Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 17:11
Előzmény: #19919  Placi82
#19920
Te tényleg ennyire faék egyszerű vagy? Mi az, hogy baloldaliságunk?! 
Placi82 2022. 08. 12. 17:09
#19919
No mivel sok a dolgom, es ennyi idom mint ma nem surun van. 1.kerdesem.mar nekem is hagy legyen feletek vegul. Ti most ezt amit leirtok. Azt egy a zaszlo egy a tabor, elve alapjan irjatok, vagy komolyan is gondoljatok. ? Tehat nem.a baloldalisagotok miatt mondjatok.? Ebben semmi gunyolodas nincs. Komolyan kérdezem.  Mint ahogy mikor kiakadtatok, mikor mondtam, hogy most ukrajnahoz kepest jogbiztonsag van oroszorszagban ,boven. No nem svajcal szembe termeszetesen, de ukrajnahoz kepest fenyevekre van. Es ezt is  komolyan mondtam. Es megegyszer mondom semmi rosszindulatal kerdem, de oszinten!
Placi82 2022. 08. 12. 17:03
Előzmény: #19905  broccoli
#19918
Figyelj, nekem mashogy mukodik az agyam. Nek semmi sem feher vagy fekete teljesen. Peldaul itthonrol pelda Viktor kulpolitikajaval 90% egyetertek, gazdasagpolitikajavql 85%nem ertek egyet. Es belpolitikajaval  70% nem ertek egyet. 
Nezzuk az oroszokat. Putyin kulpolitikajaval 80%ban ertek egyet. 20%ban azert nem mert lett volna meg hova hatralnia, a falig. Ukran-orosz hatarra,  meg engedtem volna a rakaetakat, amit akartak,es az orosz kisebbsegnek.menedekjogot,es allampolgarsagot adtam  volna penzugyi tamogatast is az ujrakezdeshez. Mert, hogy rosszul bantak az orosz kisebbséggel, az biztos,  ha barmilyen gazdasagi problema volt janukovics bukasa ota, mindig rajuk szalltak, hisz a legjobb eltereles volt, a.nepnek.
Mondjatok sokszor, hogy a budapesti.memorandumot se tartottak be. Ja, csak Jelcin nem.kerte irasba az ott elhangzott igeretet,hogy a NATO nem terjeszkedik a fasfuggonyon tulra. Ha nem az alkoholista baba Jelcin lett volna, akkor Putyin peldaul ezt garanciakkal kerte volna. Hat nekem Ukrajna  mar boven a vasfuggonyon innen van. A Minszki egyezmeny, meg Putyin erdeke lett volna, azt az ukranok nem tartottak be, sokkal kisebb orszagkent az usa biztatasara, szivatta az oroszokat evekig
 Es az usa mar janukovics utan boven ukrajnaban tenykedett. Lasd  lehallgatott telefonbeszelgetes, a ukran-zsido szarmazasu, de mar amaerikai allampolgar kulugyminiszter asszony, es  az akkori miniszterelnok kozott. Nem jut eszembe a neve, egyiknek se. De durva volt. Azov es az oket tamogato oligarchak, akik nem.ok nelkul voltak usa szankcios listan, levettek, kb 3 eve,sot penzugyileg tamogattak oket. Erdekes?!
Egyet meg kellene mar erteni, usanak is van erdekszferaja, például mikor del amerikai allamok panama, bolivia, kolumbia, mexiko, usa kritikus, nem barati part kerul hatalomra, azt usa kivetel nelkul megbuktatja. 50 pelda van ra az elmult 70 evbol. Ezt hivjak erdekszferanak. A forgatokonyvet is leirjam majd neked, hogy ellenorizd. ?? Kb a Majdan kategoria, csak latin amerikaban nem figyelnek,ennyire a latszatra se. Nem.ok nekul utaljak oly nagyon a gringokat, az amcsikkal azonositjak őket. Oroszoknak miert nem.lehet erdekszferajuk legalabb 1 megmaradt orszag a nyugat fele. Vagy akkor panamaban is nagyon elegedetlenek az usa neolibek uralkodasaval, akkor menjen oda oroszorszag szitani a felkelest? Mi.lett volna a kovetkezo.lepes? Putyint meg kell buktatni. Igaz hogy az orosz nepeseg 90%a kedvelei, de 10%ot kikudik az utcara, penzel, korrupcioval, a szokasos szervezessel, forgatokonyvel megoldhato. Hisz, putyin elevulhetetlen bunoket szerzett, a BRICS megalapitasaval, es petro dollar tamadasaval, es dollar alapu penzugyi rendszer rombolasaval. 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 17:02
Előzmény: #19914  Törölt felhasználó
#19917
kismedve is kieshet a kreml oratornybol mikozben raesik egy felhangolatlan steinway m270 zongora...
broccoli 2022. 08. 12. 17:00
Előzmény: #19915  euler
#19916
Ez az idézet nekem is gyakran eszembe jut a háború kezdete óta.
euler 2022. 08. 12. 16:55
Előzmény: #19908  broccoli
#19915
Természetesen így értettem, csak rövidre fogtam, mert tényleg nem akarok ebben a mérgező topikban időt tölteni. Most is csak egy megcáfolhatatlan műszaki tényt írtam le, azzal természetesen nem tudtak mit kezdeni, csak hőbörögni és a krími gyerekeket félteni a megfagyástól ..., a többi defektes orosz dezinformáció.

Semmi értelme itt pörögni, méltányolom amit csinálsz, de hagyni kell őket a saját posványukban ellaposodni,  úgy sokkal jobban kidomborodnak Teleki Pál súlyos szavai:
"A gazemberek oldalára álltunk –  Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet."
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 16:51
#19914
"Medvegyev: Akár az Európai Unióban is felrobbanhat egy atomerőmű"
---
Az orosz államban a terroristák is központi irányítás alatt vannak.
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 16:50
Előzmény: #19912  bugocsiga
#19913
Látja, nem látja? Na látja!🤣
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 16:47
Előzmény: #19909  Törölt felhasználó
#19912
broccoli 2022. 08. 12. 16:44
Előzmény: #19909  Törölt felhasználó
#19911
Ha egy napon belül kétszer linkeled be ugyanazt a hazugságot, akkor igazzá válik?
https://www.cbsnews.com/news/ukraine-military-aid-weapons-front-lines/
 „Editor's note: This article has been updated to reflect changes since the CBS Reports documentary "Arming Ukraine" was filmed, and the documentary is also being updated. Jonas Ohman says the delivery has significantly improved since filming with CBS in late April. The government of Ukraine notes that U.S. defense attaché Brigadier General Garrick M. Harmon arrived in Kyiv in August 2022 for arms control and monitoring.”  
Törölt felhasználó 2022. 08. 12. 16:44
Előzmény: #19909  Törölt felhasználó
#19910
Duplikalt kozlesert duplán fizetnek? Akkor húzz bele, amíg ki nem dob a moderátor!😂
broccoli 2022. 08. 12. 16:34
Előzmény: #19899  euler
#19908
Az önmagában még nagyon kevés, hogy hazatakarodnak! Fizessenek háborús jóvátételt, és engedjék szabadon az Oroszországba hurcolt ukrán állampolgárokat!
https://hu.euronews.com/2022/06/28/tobb-szaz-elhurcolt-ukran-gyerek-nyomara-bukkantak-egy-orosz-varosban
Mindezek után pedig adják ki Putyint és a még életben lévő orosz tábornokokat, hogy bíróság előtt lehessen felelősségre vonni őket az elkövetett háborús bűnökért!
Placi82 2022. 08. 12. 16:33
Előzmény: #19899  euler
#19907
Hat ezek sztan ervek voltak a javabol, szohoz se jutottam:)))
broccoli 2022. 08. 12. 16:20
Előzmény: #19893  Placi82
#19905

Elég unalmas újra és újra leírni mindezt, de ám legyen: 
 Soha semmiféle körülmény nem teszi jogossá azt, hogy egy hadsereg elfoglaljon egy működő atomerőművet és erődként használva azt, rakéta- és tüzérségi támadásokat indítson a szemben álló fél ellen. 
https://telex.hu/kulfold/2022/08/05/zaporizzsja-atomeromu-orosz-iranyitas-erod-haboru   
 https://nepszava.hu/3166049_atomfenyegetes-ukrajnaban  
 „Ám az oroszok számára nem annyira az áramtermelés miatt fontos a létesítmény (bár a most megszállt ukrán területeket részben onnan látják el), hanem a katonai szempontok miatt: fedezékként szolgál az orosz csapatok elhelyezésére és haditechnikai eszközök tárolására. Az erőmű területéről az orosz tüzérség a Dnyeper folyó nyugati oldalán lévő ukrán célpontokat támadja.”
 
 Különösen veszélyes az ilyen harcászati cselekmény egy olyan hadsereg esetében, mint az oroszoké, akiknek a vacak fegyverzetük nem egyszer fordult már a használói ellen: 
    https://mandiner.hu/cikk/20220624_videon_ahogy_varatlanul_visszafordul_az_orosz_legvedelem_raketaja_es_az_inditoit_veszi_celba  
 Ebből kifolyólag minden olyan orosz vád, mely szerint az ukránok lövik az atomerőművet, fenntartásokkal kezelendő. Itt most nem csak az előbb említett esetekre gondolok, amikor az oroszok technikai hiba miatt lövik saját magukat, hanem a provokáció módszerére, melynek a használata nem áll távol az orosz hatalomtól:   
  https://mandiner.hu/cikk/20180227_az_orosz_titkosszolgalat_all_a_kmksz_szekhaz_felgyujtasa_mogott_a_karpataljai_kormanyzo_szerint  
 Zelenszkij nem az USA bábja, bármennyire is szeretné ezt elhitetni a hazai jobboldal. Nem ő volt az egyetlen jelölt, és agyon sok amerikai titkos ügynök kellene ahhoz, hogy 30 millió ukrán szavazót manipuláljanak. El kéne lassan fogadni, hogy az ukránok szabad választáson döntöttek mellette, és háború során nyújtott kormányzati teljesítménye pedig kifejezetten jót tett a hazai és nemzetközi megítélésének.    
Szintén abszurd az elképzelésed az áramvásárlással kapcsolatban. Ezek szerint Putyin most azért kénytelen atomerőműveket elfoglalni az ukránoktól, hogy elláthassa árammal az általa korábban elfoglalt ukrán területeket. Elég riasztó számomra, hogy te ezt legitim érvnek tartod. Egyébként most is van gazdasági kapcsolat Ukrajna és Oroszország között, elég, ha az e heti tranzitdíjügyre gondolsz. Persze nem kell feltétlenül Ukrajnától venni az áramot, hozhatnák azt Oroszországból is, ha már ott vannak a szomszédban. 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 12. 16:16
Előzmény: #19903  vigkrisz
#19904
Bunker akkor biztos bukik..ketfrontos haboru ettol mar wehrmach is hidegrazast kapott...gruzok kazakok hiresek vendegszeretetukrol ..orkokat is illendoen fogjak varni...nyugatnak kb mindegy hogy kelet-nyugat vagy eszak-del iranyba dolnek ossze...
vigkrisz 2022. 08. 12. 15:59
Előzmény: #19901  broccoli
#19903
Kazahsztán és Grúzia kapcsán (nyersfordítás):
“Kedves előfizetők és a csatorna vendégei! Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap az orosz védelmi minisztérium és az Orosz Föderáció fegyveres erőinek vezérkara vezetésével videokonferencián keresztül tartott operatív megbeszélésen kiemelte, hogy Ukrajnában nem születtek meg a beígért nagy horderejű és gyors győzelmek. A találkozó résztvevői megpróbáltak felmentően beszélni, de az elnök durván félbeszakította őket. Putyin egyenes, őszinte választ követelő kérdést tett fel: "Milyen eredményekre számíthatunk szeptember elejére?". Miután számos választ hallottam, amelyek a következőképpen foglalhatók össze: "Most nincs idő a nagy horderejű győzelmekre. Légy életben." Putyin befejezte a találkozót. Később az elnök a fronton felmerülő problémákat megvitatta a belső köréhez tartozó több emberrel és külön-külön Jurij Kovalcsukkal.Este Putyin videokonferencián keresztül újabb megbeszélést tartott, amelyen részt vett a vezérkar és a védelmi minisztérium vezetésének két képviselője, az FSZB egyik szolgálatának vezetője, Szergej Nariskin, a Külföldi Hírszerző Szolgálat igazgatója és Nyikolaj Patrusev, a Biztonsági Tanács titkára. Ugyanazokat a problémákat vitatták meg, mint a meggyőző győzelmek hiánya a fronton, és e problémák megoldásának lehetséges módjait. Putyin személyesen mutatta be egy harmadik állam területén párhuzamosan zajló, meggyőzőbb "különleges katonai művelet" lehetőségét, ahol a győztes eredmény "garantálható" lenne, és így a hangsúlyt el lehetne terelni az ukrán frontról. A javaslat megvitatása több mint egy órán át tartott, és végül Putyin utasította Patrusevet, hogy vezesse a Kazahsztán és Grúzia területén végrehajtandó "különleges művelet" terveinek előkészítését. Ez két külön tervet jelent, egyet Kazahsztánra, egyet pedig Grúziára. Mindkettőt szeptember elsejéig kell benyújtani az elnöknek.Putyin tegnap először ismerte el több ember jelenlétében, hogy az ukrajnai katonai konfliktus nem csak nem a tervek szerint halad (amit egyébként mindenki tud, és nincs szükség különösebb vallomásra az elnök részéről), hanem személyesen számára is problémává vált, és sürgős intézkedéseket igényel a megoldása érdekében. Putyin a "megoldást" egy új "ellenőrzött káosz" megteremtésében látja, ahol ő lesz a vitathatatlan győztes. Mindent elkövetni azért, hogy valóban egy második frontot nyisson, téveszme és romboló hatású nemcsak Putyin, hanem az ország számára is, de ki állíthatná meg, ő a "főnök". “
Telegram: Contact @generalsvr
vigkrisz 2022. 08. 12. 15:56
#19902
"A International Republican Institute felmérése szerint az ukránok 98%-a úgy vélte, hogy Ukrajna biztosan vagy valószínűleg megnyeri az Oroszország elleni háborút, szemben az áprilisi 97%-kal, míg nagyjából 1%-uk nem gondolja, hogy Ukrajna nyer, 1% pedig nem válaszolt. Kelet-Ukrajna a legkevésbé optimista, de még ott is 94% gondolja, hogy Ukrajna nyer.Az ukránok 80%-a szeretné, ha az ország csatlakozna az EU-hoz, és csak 1%-uk az oroszok által vezérelt vámunióhoz. Az EU-tagság támogatottsága minden régióban magas, 76 százalékuk még a hagyományosan oroszbarát keleten is.A NATO-tagság támogatottsága megugrott, 72%-kal támogatták az áprilisi 59%-hoz képest. Erős többség támogatja a NATO-csatlakozást még a hagyományosan oroszbarát keleten és délen is, 58%, illetve 66%.A közvélemény-kutatásból az is kiderült, hogy az ukránok 64%-a biztos abban, hogy Ukrajna visszaszerzi az összes Oroszország által jelenleg megszállt területet, beleértve a Krímet és a Donbászt ist, az áprilisi 53%-hoz képest."
https://euromaidanpress.com/2022/08/12/98-of-ukrainians-believe-ukraine-will-win-the-war-iri-poll/
broccoli 2022. 08. 12. 15:55
Előzmény: #19894  Placi82
#19901
Pontosan tudom, hogy a háború miatt kivetett szankciók egész Európa számára kényelmetlenségeket fognak okozni, de én ezt egyszerűen csak járulékos kárnak vagy szükséges rossznak tekintem. Veled szemben én tisztában vagyok vele, hogy Ukrajna semmiféle okot nem adott az oroszoknak arra, hogy háborút indítsanak ellenük. Az oroszok kreálhatnak bármilyen háborús indokot (NATO csatlakozás, tömeggyilkosságok, elnyomás), de attól az még hazugság marad, amivel csak a saját agymosott népüket hülyítik. Én a háború lezárását csak és kizárólag úgy tudom elképzelni, ha Putyin megbukik Oroszországban, vagy pedig ha hatalmon marad, akkor magát Oroszországot lehetetleníti el a nyugat gazdaságilag vagy katonailag. Mivel Putyin hazug és megbízhatatlan (nem tartja be a szerződéseket), így más megoldás sajnos nem maradt. Ha ehhez az kell, hogy a következő két évben akadozzon telente az energiaellátás Európában, akkor ám legyen. Én személy szerint ennél sokkal, de sokkal több áldozatot is szívesen vállalnék a béke érdekében (anyagilag is támogatom az ukrán hadsereget), és mint már mondtam, a béke itt már csak Oroszország gazdasági/katonai ellehetetlenítése után képzelhető el. Ha Putyin nem vesztesen kerülne ki ebből a háborúból, akkor az csak megerősítést jelentene a számára, hogy a módszerei működnek, és lerohanhatja Grúziát, Moldáviát meg még a jó ég tudja mit:
 https://mandiner.hu/cikk/20220804_kulfold_dimitrij_medvegyev_kazahsztan_gruzia_ukrajna_haboru_oroszorszag
 Márpedig én tartós békét akarok, és nincs kedvem ezt az egész rettenetet (menekülthullám, atomfegyverrel való orosz fenyegetőzés, orosz gázexport zsarolási potenciálként való használata) végignézni még másik 3 vagy 4 ország esetében is. Az USA nem exportált ide semmiféle inflációt. Az európai inflációért a helyi jegybankok felelősek, akik ugyanúgy éltek a QE-val mint a FED, illetve a koronavírus által széttépett ellátási láncok. Az usa szintén nem rángatja bele Európát a háborúba, hiszen maga sem vesz részt abban (a proxy-s hülyeséggel légy szíves ne hozakodj elő, ha létezne ilyesmi, akkor az oroszok Nagy Honvédő Háborúja valójában az USA proxy háborúja lett volna a náci Németországgal szemben). Az ukránoknak nem a NATO küld testületileg fegyvereket, hanem az egyes tagállami saját jól felfogott érdekükből kifolyólag (lásd Baltikum és Lengyelország). Jelen pillanatban ugyanis minden normális ember úgy gondolja, hogy az ukrán hadsereg Európa védelmezője, és ha ők elbuknának, akkor az azt jelentené, hogy a geopolitikai érdekek erőszakkal történő érvényesítése elfogadható és hatékony megoldás lehet. Márpedig én nem akarok egy olyan Európában élni, ahol bármelyik hatalom is sikerrel használhat ilyen eszközöket.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek