Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 19:41
Előzmény: #19957  kkv14
#19960
Ja, de azért ne feledjük, a Szovjetunió szövetsége volt Németországnak. Lásd Molotov -ribbentrop paktum.
broccoli 2022. 08. 12. 19:37
Előzmény: #19957  kkv14
#19959
Én nem tudok arról, hogy bárki el akarná söpörni az orosz népet a Föld színéről. Putyin rendszerét annál inkább, ha pedig ez bármilyen ok miatt nem lehetséges, akkor el akarjuk érni, hogy Oroszország annyira meggyengüljön katonailag és gazdaságilag, hogy ne tudjon több, ehhez hasonló háborút indítani a szabad világ ellen. A mostani (és a jövőbeli) szankciók is ezt a célt szolgálják. Tudom, hogy Putyin rezsimje komoly agymosást folytatott a lakosság körében a kormánymédia segítségével, de sajnos ettől még az orosz választókat is terheli valamennyi felelősség Putyin megválasztásáért. A szankciók egyértelmű visszajelzést jelentenek az ő számukra is: ha területi agressziót elkövető vezetést választotok magatoknak, akkor nem kívánunk veletek kereskedni és gazdaságilag együttműködni, boldoguljatok magatok a szabad világ műszaki innovációi és technológiája nélkül. Viszlát addig is, amíg normális vezetőtök lesz, aki nem rohan le szuverén államokat, és nem követ el háborús bűnöket!
broccoli 2022. 08. 12. 19:26
Előzmény: #19933  Placi82
#19958
Szívesen válaszolok a kérdésedre. Én mindent komolyan gondolok, amit ezen a fórumon leírok, és Putyin rendszerét a megszületése óta visszataszítónak találom. Ez az ellenszenv évről évre nőtt, minél többet olvastam a viselt dolgairól (Gurjanov utcai robbantás, Hodorkovszkij bebörtönzése, Kadirov és fia hatalomra segítése Csecsenföldön, EU tudatos gyengítése a szélsőjobbos szervezetek támogatása által, parttalan hazudozás bel- és külföldön, fékevesztett korrupció miatt 50 milliárd dollárba kerülő Szocsi olimpia). Külön szégyellem, hogy a Fidesz egymás után veszi át Putyintól a gyalázatos módszereit (civilek vegzálása, Soros bűnbakká tétele, nacionalista ömlengések, egyházak kézből etetése és szócsővé tétele, független sajtó ellehetetlenítése, etnikai és szexuális kisebbségek elleni hergelés). 
Mély ellenszenvvel figyeltem azt is, hogy miként gyakorol egyre nagyobb hatást az orosz hatalom Magyarországra: 
https://nepszava.us/igy-halozta-be-nemeth-sandort-es-az-atv-t-a-kreml-es-az-orosz-titkosszolgalat/
https://pcblog.atlatszo.hu/2022/06/03/hogyan-lett-egyre-szorosabb-a-magyar-kormany-es-orosz-ortodox-egyhaz-kapcsolata/ 
https://24.hu/belfold/2022/03/29/orosz-titkosszalgalat-hekker-feltort-magyar-kulugyminiszterium-szijjarto-peter-szergej-lavrov/ 
 Putyin háborús agresszióját pedig nem csak szavakban ítélem el, hanem pénzzel is támogatom az ukrán hadsereget több csatornán keresztül is. Ezek közül hadd reklámozzam az egyiket itt is:
 https://linktr.ee/ukraineaidops 
 Aki kiáll az ukránok mellett ebben a borzalmas háborúban, és megengedheti magának, hogy anyagilag is támogassa a fronton harcoló katonáikat, az vessen egy pillantást a fenti linkre, és olvassa el a 444-en megjelent beszámolót a szervezet működéséről: 
https://444.hu/2022/07/31/van-akinek-konnybe-labad-a-szeme-amikor-uj-felszerelest-kap 
 Aki pedig még mindig érez bármiféle szimpátiát Putyin és az általa kirobbantott háború kapcsán, az olvassa el ezt a cikket az orosz támadás valódi okairól: 
https://www.portfolio.hu/global/20220719/putyin-titkos-ideologusa-aki-mar-evtizedekkel-ezelott-eltervezte-az-ukrajnai-haborut-556345
kkv14 2022. 08. 12. 19:24
Előzmény: #19954  Placi82
#19957
Kicsit más , de ide is tartozhat. A szoc.-ban COCOm lista miatt ,Videoton is szállított számítógépet a SZU-ba.
Hardware, Software Installáció ,átadásig ott kellett tartózkodnunk. egyedül , kettesben dolgoztunk meg a programozók. Mindenhol jártunk a tagköztársaságokban is. Könnyedén tanultunk meg oroszul . Kényszer is rá vitt.
 Tudnék mesélni a különbségről ,amit esténként itt mondtak a TV-ben ,meg amit kint tapasztaltunk.
Gyűlöltem a rendszert. Egyszer egy gépteremben dolgozó operátornak el kezdtem szidni a rendszert ,
az összes hatalomban lévő elvtársat stb.  Csöndben hallgatott , majd megszólalt : a mi hazánkat megtámadták , a Nagy Honvédőben veszítettem apámat , anyámat, családtagjaimat. 
Értsem meg ez megtörtént ,-ezért félnek , kénytelenek  fegyverkezni ,  hogy ez ne történjen meg még egyszer. 
Emlékszem , a föld megnyílt alattam , hogy jövök ahhoz , hogy ítéletet mondjak . Pláne ezek után.
Ebből is látszik , az emberek mindig elszenvedők,  a politika az más.
Ha arról is beszélnék , milyen jószívű ,vendégeknek mindenüket oda adó,(szerény életük ellenére!) barátságos emberek. Olyan mint bármely nép. ( Ilyenkor Putyin pincsi)  Most ez a nép kollektíven bűnös.
Akik őket a földszínéről le akarták őket söpörni ,azok ebben a szószólók!
Kérdés : van okuk félni?
Ja , csak hogy halljatok róla, már akkor , lakótelep közepén teljes emeleten számítógép  központ volt.
találjátok ki miért, mi célból? 
   
broccoli 2022. 08. 12. 19:20
Előzmény: #19918  Placi82
#19956
Bocs, de nagyon unom már ezeket az ezerszer cáfolt alaptalan vádakat (NATO terjeszkedés, oroszok ukrajnai elnyomása stb…). Vedd a fáradságot egyszer, és hallgasd végig azt, ahogy ez a két történész pontról pontra cáfolja ezeket:  
https://www.youtube.com/watch?v=75nuUdhuZyo   
 Nem az a baj, hogy Oroszországnak vannak geopolitikai érdekei, hanem az, hogy ezeket az érdekeket agresszióval akarja érvényesíteni. Tetszik vagy sem, Ukrajna egy szuverén állam, és nem tűri meg az oroszok bábkormányát (Janukovics) a nyakán. Ha az oroszok ezután is befolyást akarnak ott, akkor váljanak olyan szabad, fejlett, vonzó és jól prosperáló országgá, amelyhez szívesen csatlakoznának a korábbi tagköztársaságok, és hidd el, ők maguk fogják majd azt kérni, hogy visszatérhessenek ebbe a megreformált Szovjetunióba. Szóval ennyi csak a titok, vonzóbbá kell válnia Oroszországnak a volt tagköztársaságok szemében, mint amilyen az EU. Amíg erre nem képesek, hanem maguk is egy javarészt energiahordozó-exportból élő, alacsony humán fejlettségű és rövid várható élettartamú, korrupció miatt elszegényedett lakosságú autokrata vezetésű állam, addig ne akarjanak másokat erőszakkal távol tartani a szabad világ szövetségeitől. Putyint nem az alternatív szövetségi rendszerek kiépítése miatt kell megbuktatni, hanem azért, mert ezekbe a szövetségekbe erőszakkal akar beterelni olyan országokat, akik önszántukból nem ezt az utat választanák. 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 18:47
Előzmény: #19953  El_Kebir
#19955
biztos zavarta hogy tilos volt a dohanyzas...meg a sok lant zene...
Placi82 2022. 08. 12. 18:45
Előzmény: #19950  El_Kebir
#19954
Az nem en voltam🤣. En meg csigusznak se adtam. Pedig megerdemelte volna. De gondolom az ertheto, hogy annal.magasasabb az IQ-m, hogy ilyen kerdesek szintjere mar nem mentem bele. 
El_Kebir
El_Kebir 2022. 08. 12. 18:45
Előzmény: #19952  bugocsiga
#19953
azt mondják még a mennyországban is volt egy elégedetlenkedő
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 18:42
Előzmény: #19950  El_Kebir
#19952
ez volt az instant cafolat az allitasra:-)
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 18:42
Előzmény: #19949  El_Kebir
#19951
Mindenkinek legalább 140, amíg meg nem mérik.🤣.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 08. 12. 18:40
Előzmény: #19949  El_Kebir
#19950
látom azért van aki kevesli a sajátját, mert mínuszolta a hozzászólást! :P
El_Kebir
El_Kebir 2022. 08. 12. 18:35
Előzmény: #19948  bugocsiga
#19949
(az IQ van a világon a legjobban elosztva...)
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 18:33
Előzmény: #19946  Placi82
#19948
utolso mondatod megiteleset hagyjuk meg masoknak addig ez csak egy allitas magadrol...
Placi82 2022. 08. 12. 18:33
Előzmény: #19945  Törölt felhasználó
#19947
Valalki nagyon tud! Ez igen! A nobeldijasainkat is vagja. Grat. A hruscsovrol higy felhoztad, es ertettem.miert, mert ukrajnanak o jelolte ki a hatarait, sokan tevesen hiszik, hogy ukran volt, de nem, mert orosz. Csak 20 evet dolgozott, elt ukrajnaban, kb, ha jol emlekszem erre is.
Placi82 2022. 08. 12. 18:31
Előzmény: #19943  bugocsiga
#19946
Ironia volt . Rad hagytam, "hogy elismerem, hogy levertel" 🤣. Mert szenesk peldaul abszolut ertem a nezopontjat. A tied nem ertheto, meg mindig ,de nem akartam szemelyeskedesbe menni veled. Most mit.mondjak arra, hogy miben kapom a.penzem. komolyan erre a szintre nem sullyedek le, annal azert nagyobb az IQ m
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 18:28
Előzmény: #19942  Placi82
#19945
Mi az, h félig? Akkor Teller is csak félig magyar? Még a többi 8?
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 18:26
Előzmény: #19941  Placi82
#19944
Örülök, h erre a történelmi tényre fel tudtam hívni a figyelmed. Egyfajta pálfordulás ez a részedről 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 18:26
Előzmény: #19941  Placi82
#19943
akkor ezt ugy tekintjuk elfogadod hogy ezek utan a rusnyaknak nincs keresnivalojuk ukrajna teruleten...kovetkezo a tobbi szakadar banannepkoztasasaguk beszuntetese lenne moldova gruzia stb. teruleten...
Placi82 2022. 08. 12. 18:20
Előzmény: #19940  Törölt felhasználó
#19942
Egyezzunk ki abban hogy félig. :)
Placi82 2022. 08. 12. 18:19
Előzmény: #19939  Törölt felhasználó
#19941
Nem, Hrucsov orosz volt. Echte. Ezt rosszul tudod.
 A mentora a holodomoros kaganovics nem volt orosz. Na a holodomor az nagyon szornyu volt. Brutalis. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek