Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
longforewer 2022. 01. 17. 18:18
Előzmény: #2938  euler
#2940

Én is így vagyok ezzel.
Nem szeretem a politikusokat, egyik oldalon sem, mégis van egy határ, amit nem lehet átlépni.
Szeretném, ha visszaállna a demokrácia, közelebb kerülnénk egy jogállamhoz és nem távolodnánk el az EU-tól.
Elmegyek és az ellenzéki közös listára szavazok!
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 18:14
Előzmény: #2938  euler
#2939
Bárki is nyeri meg, rendkívül kicsi esély adok arra, hogy kihúz 4 évet... De még talán 2-t sem.
euler 2022. 01. 17. 18:07
Előzmény: #2937  Törölt felhasználó
#2938
Én viszont mindenképpen elmegyek és az előválasztás egyéni győztesére és az ellenzék közös listájára fogok szavazni, ha esik ha fúj! 
Nem vagyok szerelmes egy politikusba se, MZP-nél is csak azért aggódok, hogy ne csökkentse a rezsim leváltásának lehetőségét.
Nem világképeket kell ütköztetni, hanem az Orbán rezsimet elküldeni végre a ..., addig nincs helye pártpolitikának és egyéni ambícióknak. Majd a következő választáson, ami valószínűleg korábban lesz mint 4 év, vagy nem lesz, ha a felek (és az ellenzéki választók is) egymást cseszegetik.
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 17:56
Előzmény: #2936  euler
#2937
Te kötelemről, meg kötőerőről beszélsz, én meg ígéretről és becsületről.
Ez asszem mutatja kettőnk világképe közötti különbséget.
euler 2022. 01. 17. 17:40
Előzmény: #2935  Törölt felhasználó
#2936
Nem vagyunk közös nevezőn, de nem baj.
Nem tudom hogy volt az az ígéret, de ha volt is nincs kötőereje, ha tetszik ha nem.
Van most is képviselete a cigányságnak, nyilván egykor valahogy beválasztották őket, aztán a fidesz díszcigányaivá váltak. A jelenlegi romaügyi kormánybiztos (szintén roma), már szervezi kaláccsal és korbáccsal a megbízható jelöltet.
Nem kell ebbe a hibába esni az ellenzéknek, kegyetlenül hangzik, de azt mondom, hogy alkalmas cigányemberek jussanak be a Parlamentbe, de ne kvóta alapján! (Az ácsi roma volt polgármesterrel semmi gondom pl., értékes/értelmes embernek tartom, de miért szorul rá MZP segítségére, miért nem dolgozik meg érte úgy ahogy a salgótarjáni ember - ld. interjú)
Úgy gondolom MZP most pont a cigányságot próbálja meg előretolni egy saját frakció érdekében, mert ha jól sejtem a jelöltjei MMM-esek.
(A többi minősítésedre inkább nem válaszolok. Jobban járunk mindketten. :)
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 17:25
Előzmény: #2928  euler
#2935
Nekem a 7. frakció nem fáj.
Az azonban igen, hogy ha TV kamerák előtt 5 ből 4 miniszterelnök-jelölt megígérte, hogy támogatja azt, hogy legyen 3 cigány képviselő, akkor most ne hátráljanak ki.
Nem azért, mert szeretem/ nem szeretem a cigányokat, hanem azért mert ha 3 ember kap közülük lehetőséget (és akiket MZP mellett láttam meglehetősen kulturáltnak tűntek), akkor még lehet, hogy a cigánykérdésben tudnak 4 év alatt valamit csinálni. (persze lehet nem, de legalább adjuk meg a lehetőséget) Nekem 3 db semmirekellő PM-es, jobbikos, mszps, lmps semmirekellőre nincs szükségem. A momentumot azért hagyom ki, mert ők eddig nem voltak parlamenti erő, a dk -meg bár egyes tagjaitől feláll a szőr a hátamon, de legalább valamit próbálnak csinálni... A léhűtőket utálom.
euler 2022. 01. 17. 17:23
Előzmény: #2928  euler
#2934
Kiegészítés: 
ha bármelyik párt kiállna az együttműködésből az az azonnali végét jelentené a pártnak. Tisztában vannak azzal is, hogy a jelenlegi helyzetben csak MZP-vel van esélyük győzni.
Nem kell felnagyítani a vitákat, ezek teljesen természetesek egy bizonyos szintig. Csak már Orbánék elszoktattak tőle és a szennymédia is azt erősíti fel önös érdekből.
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 17:21
Előzmény: #2887  realmadrid
#2933
Tényleg komolyan gondolod, hogy az emelkedő árak mellett, az emelkedő kamatok mellett otthagyni 30 milliárdot a kamatstoppal  azoknál akik változó kamatozású hitelt vettek fel az infláció fékező ? :)
 Vagy befagyasztani az élelmiszerárat 6 kiválasztott termék esetében az infláció fékező ? :)
Ugye viccelsz ? 
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 17:05
Előzmény: #2927  Törölt felhasználó
#2932
Nem tudom kinek az ötlete volt ez a mértékű transzparencia, de még tán nem késő átgondolni, hogy ez tényleg szükséges-e, ha amúgy valóban nem hoax.
Nyilván a fideszben is vannak viták, amik onnnan derülnek ki, hogy korábban igen prosperáló tagok hirtelen vidéken vagy az európa parlamentben találják magukat :)
euler 2022. 01. 17. 17:05
Előzmény: #2924  Törölt felhasználó
#2931
Nem mérvadó, de erre ez volt a válaszom realmadridnak (el kell olvasni hozzá az interjút ami nem rövid :) #2904
jofani1 2022. 01. 17. 17:03
Előzmény: #2929  jofani1
#2930
Csak a téma címéhez szóltam hozzá - nem szoktam olvasni a politikai megnyilvánulást.
jofani1 2022. 01. 17. 17:02
Előzmény: #2928  euler
#2929
Fura ízlésetek  van.
euler 2022. 01. 17. 17:01
Előzmény: #2922  Törölt felhasználó
#2928
Megpróbálom leegyszerűsíteni én hogy látom: 
Az együttműködéshez két fél kell, a nézeteltéréseket a háttérben kell egyeztetni, aztán kiállni a nyilvánosság elé egységesen.
Nem lehet a nyilvánosság előtt előbb bejelenteni igényeket (MZP - előbb említettek), mintegy a nyilvánosság segítségét kérve. A felek kölcsönösen egymásra vannak utalva, nincs alá és fölérendeltség. MZP a hat ellenzéki párt közös jelöltje, csak az ő "hátukon" tud miniszterelnök lenni, MZP-t pedig csak a hatosfogat tudja behúzni a miniszterelnökségbe. 
A hat párt egymást korlátozza, kilengéseket nem látok, amik voltak élesebb megnyilatkozások (Jakab, Momentumos Anna, LMP-s Ungár), azok MZP-t próbálták szerintem jogosan helyrebillenteni (nem helyretenni!). 
Ami a legfontosabb, hogy a rendszerváltást akaró szavazókat ne bizonytalanítsák el és egységes kampánnyal hozzanak annyi új szavazót, hogy sikerüljön a kormányváltás. (Mégegyszer, ehhez nem kell hetedik frakció, se hetedik párt, mert a mostaniak mindegyike MZP-t fogja támogatni. Ezt be kellene látni, mert bizalom nélkül nem megy.)
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:52
Előzmény: #2926  Törölt felhasználó
#2927
Pontosan tudom, mindegyiknek a hátterét.
De azt is tegyük hozzá, hogy még az ATV relatíve megbízható információforrás ebben a borzadályban, ahol élünk. Nem tételezem fel, hogy hoax lenne.
Ha az, akkor visszaszívom, amit írtam.
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:49
Előzmény: #2925  Törölt felhasználó
#2926
Kindly reminder: 
 https://hvg.hu/itthon/20220106_nemeth_sandor_hit_gyulekezete_magyar_kormany_orban_viktor_fidesz
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:48
Előzmény: #2924  Törölt felhasználó
#2925
ATV, index, ezek kiknek a zsebében vannak?
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:46
Előzmény: #2921  Törölt felhasználó
#2924
Nem a 7. frakció verte ki a biztosítékot nálam. Hanem ez: https://index.hu/belfold/2022/01/17/marki-zay-peter-ujabb-javaslatara-mondtak-nemet-a-partok/
signal2
signal2 2022. 01. 17. 16:45
Előzmény: #2916  Törölt felhasználó
#2923
Miből gondolod, hogy nem értették meg?
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:44
Előzmény: #2920  euler
#2922
CSak annyit, hogy megnéztem ezeket a "rendszeres MZP megnyilatkozásokat", amiket magyarázni kell.
Próbáltam elfogulatlan lenni. A legnagyobb rosszindulattal sem lehet semmi magyarázatra szorulót beledumálni.
Az a gondom, hogy pont a balliberális network médiája nem tudja lenyelni MZP-t, és ők lövik folyamatosan. Jakab nevű díszpintyről nem is beszélve.
A zsidószámolás, a nyugdíjas-halott féreértés, stb. Épeszű ember semmi negatívat nem olvas ki belőle. Pusztán szándékosan lehet félremagyarázni.
Tudom, aki ezen médiumokat fogyasztja, és ebben a véleménybuborékban van, az ezeket nem fogja látni. A magam részéről - mindig is, nemcsak most, erős kritikával olvasom ezen orgánumokat.
Törölt felhasználó 2022. 01. 17. 16:40
Előzmény: #2919  Törölt felhasználó
#2921
Bocs, akkor beakadt nálam a lemez, de ezen a 7. frakción azt hittem már túlléptünk.
Így is az a szórakozás tárgya a "nemzethy oldalon", hogy "moslékkoalíció", minek ezt tovább fokozni?
BTW mikor az előválasztás szabályait lefektették, miért nem akkor volt erről szó?

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek