Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:55
Előzmény: #10098  dexter-atya
#10100
Jajo, akkor ennyire vesszuk komolyan azt is amit a wall street journal irt az ndx-rol az elobb.... 🤣🤣🤣
dexter-atya
dexter-atya 2022. 08. 12. 09:46
Előzmény: #10098  dexter-atya
#10099
dexter-atya
dexter-atya 2022. 08. 12. 09:43
Előzmény: #10095  Törölt felhasználó
#10098
Talán a lelki társad (ikerláng) US csoportvezetőjét érdemes lehet megkérdezni  hisz  tudása a magyar kipcsákokhoz képest nagyságrendekkel feljebb lehet.
 "  Beszippant a kereskedési közösség. Az ideiglenes pozícióm lejárta után visszamentem a könyvtárba olvasni és tanulni, de többnyire inkább kereskedtem. Összevissza csapongtam. Olvastam könyveket a technikai elemzésről, tanulmányoztam a hagyományos értékelési mutatókat, továbbá figyeltem a pénzügyi híradásokat az olyan gazdasági mutatókról, mint például a nem mezőgazdasági munkaerő piaci adat. A módszerem kaotikus volt. Apránként megerősödött bennem a gondolat, hogy Bogle mond valamit, és hogy a piac legyőzése egy út az ördögnek. Nem vagyok biztos abban, hogy ilyen gyorsan eljutottam volna erre a felismerésre, ha nem lett volna a Twitter. Igencsak beszippantott a kereskedési közösség, olvastam az emberek tweetjeit, követtem az ajánlásaikat, és figyeltem, hogy mit mondanak akkor, amikor a piac velük szembe ment, és mit akkor, amikor a számukra kedvező irányba.Nagyon gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy ezeknek az embereknek a 99,9 százaléka sarlatán. Legalább annyira szomorú volt, mint szánalmas, és nem akartam azok közé tartozni, akik az egész napjukat az interneten töltik, azt a látszatot keltve, hogy igázzák a piacokat, amikor még egy hozzám hasonló zöldfülű számára is nyilvánvaló volt, hogy ennek pontosan az ellenkezője történik. Láttam embereket – akik egész életüket a piacnak szentelték – napi szinten bohócot csinálni magukból. Szoros figyelemmel követtem minden olyan történést, ami mozgathatta a piacokat, és rájöttem, hogy hiába tudnád a holnapi híreket ma, képtelen lennél konzisztensen előre jelezni, hogyan fognak a piacok reagálni. Nem tudnék felidézni egy konkrét pillanatot, amikor leesett a tantusz, sokkal inkább egy lassú felismerése volt ez annak, hogy ez a játék nagyon, nagyon nehéz.  "
https://hold.hu/holdblog/michael-batnick-nagy-hibak-konyv-wall-street-reszveny-befektetes/
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:39
Előzmény: #10096  Zsolt90
#10097
Figyu, 3million szavaztak a fityiszre, asszem ebben benne vannak a hataron tuliak is. Azert mert te menekulsz ahelyett hogy felaldoznad magad egy bombával jokor johelyen a magyarsagert, ne szegeny Eastwood urat baszogasd 🤣🤣🤣
Zsolt90 2022. 08. 12. 09:33
Előzmény: #10075  Clint
#10096
sem nekem, sem nekik nem kell ajánlgatnod a módszeredet. én már kint vagyok, sokan mások meg hamarosan jönnek. Ti meg majd gondolkodjatok csak nyugodtan azon, hogy miért nincs orvos, tanár, burkoló, mérnök stb.
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:31
Előzmény: #10093  dexter-atya
#10095
Es a söpö500 -ról nem irnak semmit ezek az amatőrök??
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:30
Előzmény: #10092  szieszta
#10094
Annyi amibol 2 ember egy nagyon jót ettermezik. Se tobb se kevesebb....  
dexter-atya
dexter-atya 2022. 08. 12. 09:28
#10093
Egy kevésbé ismert jellegtelen szórólapon (Wall Street Journal) a NASDAQ esetében kihirdették a bika piac visszatértét. Támogatja a bikát szerintük (amatőrök):
- a FED kamat politikája
- a csökkenő(nek tűnő) inflációs adat
- a most már gyengülő dollár
- az alapvetően jó gyorsjelentések
- a(z USAban) csökkenő energia árak
- a munkaerő hiány, amit technológiai fejlesztésekkel akarnak legalább részben megoldani
- az ellátási láncokra nehezedő nyomás enyhülése
- és az, hogy irgalmatlan mennyiségű pénz keres olyan helyet, ahol minél inkább ráverhet az inflációra.
szieszta 2022. 08. 12. 09:26
Előzmény: #10090  Törölt felhasználó
#10092
Lesz az még 20 is :-) 
Amíg nem realizálom a veszteségem, addig az nem veszteség. Ráadásul a belépési jelszavakat sem írtam fel, így ki kell próbálgatnom az eddig használtakat. 
Arra viszont emlékszem, hogy a belépésem után szinte naponta kaptam az emaileket, hogy valaki be akart törni a számlámra. Gondolom meg akarták volna szerezni a kódomat, mivel kaptam olyan levelet a "binance"-től, hogy azonnal lépjek be a számlámra és ellenőrizzem az összegeket. Nagyon hasonlított a binance oldalára, de rájöttem, a betörők ügyeskedtek. 
Azt viszont elfelejtetted, hogy 44 euro az mennyi forint? :-)
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:15
#10091
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 09:06
Előzmény: #10085  szieszta
#10090
100 euro mostmar csak 44 euro..
 Akarsz rola beszelni? Krisztike szivesen atbeszeli veled... 🤣🤣
szieszta 2022. 08. 12. 08:35
Előzmény: #10086  Clint
#10088
Én azt gondolom, hogy a legnagyobb veszély a hitelválságban van. Az inflációt megoldják a magas árak, mivel kisöprik az emberek megtakarításait, de ezzel párhuzamosan a hiteltörlesztés is rosszabbodhat.
Ami 2008-ban elindult, az nem fejeződött be, mert megtámogatták a düledező kártyavárat. Most megint roskadozni kezdett, de a központi bankoknak már meg van kötve  a keze. Óriási buborék van mindenhol. Szerintem ezért is nyúlnak az utolsó mentőövhöz, a háborúhoz. Nincs más, ami megtisztíthatná a piacot.
szieszta 2022. 08. 12. 07:54
Előzmény: #10083  Törölt felhasználó
#10087
A háznak azért örülök, mivel a "turista házunk" szomszédja és mivel a turista ház sakri, így a kert különálló telekként is étékesíthető, saját bejárattal. Látva a mostani építkezéseket, még udvar sem kell egyeseknek. Most összevonva  a 2 kertet, akár 4 részre is tudnánk osztani a telket. Persze nincs szándékomban még most eladni, de ki tudja. Lehet találok majd valamilyen bérlőt, igaz a másik házban lalókkal is gondom van,, nem nagyon tudnak fizetni. 
Clint
Clint 2022. 08. 12. 07:50
#10086
egy_kezdo 30 ezres otp t vár 2 év múlva.
Én a kockázatok közül a hazai kormányzatit tartom a legnagyobbnak. A különadók esetleges további emelését, illetve az eu megegyezés elmaradását.
szieszta 2022. 08. 12. 07:28
Előzmény: #10083  Törölt felhasználó
#10085
Rátapintottál a lényegre. Nagyon sokan azt gondolják, ha valakinek van bitcoinja, akkor 1-2-10. Bevallom 100 eurót utaltam a binance-ra és abból 90-et váltottam át. Azért írtam, hogy a felesleget, mert nekem egyetlen fillér sem felesleg, még akkor sem, ha  a vánkos alatt dohosodik. :-). Már több mint 1 éve nem léptem be oda, csak kipróbáltam.
Sokszor meglepődök, mikor az automata kasszánál, ahol te huzogatod be a termékeket, otthagyják az aprót. Ne húzza a zsebét az 5 forintos. Holnap meg lehet éppen az fog hiányozni.
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 05:46
Előzmény: #10082  KrisztinaI
#10084
Ki var esest sp500-ra?? Mar uj ATH-t pedzegetnek a forumon is egyre tobben is! 
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 05:45
Előzmény: #10081  szieszta
#10083
Neked van Bitcoinod?? Azt hittem te kriptovaluta ellenes vagy. Most Meglepodtem.
Bar azt irtad h az osszes feiesleges penzed bitcoinba tetted, de most sikerult egy kiszemelt házat venned. Ez kisse ellentmondasos nekem vagy a haz volt olcsó vagy a "felesleges penz" volt keves bitcoinba.... 🙃
KrisztinaI 2022. 08. 12. 00:28
Előzmény: #10081  szieszta
#10082
Sajnálom, nem tudom, hogy mik a terveid vele, de ez elég jól korrelál SPY-vel, amire jó esést várunk/várnak,  a US csoportvezetőnk COIN-t pedig short to death-re ajánlotta (ezt már említettem FF-ben). Más szakértő BTC-nek 9K-s árat jósol. Nem befektetési tanács.
szieszta 2022. 08. 11. 23:30
Előzmény: #10078  KrisztinaI
#10081
Ezt csak azért írtam, mert a "szakértők" ilyen elemzést publikálnak. Ha, talán , lehet, előfordulhat......Semmi konkrét adat, vélemény. Nem szeretnének Cicus célkeresztjábe kerülni, aki számonkérhetné a jóslataikat. 
Az egyik szakértőre hallgatva az összes felesleges pénzem BTC-be raktam 51.600 as árfolyamnál ,mert állítólag ilyen áron ez ajándék. Ráadásul az adott egy lökést, hogy egyik barátom kért rá, hogy segítsek neki belépni a kriptopiacra és meg akartam nézni, hogyan is működik egy Binance regisztráció. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek