Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 05. 18. 10:52
Előzmény: #2799  Placi82
#2800
Elnezest. Azt hittem nekem irod. Mar felre olvastam. Akkor a valszomat vedd figyelmen kivul.
Placi82 2022. 05. 18. 10:49
Előzmény: #2791  Frololo
#2799
Nagyon rendes vagy hogy feljelentesz. A kommunizmusrol irtam. Mint eszme. Es a kommunizmus hajtotta vegre a holodomort. En nem allitottam, hogy a portfolio cikke hamis lenne, sehol. En azt mondtam erdemes lenne vizsgalni a tortenelmet, hogy azokat a kommunistak kovettek el. Igy e a nemetek.meg naci eszmekben hittek. Megsem az alapjan iteljuk meg most oket. Tovabba ne csinaljuk mar hogy az oroszok kieheztetnek minket buzaval, olajal, faval, stb.. Hat nem.mi vezettunk be totalis embargot ellenuk. A kinalat csokkenese meg termeszetes, hogy ar emelkedessel jar. Ez se bonyolult. Es utana meg panaszkodunk az hianyra es az arakra?Es amugy te szemelyeskedtel velem. Bofogok? Meg menjek homokozni?
Boomer 2022. 05. 18. 10:43
Előzmény: #2794  Törölt felhasználó
#2798

A Virág Barnabás féle hitegető gittegylet jósolgatásait szerintem már senki nem veszi komolyan.
Pár példa: 2021 novemberi jóslatok, majd 2022 decemberi, majd idén folytatódtak az ámokfutások.
Nemrég még arról volt szó hogy lesz reál kamat, majd most ismét inflációs előrejelzés emeléséről van szó.
Az emelések elindultak, de elég egy házassági papír és máris jön a nullás hitel, vagy cégeknek a Széchenyi hitel.....
Bankok 0.01% kamatot fizetnek mert nincs szükségük likviditásra, munkájukat átvette a pályát tévesztő MNB.....
De US esetében ugyanez a történet.
2019-ben volt utoljára valami reálkamatocska talán, tehát Jeremiás ment volna a jó irányba de egyrészt a gazdaság azonnal összedől ha nem lehet lopni a megtakarítóktól, másrészt meg kellett neki nyerni az unemployement rate csatát.
https://www.dallasfed.org/research/economics/2021/0406
Tényleg elképzelhetőnek tartod hogy lesz megint reálkamat ?
frossnag 2022. 05. 18. 10:40
Előzmény: #2791  Frololo
#2797

Lehet hogy kicsi vagyok a témához, de szerintem te is félreértésben vagy: a Portfolio a visszafogottabb nyugati portálok közé tartozik, legalábbis eddig úgy éreztem.
Több esetben is láttam, hogy felhívják a figyelmet, hogy a háború kapcsán mindkét oldalról rengeteg politikai motiváltságú dezinformáció hallható, egy cikk miatt, pedig konkrétan elnézést is kértek utólag (a tank gázolásos cikk volt, ha jól emlékszem). Tehát tudatában vannak a problémának ők is.
Ebben a mostani cikkben amit linkeltél (a link nem jön be, de kikerestem a friss hírek közül), bár nem hívják fel erre külön a figyelmet, de a forrás azért meg van jelölve: (többek között) az Ukrán agrárminiszter-helyettes, és a volt agrárminiszter nyilatkozatát adta tovább a Portfolio.
Szerintem mivel a Portfolio közölte, hogy valaki ezt meg azt nyilatkozott, ezért szigorú értelemben még akkor sem számítana hazugságnak, ha az eredeti nyilatkozó netalán hazudott. A cikk címe is ez: "Súlyos vád:..."
-
Másrészt nagyon kifacsartad a feléd irányított kritikámat, és úgy állítod be, mintha a Portfoliót kritizáltam volna, ami nem igaz.
Kérlek a jövőben jobban gondold át a bejelentgetéseidet, mert azért ez mégiscsak egy súlyosabbka rágalom.
Törölt felhasználó 2022. 05. 18. 10:39
Előzmény: #2795  Boomer
#2796
Nem. Puszta ténymegállapítás.
A magyar gazdaságpolitikusok pont azt csinálták, eddig, mint az usa szereplők (fed, kormány). Totálba tolták a kretént, csak még 3 lapáttal rápakoltak. Gyorsabban nyomtattak, gyorsabban öntötték az ész nélküli hiteleket, és most piszkosul költekezett a kormány is. A magyar gazdaág fél-1 évvel az USA előtt jár a túlfűtésben, az ingatlanbuborékban és az ár-bér spirálban. Magyarul az USA is ilyen szigorító pályára fog lépni időbeli eltolással. A magyar kormány és jegybank tényleg elhitte a high pressure economy nevű szélhámosságot, és túl is tolta a biciklit. Az USÁ-ban csak félig valósították meg :)
Boomer 2022. 05. 18. 10:21
Előzmény: #2783  Balazska900
#2795

Szerintem a FED nagyobb hatással van ránk mint az MNB.
Az MNB tavaly nyáron kezdte el a kamatemelést és továbbra is van olcsó CSOK, vagy olcsó Széchenyi hitel, igaz zöld hitel már nincs, most jön majd valami fordulat, talán egy év után ?
A FED elkezdett kamatemelése eddig egy 25 bázispontos és egy 50 bázispontos emelésben nyilvánult meg.
Még nem adtak el kötvényeket hanem vettek, igaz csökkentett mértékben (taper), és csak tervezik hogy majd eladnak.
Eredmény: több tőzsde bear market jeleit mutatja, recessziót és stagflációt kiáltanak gazdasági közszereplők, és buborékokról még nem is beszéltünk (Jeremy Grantham).
Szóval MNB hatás ? Vagy ez iróniával fűszerezett szarkazmus ?
Törölt felhasználó 2022. 05. 18. 10:11
Előzmény: #2793  Boomer
#2794
Nézd meg magad a magyar példát: 
https://www.mnb.hu/letoltes/bubor2.xls


Boomer 2022. 05. 18. 10:07
Előzmény: #2790  Törölt felhasználó
#2793
újra lesz kamat?
Törölt felhasználó 2022. 05. 18. 09:39
Előzmény: #2788  frossnag
#2792
Van gyakorlati oka is az elviek mellett, hogy nem moderálok: mivel nem tudok. Valami bug van a pf motorban, mikor átírtam a nevem, elvesztettem minden jogosultságomat ide. Törölni sem tudok :(
Frololo
Frololo 2022. 05. 18. 09:39
Előzmény: #2787  frossnag
#2791
"Egyrészt személyeskedés, másrészt ebből a hírből vettem az információt: https://www.portfolio.hu/global/20220518/sulyos-vad-titokban-tortenelmi-katasztrofat-keszul-megismetelni-oroszorszag-545091A hozzászóló szerint a portfolión álhírek és hazugságok jelennek meg."
Ezzel a szöveggel nyújtottam be moderálás iránti kérelmet a böfögésedre.
Kicsi vagy te ide, menj inkább homokozni.
Törölt felhasználó 2022. 05. 18. 09:38
Előzmény: #2785  kajli_man
#2790
99%, hogy visszaszokunk.
Csak nézd meg a neolibsik megnyilvánulásait. Gates, Citi, Goldman vezérek mind-mind aggódnak... :)
Ez a kilövési engedély a gazdaságra.
Az elkövetkezendő 2 évtizedben aligha fognak ilyen monetáris politikával próbálkozni. :)
Frololo
Frololo 2022. 05. 18. 09:34
Előzmény: #2777  Placi82
#2789
Bal kezemre kettő könyv található: az egyikben van egy gondolatmenet az európai migrációról, a másikban egy kritika egy korábbi tanulmányról. Lehet, hogy az egyik a másik sorsára jut. Úgy általában véve könyvet olvasni nem sokat ér, talán a Mein Kampf, vagy a Tőke megállapításai mind igazak, csak mert papírra vetették őket? Régen nem volt internet, az álhír is csak nyomtatva terjedhetett. Az oroszok tetteivel szembeni ellenszenv nem faji, hanem társadalmi és politikai kérdés. Mindegy, hogy az akkori vagy mostani, orosz színekben harcoló katona csecsen, mongol, magyar vagy ukrán. Az a lényeg, hogy van egy rendszer, ami erőszakra buzdítja hamis információkkal. Ez a rendszer ugyanaz, amelyik akkoriban elvette az ukránok élelmét, ugyanaz a felülről vezérelt hatalom, ami nem törődik az emberek sorsával, csak közvetít egy faji felsőbbrendűségi ideológiát arról, hogy az oroszoknak másokkal szemben mi jár. Ez nem jó.
frossnag 2022. 05. 18. 09:24
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2788

Fagyissal nem az a baj, hogy más véleményen van, hanem hogy spameli a két három soros szalmabáb trollkodásait, ami határozottan nem viszi előre semmiféle téma megtárgyalását. Bár igazából át lehet ugrani a hozzászólásait. Legalábbis egyellőre még át lehet, de ha jön még két három ilyen alak, akkor az nagyon lecsökkentené a topic színvonalát.
frossnag 2022. 05. 18. 09:18
Előzmény: #2775  Frololo
#2787

"Hogy megint gabonát lopnak az oroszok? Hogy szándékosan tesznek tönkre mezőgazdasági területeket és aknásítanak el földeket? Hogy mind a polgári lakosság erőszakolása, mind az éheztetése neki egyszerű háborús eszköz?"
Olyan határozottan mondod a hülyeségeidet, hogy valaki még elhinné őket neked, úgyhogy csak óvatosan.Legjobb, ha odaírod, hogy az egészet te találtad ki, vagy valami histórikusan megbízhatatlan forrásból vetted. Mások hülyítése nem játék.
Törölt felhasználó 2022. 05. 18. 09:15
#2786
NDX. Ma már nagyon-nagyon vigyázni kell, ha valaki longban volt eddig. Vélhetően véget fog érni a korrekció, s éles lefordulás várható.
Nem tudjuk meddig mehet el, nem kizárt a 12800+ sem, de lehet, hogy Ending Diagonal rajzolódik, s akkor nem sok lehet sem időben, sem pontban felfele.
Érdemes lesz a nap elején kiszállni, vagy stopot igen szorosra húzni.
kajli_man
kajli_man 2022. 05. 18. 08:51
Előzmény: #2780  Placi82
#2785
Hát igen, ez a sok millió dolláros kérdés. Könnyebben menne a részvények értékelése, ha tudnám, hogy ebben az évitezedben marad az eddigi 2% alatti alapkamat, vagy visszaszokunk mondjuk egy 5% körülire 🙂
Balazska900 2022. 05. 18. 08:34
Előzmény: #2782  Placi82
#2784
De mégiscsak az a lényeg hogy ők nem tehetnek róla, nem? Muszáj volt menniük. Egyszerűen muszáj volt.
Balazska900 2022. 05. 18. 08:32
Előzmény: #2780  Placi82
#2783
Ti amúgy azt hiszitek hogy az egész világot az USA jegybank irányítja? Ránk az MNB van inkább hatással, nem tudtad? :)
Placi82 2022. 05. 18. 08:28
Előzmény: #2779  Balazska900
#2782
Faraszto vagy. Nem tevedtek el a terkepen. Celiranyosan mentek. Ezt en sose allitottam. De tortenelem ismereteim szerint, a mostani esemenyek elozmenyei vizsgalata alpjan, tovabba  megerzesem, jozan esz szerint, tovabba a "Kinek az erdeke'" legfonosabb alapveto kerdes feltetele utan jutok kovetkeztetesekre. Ami csak egy velemeny. 
Balazska900 2022. 05. 18. 08:23
Előzmény: #2780  Placi82
#2781

Nem tudjátok??? Eddig mindent tudtatok előre!!! Csalódtam. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek