Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balazska900 2022. 05. 15. 10:10
Előzmény: #2579  Placi82
#2580
A gonosz illuminátusok már dolgoznak rajta, ugye? S csak Putyin menthet meg ettől minket, hiszen az orosz katona az utolsó bástya az illuminátusok elleni harcban.
Placi ma is levezeti nekünk hogy miért volt elkerülhetetlen lövöldözni Ukrajnában...
Placi82 2022. 05. 15. 09:58
#2579
Az 1 vilaghaboru utan a nemetorszagon is eroszakot tettek, megalaztak, jott egy valsag, es a nemet emberekkel, mentalitasukkal ellentetes eszmek jutottak ervenyre,weimari koztarsasagban es utana,. Es mivel a tarsadalom eroszakkent elte meg ezert, ezert az inga oly mertekben tert ki, hogy kitermelte magabol  a nacizmust. A kovetkezmenyeit tudjuk. Es most ugyanazen az uton haladunk. Mar csak egy jo kis 2008, vagy 1929 es valsag hianyzik.......... Es a tortenelem ismetli onmagat.
Placi82 2022. 05. 15. 09:47
Előzmény: #2566  KrisztinaI
#2578
Na   akkor tovabb fuzom, a gondolatot a vicchez.Hatha lesz par ember, aki elgondolkodik rajta. Minden tarsadalom a mentalitasa es a tobbsegre jellemzo tipus, szerint, termeli ki a sajat vezetoit! Ergo, az a berendezkedes valosul meg amire az adott tarsadalomban igeny van!!! Tehat svajcban,a kantonok, az állandó nepszavazas, fuggetlenseg, demokracia, a kinaiaknal 3000 eves tortenelmuk alapjan az amit mondtal,  totalis ellenorzes, vezeto, partitkar, vagy csaszar uralma. Oroszoknal buszke szlav birodalmi tudat, melyet ervenyre jutatt a car atyuska, azaz Putyin, es "oket mindenki bantja eszme", de ellenallnak . Vagy mi magyarok tobbsege, ahol azert nem nyer az ellenzek soha, es ha ma lenne a valasztas, akkor 4/5od lenne, mert ez a szittya magyar ,kuruckodo mentalitas kell a nepnek! Es soha nem  tud azonosulni a belvarosi liberalis eszmekkel
 Messzire vinne ezek alapos elemzese. De ha van egy meleg ismerosod, ugye ot se akarod heterová tenni eroszakkal, es veszel neki egy prostit. :) A tarsadalom, a sok millio ember archeotipusa, kitermeli a sajat vezetojet. Ezt mestersegesen megeroszakolni neoliberalis modszerekkel nem fog menni. Meg nemetorszagban, vagy svedorszagban se sokaig, pedig ott nyugati demokracia,es felvilagosodas van. De ott is tulzasba vittek a megeroszakolasat a tobbsegi tarsadalomnak. Szvsz. De ott legalabb nem kellett olyan hatalmas szakadekot atugrani, mint oroszorszagban, kinaban, vagy az arab orszagok tobbsegeben. Ott nincs igenye a tarsadalomnak meg a sima demokraciara se, nem meg a szerintem se egészséges  neoliberalis szelsoseges eszmekre. Tehat mint normalis liberalisok, fogadjuk el az embereket olyanoknak amilyenek, es nem szabad rajtuk eroszakot tenni, azon felkialtassal , hogy a neoliberalis eszmeket eroszakkal dugjuk le a torkukon, meg akkor is ha beledoglenek. Elfogadas,es empatia. Ne ítélkezunk.:)
Balazska900 2022. 05. 15. 09:42
Előzmény: #2574  frossnag
#2577
Bizonyos fizetésekből itthon csak úgy lehet megélni ha legalább van egy tehermentes ingatlanod. Sőt, nagyon alacsony fizetésekből gyakran úgy is alig.
Balazska900 2022. 05. 15. 09:40
Előzmény: #2568  Törölt felhasználó
#2576
Ha akkora nyomor van ott, miért jár a legutolsó proletár is ott autóval? Mondom, nekem pl. autóra sincs pénzem. Én éltem pár évet AUT-ban, ott sincs USA életszínvonal, de közelebb van hozzá mint mi, és sokkal jobban éltem mint itthon.
Úgyhogy nekem magyarázhatjátok napestig hogy Nyugaton de szar az élet.
Balazska900 2022. 05. 15. 09:36
Előzmény: #2568  Törölt felhasználó
#2575
Persze, mert sok a gazdag. De azzal kábítani az embereket hogy ott szarul élnek. Ok, lehet. De akkor itthon hogy? Bakker, itt 400 dolláros havi fizetés is van, a mai napig is...úgy hogy egy amerikai fasznak se kerül sokkal többe egy bolti bevásárlás mint itthon.
frossnag 2022. 05. 15. 09:24
Előzmény: #2572  Törölt felhasználó
#2574

Én már régóta töröm a fejem, hogy minimálbérből hogyan lehet megélni, tekintve, hogy a bérleti díjak így elszálltak BP-n köszönhetően a gazdag befektetőknek, a globális, és magyar pénzpolitikának, és nem utolsó sorban a családi lakáshitel támogatásoknak, az építőipar kartelnek.
És ez mostantól csak rosszabb lesz, a bérek nem hiszem hogy úgy fognak emelkedni, mint az árak.
-
A benzinárstopon is gondolkoztam, és az végső soron egy vagyonelkobzás/átcsoportosítás a tulajdonosok felől a plebs felé, ami kicsit ilyen Robin Hood dolog, bár a kisebb benzinkutasokat teljesen tönkreteszik ezzel, ami nem tetszik.
A nagyobb cégek tulajdonosai felé viszont én személy szerint nem fogok egy könnyet sem ejteni, és ezért a benzinárstop ellen sem nagyon szólok.
-
Az társadalmilag egy jó dolognak hangzik, hogy van ösztönzés (jutalom formájában, ami a gazdagság) a teljesítésre, és elvileg erre alapul a kapitalizmus, és ez hiányzott az un. szocializmusból, de a mai kapitalizmusban ez a dolog nagyon túlszaladt, átestünk a ló túloldalára, mert az már erősen túlzás, hogy a sikeres vállakozók ilyen mértékű jutalmat kapjanak a jó teljesítményért (forint, vagy dollár milliárdok, trilliárdok).
A dolog már réges-rég egy burkolt oligarchiába csapott át, aminek nem sok köze van a közjó érdekeihez.
Törölt felhasználó 2022. 05. 15. 08:44
Előzmény: #2572  Törölt felhasználó
#2573
Es mikor/hogy indul meg a bérspiral felfele? Stagflacio esetén?
Törölt felhasználó 2022. 05. 15. 08:16
Előzmény: #2563  frossnag
#2572
Egyetértek.
Nem mellesleg valójában ukrán szempontból mindössze arról szól a háború, hogy Putin és az orosz oligarchák helyett a helyi kiskirályok és Z. bohócelnök baráti köre húz a kisemberből hasznot. (a zusa érdekeket egyelőre tegyük félre)
A kisembernek nem lett volna rosszabb a putini bábállam szerem. Megkockáztatom, legalább némi rend lett volna a káoszban.
Mindezek mellett nem szimpatizálok putinnal, diktátornak tartom, az én értérendemnek nem felel meg, nem akarnék putini diktatúrtában élni, az orbáni diktatúrát is igen nehezen viselem. (csak az esetleges hőzöngések elkerülése végett írom le)
.
Az infláció így is elszállt, az élelmiszer brutálisan. MEgkockáztatom Mo-n az infláció már a 20%-os sávban van (a nem elcsalt, hanem valós). Őszre az élelmiszerárak igen drasztikusan fognak tovább emelkedni, nem kis részben az osztogatás és pénznyomda miatt. Láthatóan semmi sem drága egyelőre az embereknek, brutális mennyiségű pénz van a tömegeknél, amit költenek is. Ettől van infláció, nem egy harmadik világbeli ország lerohanásártól.
Aztán jönni fognak ősztől az éhségtüntetések, mert annyira felmennek az élelmiszerárak (megszűnik az energiárstop és benzinárstop), hogy egy jelentős rétegenek nem lesz pénze ételre.
.
BEnzinárstop: tegnap negyed órát álltam sorban egy kúton, mert tele volt szlovákkal, olyan aki még csak nem is beszélt magyarul. Orbán csodálatos benzinárstopjából a határ mellett élő külföldiek járnak jól. A benzinkúton az eladók egymást tanítgatták, hogy kell szlovákul köszönni, meg bankkártya, pénz szavakat tanították egymásnak, mert annyi a szlovák. Ki is fizeti ezt meg?
Törölt felhasználó 2022. 05. 15. 05:33
#2571
Madeinhungary 2022. 05. 15. 03:19
Előzmény: #2563  frossnag
#2570
Senki nem tiltja meg, hogy az általad csodált és szeretett Oroszországba menj élni. 
Törölt felhasználó 2022. 05. 15. 03:03
Előzmény: #2548  Balazska900
#2569
Érdekes, nekem két dolog nem szokott az eszemben járni: a segély szó, és a kártya.
Furcsa mentalátásbeli zavarom lehet.
Viszont rendszeresen eszembe jut, hogy meló után - merthogy nem vagyok sem multimilliomos, sem vállalkozó, képezzem magam, és szakmai könyveket olvasgassak szabadidőmben...
Törölt felhasználó 2022. 05. 15. 02:52
Előzmény: #2547  Balazska900
#2568
Sajnos az USA a kirívóan egyenlőtlen társadalmak közé tartozik. Nemhogy lakókocsiban, hanem sátrakban élnek sokan. Az utcán.
Javaslom tanulmányozásra: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality
Ha ránézel a térképre, látni fogod, hogy csak Dél-Amerikában van néhány állam, ahol nagyobb az egyenlőtlenség, mint a zusában, illetve D-Afrikában és Szaud-Arábiában.
berlini
berlini 2022. 05. 15. 00:32
Előzmény: #2563  frossnag
#2567

Tálib állam a szomszédban?
Nem szégyelled magad?
Mielőtt bevakcolod magad Putyin fenekébe tájékozódj már arról mi van ma oroszországban
Aki teheti menekül onnan.
Egy matematikus házaspár (fiam kollégái) is menekülőben van. Cél a közbülső állomáson az amerikai vizum.
Velük kellene elbeszélgetned.
KrisztinaI 2022. 05. 15. 00:23
Előzmény: #2564  Placi82
#2566
És ez igaz is :-)
Jó éjszakát :-)
Törölt felhasználó 2022. 05. 14. 23:25
Előzmény: #2559  Placi82
#2565
Szóval szofordulat?
Akkor mindent értek.
Placi82 2022. 05. 14. 22:59
Előzmény: #2551  KrisztinaI
#2564
Nagyon ertelmes embernek tartalak ezert kuldok egy viccet, hogy prezentaljam, a naciok kozottti kulonbseget.
"Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.
Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:
- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.
A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.
- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,
az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.
A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza."
frossnag 2022. 05. 14. 22:57
Előzmény: #2549  Balazska900
#2563

Én biztos, hogy nem akarok olyan helyzetbe kerülni, mint az ukránok, hogy csatatérré változtatják az otthonomat.
Én inkább hagynám, hogy oroszországhoz csatolják a területeket, végülis mindegy, hogy Biden, Orbán, vagy Putyin lopja szét az országot.
-
Most gondolj bele hol lenne most Ukrajna, ha kapitulált volna? Sokezer ember nem halt volna meg, nem lenne romokban a fél ország, és nem garázdálkodnának tálib jellegű terrorcsoportok szerteszét az országban. Béke lenne, és az emberek élnék a mindennapjaikat.
-
Megerősödott volna Oroszország? Na és mennyivel? Ukrajna korábban is Orosz bábállam volt, és mégsem lettek emiatt a világ urai.
-
Ehelyett most egy elnyújtott szörnyű háború van, és a szomszédunkban kialakult egy erősen felfegyverzett tálib jellegű terrorállam, ami ha lezárta az ügyet Oroszországgal, majd nyugat felé fog tevékenykedni.
Ráadásul a háború, az újjáépítés meg a szankciók költségei olyan terheket rónak európára, amit a korrupt és dekadens nyugati országok nem lesznek képesek elhordani. Azt hiszem, hogy hamarosan búcsút kell majd mondani az eddigi jólétünknek, nehéz idők következnek, főleg a szegényebb rétegeknek, mert úgy látszik hogy még a kaja ára is el fog szabadulni rövidesen.
Mondjuk azokat nem sajnálom, akik ehhez még tapsolnak is, ők maguknak vetik az ágyat, amibe aztán belefekszenek.
-
Igen, én sokkal inkább Oroszországot akarnám a szomszédba, mint a jelenlegi Ukrajnát, persze jobb lenne ha egyik sem.
szieszta 2022. 05. 14. 22:22
Előzmény: #2557  Balazska900
#2562

Mikor te a kocsmában pókereztél, én dolgoztam. Amit megkerestem, abból meg adót fizettem. Semmit nem loptam és nem is nyertem. A piac szabta meg, mennyit ér a munkám. Ha valaki jobban és olcsóbban teljesítette, akkor  kiszorultam.
Ez Amerikában is így van, csak mondom.
Balazska900 2022. 05. 14. 22:22
Előzmény: #2559  Placi82
#2561
Placi megint levezette hogy köcsög agresszív USA, közben meg Európában kirobbantott a medve egy háborút.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek