Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2022. 12. 11. 15:18
Előzmény: #26338  Phylaxa
#26340
Ukrajna kicsit se kerüljön orosz kézre, senki nem szeretné rajtad és az oroszokon kívül
de ha te szeretnél, akkor adjál nyugodtan putyinnak a tulajdonodból, az ukránok nem szeretnék
vigkrisz 2022. 12. 11. 15:17
#26339

ami nálunk csak álom marad, Ukrajnában már megy
ők befelé tartanak az EU-ba, mi meg kifelé:
Belháború is dúl: Zelenszkij leszámol az ukrán oligarchákkal, köztük volt mentorával – Válasz Online (valaszonline.hu)
Phylaxa 2022. 12. 11. 15:15
Előzmény: #26333  Törölt felhasználó
#26338
Ha jól tudom, akkor még ma is le lehetne ülni tárgyalni arról, hogy Ukrajna ne kerüljön teljesen orosz kézre (szerintem nem is fog), a világ élelmiszer ellátása az eredetileg megjelölt területek függetlenedésével nem kerülne veszélybe (élelmiszerfüggőség). Az energiafüggőség pedig meg fog oldódni az elkövetkező 20 évben, hiszen az alternatív forrásoknak semmi közük szinte senkihez. Az energia tárolásában van még probléma. A kőolaj pedig megmarad a vegyiparnak.
Istvan78 2022. 12. 11. 15:10
Előzmény: #26332  Phylaxa
#26337
Putyinnak semmi terve a NATO vagy az EU ellen? Az mi, amikor hekkerek törnek be NATO országok szervereibe (Pld. Magyarországéba) vagy amikor troll hadsereget működtet az amerikai választások befolyásolására vagy más ügyekhez? Vagy amikor a szír kormány oldalán beavatkozik egy polgárháborúba, adott esetben NATO ellen harcolva?
Phylaxa 2022. 12. 11. 15:09
Előzmény: #26334  Istvan78
#26336
Ugyanazt írod, amit írtam és gondolok. Megteszik, nyugodj bele. Nemcsak, hogy megteszik, de még egymásra is kenik. Aztán néha még akkor sem akarják abbahagyni ezt, amikor szólnak nekik, hogy ezt most ne!
    
A mérték fogalma akkor fontos, amikor tisztában vagy vele. Egyelőre még háború van, utána jönnek a perek. Azok fogják beterjeszteni és érvelni mellette, akik tisztában vannak a mértékkel. Én hálistennek nem vagyok, csak annyit feltételezek, hogy vannak és még lesznek, vagyis meg fogják tenni. Ezt hívják háborúnak. Minél hamarabb vége, annál kevesebb ilyen lesz.
Istvan78 2022. 12. 11. 15:04
Előzmény: #26322  Phylaxa
#26335
"neki így nem jó"
Vajon miféle komoly bántalom érte Oroszországot azzal, hogy az ukránok közeledtek a nyugathoz? Bántotta az önérzetüket vajon, hogy miért nem feléjük közelednek? Egyedül a nyelvtörvény volt egy bántalom, de ez nem ad elég okot arra, hogy elfoglalj, elpusztíts egy másik országot, népet. Egy olyan népet, amelyet már korábbi évtizedekben is megalázott és pusztított. 
mesebeszéd ez az egész indoklás. Oroszország mikor próbálta tapintatosan figyelembevenni a szomszédos országok érdekeit? Soha, állandóan csak terjeszkedni akart, mert nem volt neki elég az a hatalmas terület, ami volt neki, a hatalmas nyersanyagkészlettel. Mert egy autokrata rendszer és ország volt mindig, amelyik nem a kemény, fegyelmezett munkával próbálta felemelni magát és önérzetet akumulálni, hanem a területhódításokkal.
Istvan78 2022. 12. 11. 14:51
Előzmény: #26301  Phylaxa
#26334
Te kevered a 'megtehet' és a 'megtesz' fogalmakat. A megtehetnek vannak határai, ezért van olyasmi, hogy háborús bűn. Háborús bűnökért ítéltek már el Hágában mostanában is szerb politikusokat (Milosevics) és katonai vezetőket (Mladics, Karadzsics, stb.). Persze, háborúban átlépik minden oldalról ezeket a határokat, de nagyon nem mindegy, milyen mértékben. Persze, neked a mérték fogalma is ismeretlen, ezért is szoktál mindent összemosni.
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 14:26
Előzmény: #26332  Phylaxa
#26333

Én bonyolultabbnak látom.
Ha Ukrajna orosz kézre kerül, akkor nemcsak az energiafüggőség, hanem az élelmiszer függőség is sokkal nagyobb lesz.
Így is gond az energiafüggőség.
Phylaxa 2022. 12. 11. 14:08
Előzmény: #26331  Törölt felhasználó
#26332
Én nem vagyok egyik mellett sem, de ellene sem. Ez az ő ügyük. Nyilván az erőszakos megoldás ellen vagyok, tehát beszéljék már meg végre a közös dolgaikat. Ez eddig nem sikerült.
      
Az európai kontinensen nincs már folyamat kezdete. Van az EU és a NATO, mely tiszta vonalakkal látszik bárki számára a térképen. Nem is hiszem, hogy bármi terve lenne az oroszoknak a NATO ellen. AZ ő érdekük a kereskedés a Fejlett világgal. Ez most a fekete zónába helyeződött át, míg a hivatalos kereskedelmük a BRICS zónába.
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 13:54
Előzmény: #26329  Phylaxa
#26331

Én azért vagyok most az oroszok ellen, mert ha hagyod hogy megtartsák a területeket, akkor elérték a céljukat a háborúval és ez lehet egy folyamat kezdete.
Phylaxa 2022. 12. 11. 13:54
Előzmény: #26328  vigkrisz
#26330
Nem népszerűsítek én semmit. Én csak a véleményemet mondom el. A valóság az ami ott van Ukrajnában és nem az amit bárki leír. De a végét biztosan meg fogjuk tudni, minél hamarabb, annál jobb mindenkinek.
Phylaxa 2022. 12. 11. 13:47
Előzmény: #26323  Törölt felhasználó
#26329
Trianon óta szerintem mi biztosan így gondoljuk. Csakhogy ez kevés, mert megtörtént az, hogy lakosságot pakoltak át ezen területekkel más országokba, fenntartva továbbra is a problémákat, amiket állítólag meg akartak oldani. Teljesen igazad van, hogy háború nélkül kellene ezeket a dolgokat rendezni, de látod, hogy nem megy. Amikor valaki bepróbálkozik vele, akkor kilökjük a G20-on a fényképezésnél a helyéről, majd amikor már közeledik  a szar a nyakunkba, akkor mosolyogva lobogtatunk elavult papírokat és hátra dőlünk, hogy na most mit fog csinálni. Gusztustalan az egész. 
vigkrisz 2022. 12. 11. 13:44
Előzmény: #26320  Phylaxa
#26328

Továbbra sem érted ezt a háborút és putyin álomvilágát próbálod itt népszerűsíteni, na, akkor itt az ukrán valóság:
A háború dinamikája ukrán győzelem felé mutat a magyar Ukrajna-szakértő szerint | G7 - Gazdasági sztorik érthetően
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 13:43
Előzmény: #26326  vigkrisz
#26327
Akkor nyerjenek az ukránok, de legyen vége mielőbb. 
vigkrisz 2022. 12. 11. 13:41
Előzmény: #26318  Törölt felhasználó
#26326
LOL - épp "kapitulálnak" az ukránok :-)))
Az ukrán haderő támadást indított az ország délkeleti részén fekvő, az orosz csapatok által megszállt Melitopol felszabadítására - írja a Sky News.
A Moszkva-barát hatóságok közlései szerint a szombati esti rakétatámadásokban meghalt két ember, 10-en pedig megsebesültek. A száműzetésben élő ukrán polgármester szerint több "megszálló" is az életét vesztette.
Olekszij Arestovics, az ukrán elnök tanácsadója szerint Melitopol, amelyet az orosz hadsereg még márciusban szállt meg, fontos ipari és közlekedési csomópontnak számít, és az ország déli részének védelmében is kulcsfontosságú szerepet játszhat.
"Minden logisztika, amely összeköti az orosz erőket a Herszon régió keleti részén és egészen a Mariupol melletti orosz határig, rajta (Melitopolon) keresztül zajlik" - nyilatkozta Arestovics. "Ha Melitopol elesik, a teljes védelmi vonal egészen Herszonig összeomlik. Az ukrán erők közvetlen útvonalat nyernek a Krímbe" - tette hozzá.
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 13:40
Előzmény: #26324  Ingarian
#26325
Nem szeretem a krumplit.... 
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 11. 13:34
Előzmény: #26321  Törölt felhasználó
#26324
Mehetsz a krumplidért. 
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 13:29
Előzmény: #26322  Phylaxa
#26323

"Nem, nem tartok helyesnek semmiféle háborút (kivéve a honvédőt)"
.
Akkor egyetértünk abban, hogy nem lenne szabad semmiféle háborúval határokat változtatni.
Phylaxa 2022. 12. 11. 13:18
Előzmény: #26319  Törölt felhasználó
#26322
Akkor miért nem kérdezel? Nem, nem tartok helyesnek semmiféle háborút (kivéve a honvédőt), az értelmet tartom helyesnek, de még sincs így. Ugyanazokat a köröket futjuk 60 évenként. Soha nem tanulunk. De ezt is leírtam már párszor. Tudod a 3 magyar és 1 olasz-nak köszönhetjük, hogy nem irtjuk ki az életet. Mert sosem tanulunk. Szarunk a másikra, amikor szól, hogy neki így nem jó és fölényesen szövegelünk, mindenféle idejétmúlt papírokkal hadonászunk... és nem értjük, hogy már rég le kellett volna ülni tárgyalni és ratifikálni a változásokat. Ahhoz, hogy ezt felfogjuk rommá lövetjük az egyik országot, a lakosságát megtizedeltetjük és folyamatosan szurkolunk nekik fennhanngon, mintha focimeccsen lennénk, majd mikor felfogjuk, hogy hülyeséget csináltunk, leülünk tárgyalni és győzelemként hirdetjük az elért eredményeket. Mik is lesznek ezek?
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 13:12
Előzmény: #26320  Phylaxa
#26321
Egyetértek. Az orosz hadsereg most mutatja meg, hogy mennyire kegyetlen a háború. 
Nem érdekli őket , ha több millió ember marad, fűtés, villany , víz nélkül. 
Ideje lenne tárgyalni a hoholoknak, de már februárban kellett volna. 
Viszont nem egyszerű. Mit mondjon a zongorista az ukrán népnek, ha lemond a területekről? Mi értelme volt a háborúnak? 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek