Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2022. 11. 13. 08:02
#24499
Az elsöprő republikánus győzelem (és Ukrajna katonai támogatásának a leállítása) megvolt már? :-)
Telex: A demokraták Nevadát is behúzták, megtartják többségüket a szenátusban
Oddworld 2022. 11. 13. 05:30
Előzmény: #24493  Törölt felhasználó
#24498
https://theworld.org/stories/2014-09-16/us-now-involved-134-wars-or-none-depending-your-definition-war
Szegényke elolvasta ennek a cikknek a fejlécét aztán úgy gondolja,hogy ez így is van...Bár ha sikerült volna végigmenni rajta rájönne,hogy rácsapott egy frappáns címre,mint éhtyúk a t@konyra...a tartalom egész más...
Tibi0002 2022. 11. 12. 22:22
Előzmény: #24485  duraczell
#24497
Dehogynem kérek abból a cuccból, de térjünk rá arra, amit írtál. Azt írtad, két világrend ütközése. Egyetértek. Usa-orosz (vagy azt is mondhatnánk, nyugati-keleti ellentét, mint már 1500 éve történik)? Egyetértek. Azzal már nem, hogy ki kinek hatolt be az érdekszférájába. Ha béke van, és az  ukránok úgy döntenek, hogy a ruszkikhoz csatlakoznak, a NATO megtámadja az ukránokat vagy az oroszokat? Beküldenek 200 ezer nyugati katonát? Ööö...ugye hogy nem? K########-ra lesz####-ják. Bizony nem támadnak. Fordítva történt. Az oroszok nem akarják átengedni a befolyási övezetük szó nélkül? Te írtad. Egyetértek! Nagyon is! Nem akarják. És ennek érdekében megkockáztatták, hogy támadnak. Viszont az első hónap után kiderült (mindkét félnek), hogy ez nem fog menni. Miért? Mert 200 ezer katona (amit 2022. februárjáig halmoztak fel a határnál) csak akkor elég 40 milliós ország megszállásához, vagy a kormány megbuktatásához, ha azok nem állnak ellent. És pár hét után kiderült, hogy ellenállnak (mert volt itt egy Krím elcsatolás is 8 éve, és, hát, arra reakció is született). Itt derült ki az egész világ számára, hogy az oroszok buktak. Miért? Mert ha meghátrálnak, bukik a rezsim. Ha nem hátrálnak meg, akkor egy olyan tömbbel szembesülnek, akik gazdasági és katonai költségvetése kb. 15x akkora, mint az oroszoké. És ilyen erőviszonyok következtében, mivel a háború az anyagiaktól függ főleg... hát bizony k.....-ra buktak.Írtad, hogy a pénzről szól. Igen. És a pénz szerinted egy elmebeteg diktátor felé, vagy egy olyan tömb felé vándorol, ahol egy bíró döntése, vagy egy kóbor ügyvéd beadványa is olyan nemzetközi jogi fordulatot hozhat, amit azelőtt senki nem gondolt? Ami azt jelenti, hogy az egyszerű embernek van esélye a hatalommal szemben? Ami azt jelenti, hogy valamely érdeksérelemnek ( tőkesérelemnek) van esélye a hatalommal szemben?Hát ezért lehetett tudni, hogy buknak. És ez nem személyes ügy. Én több orosszal beszéltem, mint ukránnal. Kedvelem ezeket az embereket. Mindet! De akkor is, március-április környékén már tudni lehetett, hogy buknak. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 11. 12. 22:08
#24496
A telet ugyse elik tul az oroszok.Nincsenek mar ott kitarto katonak es normalis felszereles se.Sztem december vegen lehet meg is lesz a krim.
janosvitez 2022. 11. 12. 21:37
Előzmény: #24491  LVN
#24495
Szégyen amit összeírogatnak...-(((
Tisztán gazdasági ORK háboru..
termőföld,olaj,gáz,ásványkincsek ez kellett az ORKOKnak....
A "becsületes,ártatlan  ala Sehmet oroszok megígérték ha Ukrajna leszereli atomtölteteit amit CCCP  után
örökölt garantálják,szavatolják a határait...
Jó kis kígyó társulat...
Az egyszerű katonák meg magukból kivetkőzve öldöstek,kínoztak civileket,eröszakoltak meg lányoktól nagymamákig mindenkit,fosztogatnak......
SZÉGYEN NEM EURÓPÁBA VALÓK.....
SEM A KIPCSÁK  ÉS BUZI 
PUYTIN HÍVŐ VEZÉRTOLVAJ ....
gazmber 2022. 11. 12. 21:36
#24494

ekkora, már pár éve muszkák, meg izé által is súlykolt, süketelést, amit vmi 'új világrend'-nek neveztek el(?) --☺
hogy ez majd volt, van, +jön +lesz...☺elég röhelyes, - lehetne, de inkább szomorú...és sokan megeszik, képesek szopogatni ezt a maszlagot, értelmesebb emberek is...szánalmas...
olyan ez is, mint pl az a gumicsont  - hogy izé és fürkész-csapata kiment ~3napra a türkökek 'kényesztetni', hát itthon addig se unatkozzanak - bedobják a bégetöknek, hogy vmi palkovics nevü g@@i lemond, v. nemlemond, és mikor +ecet..- és az idióták ezen rágódnak ~3napig☺ de kinemsz@rja le - de tényleg (?) ☺ szvsz
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 21:25
Előzmény: #24487  Törölt felhasználó
#24493
Sok lesz az 250 év alatt, főleg, hogy az I. vh-ig ki sem dugták az orrukat a kontinensükről. A visszatámadás nem ér, gondolom.
duraczell 2022. 11. 12. 21:16
Előzmény: #24490  LVN
#24492
Egy másik ló másik oldalára esünk át már megint. 
Kérlek a Kárpát medence népirtását kicsit fejtsd ki bővebben, mert én lehet másik mesekönyvből tanultam.
Viszont Amerika őslakossága valóban gyakorlatilag kiírtásra került. 
Amúgy a hódítások rendszerint nem békések jellegükből fakadóan. Ha nagy az ellenállás, akkor sok az áldozat. 
 
LVN 2022. 11. 12. 20:58
Előzmény: #24489  Törölt felhasználó
#24491
Hát öcsi ez így sántít, nem az ukránok csodálkoznak rá, hogy miért kell az oroszoknak a házon belül WC, meg fürdőszoba! Nem ők járnak át MINDENT lopni Mordorba... Gyenge vagy, mint a tejes kukorica :)
LVN 2022. 11. 12. 20:56
Előzmény: #24487  Törölt felhasználó
#24490
A magyarok meg lenyilazták a Kárpát-Medence eredeti lakosságának nagy részét. Szégyelled magad?
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:55
#24489
És akkor ugyanez a kommented átirva:
Dögöljenek meg a náci amcsik, akik egy másik országra támadtak és népirtanak, rabolnak, rombolnak. Ne akarják megmondani, hogy éljen egy nép a szomszédjukban Mert még a végén a hazai népek fellázadnak, rájönnek, hogy a múlt század elején élnek mosógép, fürdőszoba és WC nélkül... 
Nincs rá indok, magyarázat, arra amit tesznek. Bele kell őket lőni a termőföldbe, hogy legalább valami haszon legyen a nyomorult életükből.
Aki mindenféle ideológiát gyárt arra, hogy ezt miért "kell" csinálniuk, az nem különb náluk semmivel!
LVN 2022. 11. 12. 20:54
Előzmény: #24484  Tibi0002
#24488
Mondtam, Mehmet pasa stockholm szindrómás, ő meséli folyton a családi történelmét... Én is hallgattam a nagyszüleimet az oroszokról, csak én fel tudtam dolgozni pszichiáter nélkül, hogy milyen alantasak voltak. Valakinek ez nem megy, és nem is kér segítséget, mert ha kérne, az már a gyógyulás első jele lenne.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 20:54
Előzmény: #24486  LVN
#24487
Az hogy USA 134 orszagot támadott meg eddig azzal kapcsolatban nincs hozzáfűznivalód?
LVN 2022. 11. 12. 20:52
Előzmény: #24485  duraczell
#24486
Dögöljenek meg a náci oroszok, akik egy másik országra támadtak és népirtanak, rabolnak, rombolnak. Ne akarják megmondani, hogy éljen egy nép a szomszédjukban Mert még a végén a hazai népek fellázadnak, rájönnek, hogy a múlt század elején élnek mosógép, fürdőszoba és WC nélkül... 
Nincs rá indok, magyarázat, arra amit tesznek. Bele kell őket lőni az ukrán termőföldbe, hogy legalább valami haszon legyen a nyomorult életükből.
Aki mindenféle ideológiát gyárt arra, hogy ezt miért "kell" csinálniuk, az nem különb náluk semmivel!
duraczell 2022. 11. 12. 20:32
Előzmény: #24484  Tibi0002
#24485
Szerintem nem kérsz valójaban abból a cuccból, de lelked rajta 😁
Amúgy az én állítolag moszkovita narratívám, hogy ukrajna 2 világrend ütközése most. USA érdekszféra benyomulása az Orosz érdekszférába, amely konfliktus az EUnak nem állt érdekében és min. rövid távon veszítünk is vele. Az ukránbarát allaspont meg az, hogy mocskos rusnyákok. Én a "miért"-tel nem értek egyet, az ukránbarátok meg a "hogyan" miatt sopánkodnak. Lehet ideológiát gyártani mögé, hogy hős nyugatbarát ukránokat a gonosz oroszok megtámadták, de valójában ez a penzről és hatalomról szól, mert az oroszok nem akarják átengedni a befolyási övezetük szó nélkül. 
Tibi0002 2022. 11. 12. 20:05
Előzmény: #24479  totoro
#24484
Én is be szoktam nézni ide, kis részben valamiféle mazochizmusból. De főleg azért, hogy lássam, mások hogyan gondolkodnak, hogyan lehet ugyanazt másképp látni. De azt látom újra és újra, hogy sokan (illetve most már csak néhányan) hogyan próbálják védeni a védhetetlent, nem tények, hanem simán "wishful thinking" szerint működnek. Valaki itt írta, hogy talán a nagyszüleivel mit csináltak a szovjetek, és ő most a szovjeteket védi utolsó leheletéig. Épp feladják Herszont, és égbekiáltó f###-gokat, vagy legalábbis a saját paródiájukat írogatják arról, hogy miért teszik ezt (tervszerű visszavonulás kb. fél éve). Nem tudom a választ a miértre, és nem is akarom megválaszolni. Elkönyvelem, mint az élet egyik rejtélyét. De, bakker, ebből a cuccból én is kérek.
bullrider 2022. 11. 12. 19:21
Előzmény: #24474  vigkrisz
#24482
az "ultrahang" elnevezés helyett a "moszkvahang" találóbb lenne ;)
és kb. ugyanez a szinvonala a hit rádiós interjúknak is
sztanil 2022. 11. 12. 19:18
Előzmény: #24478  El_Kebir
#24481
Én nem kívánok semmi rosszat a trolloknak. Csak mindazt a jót, amit a herszoni ukránok kaptak a felszabadító oroszoktól.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek