Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 04. 28. 12:39
Előzmény: #2958  vigkrisz
#2960
A Donyec-medence kb. 70%-a orosz anyanyelvű, közel a fele pedig orosz. 
frossnag 2022. 04. 28. 12:37
Előzmény: #2955  vigkrisz
#2959

Bár nem nekem címezted a kérdést, de hadd válaszoljak rá én is azzal, hogy az érvelésed a volt szovjet időket idézi felém, ahol azokat, akik a rendszer ellen szólalkoztak fel, ugyancsak hazaárulónak, ellenforradalmárnak, és hasonlónak nyilvánították, és fiskális perek után (vagy anélkül) elítélték/megölték/gulágba szállították. Az ukránok esetében ez a procedúra bármiféle bírósági tárgyalás nélkül zajlik jelenleg.
A politikai pártokat betiltották, az ellenzék politikusait, és a felszólalkozókat sorban gyilkolják.
Van is egy ukrán oldal - nem keresem most ki a forrást - ami az ukrán "nemzetellenes" emberek nevét és lakcímét mint ellenségekét sorolja, hogy bárki zaklathassa, vagy megölhesse őket.
De most CIA is aktívan közreműködik, így a diktatúra igazán szoros lesz, kevesen menekülhetnek az amerikai hírszerzés hatékonysága elől.
Amit én most Ukrajnában látok, az egy közelkeleti "tálib" jellegű terrorállam.
vigkrisz 2022. 04. 28. 12:30
Előzmény: #2957  Törölt felhasználó
#2958
ne itt töltsd ki a frusztrációdat, amiért a honvédő és behódolást elutasító ukránok illetve a nem megalkuvó és anyagi áldozatokat hozó segítőkész nyugati szövetségesek elpicsázzák putyler barbár hordáit
Törölt felhasználó 2022. 04. 28. 12:25
Előzmény: #2955  vigkrisz
#2957
mivel jarul hozza te szerencsetlen?
hogy nem tanusit civilkent ellenallast az oroszokkal szemben?
neked komolyan elmentek otthonrol mikor ilyeneket irogatsz a karosszekböl
frossnag 2022. 04. 28. 12:20
Előzmény: #2953  vigkrisz
#2956

Tudatában vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy ott semmi se lenne igaz. Ha az orosz propagandának a céljaival éppen egybeesik az igazság, akkor talán ne ragadnák meg az alkalmat, és közölnék le azt is?
-
Másrészt mint írtam, nagyon nehéz bármit is publikus, de egyben hiteles forrásból alátámasztani (ami jól minősíti a nyugati demokráciák valódi természetét), így számomra marad a spekulálás. (Míg egyesek a kocsmában részegen politizáló öreg bácsikat megszégyenítő határozottsággal jelentenek itt ki dolgokat.)
De ha te tudsz független és hiteles forrásokkal szolgálni, akkor szívesen fogadnám, mert sokan kíváncsiak arra, hogy valóban mi az igazság.
vigkrisz 2022. 04. 28. 12:20
Előzmény: #2954  Törölt felhasználó
#2955
Az orosz terrorállam által indítotott barbár, területszerző háborúban mit kellene csinálni azokkal a hazaárulókkal, akik hozzájárulnak az ukrán civilek megerőszakolásához, kifosztásához, megkínzásához és meggyilkolásához illetve az ukrán polgári infrastruktúra elpusztításához és ukrán területek Oroszországhoz történő csatolásához?
Törölt felhasználó 2022. 04. 28. 12:15
Előzmény: #2953  vigkrisz
#2954
a bejatszas az ukrajna24 adorol valo 
es nem az egyetlen ami megerösiti h az ukranok leszamolnak a "kollaboransokkal" 
vigkrisz 2022. 04. 28. 12:08
Előzmény: #2951  frossnag
#2953
az RT egy orosz propaganda adó, vagyis hazugsággyár
frossnag 2022. 04. 28. 12:06
Előzmény: #2949  Istvan78
#2952

Én nem hiszem, hogy ez csak az én képzeletem szüleménye lenne, nagyon sokan gondolják ezt így, és nem is magamtól találtam ki, hanem a rendelkezésre alló információk objektív elemzése alapján alakult ki bennem.
frossnag 2022. 04. 28. 12:01
Előzmény: #2945  vigkrisz
#2951

Én nem vagyok sem nemzetközi bizonyítóhatóság, sem enciklopédia, de sok ilyen anyagot linkeltek már itt a fórumban, vagy te magad is utána kereshetsz a dolognak. Habár igaz az is, hogy nehéz bármilyen konkrétumot kideríteni manapság az "internet korában". Én nem is próbálkozok vele, de az egyértelmű, hogy az ukrán hadsereg, lévén aktívan a civiljeit öleti meg az orosz hadsereggel, és utána az így megölteket a háborús propagandája anyagának használja fel, én biztos vagyok benne, hogy nem szent életű terézanyákról van szó, akik soha semmi rosszat nem tettek. Nagyon is el tudom képzelni, hogy mi folyik most Ukrajnában. Arról meg, szerintem gondoskodnak az ukránok, hogy minél kevesebb ilyen "incidens" szivárogjon ki:
https://rumble.com/v12i365-ukrainian-governor-calls-for-executing-those-who-support-russia.html
https://rumble.com/v11tgog-kiev-critic-gonzalo-lira-missing-for-days-in-kharkov.html
Istvan78 2022. 04. 28. 11:56
Előzmény: #2947  Törölt felhasználó
#2950
Ez biztosan igaz. Mint ahogy az is, hogy az oroszok segítségével foglalták el az oroszok a szakadár területeket. Ez amcsik támogatása reakció volt az oroszok annektálásaira.
Istvan78 2022. 04. 28. 11:54
Előzmény: #2944  frossnag
#2949
Jól mondtad, ahogy te "képzeled el". Ez csak a képzeleted szüleménye.
Istvan78 2022. 04. 28. 11:53
Előzmény: #2943  Murdoch
#2948
Az irakki háborút nem helyeseltem amúgy, miután kiderült, hogy nincsenek tömegpusztító fegyvereik. Egyébként én nem szoktam piedesztálra emelni az amcsikat, ők is egy nagyhatalom, amelyik időnként csak a saját érdekeit követi.
Törölt felhasználó 2022. 04. 28. 11:53
Előzmény: #2946  Istvan78
#2947
"Egy másik kongresszusi forrás szerint az amerikai hadsereg általában megbízhatónak tartja az Ukrajnától kapott információkat, mivel az Egyesült Államok immár nyolc éve képezi ki és szereli fel az ukrán hadsereget, erős kapcsolatokat fejlesztve ezzel."
https://edition.cnn.com/2022/04/19/politics/us-weapons-ukraine-intelligence/index.html
CNN is fake?
Istvan78 2022. 04. 28. 11:51
Előzmény: #2943  Murdoch
#2946
Múltkor kértem hiteles linkeket arról, hogyan is avatkozott be az USA a Majdan idején az ukrán belügyekbe. Egy link jött mindössze, ami amcsi külügyesek beszéltek arról, hogy ki kerüljön a kormányba, stb. Ez nagyon sovány bizonyíték volt. Ide másolom a Wikipédia Janukovics szócikkének kapcsolódó részét.
-
"A Janukoviccsal szembeni legnagyobb bírálatok a kétezres évek eleje óta az Oroszországgal és Vlagyimir Putyinnal való szoros kötelékek nyílt felvállalása kapcsán fogalmazódtak meg.Bukását az Európai Unióval kötendő társulási szerződés alá nem írása indította el 2013 novemberében, mellyel egyértelművé vált, hogy Janukovics az EU ellenében az oroszokkal kíván szorosabb társulásba kezdeni, mivel Ukrajna gazdaságilag nekik van jobban kiszolgáltatva. Ukrajna lakossága azonban az EU társulási szerződés visszautasításával az ország későbbi uniós tagságát látta veszélyben, ezért országszerte tömegtüntetésekbe kezdtek, legfőképp a fővárosban, Kijevben, követelve Janukovics lemondását. Külföldi diplomaták megpróbáltak közvetíteni Janukovics és a tüntetők között, de csak részsikereket értek el egy megállapodás aláírásával, ami azonban sok tüntető kedvét nem nyerte el, ezért ők támadást indítottak a kormányzati negyed ellen.[2] Janukovics, az ellenzék szerint, legitimációját akkor vesztette el, amikor az általa kivezényelt rohamrendőrök mesterlövészei a tüntetőkre lőttek, s több tucatot megöltek közülük."
Ez nem tűnik alapos oknak, hogy akkor el kell kezdeni elfoglalni Ukrajnát, jöjjön Krím.
vigkrisz 2022. 04. 28. 11:49
Előzmény: #2944  frossnag
#2945
esetleg bármi bizonyítékod van az "ukrán neonáci szabadalakulatok" erőszakolásairól és hasonlókról?
frossnag 2022. 04. 28. 11:38
Előzmény: #2939  Istvan78
#2944

Szerintem az ukrán neonáci szabadalakulatok azt erőszakolnak/ölnek meg, akit csak jólesik nekik, függetlenül az etnikumtól, hiszen nem igazán tartoznak felelősséggel senki felé. Ezek amolyan terrorista csoportok, ahogy én képzelem el, és nem sok jót hallottam róluk.
Vagy te úgy gondolod, hogy mivel ők ukránok, ezért nekik joguk van megerőszakolni az ukrán nőket, míg ha ugyan ezt az oroszok teszik, akkor azon felháborodsz, hiszen nekik nincs joguk ehhez?
Murdoch 2022. 04. 28. 11:32
Előzmény: #2941  Istvan78
#2943
Nem is tudom ki buktatta meg 2014-ben az oroszbarát kormányt, sőt még szívjóságból beültették a demens drogos fiát az ukrán Burasma gázipari cég igazgatótanácsába. Krím annektálása ez után történt, ráadásul olyan területekről van szó, ahol rengeteg orosz, illetve orosz anyanyelvű él.
Ha úgy gondolod, hogy bármelyik nagyhatalom tétlenül nézné, hogy a szomszédjában hasonló események történnének, gondolok Kínára, USA-ra, akkor rosszul gondolod. 
2003-ban meg lerohanták az amcsik Irakot, és? Különösen senkit nem izgatott. Alighanem téged se.
Balazska900 2022. 04. 28. 11:29
#2942
Placi haverjai : https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/udqcot/ruzzian_media_monitor_nato_vs_ruzzia/
Istvan78 2022. 04. 28. 10:50
Előzmény: #2934  airmax_2_0
#2941
Akkor támadnak agresszívan, amikor nyilvánvaló hazugságokat, torz véleményeket akarnak elhinteni az oroszbarátok. Például, hogy az ukránok vagy az amcsik az egyértelmű felelősei a háborúnak, mert hát miért nem nyugodtak bele egyszerűen, hogy az oroszok lenyelték az ukránok területének egy jó részét!

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek