Topiknyitó: user01 2021. 12. 10. 17:30

POLYDUCT Nyrt.  

Na meg egy új cég jön a BÉT-re: https://bet.hu/site/newkib/hu/2021.12./BET_Xtend_Piaci_hatarozat_128646941
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Donqatto
Donqatto 2022. 01. 19. 09:10
#160
Nyílvános az első fél éves adat, ami nem tűnik olyan combosnak 2020-hoz képest
Petike83 2022. 01. 19. 09:01
Előzmény: #158  Goncharow
#159
A történelem magyarázza a jelent. 
Csak optikailag tartom magasnak.
 Reméljük jó lesz a jelentés, s elindul felfelé az árfolyam. De emelkedés nélkül senki ne várjon likviditást, hiszen csak így lehet keresni pénzt. S valjuk be mindenki ezért van itt. 
Goncharow 2022. 01. 19. 06:38
Előzmény: #157  Petike83
#158
Történelem. De jön a jelentési szezon, arra korrigálhat az árfolyam. Mindig kell kalkulálni viszont a lecsorgás kockázatával is, főleg, hogy magad is magasnak tartod a bevezető árat.
Petike83 2022. 01. 18. 21:26
Előzmény: #156  Goncharow
#157
Amit leírsz az logikus, tiszta következtetéseken alapul. Alapvetően én is hosszabb távra vettem bele a papírba, de azért célom volt rövid távon is nyereséget elérni vele, hogy csökkentsem a hosszú távú kockázatot a papírral. 
A fundamentumoka cégnél jók, jók a mutatók, de vannak kockázatok. 
Én úgy látom, hogy amiért itt tart az árfolyam az nem fundamentum alapú ok, nem a kockázatokat árazza a piac. Sokkal inkább a tulajdonosok tőzsdei munkáját.
Lentebb már leírtam, hogy nagyon nem profi módon lett ez a bevezetés elindítva. Amiket problémának látok:
1. alapvetően is magas volt a bevezetési ár, jobb lett volna előbb egy részvén feldarabolás, s utána behozni a papírokat. Sokakat megrémít egy 18 000 Ft-os papír. (tudom, egy részvényre jutó mutatók ennek ellenére jók, de akkor is rémísztő, ez az árfolyam),
2. Az első kereskedési napokban, amikor a legnagyobb az érdeklődés, nem történt semmi, sőt több napig semmi nem volt. 
3. Utána 22 000 Ft-on adtak valakinek 1!!, azaz 1 darab részvényt. Ez hát hogy is mondjam, elég vicces, komolytalan, felháborító, stb... (Mindenki keresse ki a vérmérséklete szerintit kifejezést).
4. Utána 24 000 Ft-on elindult a kereskedés, ahol ha jól emlékszem 100 darab részvényt toltak be. 
5. Elkezdték emelni az árfolyamot, s 100 részvényeket tettek be eladásra, ami váljuk be elég nagy adag így hirtelen,  s utána 5000-es lépcsővel jött a következő 100-as pakk. 
6. Ezek ellenére elérte a papír a 44 000 Ft -ot úgy, hogy hirtelen belevettek, a nagy emelkedés miatt megállt a kereskedés, s jött az aukciós szakasz, s 35 000-re tettek be 100 részvényt. 
Szerintem itt lett vége a dolognak. Elment az emberek bátorsága, hogy belevegyenek, ha hirtelen jóval lejjebb küldik az aukciós szakaszban a papírt, ráadásul nagy pakkal meg is akadályozva az emelkedést. 
Kisebb emelkedéssel, folyamatos kereskedéssel (kisebb csomagokkal) kellett volna felépíteni a kereskedést. Nem itt tartanánk. Sokkal többet tudtak volna eladni, magasabb átlagáron. Én így látom. Lehet rosszul. 
Goncharow 2022. 01. 18. 18:11
Előzmény: #155  Sehmet
#156
Lehetséges. Ugyanakkor az nyilvánvaló, hogy a cég önkormányzatokkal üzletelt. Ennek lehetnek kockázatai politikai vonalon. Magyarországon tipikus kockázati körülmény az "alkotmányos költségek" bevállalása, az esetleg versenytárs nélküli pályázatokon való jó szereplés, illetve az aktuális árazás milyensége, a projektek be-, vagy be nem fejezettsége, amik visszamenőlegesen is vizsgálhatók. Kormányváltás esetén minderre nyilvánvalóan kiéleződik az érdeklődés Hadházy Ákos, és az eu-s projektek esetében az Olaf részéről is. Egy ilyen esetleges fejlemény bizonyosan nem tenne jót a cég árfolyamának, ezért ezek a vonatkozások jelenleg befektetői oldalon hipotetikus, de lehetséges kockázatok, ami magyarázhatja a professzionális befektetői oldal eddigi gyengeségét.
Sehmet
Sehmet 2022. 01. 18. 17:08
Előzmény: #153  Goncharow
#155
Ebben simán benne van egy újabb - legalább 30k-s - felkör, a "körülmények" ellenére.
Sehmet
Sehmet 2022. 01. 18. 17:06
Előzmény: #153  Goncharow
#154
Az teljesen korrekt, amit írtál, ugyanakkor - szerintem - ez kevésbé befolyásolja az árfolyamot, mert egy hete a 44.000-es árfolyam is ugyanilyen külső körülmények ellenére történt, akkor sem volt más, a jövő árazására vonatkozó információ.
Goncharow 2022. 01. 18. 15:13
Előzmény: #151  Petike83
#153
Másképp látom. A tulajok nem jókedvükből adnak el lefele, hanem azért, mert nincs vételi erő. És nem azért nincs vevő, hogy rosszak lennének a cég jelenlegi mutatói, hanem mert a vevő a tőzsdén a jövőt árazza. És ez a jövő most nagyon bizonytalan, mert a cég nagybani vevője, legfőbb, és talán egyetlen komoly üzletfele az állam. Márpedig a fizetőképes állammal nem rossz dolog üzletelni. (Ki vesz magától amúgy nagy tételben kerti komposztálót az udvarára műanyagból?) Az állam nem hitelből, hanem eu-s környezetvédelmi forrásokból szerez pénzt arra a termékkörre, amiben a cég utazik (víz-és csatorna, hulladékszállítás, játszótérfejlesztés). A megszerzett forrásokból viszont a jelenlegi kormány eléggé deklaráltan most csak a "körön belüli" önkormányzatoknak juttat, és ez sem teljesen mellékszál. Fontosabb, hogy forrás viszont akkor van, ha az EU elfogadja a nemzetállam fejlesztési terveit, az általa transzparensnek tartott pályázati eljárásokat, és utalja a pénzt. Ezen a téren pedig bajok vannak. Mit bajok? Perre menő komoly politikai- és jogviták. Talán rossz volt a tőzsdére lépés időzítése, miközben szükséges is, hiszen a cég profitabilitása most történelmi csúcson van. (Az meg, hogy Kazahsztánban (vagy hol) milyen elkészült magyar szennyvízkezelési eljárást dicsér meg Áder, az már megint nem a jövő, hanem a múlt.) Ilyen, a cég szempontjából különösen bizonytalan közpolitikai környezetben tehát azzal próbálkozni, hogy egy eddig igazán nyereséges cég tulajdonosai a tőzsdei kereslethez igazodva próbálják növelni a közkézhányadot, miközben fejlesztésekben is gondolkodnak, az józanság, és nem amatőrség. Az pedig, hogy meddig engedik le az árat, az most inkább a keresleti oldal állapotán múlik, kevésbé az eladóin. Mármint ha tételeket akar megforgatni a tulajdonosi kör, nem pár darabokat.
Sehmet
Sehmet 2022. 01. 18. 09:27
#152
Lassan történelmi minimum, ami megegyezik az éves minimummal.
Petike83 2022. 01. 17. 22:56
Előzmény: #150  Solar976
#151
Igen, én is erre próbáltam célozni, hogy igazából nem látni miért ne mennénk lejjebb. Egyszerűen addig tolják le a tulajok az árat amíg valaki megveszi. Korábban írtam, hogy 24e alatt értelmes mennyiséget senki nem tudott venni, tehát érdemben senkinek nincs oka eladni ez alatt, tehát a folyamatosan megjelenő eladók a könyvben valószínűleg a tulajok. S nem zavarja őket az árfolyam folyamatos lenyomása. Vagy tudatosan csinálják vagy amatőrök, de esélyt sem hagynak annak, hogy lehetőséget lássan valaki a papírban, mert rögtön betolnak az eladói oldalra egy kupac részvényt amin ekkora érdeklődés mellet lehetetlen átmenni, így mielőtt elkezdődött volna a kereskedés már meg is ölték azt. De ahogy elindították a kereskedést az is katasztrófa volt... 
Solar976
Solar976 2022. 01. 17. 22:04
Előzmény: #149  Petike83
#150
Az a gond, hogy a cég nagyon gyorsan pénzt szeretne a részvényekből és ahogy egy picit megmozdulna felfelé az ár egyből betolnak egy nagy adagot. Múlt pénteken 24 ezerért sem vették, erre ma reggel 1000db-ot nyomtak be 25000-ért.  Ha így folytatják bevezetési áron sem fogja megvenni senki. Ha várnának egy kicsit vagy visszavennének néhányszor 10db-ot akkor feljebb tudna menni az ár.
Petike83 2022. 01. 17. 19:30
Előzmény: #148  Sehmet
#149
Ezt mi alapján gondolod? Néhány árszintnél én ezt már vártam, s mégis volt lejjebb. 
Sehmet
Sehmet 2022. 01. 17. 13:38
Előzmény: #138  glutamin
#148
Nem látok most olyan irányú tendenciát, a 20k szerintem megfogta/megfogja.
Petike83 2022. 01. 17. 13:29
Előzmény: #146  glutamin
#147
Az a durva, hogy aki ebből vett eddig itt a BÉTen ezeken az árszinteken csak bukik, mert ettől lejjebb eddig nem volt. Kíváncsi lennék kik az eladók. Ha valaki kisbefektető veszteségben eladja, az előfordul, de valószínűbbnek gondolnám, hogy a tulajok szórják ilyen áron is. Bár nem tudom, hogy lesz ebből így befektetői bizalom, s hogy mehetne ilyen résztvevőkkel felfelé. 
glutamin
glutamin 2022. 01. 17. 11:52
Előzmény: #145  zsoltee77
#146
Ez a napokban benéz 20k alá, ha így haladunk.
zsoltee77
zsoltee77 2022. 01. 17. 11:08
Előzmény: #144  glutamin
#145
Meg is van a felezés a csúcsról. Amatőrök.
glutamin
glutamin 2022. 01. 17. 01:25
Előzmény: #143  Goncharow
#144
Magyarán hétfőn folytatódik a lejtmenet. Remélem rámcáfolnak.
Goncharow 2022. 01. 16. 12:42
Előzmény: #142  user01
#143
Ráismertem a kerti komposztálónkra, a városi önkormányzat ingyen osztogatta, és kerti nyesedékégetési (tűzgyújtási) tilalmat is elrendelt. Esővízelvezetési csatornát is raktak le a városban vagy tíz éve, de az azóta sem üzemel. Gyanítom, hogy mindezt eu-s pénzből finanszírozta a város, ami arra utal, hogy erős kapcsolatokat kell ápolnia a cégnek az önkormányzatokkal. Nekem kisbefektetőként nincsenek jó tapasztalataim a politikához tapadó cégekről. Túl sok a kapcsolódó közpénzes nem piaci cél, mint a közmunka- és foglalkoztatási politika, környezetvédelem, roma-integráció, usw. Amitől persze termelhet egy cég akár komoly profitot is, hiszen legitim és égetően sürgős társadalmi, környezeti igények kiszolgálásáról van szó, így lehet benne üzleti potenciál.
user01
user01 2022. 01. 16. 06:46
Előzmény: #141  Goncharow
#142

A szintlépés alatt a videóban pár percben taglalt telephelyfejlesztést értem, többszörösére növelik a gyár területét. Nem azt, hogy tanműhelyet hoztak létre, ahol a gyerekeknek még azt kell elmagyarázni, hogy hogyan fogja a fűrészt és hogy amit csinál, az a vasfűrészlap fogainak ledarálása, nem fűrészelés. Apám géplakatos, félig-meddig az otthoni műhelyében nőttem fel, majd gépipari középsulit végeztem, ahol 4 évig heti egy napot lakatos-forgácsoló-NC műhelyben töltöttünk, nem kell hallanom az öreg szaki szavait ahhoz, hogy értsem, miről magyaráz :-).
A gyárfejlesztés a bevezetéskori információs doksi alapján még nem került átadásra, de tervek szerint elvileg még 2021-ben elkészült (lásd bet.hu).
Létszámban már bővültek, a 2020-as 95 fő után 2021. végén már 105-en voltak (lásd nav adatbázisok).
 
A videó nem arra koncentrált, hogy mivel foglalkozik a cég, a telephely fejlesztése a lényegi rész.
Ne azt nézd, hogy a 16 éves gyerek hegedülni próbál a fűrésszel, hanem azt hallgasd, amit ez alatt a cégvezető mond.
A tanműhely érdekesség, de nem arra hegyezték ki a mondandót.
A telephely fejlesztésről részletesen írnak a BÉT-re felrakott doksikban is.
 
De ha már a tevékenységükről akarsz valamit látni, akkor találni erről is videót, ami a több általuk végzett tevékenység közül a rotációs műanyagöntésit mutatja be:
https://www.youtube.com/watch?v=4meMh4Lpaec
Bő 5 éves videó, szóval nem a múlt heti állapotot mutatja be.
Ez egy szelete a cég által végzett tevékenységnek, az információs doksi alapján a 2020-as bevétel negyedét adta. A fémszerkezeti ágazatuk a cég bevételének 5%-át se érte el.
Ugyanakkor a számok alapján mindkét ágazat intenzíven növekszik.
Goncharow 2022. 01. 16. 02:28
Előzmény: #140  user01
#141
Megnéztem a linkelt videót. Zártszelvényeket hegesztenek, meg derék gyerekeket tanítanak vasat fűrészelni egy új tanműhelyben, amit a vállalkozó létesített. Hogy szintet tud-e lépni ma ez a vasipari ágazat, vagy egy ilyen kerti padokat gyártó cég, az azért elég talányos. Legalábbis a nem kicsi múltú Csepel Nyrt.-nek mindez nem sikerült.

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek