Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 28. 00:25
Előzmény: #2898  Istvan78
#2900
persze hogy volt
Putyin az erös vezetö image-t igy akarja fenntartani
mert ahhoz kepest mekkora nyersanyag nagyhatalom a nep qrva szarul el
szoval Putyin is egy troger de ne tagadjuk mar hogy USA es szövetsegesei is erdekeltek ebben a haboruban erösen
ha nem igy volna mar reg targyaloasztalhoz ültek volna
Istvan78 2022. 04. 28. 00:12
Előzmény: #2895  Törölt felhasználó
#2899
Azért lásd be, nagy blődség, hogy ha az ukránok nyerik a háborút, neki rontanak az oroszoknak!
Istvan78 2022. 04. 28. 00:11
Előzmény: #2891  Törölt felhasználó
#2898
Én úgy gondolom, hogy az oroszok részéről is volt "gerjesztés", nemcsak az amcsik részéről, de ezt az oroszpártiak sose fogják befogadni, mert akkor a premisszákat újra kellene határozniuk. És nagyon-nagyon szívesen elfeledkeznek arról, hogy semmi szükség nem volt erre a háborúra, ha csak megelégedtek volna a háború előtt elfoglalt területekkel. De nem volt ez nekik elég.
Istvan78 2022. 04. 28. 00:07
Előzmény: #2890  Placi82
#2897
Merő fantáziálgatás, hogy az ukránok fogják megtámadni az oroszokat. Ha viccnek szántad volna, mosolyognék rajta.
Az, hogy fel vannak hergelve, hát kérem, megtámadták az országukat, több tízezer ukránt megöltek az oroszok, köztük civileket, nőket erőszakoltak meg, az országukat részben lerombolták, nem gondolod, hogy jogosan nagy bennük a feszkó?
Balazska900 2022. 04. 28. 00:05
#2896
Megindulnak Moszkvának az ukránok :DDD egy atomhatalom ellen :DDDD
Kiköptem a monitorra a sört ettől.
Törölt felhasználó 2022. 04. 28. 00:03
Előzmény: #2893  Balazska900
#2895
te csak megjatszod magad?
vagy komolyan irod a gyerekes blödsegeidet?
Balazska900 2022. 04. 28. 00:03
Előzmény: #2890  Placi82
#2894
Megindulnak Moszkvának.. ember feküdj már le! :D:D
Balazska900 2022. 04. 28. 00:01
Előzmény: #2890  Placi82
#2893
""a szoval,ha az oroszok buknak, es haza kullugnak verve, akkor az ukranok, a heti 700m$ os fegyverszallitmanyokkal a hatuk mögött,  verszemet kapnak, es betornek oroszfoldre. "
Igen, nagyon életszerű...szerintem is titokban erre készülnek...
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:59
Előzmény: #2890  Placi82
#2892
fennall a veszely es az aggodalom nem alaptalan
USA-nak azonnal targyaloasztalhoz kellene ülnie a felekkel
nem ma hanem tegnap
amig nem kesö
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:56
Előzmény: #2889  Istvan78
#2891
elözmeny mint olyan nalad kiesett a latoterböl?
ok-okozat összefüggesek ignoralva
Putyin gonosz Kijev jo
szerintem kar folytatni mert sosem kerülünk azonos platformra a kerdesben 
mindamellett leszögezem hogy termeszetesen nem tartom helyesnek a haborut egy regota fennallo (es szandekosan gerjesztett) konfliktus rendezesere
de ehhez mindket fel korabbi magatartasa hozzajarult
Placi82 2022. 04. 27. 23:55
Előzmény: #2886  Istvan78
#2890
Ha az oroszok nem ernek celt, tehat Krim, osszekotese Luhanszkal ,ez volt az eredeti terv, csak az elozo orosz katonai  vezetes, ezt a Kijev villam elfoglalasaval tervezte. Csak nem szamitottak ellenallasra, es alulmereteztek hogy 8 ev alatt usa stikaban felfegyverezte ukrajnat . Na szoval,ha az oroszok buknak, es haza kullugnak verve, akkor az ukranok, a heti 700m$ os fegyverszallitmanyokkal a hatuk mögött,  verszemet kapnak, es betornek oroszfoldre. A toketlen EU meg nem fogja az ukranokat. Usa meg nem is akarja. En akkor veszek egy csak oda jegyet Ausztraliaba a csaladdal . Akkor az oroszok barmit bevetnek.Ez latszik, hogy a mostani helyzetben is berepulnek,es belonek, 200 km re is az ukranok, pedig most nem allnak fenyesen. Mi lesz, ha viszi elore oket a gyozelmi mamor? Olyan propaganda van az ukrajnaban, hogy ahhoz a nyugati mainstream sajto semmi. Fullra fel vannak hergelve az emberek. Mar karpataljan is, pedig oroszt se lattak meg messzirol se. Es elfelejtettek, hogy fel eve, hogy szidtak a nacionalistakat nekem. Gondoljuk el, hogy fel vannak hergelve, spanolva, az igazi nacionalista echte ukranok. Ezek neki fognak indulni Moszvanak is. Szép lesz. Akkor meg az oroszok feszulnek  be. Na mindegy. 
Istvan78 2022. 04. 27. 23:45
Előzmény: #2888  Törölt felhasználó
#2889
Katedrát is kaphatnál? Ha te mondod.. akkor úgy kell legyen!
Trump bizniszelt Ukrajnában és Oroszországban is. A háborút meg úgy tudom az oroszok robbantották ki, én így értesültem innen-onnan. Először is hathatósan támogatták a szakadár területek elfoglalását, majd a Krímet annektálták, maj különleges katonai műveletet indítottak Ukrajna ellen (gondolom, ezért nem vetted ezt háborúnak, mert az oroszok szerint nem az).
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:39
Előzmény: #2885  Istvan78
#2888
ha te vagy az objektivitas merceje akkor en katedrat is kaphatnek 
Trump vagy fia is Ukrajnaban bizniszelt ahol utana kirobbantott egy haborut es öntötte a fegyvereket meg az olajat a tüzre? 
nem remlik ilyesmi
a Clintonne altal kitervelt Trump megbuktatasara iranyulo hamis vadaskodassal az orosz kapcsolatait illetöen mi a helyzet? 
tudod amiben a CIA is reszt vett
Balazska900 2022. 04. 27. 23:37
Előzmény: #2881  Placi82
#2887
Bizonyíték hogy egyáltalán Oroszországban van ez? Ja nincs! 
Istvan78 2022. 04. 27. 23:20
Előzmény: #2882  Törölt felhasználó
#2886
Mikor érezheti úgy az orosz vezetés jelen háborúban, hogy veszélyben a haza? Akkor, ha kezdenek vereséget szenvedni Ukrajnában?
A felelősség kérdését kár firtatni, mert azt mindig a győztes dönti el? Ez biztosan nem így, Hirosimánál se tarja a világ egyértelműen indokoltnak az atom bevetését. Persze a győztes, de egyébként a vesztes is azt mond, amit akar és a szövetségeseik politika is az érdekei szerint mondja a magáét, de a történészek, a művészek, az emberek megítélhetik máshogy is.
Istvan78 2022. 04. 27. 23:14
Előzmény: #2879  Törölt felhasználó
#2885
Ez a site nem biztos, hogy annyira megbízható, a Wikipedia szócikkben csak úgy sorjáznak a hamis állításaik.
Egyébként objektívnek tartod magad? Mert Trumpról szerintem soha nem hozakodtál elő hasonló cikkel, pedig nála aztán van minden, adócsalás, stb.
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:13
Előzmény: #2872  Balazska900
#2884
Ha már ennyien pedzegetjük, nem lenne érdemesebb egy kissé kíváncsinak lenni? Főleg, hogy akad egy-két az átlagnál sikeresebb fazon errefelé, akiktől én is szívesen olvasok. Elég sok terület le van fedve.
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 23:03
Előzmény: #2870  Phylaxa
#2883
Nem. A molekula vagy atom megmarad annak, ami. Annyi történik, hogy odakerül - a robbanás után -  mellé egy másik is, ami veszélyes, pl radiaktív jód. A veszélyes pedig pár nap alatt elbomlik, vagy a maradékot - ami nem bomlik el csak jóval később - eltakarítod.
A dúsított 235-ös urán kritikus tömege (minimál bomba) kb 50kg. Akkora a mérete mint egy kézilabda. Plutóniumból még kevesebb kell.
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 22:53
Előzmény: #2868  Phylaxa
#2882
Garancia nincsen soha semmire. Valószínűségek vannak.  
 
Én annyit állítok, amennyiben az oroszok mai vezetése úgy érzi, hogy veszélyben a haza és egy idegen hatalom okozza ezt a veszélyt, akkor a harctéren bevethetik az atomfegyvert. Ez lehet először egy ártatlan robbantás mindentől távol, hátha lehiggad mindenki és a 40-50 éve világbajnok pacifista szervezetek (pl. német Zöldek) alábbhagynak a fegyverszállításokkal és két fél külön businessének tekintik onnantól az ügyet. Lehet, hogy utána bevetik egy kiterjedtebb katonai zónára is. Ennek is több vállfaja lehetséges. 
Ilyen esetekben előre értesítik az atomhatalmakat, hogy nem kell visszalőni, mert nem róluk szól a történet. 
 
1-2 atombomba (amennyiben nem egy 50 megatonnás termonukleáris hidrogénbombáról van szó) még nem okoz lakott környezetben sem helyrehozhatatlan károkat. Elrettentésnek elég villantani egyet kevés - első sorban katonai - emberáldozattal. 
 
 A felelős kérdését kár firtatni, mindig a győztes dönti el, utólag.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek