Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sok_az_allja 2022. 06. 26. 09:35
Előzmény: #5457  Placi82
#5460
Nem szabad összekeverni Moszkvát és Oroszországot. Olyan mintha Zürichet hasonlítanád valami borsodi zsákfaluhoz. Moszkvában európai szemmel is hatalmas jólét van. De az országon belül sokkal nagyobb a szakadék, mint mi azt elképzelni tudjuk.
Törölt felhasználó 2022. 06. 26. 09:01
Előzmény: #5444  Szambrus
#5459
Ezen átsiklottak a szagértők, engem is érdekelne.
Törölt felhasználó 2022. 06. 26. 09:00
Előzmény: #5443  bankos
#5458
Én a Degussa-nál vettem-adtam fizikai aranyat. Simán ment mindig postán.
 
Ezüstön mindig van adó. A különbség, hogy a sima tömb teljes áfá-s, a Münzbarr-ok (érmének nevezett rudak) talán a numizmatikai hókusz-pókuszok miatt meg differenciált adózás alá esnek, ami valami olyasmit jelent, hogy maga a termék nyersanyag nem adózik csak a többi költség, ami benne van. Vagy fordítva. A lényeg: nem adómentes. Ugyanez vonatkozik az érmékre is.
 
Ipari nyersanyagként nagyot szaladhat, elvileg. 
Placi82 2022. 06. 25. 22:59
Előzmény: #5453  kukker
#5457
Jo volt latni ezt. De bevallom en is sokat neztem, meg tavasszal,  mikor ordibalta, a mainstream media, hogy oroszorszacgban nyomor van. Magyar srac videoja fenn van egy Moszkvai Auchanban. Hat a felesegemnek megmutattam, es azt mondta, de jo.lenne, ha a Budaorsi Auchanban ilyen kinalat lenne, sot a felenek is orulne. Tenyleg valami csodas volt. Masik video, meleg srac vegig vonult Moszkvaban bulizni tusarkuban kifestve, es senki se bántotta.  Azt mondta, hogy a vonulasnak, magukat unneplesnek nem orul a politika,  mert ne terjesszek, de ha elmegy igy bulizni, soha semmi baj se volt. Mondta, hogy zsido vallasu, de semmilyen atrocitas nem eri a zsido kozosseget ott. Gondoltam magamban Parizsba vonulnal vegig meleg zsidokent. Kb addig elne, mig az elso arab csapatba bele nem botlana:))). A mainstream hazugsagait, mar csak a feluletes, buta, dolgokat nem ellenőrző , bekepzelt idiotak hiszik el :)
Törölt felhasználó 2022. 06. 25. 21:13
Előzmény: #5441  kajli_man
#5455
Nekem a falban van, én pl. nem várok semmit csak ad egy adag magabiztosságot. Ha zombi apokalipszisre várnék, akkor a fegyvert sem a lőegyletben tartanám. Mondjuk nem is igazán tudom, hogy miért van, azon kívül, hogy néhanapján elmegy az ember durrogtatni. Másra úgysem szabad használni.
Törölt felhasználó 2022. 06. 25. 20:40
Előzmény: #5452  robikovacs26
#5454
Nem. Kivárom ezt a hetet. Ha beomlanak az indexek, amire van esély, vinni fogják CPE-t is magukkal.
Itt most nem kell elsietni semmit sem. 
kukker 2022. 06. 25. 20:33
#5453

Jól odacsapott a nyugat az oroszoknak ilyenekkel mondjuk hogy kivonult a meki: 
https://www.youtube.com/watch?v=FResJGpJj-8
Meg láthatjuk azt is az utcaképből, hogy momentán milyen zaklatottak az emberek.
Meg a rendelésnél az elavult érintőképernyős dolgot.
Meg azt, hogy emberünk angolul beszél, de valahogy nem ugrik neki senki sem a vérét venni.
De nem baj, nekünk legalább nem lesz mit tankolni meg fűteni meg úgy működtetni a társadalmat majd, de legalább jól odacsaptunk az ilyen dolgokkal.
Minden kontraproduktív és szánalmasan röhejes ebben az egészben amit melldöngetve tett a mainstream vonal, úgy látom...
robikovacs26 2022. 06. 25. 20:32
Előzmény: #5451  Törölt felhasználó
#5452
Vettél végül CPE-t a héten?
Én egy kis adagot csippentettem 41.3-an.
Törölt felhasználó 2022. 06. 25. 20:18
Előzmény: #5448  Törölt felhasználó
#5451
Mondjuk azért az idősort célszerű oda 2005-2007 közé visszagörgetni.
Azért az felettéb érdekes, hogy náhányatok Magyarországon látja az ingatlanlufit -amikor orbán szapulásáról van szó, de a csodás USÁ-ban a legalább akkora ingatlanlufit már nem látja, mert x% USA longban ül xD. 
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 25. 19:26
Előzmény: #5448  Törölt felhasználó
#5450
Jogos, becsapott a főcím (nincs bloomberg előfizetésem). Mondjuk nem értem hogy ilyen erősek az amerikai háztartások ekkora infláció mellett. Meg se kottyan nekik. Mondjuk tavaly (vagy azelőtt), ha jól emlékszem volt kilakoltatási móratórium meg valami "rent relief program". Lehet ezekből meg a stimulus checkekből még maradt eltéve. Csak tippelek, lehet alábecsülöm őket. Ha meg tényleg ilyen stabil az ingatlanpiac, akkor viszont van pár REIT, ami olcsó (SPG, MPW) 🤔
Törölt felhasználó 2022. 06. 25. 19:17
Előzmény: #5448  Törölt felhasználó
#5449
na, hamarabb járt a szám, minthogy gondolkodtam volna...most látom, hogy ezek a bérlők késedelmei. Mindegy, alapvetően a lakáspiac egyenlőre rendben van, alacsony a nemfizetés, a többi meg majd kiderül;)
Törölt felhasználó 2022. 06. 25. 19:09
Előzmény: #5442  kajli_man
#5448
Nincs itt semmilyen "bumm!" csak nem a bulvárblúmbergről kell(ene) tájékozódni:) Imhol ni: FRB: Charge-Off and Delinquency Rates on Loans and Leases at Commercial Banks (federalreserve.gov) A 2008-9-es válság óta kb. a legalacsonyabb szinten volt 2022.I.n.évben a nemfizetés/késedelem. 
feketemelos
feketemelos 2022. 06. 25. 19:07
Előzmény: #5440  emerald
#5447
The Big Short. A nagy dobásnak fordítva. Sok sok számla elégett ennek (is) köszönhetően várva aktuálisan a világvégét 2009-10től .  Görög válság , Krím, olasz válság , CHF pánik , skót kilépési kísérlet , Brexit , Tramp , covid és kihagytam tuti párat. Az átlag kisbüfi számlája 20X  elég  a tuti big shortot várva.
emerald 2022. 06. 25. 18:58
Előzmény: #5441  kajli_man
#5446
Ismerek olyat aki a nyaraló kertjében a hagymák közé ötkilós ezüst tömböket ásott :)))
Meg a házfalba arany érméket. Befőttes üvegbe meg a spájzba ezüstöt.
Aztán az olcsó virslit eszi a lidlből! Mert ár/érték arányban az jó. Hát figyelj, aki megtalálja utánna, annak valóban jó lesz :)))))
emerald 2022. 06. 25. 18:54
Előzmény: #5443  bankos
#5445
Az jó lehetőség, lévén nálunk áfa köteles az ezüst, amit az eladásnál nem tudsz érvényesíteni.
Fontos hogy a kibocsátó szerződött partnerénél vásárold, mert itthon annyi a hamis tömb, mondjuk főképp arany, hogy eredeti csomagolásban sem veszik meg tőled, kizárólag szétvágva, vagy megfúrva, ha el akarod adni. Jah és csak tört árat kapsz érte, pont emiatt.
Szóval tudd hol veszel! Nem "valakitől", sajnos ezt kell mondjam.
 Mekkora a marzs? Ne legyen több 3-4%-nál.
De nem tudom mi a cél vele?! Tartani....meddig? Hol? Diverzifikáció?
Szambrus 2022. 06. 25. 18:42
#5444
Sziasztok! A hétvégi árfolyamot az IG -n nézitek? Van annak valami jelzés értéke a jövő hétre, vagy 1-1 db kötés szokott ott lenni? Csak mert a weekend wall street éppen -5%…jelent az vmit? 
bankos
bankos 2022. 06. 25. 18:25
Előzmény: #5435  emerald
#5443
Mi a véleményed a Fiji Münzbarren-ről , mondjuk 1kg-os tömbökben..??
Németben láttam, úgy mint az érmékre nincs rácsapva az adó..
kajli_man
kajli_man 2022. 06. 25. 18:12
Előzmény: #5439  emerald
#5441
Köszi a választ. Azt hittem te is aranyat ásol el a kertben, hogy ha jön a zombi apokalipszis, akkor majd el tudd cserélni egy tehénre 😀(vannak akik nagyjából erre készülnek 10 éve).

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek