Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Prophet_001
Prophet_001 2022. 08. 13. 10:10
Előzmény: #20018  szieszta
#20020
Ebben lehet valami, de az önjáró tüzérséggel hosszabb távra is lehet(ett volna) tervezni. 
Prophet_001
Prophet_001 2022. 08. 13. 10:08
Előzmény: #20017  bugocsiga
#20019
Colonel of the Air Force of Ukraine Alexander Berlyavsky was killed during the fighting in the Donbass.
Fogyatkoznak a tapasztalt nácik. Lassan már csak a burkolók és postások maradnak a frontra. 
szieszta 2022. 08. 13. 09:50
Előzmény: #20016  Prophet_001
#20018

Régebben olvastam, hogy  egy tanknak az élettartama egy harcban 2 óra. A modern rakéták ellen nem tudnak mit kezdeni. Ezért nem is kell olyan tökéletesre építeni.
Ugyan ezt mondta egy vállalkozó, aki beszerzett több tankot és azzal keresi a pénzt, hogy visz vele egy kört. Nem nagyon bírnak 200 kilométernél többet. Ezért is van úgy, hogy nem a saját lábukon mennek a frontra, hanem vasúton, a visszaszállítással meg már nem kell bajlódni.
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 13. 09:43
Előzmény: #20016  Prophet_001
#20017
vedelmi miiszteretek nem most lelkendezett hogy vettek ilyeneket?
Majd felulrol is osztjak a rusnyakat par agm-88-at szarnyuk ala vesznek a madarak...senki nem lenne most szivesen s300 s400 buk, stb. kezeloszemelyzet...
Visegrád 24 a Twitteren: "BREAKING: Slovakia has announced that they will ground their MiG-29 fighter jets next month and donate them to Ukraine. 🇸🇰🇺🇦 https://t.co/6tRJvVk4ca" / Twitter
Prophet_001
Prophet_001 2022. 08. 13. 09:33
#20016
Valóban vannak gondok a német PzH 2000-es önjáró tarackokkal - tömegesen tönkrementek a Hollandiából és Németországból Ukrajnába szállított önjáró fegyverek.
  Erről korábban a Spiegel számolt be – egy hónapos használat után a Panzerhaubitze 2000 többségén a kopás jelei mutatkoztak. Még a frontról is voltak feljegyzések, ahol az ukrán fegyveres erők sírtak, hogy a tarackok elkezdtek "elromlani".
  Most Markus Faber érkezett az „ellenőrzésre”. Augusztus 4-10-én Kijevbe, Harkovba, Kramatorszkba és Szlavjanszkba látogatott. Faber megnézett 15 PzH 2000 önjáró fegyvert, és arra a következtetésre jutott, hogy közülük 10 üzemképtelen volt. A terepen pedig lehetetlen megjavítani őket.
😥😥😥🥱🥱🥱
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 13. 09:30
Előzmény: #20006  Prophet_001
#20015
ha tudnam hogy kikrol beszelsz de olyanok like-lasat akarod ram varni akit nem is ismerek. 
Joe bacsit ismerem kedvelem a tobbirol azt sem tudom kik de nem is erdekel. Lenyeg hogy sikerult megtalalnia az orkokkal valo "parbeszed" nyelvet ugy hivjak HIMARS ATACMS...
Törölt felhasználó 2022. 08. 13. 09:20
Előzmény: #20008  Placi82
#20014
Ha ez az orosz nép döntése, akkor viszont viselje is a következményeket. 
totoro
totoro 2022. 08. 13. 08:15
Előzmény: #20008  Placi82
#20013
Komolyan, én már elsüllyedtem volna a helyedben. Nem kínos ahogy folyamatosan szembesülnöd kell azzal, hogy amit mondasz az távol áll a valóságtól?
rockmaster 2022. 08. 13. 08:07
#20012
"Talált titkosított iratokat az FBI Trump birtokán, atomfegyverekről szóló dokumentumokat is kereshettek"
Szivárogtatott a szovjeteknek?
A magyar Yacht párthoz hasonlóan őt sem zavarta, ha ki-be mászkáltak a hekkerek az USA kormányzati szerverein?
rockmaster 2022. 08. 13. 07:48
#20011
"Itt a várt orosz GDP-adat: ennyire fáj Oroszországnak a háború és a szankciók
Oroszország gazdasága 4 százalékkal zsugorodott 2022 második negyedévében. A mostani az első negyedév, amelyet az Ukrajna elleni invázió és annak következményei határoznak meg – írja a Reuters.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Az orosz statisztikai hivatal nem közölt további részleteket, de elemzők szerint a visszaesést a fogyasztói kereslet gyengesége és a szankciók utóhatásai okozták.
A bruttó hazai termék második negyedévi zsugorodása nem volt olyan mély, mint várták. A Reuters által megkérdezett elemzők átlagosan 7 százalékos éves szintű GDP-csökkenést prognosztizáltak április-júniusban az első negyedévi 3,5 százalékos bővülés után.
Az orosz központi bank elemzői 4,3 százalékos GDP-csökkenésre számítottak a második negyedévben, és azt mondták, hogy a harmadik negyedévben 7 százalékos csökkenés várható. Az orosz jegybank előrejelzése szerint a gazdaság 2023 második felében fog tudni helyreállni."
8%-os zuhanás volt az, csak a felét elhazudták, ahogy szokás a szovjeteknél!
Shortelek 2022. 08. 13. 07:27
Előzmény: #20001  Placi82
#20010

"Az meg termeszetes dolog, hogy Putyin nem szamitott az egesz NATO fegyver ontesere, cunamijara ukrajnaba."
Ugyan már cunami, kapnak egy keveset ebből-abból azt ennyi, cunami esetén már elsöpörték volna a muszkákat a porondrol, gondolok itt 2-300 himarsra, annyival már bedöngölték volna őket, ukránok ésszel harcolnak, a hazájukat védik és igenis számít náluk a veszteség, honvédő háborút vívnak a betolakodókkal, viszont putyin nem hiszem, hogy elgondolkodott volna ezen, küldi a vágóhídra a katonáit, remélem végre lesz már ott valaki a közelében aki megállítja ezt az esztelen barmot.
broccoli 2022. 08. 13. 00:56
Előzmény: #20008  Placi82
#20009
Én nem tudom, hogy kívülről meg lehetett-e volna szervezni az Arab Tavaszt, de biztos vagyok benne, hogy ez nem történt meg, mert részint ordít róla, hogy spontán volt, ráadásul meg annyi ügynök, és olyan erőforrások kellenének egy ilyen, több országban egyidejűleg zajló akcióhoz, amikről a CIA még csak nem is álmodhat. Itt nem egy kisebb dél-amerikai országról van szó, hanem az egész arab világról, melynek minden országát érintette kisebb-nagyobb mértékben ez az eseményláncolat. Már maga az Arab Tavasz első mozzanata, Muhammad ibn Bouazizi öngyilkossága is rávilágít, hogy mekkora elkeseredettség állt a forradalmak háttérben. Vagy szerinted őt is a CIA bérelte fel, hogy a kormány elleni tiltakozásként gyújtsa fel saját magát? 
 Putyin népszerűségét jól dokumentáltan megdobták az általa indított háborúk (hála az állami agymosásnak), hiába nevezed ténynek az ellenkezőjét. Akár grafikonos formában is megtekintheted ezt az összefüggést: 
  https://www.szabadeuropa.hu/a/putyin-nepszeruseg-haboru/31785214.html
  
 Csecsenföldön a Putyinimádat legfeljebb Kadirov családjában és az ő talpnyalói körében képzelhető el. Groznij porig rombolása után te sem gondolhatod komolyan, hogy Putyin népszerű lehet a csecsenek körében. A Kadirov család tagjain kívül legfeljebb vezényszóra tapsolnak Putyinnak (mint Észak-Koreában az aktuális Kim-nek), mert féltik az életüket a Kadirov maffiától. Cserébe ők is félnek a lakosságtól, nem véletlen, hogy még tartományon belül is mindenhová csak konvojban és testőrséggel mernek menni.
A negyven évvel ezelőtti afganisztáni eseményeket pedig kár ide keverned. Tudod, azóta már rengeteg kormányváltás volt az USA-ban, és én veled szemben nem hiszek abban, hogy az elmúlt évtizedekben egyazon érdekcsoport irányított mindent a háttérből. 
Placi82 2022. 08. 13. 00:02
Előzmény: #20007  broccoli
#20008
Akkor nem ertunk egyet. Ennyi. Arab tavaszt nem lehetett kivulrol megtervezni ?? vagy Khadafit megbuktatni???. Még az usaban is sok tiz millios elegedetlen szegény lumpen proli tomeg van, ahogy mindenutt a vilagon ,ha valakik elkezdenek oket szervezni, akkor meg ott is kivitelezheto lenne abszolute.🤣.  Hat meg egy afrikai orszagban, mennyi lehuto lumpen tomeg van.Ez csak szervezes, tapasztalat, forgatokonyv, es jo sok dollar kerdese. 
A belinkelt cikked cime alapjan  hulyeseg az egesz. Ez aztan a konteo. De nezzuk a tenyeket, amik azert benne vannak a cikkben, es mar tortenelem, azaz tenyeken alapul!!!!!  meg a cikked is leirja ,hogy egy nyersanyagban gazdag orszagot olyan szinten raboltak ki a nem kimondottan orosz erzelmu, khhhhmm...... oligarchak, es a nyugati tamogatoik, hogy az emberek 6 honapja nem kaptak fizetest, konkretan nyomor volt!!!!!. Es az emberek azt se tudtak ki a tokom az a Putyin. Es???? Persze hogy 2%volt, 1999 ben! Mikor 2000 tol.kezdodott az elnoksege:)! Mikor mar megismertek, par ev mulva akkor az orosz nep, halas lett neki, es a tamogatottsaga nem igen ment 70-80% ala!!!! Tehat az oroszoknak.jo volt. Ezek a tenyek.
 A nem echte orosz oligarchaknak meg hat nem.annyira lett jo!  Hat ez van.! Ez legyen az orosz nep dontese szerintem. Aze a 200 millioe aki ezt atelte, eveken át, hogy milyen szuper nekik a nyugatrol iranyitott nem orosz erzelmu elit, es az ő demokraciajuk!! Es kepzeld csecsenfoldon is Putyin imadat van!! Akar utana is nezhetnel!  Mert rajottek, hogy csak egy eldobhato eszkoz voltak az USA akkori jatekaban!!! Hatalmas a nepszerusege csecsenfoldon putyinnak. Erdekes, az usa elnokoknek nem tul nagy a nepszerusege, az altaluk bombazott, es megtamadott orszagokban. Vajon szerinted miert is van ez?? Ennek is nezz utana,miert kedvelik.putyint a csecsenek nagyon napjainkban. Mintahogy az Afganisztan , SZU elleni felhasznalasat is, ki kepzte ki oszamat?! Tippelj. Szerinted? Nezz utana.. es annak is, hogy hogy buktattak meg az akkori torvenyesen megvalasztott afgan kormanyt, Tarakit, az usa barat, SZU ellenes Amint jutattva hatalomba. Nincs uj a nap alatt, oreg forgatokonyv ez mar, bar lehet ,hogy neked ez ujdonsag akkor!:)? Mindenutt ugyanazt a semat jatszak:). Ezert jo a reszletes tortenelem ismerete, mert akkor nem a 444 rol kell tajekozodnod . (Azert utottem meg most kicsit a hangnemet feljebb, veled, mert te is szepen nyitottal:))
broccoli 2022. 08. 12. 23:05
Előzmény: #19994  Placi82
#20007
Az USA belpolitikáját mozgató háttérhatalmas kontódhoz még csak hozzászólni sem akarok. Pontosan tudom, hogy ez ilyen jobbos becsípődés, ami mentálhigiénés problémákból fakad, így nem használnak ellene az észérvek. A líbiai forradalomhoz vajmi kevés köze lehetett az USA-nak. Értem én, hogy te a CIA-t úgy képzeled el, mint egy omnipotens szervezetet, amely folyamatosan háborúkat robbantgat ki külföldi országokban, de azt azért te is beláthatnád, hogy egy Arab Tavasz méretű és intenzitású eseménysorozatot nem lehet kívülről megszervezni. Márpedig Líbiában is akkor tört ki a forradalom, amikor Tunéziában és Egyiptomban, és az ENSZ felhatalmazással rendelkező nyugati államok csak egy hónappal később, a forradalom eldurvulása miatt kezdték el bombázni a kormányerők támaszpontjait a líbiai lakosság védelme érdekében. Felőlem keresheted te itt a CIA aknamunkáját, de én úgy gondolom, hogy nagyon nehéz jólétben élő és elégedett állampolgárokat olyan sikeresen fellázítani a hatalom ellen, hogy azok hónapokon át harcoljanak a katonasággal. Az afgán menekültek esetében is magadból indulhatsz ki, ha azt hiszed, hogy majd a nyugat elleni gyűlölettel fűtött afgán menekültek fognak pont nyugatra menekülni. Akik onnan nyugat felé menekülnek, azok sokkal inkább a tálibokat fogják hibáztatni a történtekért, és azért indulnak el felénk, mert rosszul érzik magukat az előző adminisztráció által be- a tálibok által meg kivezetett nyugatias reformok hiánya (szabad sajtó, nők iskolai oktatása…) miatt. Aki pusztán éhezik, az nem fog idáig eljönni, pláne nem, ha még ráadásul pont a nyugatot is hibáztatja a történtekért. A hazafias Putyin részre inkább nem reagálok, mert az egyszerűen gyomorforgató. Számomra az a hazafi, aki jót tesz a hazájának, és előmozdítja a haladását, gyarapodását és fejlődését. Putyin ezzel szemben csak a korrupciót, a kisebbségek elleni uszítást és az ipar leépülését és a társadalmi hanyatlást mozdította elő. Oroszország Putyin hatalma alatt csak még jobban leszakadt a nyugattól, és ez nem is lehetett volna másként, mert 22 év folyamatos teljhatalom nem szokta elősegíteni a felelős hatalomgyakorlást. A 80%-os belföldi támogatottságról én is olvastam, és már meg sem lepett. Putyin eddig az összes belpolitikai probléma (amikor a gazdaság hanyatlása miatt csökkenni kezdett a népszerűsége) felmerülését egy újabb háború megindításával oldotta meg, erről már Anna Politkovskaya is írt a naplójában, de hazai hírportálok is felfigyeltek az összefüggésre. Fizetős kontent:
 https://444.hu/tldr/2017/02/01/putyint-az-oroszok-2-szazaleka-akarta-elnoknek-aztan-felrobbantak-a-lakohazak-es-megvaltozott-az-orszag
Ez a szokása egyébként pláne veszélyessé teszi Európa szempontjából Putyint (az ukrán háború megindítása előtt is alacsony volt a népszerűsége a 2014-es agresszió miatt bevezetett szankciók hatására döglődő gazdaság miatt). Én nem tudom, hogy miért lett neked ő ennyire szimpatikus, de én csak egy hatalommániás pszichopatát látok benne, aki a médiát felhasználva hergeli a népét mások ellen csak azért, hogy elterelje azokról a belföldi gazdasági és társadalmi problémákról a figyelmet, amelyekre képtelen valódi megoldást találni. Bár azok után, hogy Hodorkovszkijt nyugati bábúnak tituláltad, erősen gyanítom, hogy te tényleg félted az oroszokat attól, hogy egy gazdaságilag jól prosperáló, iparilag- és technológiailag fejlett, szabad és demokratikus országban éljenek. De nyugodt lehetsz, mert Putyin jóvoltából ez a veszély most hosszú időre elhárult.
Prophet_001
Prophet_001 2022. 08. 12. 23:03
Előzmény: #20005  bugocsiga
#20006
Akkor még nem sejtettem, hogy DK/gréczy ilyen közel állnak a szívéhez. A pelus pedo még hagyján, na de a zaklató gréczy... 😥
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 22:34
Előzmény: #20003  Prophet_001
#20005
a multkor meg peace meg love volt vagy az nem volt oszinte...az nem lehet...szolj ha kell forditas...
broccoli 2022. 08. 12. 22:29
Előzmény: #20001  Placi82
#20004
Itt senki sem attól fél, hogy NATO tagországokat rohan majd le Putyin, hanem attól, hogy ami most megtörtént Ukrajnával, az majd Grúziával, Kazahsztánnal, Moldáviával és még ki tudja, milyen országokkal is megtörténik majd. Ennek következtében meg vagy tétlenül nézheti végig Európa minden egyes ország esetében azt, hogy az oroszok hogyan terrorizálják a lakosságot és követnek el háborús bűncselekményeket, vagy pedig ha beavatkoznak valamilyen módon, akkor újraindul a gázcsapnyitogató zsarolás és az atomfegyverrel való fenyegetőzés. Az menekültáradatokról, a megtámadott országokban elveszett nyugati érdekeltségekről, az onnan származó áruk hiánya által kiváltott gazdasági problémákról már nem is beszélve, mert az mindkét esetben (passzivitás/beavatkozás) szükségszerűen be fog következni. És akkor még nem is említettem azt, hogy ha Európában ismét elfogadottá válik az, hogy a geopolitikai érdekeiket erőszakkal is érvényesíthetik az államok, akkor aztán minden NATO-n kívüli állam előveszi a saját sérelmeit, és háborúzni kezd. Szóval a legjobb megoldás az, ha mind az oroszokkal, mind pedig a többi állammal megértetjük, hogy márpedig Európában nem érdemes háborút indítani, mert az agresszort nagyon megbüntetik. Tessék más megoldást találni a vélt és valós nemzeti sérelmekre!
Prophet_001
Prophet_001 2022. 08. 12. 22:27
Előzmény: #19997  bugocsiga
#20003
Ez mondjuk nyilvánvaló volt, hogy nem nem itt élsz, ez látszik az írásaidon, a magyar is csak Google fordítóval megy... 😥
Nem is baj, valahogy megleszünk nélküled 😆😆😆
Placi82 2022. 08. 12. 22:17
Előzmény: #19995  broccoli
#20001
Jo a cikk. Es stimmelne is. Pont errol beszeltem,a tul szeles fronton, keves az a par tizezer orosz katona. Egy 200.000 sorkatonaval meg tudna inditani egy offenzivat egy 200.000 millios ország.  Es a kb 30.000 halotatt is el lehetne sinkofalni, egy propagandaval egy ekkora orszagban. De putyin nem akar ekkora verveszteseget. Bezzeg Z. mar ha tehetne, 1 millios offenzivat is inditana. Rajta nem.latom az ukrán verveszteseg miatti aggodalmat. Az meg termeszetes dolog, hogy Putyin nem szamitott az egesz NATO fegyver ontesere, cunamijara ukrajnaba. En meg a szankciokra se szamitottam, hogy oszinte legyek. Hisz akkora gazdasagi ervagas egy olyan haboru miatt, ami konzultacioval, es autonomiaval elkerulheto lett volna. Tetelezzuk fel nincs igazam, es akkor meg se all utana ausztriaig, es tovább.  Azert szerintem ezt meg kellett volna neznunk. Arra befizetek hogy par tizezer orosz katonaval, akikel szarakodik ott a 2 db megyenel, szembe megy a NATO val Parizsig. En ebben latom itt is nalad, es az egész mainstream mediaban, es a nyugati politikai narrativaban, es kommunikacioban a hatalmas ellentmondast!!!! Ez nekem feloldhatalan, es ertelmezhetetlen. Akkor ha 2 megyet se tud elfoglalni avval a par tizezer emberrel,es nem rendelte el a 2 millios sorkatonaja mozgositasat, akkor miert is ment volna tovabb, az egesz nyugat ellen???Ezt nekem magyarazza el valaki , mert nem ertem.! Nem olcsobb lett volna EU nak is ,es ukrajnanak is a minszki egyezmenyben lefektetett teruletekre (2 vacak kis megye)az onallo autonomia letrehozasa?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek