Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 04. 27. 22:30
Előzmény: #2875  szieszta
#2880
Vajon baj ez? Egy Kojak szintű sorozatban még zömmel vékonyak, fittek voltak a népek. Nézd még most... Lehet ránk fér, nem kell ennyit zabálni. A fűtés más tészta...
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 22:14
#2879
Phylaxa 2022. 04. 27. 21:27
Előzmény: #2877  kukker
#2878
Korrekt. Úgy értem, hogy akik elkezdik (ne kezdje el senki), azoknak tisztában kell lennie, hogy nem marad válasz nélkül. A válasz pedig több helyről is érkezhet, amire mások is válaszolhatnak..... hadd ne folytassam. Még leírni is szörnyű.
    
Lavrov egyébként még az elején nyilatkozott, hogy nem tartana sokáig. Ebből a szempontból bízom minden felelősben, hogy szintén így gondolja.
kukker 2022. 04. 27. 21:11
Előzmény: #2868  Phylaxa
#2877

"Akik elkezdik, azok lesznek a felelősök, az élet kipusztításáért a Földön. De ugye akkor már nem lesz senki akit érdekeljen."
Nem.
Mindenki aki atomot lő ki, az mind felelős lesz.
Az egy hülye szöveg - nem személyesen rád értem, hanem általánosságban, amit erről mondanak - hogy "válaszcsapás" az valami jogos dolog lenne.
Ugyan olyan mocsok tömeggyilkosság illetve emberiség - ÉLET - elleni bűntett.
Ez a véleményem.
Placi82 2022. 04. 27. 21:03
Előzmény: #2875  szieszta
#2876
Fagyaszto, es a fa tuzeles jo. A napelem, akksival meg arra valo,hogy tudsz tolteni, vilagitani. Halozat nelkul bajos lesz, ha mindenki avval akar futeni mert nincs gáz. Gondold el egyszerre bekapcsoljak haztartasonkent azt a 4-5 db olajradiarort :).  Kozben meg Paks2 őt már akkor terveztek, mikor oda voltam 5öd even allas interjura.(2006) Mert rohad le,az egész.  Nem ok nelkul nyomatták a Rosszatomos Paks2 ot Viktorek. Gondolom meghallgattak a mérnököket. Nem ez a balos neoliberalis mentalitas, hogy mindenkinel.okosabbnak hisszük magunkat. (Viktor tulfutott gazdasag politikajaval 100%ban nem ertettem egyet, mielőtt valaki le fidesznyikezne:))
szieszta 2022. 04. 27. 20:43
Előzmény: #2874  Landlord
#2875

Viccelődünk, de tényleg előfordulhat, hogy jócskán leromlik az életszínvonal. Csak az a baj, hogy akik okozzák, azoknak 300%-ról esik vissza 100%-ra, míg a kisembernek 80%-ról 20%-ra. Nem mindegy, milyen szintről indul az ember.
Én már szereztem be tüzifát, de mi lesz a fagyasztóládában lévő közel 120 kiló hússal, ha  nem lesz áram. :-). Két éve kértem napelemre árajánlatot(akkumulátoros tárolással) , akkor azt mondták, nekem 17 év a megtérülése támogatás nélkül. Most kétszer annyiba kerülne.
Landlord 2022. 04. 27. 20:28
Előzmény: #2873  Placi82
#2874
Nincs itt gond kerem, majd vesznek fatuzelesu kalyhakat. A panellakas ablakan 100 mm-es lyukat vagnak, kalyhacsovet kivezetik, aztan mehet a bolgar darido. :)))))))
Placi82 2022. 04. 27. 19:47
#2873
Bulgaria olyan laza mint a viccben a roka! 85%ban fugg az orosz gaztol. Es a gaztarozoi 17%on, effektive üresek.😀  Na nem hiaba valasztottak meg ezt az usa barát Bolgár kormanyt otodik probalkozasra. 
"A sas azzal játszik hogy leugrik egy szikláról és néhány centivel a föld fölött hirtelen felemelkedik.
Odamegy a sólyom és megkérdezi:
- Mit csinálsz sas?
- Lazulok.
- Csinálhatom én is?
- Persze.
Leugranak együtt majd 1 centivel a föld fölött felszállnak. Odamegy a róka és megkérdezi:
- Hát ti mit csináltok?
- Lazulunk.
- Beszállhatok én is?
- Persze.
Megint leugranak a szikláról. A sólyom zuhanás közben megkérdezi a rókát:
- Hé róka, te tudsz repülni?
- Éééén ??!! Neeeem!!!
- Hű de lazaaa!!! "
Balazska900 2022. 04. 27. 19:30
Előzmény: #2864  Törölt felhasználó
#2872
Mit tanulhatnék? Hogy mindenért az USA a hibás meg a nagytőkések? 
Adelchi
Adelchi 2022. 04. 27. 19:23
Előzmény: #2868  Phylaxa
#2871
Ha valaki valóban elveszti a fejét és a már minden mindegy alapon, akkor még sajnos marad a HOLT KÉZ.
Phylaxa 2022. 04. 27. 19:21
Előzmény: #2869  Zedisdead
#2870
A levegőben levő molekulák (co2, metán, O2, h2o, por egyéb.... ) nem szennyeződik?
Zedisdead 2022. 04. 27. 19:11
Előzmény: #2859  Phylaxa
#2869
Hogyha az atombombát a levegőben robbantják fel (nem kötelező), akkor pont nagyon kevés fallout lesz. Egy atombomba hasadóanyaga pár tiz kilógram és nehézfém, gyorsan kicsapódik kis területen.
Ahhoz hogy jellentős mennyiségű fallout legyen, úgy kell robbantani, hogy a tüzgömb kb a legnagyobb átmérőjénél érje a földet és igy nagyon sok port kavrjon fel és ragassza rá a hasadóanyag maradványait illetve a keletkező izotópokat. A keletkező  izotópok közül legveszélyesebb a jód, beépül az emberi szervezetbe, könnyű illékony anyag, nagy sugárzási intenzitású, viszont rövid felezési idejű, aszem 7 nap. 1 hónap után már egyre kevésbé jelent veszélyt.
Phylaxa 2022. 04. 27. 18:52
Előzmény: #2867  Törölt felhasználó
#2868
Ebben pedig már tényleg nem vagyok illetékes, a kérdésem az lenne:
     
Ha valaki valóban elveszti a fejét, akkor ki vagy mi garantálja, hogy többen ne veszítsék el? Ha többen is elveszítik, akkor ki vagy mi garantálja, hogy még többen ne veszítsék el?
    
A másik kérdésem pedig, hogy az "érdekelt felek 10 perccel előtte megtudják, hogy csak helyi villanás lesz".
Villanás? Ki vagy mi garantálja, hogy nem villanások? 100 villanás? Akkor tudja elkerülni a választ, ha 1000 villanás lesz? Akkor a másik 2000-et küld. Hülyeség az egész.
    
Akik elkezdik, azok lesznek a felelősök, az élet kipusztításáért a Földön. De ugye akkor már nem lesz senki akit érdekeljen.
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 18:28
Előzmény: #2866  Phylaxa
#2867
Az nem úgy megy, hogy ez egyik kilő egy rakétát es a másik vissza. Az érdekelt felek tudni fogják 10 perccel előtte, hogy csak helyi villanás lesz.
Phylaxa 2022. 04. 27. 18:23
Előzmény: #2865  Törölt felhasználó
#2866
Egyhez nem. De itt már másról gerjesztik a híreket.
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 18:13
#2865
Csernobilt nem lehet egy atomrobbanáshoz hasonlítani. Sokkal de sokkal nagyobb léptékű esemény volt. Sok száz tonna hasadóanyag légkörbe jutása pár kilóval szemben egészen más kaliber. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 27. 18:09
Előzmény: #2857  Balazska900
#2864
A legtöbb társaságban mindig felüti a fejét egy bohóc, aki érdemi hozzászólást képtelen hozzátenni. A figyelmet - korosztálytól függően - bukfenccel, grimasszal, szint alatti viccekkel és olyan  - általa poénosnak vélt - közbeszólásokkal próbálja magára vonni, amelyek a többiekben max elnéző mosolyt képesek okozni.
 
Tanulhatnál is itten, de te ismét ennek mellőzét választottad, akárcsak korábbi életed során.
Phylaxa 2022. 04. 27. 17:57
Előzmény: #2862  szieszta
#2863
Nos akkor gyorsan hozzáteszem, hogy természetesen én sem vagyok szakértő és az eddigi tanulmányaimból tudok csak kiindulni. A természet a legnagyobb hatalom a világon és nem érdekli, hogy ismered-e vagy nem, reagál mindenre. Amikor egy ilyen marhaság felmerül, akkor pedig gyorsan leírom ezt, mert egyre többen gerjesztik a hülyeséget. Egy a föld felszíntől magasban végzett nukleáris robbantást nem tudom, hogy hol hajtottak végre (Hirosima és Nagasaki kivételével), de elképzelésem szerint irányíthatatlan, hogy a természet merre szórja szét.
szieszta 2022. 04. 27. 17:36
Előzmény: #2859  Phylaxa
#2862

Nem vagyok szakértő, de jópár kísérleti atomrobbantást hajtottak végre az elmúlt évtizedekben, ráadásul nem túl elővigyázatosan. Én azt gondolnám, hogy óriási környezetszennyezést okoztak ezzel. De ez állítólag semmi a csernobilhoz képest. Szerintem más a technológia, illetve a hasadóanyag mennyisége.
Sokkal nagyobb gondban lennénk, ha ezt ötvöznék, az atombombákkal éppen az atomerőműveket támadnák. Na az lehetne  az emberiség vége.
szieszta 2022. 04. 27. 17:15
Előzmény: #2856  Placi82
#2861
A közgazdaságtan tudománya a teljesen szabad piacra épül, külső erőszakos beavatkozás nélkül. Ezt bármilyen támogatás megváltoztatja, mivel az már nem szabad piac. Mikor az állam, vagy bármi más beavatkozik, menti a menthetőt, az torzít mindent. Amikor meg egyenesen a piacokat manipulálják állami illetve központi bank szintem, azt már nem lehet szabad piacnak nevezni. Itt csak az a kérdés, hogy miért manipulálnak és kik járnak ezzel nagyon jól. Meg persze ki fogja fizetni ezt a nagy dorbézolást, mert a sok hitelt valaki be fogja hajtani. Az államadósság az állampolgárok terhe, akik ezt összegyűjtötték, mentelmi joggal rendelkeznek, nem felelnek tetteikért.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek