Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 11:49
#22858
Unalmas... Kellene valami új covid variáns. A16/D47 vagy ilyesmi, természetesen új oltásokkal. Nem hoz elég kattintást már a különleges hadművelet. 
Traktoros 2022. 10. 06. 08:32
Előzmény: #22856  vigkrisz
#22857
Már hallom is az alusipkás szerencsétlen bagázst, miszerint az NATO & USA telerakja az EU-t atomfegyverekkel :-). És még véletlenül sem az adott országok szeretnének maguknak önvédelmi szempontból.
vigkrisz 2022. 10. 06. 08:00
#22856
nem kétséges, hogy Putyin a NATO ügynöke, már régen a lefortovoi börtönben kellene lennei:
"Lengyel tisztviselők bejelentették, hogy tárgyalások folynak a Biden-kormányzattal az amerikai nukleáris fegyverek befogadásának lehetőségéről. Andrzej Duda elnök jelezte, hogy a nukleáris megosztás a NATO legnagyobb kelet-európai tagállamaként most „nyitott” vitatéma."
WLM 2022. 10. 05. 23:12
Előzmény: #22854  LVN
#22855
Nem vagyok túl idős, de nehéz meglepni. Nem vitatom az anyagi biztonságod, nem kételkedem az üzleti sikereidben, de ezek nem jelentenek garanciát arra, hogy minden témakörben jók a meglátásaid. Főleg, ha egyoldalúan, elfogultan, érzelmi alapon közelítesz egy témakörhöz. Amennyiben az üzleti életben is így működtél volna, nem lennél ilyen sikeres. 
LVN 2022. 10. 05. 22:37
Előzmény: #22853  WLM
#22854
pont ezért nem kockáztatja meg senki az atomot. Putin nem is tudná, még ha akarná sem. A történetem pedig meglepőbb, mint bárki gondolná. Maradjunk annyiban, hogy nem azért mehetnék nyugdíjba középkorúként, mert nem jól látom a dolgokat és nem tudok elég jó közelítéssel előre jelezni sok mindent. 
WLM 2022. 10. 05. 22:13
Előzmény: #22851  LVN
#22853
Tiszteletem az uraknak és a hölgyeknek! Ez szép gesztus volt így kellene mindenkinek viselkedni, hiszen mi nem ellenségek vagyunk, hanem más véleményen lévő honfitársak, felebarátok. Szerintem mindenki azt szeretné, hogy vége legyen a "rémálomnak", csak az ahhoz vezető útban lehetnek viták. Mostanra már én is úgy gondolom, (remélem) hogy nem lesz atomtháború a két nagyhatalom között, de azt feltételezni, hogy USA megúszhat egy Oroszország ellen bevetett atomcsapást azt nagyon gyermeteg "gondolkodásnak" tartom. Ha meghalna 100 millió orosz, meghalna 300 millió amcsi is, na ezt nem szeretné senki.
duraczell 2022. 10. 05. 19:54
Előzmény: #22851  LVN
#22852
Köszi, de a depresszióm tök jól van 😄
Amugy csak tippeltem. De persze revidiálom magam, ha a lelkes kivándorlásod történeteben erre is kitérsz. Fórumon úgyis bárki lehet az ember. Néha még több is 🤣
LVN 2022. 10. 05. 19:38
Előzmény: #22850  duraczell
#22851
Miből gondolod, hogy mosogatnom kéne? Akkor lenne időm ide írni? :) Szívesen meghívlak egy sörre, hátha az segít a depressziódon.
duraczell 2022. 10. 05. 18:36
Előzmény: #22849  LVN
#22850
Ugyan nem tudom épp melyik nyugati országba mentél mosogatni, de biztos lehetsz benne, hogy ha 100 mio orosz halála és nukleáris sivatag következik, akkor azt te sem fogod kényelmesen tapsikolva ünnepelni. 
LVN 2022. 10. 05. 17:32
Előzmény: #22844  duraczell
#22849
akkor megpurcan 100 millió orosz, a többi meg gondolkodhat, hová menekül a nukleáris sivatagból. Hajrá.
berlini
berlini 2022. 10. 05. 16:33
Előzmény: #22842  gazmber
#22848
ne magadból indulj ki és akkor minden sokkal érthetőbb lesz.
Shortelek 2022. 10. 05. 15:43
Előzmény: #22846  vigkrisz
#22847
Remélem 1 hónap múlva már azt nézik majd merre fussanak haza orkhonba.
Shortelek 2022. 10. 05. 14:24
Előzmény: #22843  Törölt felhasználó
#22845
Feldobtad? Nem szép az árulkodás.
duraczell 2022. 10. 05. 14:15
Előzmény: #22843  Törölt felhasználó
#22844

valami baj történhetett, mert nem értett egyet azzal, hogy Zselé nem akar leülni tárgyalni Putyinnal. Ezzel de facto "orknyalonc"  lett.
Szerintem is jogos egyébként a kritikája, hogy ha akár egyetlen ember életét sikerülne megmentenie az ukránok közül, vagy 1 nappal rövidítheti a vérontást, akkor meg kell mutatnia Zselének is, hogy hajlandó tárgyalni. Lehet nagyon távol vannak az álláspontok, de a "B" opció a feltétel nélküli megadás lehetne amit el kellene várjon az oroszoktól, azok meg előbb fognak taktikai atomot bevetni.
Törölt felhasználó 2022. 10. 05. 13:58
#22843
Szegény Nikkliszon, csak egy halovány zongorista kritikát engedett meg magának, rögtön kitiltattátok... 👏😎
Szép egy csapat🙋 🍻
gazmber 2022. 10. 05. 13:26
Előzmény: #22841  vigkrisz
#22842

ezeknek az illiberálisok nem tudnak ellen állni annak, hogy lopjanak, hazudjanak,stb(?). szerintem rosszul alszanak, ha aznap nem sikerült nekik vmit ellopni, stb.
a muszka termés is  -állítólag-  rekordokat döntött idén, nem tudják hova tenni, mert a háborús szankciók miatt tele vannak a gabonatárolóik... de akkor is lopniuk kell hozzá, ha beledöglenek is(?)☺ szvsz
vigkrisz 2022. 10. 05. 10:56
#22841
OROSZORSZÁG TÖBB MINT FÉLMILLIÁRD DOLLÁRT ZSEBELT BE AZ UKRAJNÁTÓL ELLOPOTT GABONÁÉRTOroszország egy fedőcég segítségével és a hajók földrajzi elhelyezkedésének elrejtésével legalább 530 millió dollár értékben tudott gabonát lopni Ukrajnától, ami háborús bűnnek minősíthető.Ezt derítette ki az AP és a PBS közös vizsgálata.A nyomozás műholdfelvételek elemzésén, transzponderek adatain, dokumentumokon, közösségi oldalakon közzétett bejegyzéseken, valamint gazdálkodók és közlekedési cégek képviselőinek tanúvallomásain alapul.Az AP összesen több mint három tucat hajó részvételét tudta megállapítani az ukrán gabona ellopásában, amelyek több mint 50 fuvart hajtottak végre a gabona exportálására Ukrajna Oroszország által megszállt területeiről Törökországba, Szíriába, Libanonba és más országokba.Az egyik példa a Laodicea hajó útvonala. Július 9-én Melitopolban gabonát rakodtak a teherautókra, amelyek a krími Feodoszija kikötőjébe tartottak. Ott a gabonát átrakták erre a hajóra, majd kikapcsolt transzponderrel Líbiába és Szíriába vitték.A dokumentumok szerint a Laodicea kiindulópontja az orosz Kaukázus volt, de a helyi kikötő túl sekély egy ekkora hajóhoz, Feodoszija viszont (amiről műholdfelvételek is készültek) pont megfelelő.A Laodicea egyike annak a három hajónak, amelyek a Syriamar Shipping szír állami vállalat tulajdonában vannak, és amely 2015 óta az Egyesült Államok szankciói alatt áll. Ez a hajó legalább 10 utat tett meg Ukrajna megszállt partjairól Szíriába, Líbiába és Törökországba.A szíriai cég mellett az orosz állami tulajdonú United Shipbuilding Corporation, amely az orosz haditengerészetet hajókkal és tengeralattjárókkal látja el, szintén részt vesz az Ukrajnából származó gabonalopásban. Leányvállalatán, a Crane Marine Contractoron keresztül három olyan hajót vásárolt meg, amelyek legalább 17 utat tettek meg a megszállt ukrán területekről Törökországba és Szíriába.Az AP és a PBS vizsgálata szerint Törökország lehetett az ellopott ukrán gabona vásárlója. A már említett Laodicea, valamint a Mihail Nyenasev olykor az állam, például a török gabonatanács tulajdonában lévő gépekkel érkezett a kikötőkbe.Júniusban a török ​​hatóságok azt állították, hogy komolyan veszik az országba érkező, lopott ukrán gabonáról szóló jelentéseket, de nem találtak bizonyítékot ennek alátámasztására. Ám Azerbajdzsán a múlt héten azonosította a Matrosz Koska hajót, amelyet a dokumentumok szerint az orosz Kaukázusban kellett volna megpakolni, de valójában Szevasztopol kikötőjében rakták meg.
Russia smuggling Ukrainian grain to help pay for Putin's war | AP News

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek