Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 03. 17. 13:48
Előzmény: #30418  Sehmet
#30420
Attól tartok, hogy ők ezt nem fogják megérteni...
Nekem két nagyon jó barátom él már jó húsz éve az USA-ban, réges-rég állampolgárok, nem is akármilyen szinten, szavaztak is, de ettől még nem kedvelik Bident. És ami meglepő, még sok-sok amerikai sem, de ettől még nincs oroszbarátság.
janosvitez 2023. 03. 17. 13:41
Előzmény: #30418  Sehmet
#30419
Természetesen hiszen republikánusok a rokonaid.... -))
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 17. 13:38
Előzmény: #30416  Shortelek
#30418
Ha te tudnád, hogy mennyi rokonom és ismerősöm menekült az USA-ba, akik között republikánus politikusok is vannak, akkor olyan badarságot nem írnál, hogy Amerika-gyűlölő vagyok. Persze, amit Álmos Joe és társai művelnek Európával a hanyatló amerikai gazdaság "felélesztése" érdekében, azt mélységesen elítélem.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 17. 13:35
Előzmény: #30416  Shortelek
#30417

Szerinted. Persze, aki egészen más közegben szocializálódott, miközben nagyszüleimet és édesanyámat, mint osztályellenséget vitték Recskre lehet, hogy egyesek felmenői "segítettek" betuszkolni azt a pár szatyrot, amit vihettek magukkal, de most hirtelen a másik oldalra álltak.
Azt, hogy valakinek a véleményét kamunak nevezi olyan, aki saját, vélt igazának bizonyítására semmit nem tud felhozni, nem tűnik nagyon hitelesnek!
Shortelek 2023. 03. 17. 13:01
Előzmény: #30414  Sehmet
#30416
Azon kívül, hogy amerika gyülölő vagy mi a bizonyítèk amiről írkálsz, vagyis kamu.
Törölt felhasználó 2023. 03. 17. 13:00
Előzmény: #30414  Sehmet
#30415
tanárúr ! maga hogy bizonyítja, hogy az usa provokálta a háborút? ott volt? mik a tények tanárúr?
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 17. 12:55
Előzmény: #30409  Shortelek
#30414
Konkrét cáfolatot is tudsz írni, vagy csak személyeskedsz - szokásodhoz híven?
LVN 2023. 03. 17. 12:31
Előzmény: #30411  Murdoch
#30413
Addig örüljenek az orkok, amíg csak proxy háborúként kezeli az USA. Valójában a II. v.h. óta szinte minden jelentősebb katonai konfliktusra rá lehet húzni ezt, hiszen ténylegesen két világnézet háborúzik azóta is. Én személy szerint nem akarok orosz világban élni, ezért élek az EU-ban, és szurkolok annak, hogy ez maradjon fent jelenlegi formájában. Sajnálom az ugaron élőket, mert viszik alóluk az ugart keletre felé folyamatosan. Akinek meg tetszik ez a folyamat, vagy netán vágyja, azt nem értem, miért várja meg, míg szép lassan kitolják a fenekével együtt az ugart a tajgára, miért nem vándorol már most ki a tajgára vagy a tundrára? Hisz ott olyan jó élni, lehet lopni oda hűtőt és angol WC-t Ukrajnából.
Majd akkor lepődnek meg a nagyokosok az ugaron, mikor tényleg eljön az orosz világ oda, hogy ők ezt nem is így gondolták, nem ezt akarták... Na akkor már igencsak késő lesz pislogni.
LVN 2023. 03. 17. 12:26
Előzmény: #30314  LVN
#30412
Murdoch 2023. 03. 17. 12:24
Előzmény: #30408  LVN
#30411
https://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_war
"Examples: Russian invasion of Ukraine (2022–present)"
De mit mond a NATO és EU tag Horvátország:
https://n1info.hr/english/news/croatian-president-usa-and-russia-are-waging-proxy-war-at-ukraines-expense/
Adelchi
Adelchi 2023. 03. 17. 12:10
Előzmény: #30397  berlini
#30410
"A primitiv záró megjegyzésedhez meg normális embernek nincs mit mondania."Ott volt utána "bocs". Lehet, hogy nem ment át, részben irónia akart lenni. De! Erre a témára is vonatkozik, amit az oktatónk belénk vert, mikor kezdett látszódni a kezdők elbizakodottsága: a fizikát nem lehet megb......ni! És ez vonatkozik a többi természttudományra köztük a biológiára is. (Az ezzel kapcsolatos vitában amikor kezdi legyőzöttnek érezni magát az ember, rá kelljönnie, hogy van egy tökéletes szövetségese, nekik pedig egy tökéletes ellenfelük, ez a VALÓSÁG. Mindig visszaüt soha nem hunyászkodik meg és nem lehet igába hajtani. Áldozhat egy rendszer bármennyi energiát az elnyomására, a valóság korlátlan ideig  ellen fog állni vele szemben.)
Shortelek 2023. 03. 17. 12:09
Előzmény: #30403  Sehmet
#30409
Neked van phd- d, nem bizonyítod, a butaságodat viszont igen.
LVN 2023. 03. 17. 12:03
Előzmény: #30403  Sehmet
#30408
Kihagytad a kis zöld gyíkembereket, mindenki tudja, hogy azok irányítják a háttérből Bident. A chemtrailről is hallhatunk ma valamit esetleg?
Murdoch 2023. 03. 17. 11:03
Előzmény: #30405  berlini
#30407
Felőlem ironizálhatsz, én csak arra utalok, hogy szorosabb ez a kapcsolat, mint ahogy te gondolod. Ez is viszonylag friss, amúgy ahogy olvasom nemsokára megy a kínai elnök a Kremlbe.
https://www.defense.gov/News/News-Stories/Article/Article/3323381/russia-reportedly-supplying-enriched-uranium-to-china/
https://www.wsj.com/articles/how-microchips-migrate-from-china-to-russia-7ad9d6f4
Amúgy gyanítom, hogy ellentétben veled, Washington nagyon is aggódik. Csak tudnám mi ebben a meglepő, amikor naponta befenyítik Kínát Tajvan miatt. 
berlini
berlini 2023. 03. 17. 10:50
Előzmény: #30403  Sehmet
#30406
Végre megirja valaki az igazságot.
Kendőzetlenül, ahogyan egy karakán, igazmondó magyar emberhez illik.
Ez egy nagyon ravasz terv.
A lenehezebb az lehetett a kidolgozásánál, hogy hogyan veszik rá Putyint a "különleges hadműveletre"
De a CIA keze messzire nyúlik. Ott vannak Putyin tanácsadói között is.
berlini
berlini 2023. 03. 17. 10:47
Előzmény: #30402  Murdoch
#30405
Kinai csúcstechnika a hadiiparban.
Értem.
Akkor mostantól tömegével gyártják az oroszok a legújabb fejlesztésű repülőket, tankokat, hiszen a kinaiaktól mindent high tech-et megkapnak, nyersanyagok felettm eg szinte csak ők rendelkeznek. Könyörghetnek az "ellenséges országok" nem kapnak. Ezentul se nyersanyag se energiahordozó.
Nyugat rémálma jön.
Az általad is megjósolt (de most prolongált) fagyhalál mellett a nyugatot az ostoba szankciós politika a kőkorszakba löki vissza.
(Rájöttem, hogy nekem ez a szöveg jobban megy mint gondoltam. Tudnék rendesen oroszul bejelentkezhetnék műsorvezetőnek az orosz TV-hez)
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 17. 10:29
Előzmény: #30399  Ender
#30403
Az USA provokált ki egy háborút, hogy meggyengítse az oroszokat, mivel az USA fegyverkezésre költött pénze a lakosság életszínvonalát veszélyezteti, és Biden szocializmusa nem akar annyira működni. Nem gondolták, hogy az oroszok ennyire gyengék, de a háború komoly gazdasági előnyöket hozott az USA-nak, különösen a fegyvergyártóknak, és az ukránoknak a "lend lease" konstrukcióban átadott fegyverekért Ukrajna majd a ritkaföldfémek bányáinak koncesszióba adásával, és a csernozjomos termőföldek átadásával fizet, nem is beszélve a környezetszennyező palagáz és kőolaj eladásából származó bevételekből származó hasznáról. 
Murdoch 2023. 03. 17. 09:02
Előzmény: #30401  berlini
#30402
Idézlek Kínával kapcsolatban:
"Ennek ellenére eszük ágában sem volt a határozatok ellen szavazni és eddig nem szállitottak fegyvert az oroszoknak."
Ez előbbi cikk pedig nem a csomagtartós fegyvercsempészet kategória. Egyébként te az oroszok szerepét marginálisnak látod, majd less rá azért a térképre. A világ legnagyobb nyersanyagkészletei itt vannak, a sarkvidéki területekről nem is beszélve. Kína mint a cukrot, úgy fogja vinni. Cserébe megy majd a csúcstechnika, ami a csövön kifér.
berlini
berlini 2023. 03. 17. 08:43
Előzmény: #30400  Murdoch
#30401
Szerinted mekkora annak az esélye, hogy kinai géppisztolyokat szállitottak az oroszoknak, akik ezt bevetve Ukraknába egy db-ot sem veszitettek belőle?
Azaz nem jutott egy sem Ukrán kézbe. Merthogy az ukránok ilyet nem jeleztek.
Amúgy meg a fegyvercsempészek már több száz éve begyakorolt módon működnek. Igy én azon sem csodálkoznék, ha amerikai gyártmányú kézifegyverek is felbukkannának az orosz oldalon.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók