Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 12. 11:15
Előzmény: #24455  totoro
#24460
Dehogy fájlalom! Gondoltam, hogy a sok szivárványos között ez lesz a vége. :-D Csak akkor fájlaltam volna, ha értelmes vitából tiltanának ki.
Amit te hazugságnak gondolsz, az információhiányra, vagy elvakultságra, vagy "egyszerűségre" utal. De az előbbi hozzászólás neked is szól, gondolkodj el annak igazságtartalmáról. Akkor egy, az általad hazugságnak vélt momentum Victoria Nulandról és az Azov Gárdáról. Ha gondolod, még többet is belinkelhetek annak bizonyítására, amit írtam. Ti pedig elvakultan, elfogultan, a most mainstream (remélem, ismered a szót, bár nem csodálkoznék, ha nem ismernéd) irányzata szerint nyomtok valami, nagyon liberálisnak gondolt mantrát, mert megszokhattátok, hogy a sorból nem szabad kilógni. :)Egy részlet a Majdan téri puccsnál az amerikai helyettes külügyér és az amerikai nagykövet között történt lehallgatott és a BBC által megjelentetett beszélgetésből, ami a felállítandó, puccs utáni ukrán kormány összetételére vonatkozó amerkai tervről szólt - az alábbi cikkből:"Nuland: Jó. Nem hiszem, hogy Klicskónak be kellene mennie a kormányba. Nem tartom szükségesnek, nem tartom jó ötletnek.Pyatt: Igen. Azt hiszem... ami azt illeti, hogy ne kerüljön be a kormányba, hagyja, hogy maradjon kint, és csinálja meg a politikai házi feladatát meg ilyesmi.
Nuland: Azt hiszem, Jacenyuk az a fickó, akinek van gazdasági tapasztalata, kormányzási tapasztalata. Ő a... amire szükségünk van, majd kívülről Klicskó és Tyahnybok támogatja. Tudod, hetente négyszer kell beszélnie velük. Szerintem Klicskó bemenne ... azon a szinten fog dolgozni Jacenyuknak, de kormánytagként ez nem fog menni."
https://www.bbc.com/news/world-europe-26079957
És akkor a náci Azov zászlóaljról, az ellenzéki szócső, a 24.hu oldaláról, 2014-ből, amelyik ugye soha nem hazudik és nem is kormánypropaganda: :)
"Egyébként síri csend van Mariupolban, mióta heves harcok után az ukrán erők visszafoglalták a várost. Egyszerre több hadsereg is jelen van: mi a nemzeti gárda tagjaival iszunk, de rajtuk kívül még itt van a reguláris hadsereg és a rettegett AZOV zászlóalja is. Artion kiköp, amikor az AZOV nevét kiejtem a számon. „Bűnözők, rablók, náci gyilkosok” – mondja. Sokáig orosz propagandának tartottam, hogy az ukrán oldalon konkrétan náci fajvédők is harcolnak, amíg nem láttam, kik alkotják az AZOV zászlóalj magját és nem láttam, miket nyilatkozgat Szergej Bileckíj, az alapítójuk a fehér faj felsőbbrendűségéről. Ez tényleg egy felfegyverzett náci hadosztály. Pont. Ezt nem lehet mosdatni sehogy sem.
A fiúk elmondása szerint pedig az AZOV nemcsak a szakadárokkal való harccal foglalkozik, de érdekelt a fosztogatásban, rablásban, útonállásban is. Kramatorszk környékén például előszeretettel rabolnak el fegyveresen autókat, politikai szimpátiától függetlenül, vetkőztetnek le embereket egy-egy szebb kabátért, farmerért. Mivel fegyveresek, senki sem mer szembeszállni velük. Gondolkodás nélkül lőnek le bárkit, aki ellenszegül. Úgy viselkednek, mint a kovbojok a John Wayne filmekből, megspékelve némi harmadik birodalmi nosztalgiával."
https://24.hu/kulfold/2014/09/29/tudod-mi-vagyok-en-magyar-egy-ukran-vadallat/
Ennyit a dokumentált tényekről. Aztán jöhet a másik oldal handabandája.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 12. 10:50
Előzmény: #24458  Sehmet
#24459
Szemlőhegyi ... az előbbihez.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 12. 10:49
Előzmény: #24454  sztanil
#24458
Ezek tények, amelyekről a nyugati médiumok is írnak, és tudományos cikkek jelennek meg ezekről. Aki ezeket tagadja, az vagy elvakultan fanatikus a másik irányban, vagy csak egyszerűen annyit fog fel az egészből, hogy háború van és az oroszok robbantották ki, amit senki nem vitatott. Szóval egyszerű, mint az ék. De azért néhányuk családjában szétnéznék, hogy Brezsnyev elvtárs budapesti látogatásának biztosításának, vagy éppen a fogadóbizottságban, valamint az ünneplő tömegben ott voltak-e. Mert aki most ilyen, az anno olyan volt. A nyilasok is átöltöztek és mentek az ÁVH-ba (aki így nem értené, annak úgy, hogy mentek az ÁVÓ-ba. ) Márpedig a véleményünket alakító tudatunkat a mikrokörnyezet hatásai befolyásolják legjobban, azok között is a családi szocializáció. Ezért érdekes Budapesten, a Szemlőhelyi úti villában szocializálódni demokráciából. :)
feel
feel 2022. 11. 12. 10:31
Előzmény: #24455  totoro
#24457
Valoszinuleg az faj nekik,hogy meg nem zahonynal vannak az orosz ork csapatok.Elokerulnenek a padlason tarolt pufajkak es hurrazva fogadnak oket.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 10:24
Előzmény: #24455  totoro
#24456
Szeret hazudni. És ért is hozzá, mestere.
totoro
totoro 2022. 11. 12. 10:10
Előzmény: #24453  Sehmet
#24455
Ezzel a rakás hazugsággal amit itt letoltál, ismét csak azt bizonyítod, hogy jól tettem, hogy páros lábbal rúgtalak ki a trollmentes topikból. Azért az jól esik, hogy hagyott akkora nyomot benned, hogy még mindig fájlalod :D
sztanil 2022. 11. 12. 10:08
Előzmény: #24453  Sehmet
#24454
Spöttle biztos büszke rád.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 12. 10:01
Előzmény: #24421  Shortelek
#24453
Én trollnak csak a szivárványos "trollmentes" oldal modija szerint minősülök, ahol az ellenzéki siserhad próbálja egymást még jobban meggyőzni "nem kicsit, nagyon" arról, hogy nem volt semmi oka a háborúnak, csak Putyin reggel úgy ébredt, hogy le kellene rohanni Ukrajnát, és már aznap meg is tette. Az áldott jó USA, a világ legliberálisabb állama pedig egészen a háború kitöréséig nem is volt jelen Ukrajnában, nem vásároltak ingatlanokat, bányákat, gyárakat, nem tartottak közös hadgyakorlatot az ukránokkal, és a BBC pedig bizonyára Putyin szekértolója, mert lehozott a Majdan téri puccson lehallgatott beszélgetést 2014 februárjában, amely a helyettes amerikai külügyér és az amerikai nagykövet között történt az Amerika-barát ukrán kormány felállításáról, és teljesen véletlen az is, hogy éppen azok lettek a kormánytagok, és a miniszterelnök (Jacenyuk), akit/akiket az Victoria Nuland javasolt. Ja, és teljesen véletlen, hogy a Minszki Egyezményből az ukránok nem tartottak be semmit, és félreértés, hogy a kisebbségi nyelvhasználatot eltörölték, és még a magyar kisebbség civil szervezeteit is zaklatták az ukrán hatóságok, és nem is volt náci az Azov-gárda, és a donbassziaknak nem is rakétákat, hanem élelmet küldtek. :)
rockmaster 2022. 11. 12. 08:59
Előzmény: #24450  Törölt felhasználó
#24452
Akkor lesz béke, ha a szovjetek elkotródnak a megszállt ukrán földről.
Köthetnek békét a szovjetek bárkivel, ha utána lesz@rják, akkor nem sok értelme van. El kell rettenteni őket a terroritmustól, gazdaságilag gyengíteni, ez egy helyes módszer az EU-tól, a szankciók helyesek, és következetesek.
Oddworld 2022. 11. 12. 04:30
Előzmény: #24450  Törölt felhasználó
#24451
El is olvasod a cikket amit linkelsz vagy csak a címig sikerül eljutni?
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 02:11
#24450
Novák Katalin: olyan béke kell, amely egyértelművé teszi Oroszország számára, hogy nem támadhat meg egy szuverén államot.
Ezzel szemben az Amerikai Egyesült Államok a második világháború óta összesen csak 134 alkalommal támadott meg szuverén országokat.
https://theworld.org/stories/2014-09-16/us-now-involved-134-wars-or-none-depending-your-definition-war
El_Kebir
El_Kebir 2022. 11. 11. 23:20
Előzmény: #24448  El_Kebir
#24449
El_Kebir
El_Kebir 2022. 11. 11. 23:20
#24448
sztanil 2022. 11. 11. 20:02
Előzmény: #24445  vigkrisz
#24447
... - mondta, majd kiugrott az ablakon. Háromszor.
bullrider 2022. 11. 11. 19:46
Előzmény: #24443  Törölt felhasználó
#24446
vagy egy türkre;)
vigkrisz 2022. 11. 11. 19:19
Előzmény: #24444  vigkrisz
#24445
és ettől :-)
"Mit mond Igor Girkin, alias Sztrelkov, akinek fontos szerepe volt a Krím törvénytelen annexiójában, majd a Donbász fellázításában 2014-ben?A hírhedt egykori orosz FSZB-ügynök szerint Oroszország elvesztette a háborút, és az oroszoknak ideje összepakolni, illetve gyors iramban távozni a Krímből!"
vigkrisz 2022. 11. 11. 19:18
Előzmény: #24443  Törölt felhasználó
#24444

na ettől fog csak igazán súlyosbodni daxlis pszichózisa :-)
"Az orosz eurázsianizmus fasiszta ideológusa, Alekszandr Dugin Putyin megölését javasolja Herszon feladása miatt.Dugin közösségi oldalán arról ír, hogy Putyin az „esőkirályok“ sorsára jut. Ez utalás J. G. Fraser Az aranyág (The Golden Bough) című művére, amely azt az ősi hagyományt említi, hogy szárazság idején megölik a királyt, ha nem tud esőt csinálni…"
Törölt felhasználó 2022. 11. 11. 19:11
Előzmény: #24442  vigkrisz
#24443
De daxlis elment erről a közép-európai fórumról egy biztonságos tirolira.
vigkrisz 2022. 11. 11. 19:01
Előzmény: #24441  LVN
#24442
értelmes embernek nem nagyon hiányzik az a paranoid skizofrén őrjöngés, amit itt előadott daxlis evvel a klónjával, de majd biztosan aktivál egy másikat :-)
LVN 2022. 11. 11. 18:32
Előzmény: #24440  berlini
#24441
nekem nem hiányzik az az agyatlan marhaság, amit összehord. Mondhatnám, hogy a kutya ugat, a karaván halad, de bakker még a kutyám is értelmesebb, vagy legalább én vettem a fáradtságot és betanítottam, hogy viselkedjen. Ezeknek az oroszbérenc trolloknak itt meg nem volt, aki megtanítsa azt, hogy mi a morális, a jó, a civilizált. Exporttámogatást fizetnék rájuk szívesen a Tajgára.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek