Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 08:07
Előzmény: #19399  Törölt felhasználó
#19400
Sőt... saját maga feszíti a húrt a selyemzsinóron:

 
"... Holodimir Elenszkij 🕺🎹👙 ukrán elnök éjszakai videóüzenetében emlékeztetett: minden nap felhívja az Európai Unió vezetőinek figyelmét, hogy Ukrajna számára létszükséglet annak a 8 milliárd eurós uniós támogatásnak a kiutalása, amelyet jelenleg felfüggesztettek.

Úgy fogalmazott: az ukrán nyugdíjasokat, lakóhelyüket elhagyni kényszerült embereket, tanárokat és más, költségvetési kifizetésektől függő embereket nem lehet az EU határozatlansága vagy bürokráciája túszaként tartani. 

"Az államunknak nyújtott makroszintű pénzügyi támogatás ilyen mesterséges késleltetése vagy bűncselekmény, vagy hiba, és nehéz megmondani, melyik a rosszabb egy teljes körű háború ilyen körülményei között" - fenyegetőzött ismét bódultan a zu-krajin elnök. "
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 07:40
#19399
A Zé betépett toporzékolása ellenére:

 
Kiáll az Ukrajnát elítélő jelentése mellett az Amnesty

2022. augusztus 5. 20:45

„A megállapítások kiterjedt vizsgálatok során gyűjtött bizonyítékokon alapulnak” – szögezte le a szervezet. "

 
p.s: Úgy tűnik a gazdái elküldték az első virtuális selyemzsinórt a z-amatőr zongorszkijnak...  
.
👇👇✍🏻      🤪✔️
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 07:32
Előzmény: #19396  Shortelek
#19398
Jó reggelt, elek... 
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 07:31
Előzmény: #19395  Törölt felhasználó
#19397
"... Ami szintén érdekes, hogy a cikkben - bár felületesen, de részletezik, hogy ki fizeti a „Mozart-csoportot."

  
AZ AMERIKAI ÖNKÉNTESEK EGYÁLTALÁN NEM KIJEVNEK DOLGOZNAK, HANEM FINANSZÍROZÓIK "AMERIKAI MAGÁNBEFEKTETŐK EGY SZŰK CSOPORTJA," AKIKNEK ÁLLÍTÓLAG SEMMI KÖZÜK NINCSEN MAGÁHOZ AZ AMERIKAI ÁLLAMHOZ." - áll csupa nagy betűvel kiemelve a portfolio.hu ma reggeli cikkében.

  
p.s.: Nem gondolnám, hogy ez az infó bárkit is túlzottan meglepne... de egy kora reggeli ásításnyi időre talán kitart... 🥱 (🥱)
Shortelek 2022. 08. 06. 07:20
Előzmény: #19394  Törölt felhasználó
#19396
Kezdtek Gyulám:))
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 07:20
#19395
05:55  Felfedték magukat az Ukrajnát támogató amerikai zsoldosok – Azt is elmondták, ki pénzeli őket

 
"Érdekes beszámolót közölt a brit Guardian a Mozart-csoport nevű, többnyire amerikai veterán katonákból álló zsoldosformáció mindennapjairól. Az Ukrajnában tevékenykedő „magánbiztonsági vállalat” elsősorban ukrán katonák kiképzésében segít, de foglalkoznak segélyszállítmányok őrzésével és célba juttatásával is. A beszámoló abból a szempontból is érdekes, hogy jól körül járja az ukrán fegyveres erőkben uralkodó egyre nagyobb káoszt és azt is, hogy a nyugati zsoldosok hogyan próbálnak hatékony harcoló alakulatokat kovácsolni olyan emberekből, akiket úgy küldenek a frontra, hogy még fegyvereik irányzékát sem tudják beállítani. ..."
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 07:15
#19394

Az EU hitelt vesz fel, hogy pénzt küldjön Ukrajnának

2022. augusztus 5. 21:15

Miközben Zelenszkij amiatt bírálta az Európai Uniót, hogy késik az Ukrajnának nyújtott pénzügyi segítség, pénteken két uniós tisztviselő arról számolt be, hogy Brüsszel hitelt vesz fel, hogy segítse Ukrajnát. "

 
p.s.: Navajon-ki nyújtja a "hitelt"?... 🤫
Shortelek 2022. 08. 06. 06:20
Előzmény: #19391  Törölt felhasználó
#19393
?????
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 08. 06. 01:41
#19392
A közösségi médiában csütörtökön közzétett drámai felvételeken látszik, ahogy egy orosz konvojra precíziós csapást mérnek az ukránok. A rakéta hat parancsnokot ölt meg – számolt be a New York Post
https://t.me/a_shtirlitz/20146
Úgy sajnáltam őket. Talán otthon kellett volna maradniuk. Pedig hogy próbáltak eliszkolni. Nem sikerült. Majd legközelebb. Jaj nincs legközelebb. GAME OVER 
Törölt felhasználó 2022. 08. 06. 00:22
Előzmény: #19389  Shortelek
#19391
A stílusod nem csak személyeskedő, hanem egyenesen alpári.🤥🤕😬
Dectum 2022. 08. 05. 23:41
Előzmény: #19389  Shortelek
#19390
Itt az orkok most kik? Mert egy a fegyverrejtegetes dolgot olvastam mindket oldalrol...
Shortelek 2022. 08. 05. 23:34
Előzmény: #19388  Törölt felhasználó
#19389
Magadra is gondoltál? Szerinted az frankó, hogy a fasz orkok teli hordták az erőművet hadianyaggal?
Törölt felhasználó 2022. 08. 05. 23:17
#19388
https://mandiner.hu/cikk/20220805_lovesek_ertek_a_zaporizzsjai_atomeromuvet_a_felek_egymast_vadoljak
Nesze csigusz örüljél, ha ez felpukkan visszabújhatsz a házadba. Örökre
Dectum 2022. 08. 05. 23:02
Előzmény: #19383  Istvan78
#19387
Egyet kell értsek Istvánnal, én sem tudom, hogy lenne rá bizonyíték. Az ukrán jog valszeg ugyanúgy fenn kell legyen a neten, mint a magyar (asszem ezerév.hu) egy ukránul beszélőnek utána kellene járni, hogy tényleg módosították-e az elmúlt két évben a földszerzési törvényt. Ez a rész elvileg könnyen validálható. Ha ez megtörtént, akkor az már elég lenne, a tulajdoni viszonyokat úgysem tudjuk ellenőrizni.
Azt egyébként tudjuk, h Biden fia mit csinált Ukrajnában?
Dectum 2022. 08. 05. 22:58
Előzmény: #19382  bugocsiga
#19386
Azzal, hogy oroszországot ezzel Európa felé megint évtizedekre lezárják, az nem is kérdés. Sajnos az autoriter hatalmak ilyenek. Ami viszont a náci dolgot illeti, ott én mindig óvatos vagyok. Aki nácizik, az sztem démonizál, és érzelmekre akar hatni... Nem mondom, h ez a célod, de én ezzel a szóval óvatosan bánok. Az amcsik soraiban Irakban is elég sok hulladék volt, akik meg műveltek voltak, azok tömegpusztító fegyókkal lőtték a civileket sokszor tévedésből Kansasből... Ott is voltak nácik? :)
Jelenleg egy nagyon erős áttételes bizonyítékom van arra, hogy az oroszok erre tudton készültek, mégpedig, hogy a gázexportot már tavaly csökkenteni kezdték Európa felé, szóval szerintem zsarolópozícióba akartak kerülni...
Az hogy az oroszok valójában miért támadtak, nekem még most is ködös... tippjeink vannak, de sem az orosz, sem az ukrán verziót nem tartom valószínűnek. Szerintem még hiányzik pár kirakós...
Egyébként ezzel a nickkel anno nem klánháborúztál? Lehet, h anno szervert nyertünk együtt az SBT-vel? :)
duraczell 2022. 08. 05. 22:23
Előzmény: #19374  Dectum
#19385
Hááát a trollteljes belterjes már csak ilyen 😄
Kissingerrel kapcsolatban vitathatlan "érdemei" vannak az USA hegemónia megteremtésében, és máig követik szerintem alapelvei nagy részét. Itt ki is emelnék 2 dolgot. Mint irjak is a jelenlegi helyzetre 3 opciot vázol fel. Ez alakulhat még másképp, de azért is nem tér ki rá, mert ezek lennének a legkenyelmesebb opciók USA szempontjából, és ő máig USA szempontjából vizsgálja a dolgokat. Ha vmely fél döntő sikert érne el, az usa-nak már nemhogy kényelmes es kezelhető nem lenne, de teljesen más jövőbeni stratégiát is kívánna. Ezt a gondolatot viszi tovább szerintem kínára is. Az usa céljának a megkérdőjelezhetetlen világvezetői státuszának fenntartása kell legyen úgy, hogy kihívóit ne önmaga, hanem egyben szövetségesi rendszere tartsa kontroll alatt. 
Szerintem 🤓
Istvan78 2022. 08. 05. 22:14
Előzmény: #19383  Istvan78
#19384
A lakmusz kifejezetten az állítások ellenőrzésére szakosodott, nem hinném, hogy hazudik. 
Istvan78 2022. 08. 05. 22:11
Előzmény: #19379  Törölt felhasználó
#19383
Ha te mondod! Tudnál hiteles bizonyítékot is felmutatni? 
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 05. 21:14
Előzmény: #19381  Dectum
#19382
putin agresszor nemcsak ukrajnat akarja tonkretenni hanem a sajat hazajat is tonkreteszi...szamolatlanul kuldi az agyutolteleket mar eliteltek kozott is toboroznak...ilyet mar lattunk a tortenelem soran nazi germany azt is lett volna lehetoseg korabban megallitani ha valakinek akkor Kissingernek ezt is illene latni...atlagorosz beszivta ezt a szovjet birodalmi dumat...
Dectum 2022. 08. 05. 21:05
Előzmény: #19378  bugocsiga
#19381
Teny , h az egyetemi tanulmanyaim ota nem kovetem figyelemmel Kissinger munkassagat. Azt mondod, h ennyire rosszul latna a vilagot? Az alapjan amit eddig olvastam, kovetkezetes a velemenye, es egyet tudok eeteni vele. Ez persze nem jelenti azt, h nem itelnem el az oroszokat, csak ezt a haborut es a korulotte zajlo felhajtast nem vagyok hajlando leegyszerusiteniba jo es rossz harcara... es emiatt nem hiszek abszolut megoldasban...

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek