sokszor olvasom az opus-os fórumtársak sírását, de azt is láttam, mikor mellett veregetve osztották az észt. Úgy néz ki, még nem tanulták meg, hogy a tőzsdén nemcsak nyerni lehet. Az új generáció nagyon türelmetlen, ha nincs naponta 5-6 % nyerő, akkor már elégedetlenkednek. Pedig régebben még az évi 10%-nak is örvendeztek.
szieszta 2022. 09. 25. 08:38
Előzmény: #12735  szieszta
#12736

Már többször olvastam itt olyan véleményt, hogy már jöhetne az összeomlás, meg már végre bajba kerülhetnének, akik eddig dorbézoltak. Miért van ez a rosszindulat. Semmi másért, csak még többet szeretnénk birtokolni. Mert ugye a bajba jutottaktól sokkal többet meg lehet kaparintani, mint ilyen árakon. Aki erre készül,   annak minden nap veszteség, míg be nem következik. A napok meg csak telnek és a terve egyre inkább veszteséges. 
Van, aki (valamilyen szinten én is) 2008-óta várja az igazi összeomlást, kimaradva óriási lehetőségekből. A "mi lett volna, ha" meg ilyenkor nem játszik, mert nem lett.
A közgazdászok is csak a múltat elemezgetve próbálnak okoskodni, de azért az apró betűs részbe beleírják, hogy a múlt hozamai nem garantálják a jövőbeli hozamokat.
szieszta 2022. 09. 25. 08:23
Előzmény: #12734  szieszta
#12735

Ennek kapcsán gondoljunk bele, hogy mennyi emberke dolgozik azon a háttérben, hogy költekezzünk. Egy seregnyi pszichológus lesi a viselkedésünket, hogy úgy táncoljunk, ahogy ők fütyülnek. Ehhez jön hozzá az oktatás, ahol eldöntik, mi legyen a véleményünk. Beléd verik, hogy a zöld az zöld, a hideg meg nem a meleg. A szociban megtanították, hogy a kapitalizmus haldoklik és Észak Kóreában is a többség elhiszi, hogy náluk a legjobb élni.
Az emberiség manipulálva van és nehogy azt gondoljuk, hogy aki állítólag ennek mögé lát, az nincs. Csak az a másik tábornak a véleményét hiszi. Az a propaganda valamiért jobban megfogta.
Van aki a miele konyhára vágyakozik, van aki meg az e-tron-ra. Nagyban attól is függ, hogy mit engedhet meg magának, mert persze mindenkiben van egy egészséges fék, amit meg a (központi) bankok próbálnak kitolni, hiszen a fogyasztói társadalom alapja  a fogyasztás, ami egyben a kapitalizmus éltetőeleme.
szieszta 2022. 09. 25. 08:08
Előzmény: #12728  Törölt felhasználó
#12734

Proli és a proli életstílus??? Hosszan lehetne erről értekezni, hogy mi miért van. De ne feledjük, hogy minden mindig valamiért történik.
Az, hogy az emberek költekeznek, nem az ő hibájuk, hiszen minden oldalról azt suttogják, ezt megengedheted magadnak. Ha megdolgozott érte, miért ne élvezhetné?
Az egész világ arról szól, hogy valaki/k) valakiket irányítson. A vágyat meg nagyon nehéz leküzdeni.
Az evolúció azt hozta, hogy ilyenre szelektálódtunk. Volt erről egy nagyon jó film, hogy ez mind a fajfenntartás miatt van így, szaporodjunk és sokasodjunk. Mivel általában a jobb marad fenn, ezért folyamatosan csiszolódunk. Az volt az érdekes, azt állították, hogy minden a szexre (szaporodni vágyakozásra) vezethető le. Azért kell jobb kocsi, vagy lakás, vagy ház, hogy oda lehessen csalogatni az ellenkező neműt. A fácánnál elég a színes "ruha", meg a feltűnő tánc, az embernél meg a jólét. Állítólag a nők is azért tudnak megtermékenyülni egész évben, hogy magukhoz tudják kötni társukat. De ez nem egy csattintásra ment végbe., hanem évezredek során. Amelyik ezt nem tudta, az kihalt, mert a párkapcsolat jobban működött. Biztosan volt olyan élőlény is, amelyiknek fájt a szex, de az nagyon gyorsan kihalt. Amelyik meg jobban tudott alkalmazkodni, az meg virágzott.
KrisztinaI 2022. 09. 25. 02:01
Előzmény: #12732  KrisztinaI
#12733
A Morgan Stanley azt mondogatja az ügyfeleinek, hogy vegyenek emerging market bond-okat...(mind USD-ben van). Nem merném megvenni, de érdekes.
KrisztinaI 2022. 09. 25. 01:45
Előzmény: #12731  Törölt felhasználó
#12732
Saját vélemény, de szerintem azért gondolkoznak világméretű bond market-ben, mert a USD tartalékvaluta, a commodityk árát is abban mérik, vagyis ők húzzák a talpalávalót.
Nem a magyar befolyásolja a US piacot, hanem fordítva, még a kínai yüant is ahhoz mérik, hogy a FED mit csinál.* Van olyan piac, amin a US markettel ellentétesen mozog most? 
*Ez addig működik, amíg az emberek hisznek abban, hogy a FED tudja fékezni az inflációt, ahogy már nem hisznek benne, elszakad a cérna, és a  bond yield úgy fog esni mint a kő, az arany pedig mint a csúzli fog kilőni.
Végiggondoltam, Placival mindkettőnknek igaza van: az aranynak a 10y yield ellenében keményen esnie kellene, de a háború támasztja, az aranykereskedők is ezt mondták nekem, hogy amióta háború van, senki nem ad el.
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 23:24
Előzmény: #12730  KrisztinaI
#12731

Valójában én az USA piacairól írtam a méreteket. Szerintem ha US10yr-ről beszélünk, akkor az USA bond piacot az USA tőzsde méreteivel hasonlítsuk össze. Szerinted a magyar 12%-os 1 éves hozam vagy a német 1,7%-nak van valmi köze az USA részvények árazásához?
KrisztinaI 2022. 09. 24. 21:30
Előzmény: #12728  Törölt felhasználó
#12730
Kedves amerikai mesteremtől.
A bond market hamarabb tudja, hogy mi lészen. Nem állítom, hogy mindent értek, amit mond, de elhiszem neki, mert a 10y yield ahogy mozog, úgy mozog az NDX, és nem ő az egyetlen bankár, aki a bond marketet-re hivatkozik.
https://realmoney.thestreet.com/investing/pay-attention-to-the-bond-market-for-an-all-sell-signal-16099415
"The bond market is much larger than the stock market .According to some estimates, the global bond market has more than tripled in size in the past 15 years and now exceeds $100 trillion. By contrast, S&P Dow Jones Indices put the value of the global stock market at around $64 trillion."
https://www.fool.com/knowledge-center/5-bond-market-facts-you-need-to-know.aspx#:~:text=The%20bond%20market%20is%20much%20larger%20than%20the%20stock%20market.&text=According%20to%20some%20estimates%2C%20the,market%20at%20around%20%2464%20trillion.
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 19:41
Előzmény: #12727  Törölt felhasználó
#12729
Egyetértek. Hosszú bull piac lesz az energiában. Energia, élelmiszer és klímaválság. Ezek a kulcsszavak 10 évre.
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 19:40
Előzmény: #12707  KrisztinaI
#12728
Párszor írtam róla, de senki sem vette komolyan, hogy a stock market jóval nagyobbá vált, mint a bond market... (40 trillion vs. 30-40 trillion, de vót az 50 vs 30-40 is) Akkor most meliyk is irányítja melyiket hölgyem?
A prolikat nem utálom, ellenben a proli életstílust igen. Nézd meg kérlek a kiszámoló akadémiát, amit linkelt tegnap valaki (ezúton is kösz, zseniális, kötelező tananyagként oktatnám középiskolában). És majd megérted miről beszélek.
Kicsit kevesebb klaviatúrakoptatás hölgyem, és több gondolkodás.
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 18:24
Előzmény: #12724  KrisztinaI
#12727
Csak arra kell figyelni, hogy a ciklusváltások ritkán döccenőmentesek és gyorsak. Én évek óta figyelem Pomperj-t és régóta írja az energiaszektor eljövő királyságát, de sok évig lehetett várakozóan nézni a grafikont, amíg végre megindult. Akkor viszont késznek kell lenni rá. Én tavaly minden szemérem nélkül kimaxoltam tőzsdén és tőzsdén kívül is legjobb tudásom és lehetőségeim szerint. Közben többször lehet azt képzelni, hogy trendforduló van, elbizonytalanítják a mezítlábas harcost. Kicsit majd alábbhagy a harci kedv a világban és máris minden csapból ingyen fog folyni a benzin és a gáz. Gondolják legalábbis sokan. Egy tényleges visszaesés után, erőt gyűjtve, ismét kilő minden energia az égbe, a remegő kezűek, meg már csak integetnek.
Törölt felhasználó 2022. 09. 24. 18:08
Előzmény: #12722  KrisztinaI
#12726
Én kerülöm az ETF-eket, mint ördög a szenteltvizet. Boole konkrétan egy gáz ETF-el küzdött pár éve egy nagyot, ha jól tudom éppen csak ki tudott minimál haszonnal jönni egy hosszas buktának kinéző periódus után. Egyébként is magányos harcos voltam mindig.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 16:59
Előzmény: #12723  kajli_man
#12725
De szerintem a bevásárlásaink megmondják az igazat. Venni, bármit, ami tangible, és ahogy Placi mondta, szükséges az élethez.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 16:57
Előzmény: #12723  kajli_man
#12724
A múltkor olvastam egy szabályt: ami eddig leading szektor volt, az ezután biztosan nem. Azt hiszem, hogy ezt pomperj is megírta korábban.
kajli_man
kajli_man 2022. 09. 24. 16:53
Előzmény: #12721  KrisztinaI
#12723
Legalább annyira veszélyes azt gondolni, hogy tudod mi lesz a leading szektor, mint egyedi részvényt venni 😉
KrisztinaI 2022. 09. 24. 16:35
Előzmény: #12721  KrisztinaI
#12722
ui. egyedi részvényekkel sem szeretek foglalkozni, mert nem lehet tudni, hogy melyik cég mikor milyen botrányba keveredik (lsd commodity bányászokat nem szokták kedvelni a környezetvédők, ha valamilyen környezeti katasztrófát okoznak, annak a kompenzációja sokba kerül, stb) , sőt ha tehetném, én csak szektor alapú ETF-ben megvásárolnám őket, vagy magát a commodity-t követő ETF-et vennék, és kész. Boole-val a beszélgetésem gondolkoztatott el, hogy ezek azért drágák tudnak lenni.
KrisztinaI 2022. 09. 24. 16:29
Előzmény: #12720  kajli_man
#12721
Nincs se tudásom, se türelmem sok szektorba beásni magamat, miért ne csak a leading szektorokkal foglalkozzon az ember? :-)
Soaring yield-ről magyarázat. Most az infláció+FED miatt van magasan nagyon, azt is mondja, hogy egy ponton, ha majd valami törik (pl job market), akkor majd hirtelen elengedik. Addig valószínűleg Placinak lesz igaza az aranyat illetően, hogy szenvedni fog, de ettől függetlenül tartom, hogy legyen valamennyi készpénz, egy kicsi arany otthon, mert mi itt vagyunk. Nem tervezem az egész megtakarítást kivenni, de legyen egy kicsi otthon. 
https://www.youtube.com/watch?v=1wCMeKPGTHE&t=193s

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek