Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 28. 08:02
Előzmény: #5519  kajli_man
#5520
Még egy gondolat. Valószínűleg nem tetszik az ESG irány az oroszoknak. Azt ők is látják, hogy a mostani EU-s balfaszkodásból nem lesz semmi 2030 vagy 2035-re, szóval van még idejük. Viszont kb. 2 generációs időszakra nézve (kb. 30-40 év) már bőven veszíthet az ország a világgazdaságban elfoglalt relevanciájából, ha tényleg kevesebb olajra és gázra lesz szükség. Mivel az Oroszország gazdasága eléggé erre van felfűzve, ha nem találnak ki valamit addig, akkor ott viszont visszatérhet a mélyszegénység. Szerintem most ilyen távon levő sakkjátszma folyik.
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 28. 07:55
Előzmény: #5513  Placi82
#5519
"Ez az ukran-orosz haboru, is az eroforrasok feletti ellenőrzés miatt, van." 
 
Örülök, hogy leírtad. Múltkor küldtem videót véleményezésre, nem tudom volt-e időd megnézni, de az is erre volt kihegyezve. A mese, amit Putin otthon szónokol a nácitlanításról meg felszabadításról az meg kb. olyan mellékhatás, mint hogy a CSOK és babaváró a családok segítéséről szól, nem pedig a NER-es építési vállalkozók zsebeinek teletöméséről. Hangzatos melléktermék, amit el lehet adni az ostobáknak. 
 
Ez volt a videó: https://www.youtube.com/watch?v=Eo6w5R6Uo8Y
szieszta 2022. 06. 28. 07:49
Előzmény: #5517  szieszta
#5518

A kapitalizmusban nem élhet mindenki egyforma jól, mert az egy kizsákmányoló rendszert. Itt egy pici réteg jólétéért dolgozik a tömeg. A nagy demokrácia viszont oda vezetett, hogy a tömegnek is biztosítani kellene a jólétet, de azt nem lehet sokáig fenntartani. Aki élt a szociban az látta, hogy ha mindenki egyenlő, akkor az életszínvonal egy emelettel lejjebb van, persze ez attól függ, honnan nézzük, mert ugye a hajléktalannak még a munkásszálló is egy óriási lépés felfele.
szieszta 2022. 06. 28. 07:25
Előzmény: #5514  Placi82
#5517

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan gondoljátok a fiat pénz halálát. Mert helyette kell valami. Ami meg lesz helyette, az ugyan az lesz.
Szerintem a pénz megmarad, de a rendszer fog változni. Ez a harácsoló kapitalizmus fog összeszakadni, aminek már látjuk a jeleit. A kapitalizmusban a szabad piac a fontos, ami már sok sok éve nem működik és ahogy haladunk előre, egyre inkább meg van erőszakolva. Kezdték a különböző támogatásokkal, pályázatokkal, helikopter pénzekkel, majd az "ingyenhitelekkel", most meg már az árszabályozással.
Milyen kapitalizmus az, mikor nem  a piac dönti el az áru (munka) értékét és árát? A mai rendszert már biztosan nem nevezhetjük kapitalizmusnak, sokkal közelebb áll a szocihoz.
Ideje elővenni marx tanait és megnézni mit írt. Ja........ez már volt egyszer és nem jött be, de ne feledjük, ő a fejlett imperializmus következő lépcsőfokát írta le, nem pedig az orosz feudalizmus átalakulását. Egyszerűen nem voltak még megérve rá.
kukker 2022. 06. 28. 05:04
Előzmény: #5514  Placi82
#5516

"Marpedig nem lehet , mert ha tovabb folytatjak akkor a fiat valutak halála lesz, legyen az a dollar, eur vagy bármely mas valuta."
Valószínűleg ez be fog következni, és talán a folyamat végén már a "harc" lesz, hogy kié is ér többet és ezen eszközök értékének megvédésére láthatunk majd mindenféle intézkedést, eszközt és cselekvést majd, amik a végén a legszélsőségesebbek lesznek.
Azt gondolom, hogy ez a folyamat fog lejátszódni majd ezen eszközök megsemmisülése - értsd, a végén már a lakosság is látja az értelmetlenségét abból fakadóan, hogy a szerepét nem lesz képes betölteni - végén.
Placi82 2022. 06. 27. 21:59
#5515
https://mandiner.hu/cikk/20220627_macron_putyin_vita
Azon csodalkozom, hogy Putyinak ,6 ev kellett ,hogy rajojjon ,hogy Macron, Merkel, Biden csak babok, es a mogottuk álló gazdasagi erok teljesen hulyet csinalnak Putyinbol. Hihetelen . Azt hittem Putyin legalabb ravaszabb. De  ebben nagyon naiv volt.
Placi82 2022. 06. 27. 21:39
Előzmény: #5513  Placi82
#5514
"Marpedig nem.ert ha tivabb folytatjak akkor a fiat valutak hála lesz, legyen az a dollar, vagy eur, vagy barmi." Kódolom ujra.:)) = Marpedig nem lehet , mert ha tovabb folytatjak akkor a fiat valutak halála lesz, legyen az a dollar, eur vagy bármely mas valuta.
Placi82 2022. 06. 27. 21:29
Előzmény: #5504  kajli_man
#5513
Biztos lehetsz benne ,hogy most igy lesz. Hetvegen gondolkodtam egy kicsit. Nincs mas lehetoseg . Komolyan. Hetfon teljesult, az NE, es PBR vetelem. Most nezem orulok nekik. Ok is maradak. Nem tradelem maradnak. Ez az ukran-orosz haboru, is az eroforrasok feletti ellenőrzés miatt, van. Aki a nyersanyagot, elemiszert, termofoldet, aranyat, gazt,olajat birtokolja, az mindent birtokol. Ha nem fenntarthato a folyamatos QE, es penzpumpa, jegybanki print. Marpedig nem.ert ha tivabb folytatjak akkor a fiat valutak hála lesz, legyen az a dollar, vagy eur, vagy barmi.Akkor az elethez szukseges eroforrasok lesznek az aduaszok  . Ennyi. Most vakarom a fejem most vegyem vagy osszel mikor minden szakad,es hatha ezek is. Nem tudom. Humanoid mikor van jo ido a besszallasra.?? Mert en is olcsobban akarok venni.
kukker 2022. 06. 27. 21:03
#5512
Katar olyan feltételekhez kíván ragaszkodni, amelyek az Európai Unió országainak két évtizedes kötelezettséget jelentene a cseppfolyósított földgáz vásárlására. Ez jelentősen bonyolítja a blokk terveit, miszerint nullára akarja csökkenteni az orosz üzemanyagtól való függőségét.
https://index.hu/gazdasag/2022/06/27/energiavalsag-lng-katar-nemetorszag/
Ez a gáz nem "büdös" erkölcs szempontjából.
Emberi jogok Katarban - Human rights in Qatar
https://wikihuhu.top/wiki/Human_rights_in_Qatar
Törölt felhasználó 2022. 06. 27. 20:43
#5511
A balatonszemesi mólon most van csoporttali, ti nem jöttök? 😅😅🤣
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 27. 18:11
Előzmény: #5509  Törölt felhasználó
#5510
A név kötelez 😅
Törölt felhasználó 2022. 06. 27. 18:01
Előzmény: #5507  kajli_man
#5509
Én már rég átbillentem.
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 27. 16:50
Előzmény: #5507  kajli_man
#5508
https://theloadstar.com/wp-content/uploads/supply-chain-during-cv-19_bull-whip.jpg
Ez a bullwhip effect, amit mondanak a videóban. Vicces, mert épp egy órája tweetelte ki ugyanezt M. Burry is.
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 27. 16:48
#5507
https://www.youtube.com/watch?v=hd0nwY83Im4
Nagyon jó kis helyzetjelentés. Hát nem túl biztató. Kezdek átbillenni Humanoid oldalára, hogy még rá kell ülni a kézre.
Törölt felhasználó 2022. 06. 27. 15:53
Előzmény: #5505  Törölt felhasználó
#5506
Most mindenkit fosatnak azt nap vegere zold lesz minden
Törölt felhasználó 2022. 06. 27. 12:16
Előzmény: #5503  kajli_man
#5505
Kiveve Humanoid. 🤣
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 27. 12:12
Előzmény: #5501  Placi82
#5504
https://fred.stlouisfed.org/series/DCOILWTICO
Max időtávon nézve, eddig minden recesszió letörte az olaj árát. Milyen okokat látsz, ami miatt most másképp lesz?  (ugye a klasszikus "this time it's different")
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 27. 12:09
Előzmény: #5502  Törölt felhasználó
#5503
Drága a tradelés KBC-nél, máshol meg nincs számlám. Meg igazából a kereskedés nem is az én műfajom. Beleülni egy jó cégbe jó áron, aztán negyedévente 1-2 órát rászánni követésre, ez való inkább nekem 😀 Nincs nagyon erős meggyőződésem arról, hogy aktív kereskedéssel az átlag ember felül tudja teljesíteni az indexeket akár középtávon (5 év).
Törölt felhasználó 2022. 06. 27. 11:54
Előzmény: #5499  kajli_man
#5502
Felsz h szamon leszel kerve mi? 🤣
Placi82 2022. 06. 27. 11:42
#5501
Tudjatok mikor lesz az a pillanat mikor a commodity es olaj szektor ki lő.mint a raketa? Mikor leesik a piacnak, hogy ezek a lofitty kamatemelesek nem allitjak meg az inflaciot. Mert azt hiszik ,hogy a kis kamatemeles ,es a fecesszio megallitja a vagtazo inflaciot! Hat a francokat! 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek