Topiknyitó: totoro 2021. 10. 18. 08:18

Márki-Zayt Miniszterelnöknek!  

Legyen már egy saját topikja :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2021. 10. 19. 14:35
Előzmény: #39  Tabáni Eperfa
#40
xDD
Tabáni Eperfa
Tabáni Eperfa 2021. 10. 19. 14:34
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#39
Az milyen jó lenne ha nem segélyből élnél jól, mi?
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 19. 14:34
Előzmény: #32  Karvalytokes
#38
Hidd el írhatsz bármit, és a Fidesz is csavarhat a kommunikációján, ez már senkit nem érdekel. Elérték az embereknél azt a tűréshatárt, és át is léték, ahonnan nincs visszaút. MZP sikere egyértelműen ezt mutatja. A baloldalnak is fülét-farkát behúzva muszáj lesz beállnia MTP mögé, nekik sincs más választásuk.  Orbánéknak pedig menniük kell, rosszabb lesz, jobb lesz, ez most másodlagos. Annál, hogy kipenderítsenek minket az EU-ból, csak jobb lehet, szerintem. Mindig azt gondoltam, hogy a Lengyelek túl nagyok, azokkal nem fognak kenyeret törni. És így mögéjük tud bújni a Fidesz, hát most éppen nem úgy néz ki. Nem lehet már ebből a szarból kitáncolni arcvesztés nélkül, amit "felépítettek".
Törölt felhasználó 2021. 10. 19. 14:33
Előzmény: #31  Peterbond
#37
Az Ország nem szociális intézmény! A munkahelyek sem.
Amiről te beszélsz az egy állom világ.Az emberekhez való hozzá állás már rég a múlté. 
Az embereknek nem a másik a fontos,hanem saját maguk. Az,hogy ez nem helyes az más kérdés. 
Igazából nem is tudom te miről beszélsz.Dobozban laksz,vagy a holdon. 
A nagy emberbaráti szeretetedet azt ne ezen a bolygón keresd." Álomvilág "
De mondtam, Álmodozni azt lehet! Pont egy tőzsdei oldalon osztod az észt.: ) 
Ahol az egyik a másik kárából él. Ez a HU b@zmeg kategória. 
 
Donqatto
Donqatto 2021. 10. 19. 14:28
Előzmény: #32  Karvalytokes
#36
A Fidesz van tele buznyákokkal, már elnézést XD
signal2
signal2 2021. 10. 19. 14:23
Előzmény: #32  Karvalytokes
#35
"Aki meg menekült tábort,buzibarlangot és USA gyarmatot akar varázsolni ide ,az meg az ellenzékre." - ezek  afidesz által patikamérlegen megtervezett agymosás eredményei. Senki nem akarja ezek közül egyiket sem. 
A DK pedig akkor is pont úgy bejutna a parlamentbe, ha külön indul, így effektíve semmi jelentősége annak, hogy vele közös listán indulsz, vagy tőle külön. Sőt, az 5% alatti kispártoknak kifejezetten előnyös, mert így legalább 1-2 képviselőjük bejut a parlamentbe.
totoro
totoro 2021. 10. 19. 14:22
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#34
Ajánlom - ha még nem láttad volna Fábri Zoltántól az ötödik pecsétet. Rád fér elgondolkodni mit is jelent embernek lenni.
signal2
signal2 2021. 10. 19. 14:19
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Van három gyereked, és nem érdekel, hogy milyen okatatást kap a suliban? Hogy az nem a kornak megfelelő sem tartalmában, sem oktatási módszereiben? Hogy a gyerekeidet mutyizásra kell tanítanod, ha azt akarod, hogy vállalkozóként megélhessenek hazánkban? Hogy nem látnak értelmes nyilvános vitát, csak mocskolódást, és így ők is ebbe fognak beleszocializálódni? 
Számomra felfoghatatlan, hogy valaki csak azért szavaz Orbánra, mert jól él. Ráadásul úgy, hogy ennek a jólét növekedésnek 90%-ban külső okai vannak: 7 évnyi nonstop világgazdasági növekedés, 0 körül tartott hozamszint, évente a GDP 3-4%-át kitevő EU-s pénz. Van egy rossz hírem: még sokkal jobb lehetne, hogy ezt a csodálatos externális környezetet nem egy maffiaállam kiépítésére, és saját környezete értelmezhetetlen mértékű gazdagítására használja. Külön súlyosbítja a ténykedését, hogy végig 2/3-a volt, és ahelyett, hogy rendbe rakja az ország nagy strukturális problémáit, azokat leszarta, és a hatlaommal visszélve kizárólag a saját hatalmának kiterjesztésére koncentrált. Történelmi bűn.
Most ott tartunk 7 évnyi rendkívül kedvező gazdasági környezet és 11 évnyi 2/3 után, hogy az államadósság ugyanott van, mint 2010-ben (de már nincs olyan tartaléka, mint az akkor MNYP vagyon), hatalmas a háziorvoshiny és a pedagógushiány, nincs versenyképes vállalkozói réteg, gyenge az oktatás, össze vagyunk veszve a világ jó részével.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 19. 14:17
Előzmény: #28  Balin2020
#32
Ezt én értem.De erre nem az a megoldás nyakon öntjük magunkat volt hazaárulókkal.Gátlástalanul kiszolgálták a vörös érdekeket most meg az Euróatlanti szövetségnek a seggébe bújtak bele.Aki változást akar az a Mihazánkra szavaz.Aki meg nem az meg az Orbánra.Aki meg menekült tábort,buzibarlangot és USA gyarmatot akar varázsolni ide ,az meg az ellenzékre.
Peterbond 2021. 10. 19. 14:15
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Köszööm hogy bemutatod az átlag szavazót aki csak azt nézi hogy járhat jobban azt nem kinek kárára és milyen következményekkel és aki számára mindegy hogy milliót vagy milliárdot lopnak.
Törölt felhasználó 2021. 10. 19. 14:07
Előzmény: #16  Peterbond
#30
Én is utálom Orbánt! Nekem se szimpatikus amit csinál. 
Viszont nekem a 3 gyerekkel nagyon is jól jött. 
Számomra nincs mért leváltani. Melyik nem lop, vagy lopott? Jól élek,megvan mindenem az átlagnál sokkal több is. Most akkor mért is legyen más? Jól élek,mással meg nem foglalkozom. 
Aki szarul él az ezután is szarul fog.Legyen Z vagy  Orbán,mindegy. 
2 milliós fizetésért, ki nem ígérgetne és bohóckodna a színpadon. Színjáték az egész! 
A saját jólétük a fontos nem az embereké. 
Sajnálom az emberi butaságot,hogy ilyen állom világba élnek! 
Persze a sok naivnak az álmokat megkel hagyni,mindent nem vehetnek el. 
Álmok nélkül szart sem ér az élet. Valakinek csak ennyi jut egész életében. 
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 19. 14:05
Előzmény: #26  signal2
#29
Több jobboldal létezik.Keresztény,Konzervativ,vagy (mindkettő)liberális,fasiszta.Szerintem a fasizmus tiszteli a piacgazdaságot csak a szabadpiacot nem.A hazai tőke mindennek felett.
Balin2020
Balin2020 2021. 10. 19. 14:00
Előzmény: #25  Karvalytokes
#28
Na ezért fog veszíteni a Fidesz! Mert évek óta nem az a fontos, hogy tisztességesnek vallja magát, már nem is nagyon próbálják véka alá rejteni a sok piszkos ügyet. Mindenre az a válasz, hogy a Gyurcsány rosszabb volt. Csakhogy ez a választóknak nem tetszik. Ugyanis 2010-ben azért szavazott rájuk sok ember, mert a Gyurcsány után változást akartak. Most meg Orbán után akarnak nagyon sokan változást.
signal2
signal2 2021. 10. 19. 13:57
Előzmény: #25  Karvalytokes
#27
Bocs, de Márki-Zyra akkor sem tuzdod azt mondani, hogy a tettei és megszólalásai alapján egyszer ez volt, egyszer meg az. Akarhatod erősen, hogy így legyen, de egyelőre nincs így. Orbánnál viszont tényszerűen megtörténtek az átalakulások.
signal2
signal2 2021. 10. 19. 13:56
Előzmény: #24  Karvalytokes
#26
A fasizmus fő vonása eleve az erős állam és erős vezető eszméje, minden ennek van alárendelve. Nem tudom megítélni, hogy mennyire nevezhető jobboldalinak. Nem tiszteli a piacgazdaságot, nem tisztelte a fennálló és a korábbi világrendet. Márpedig egy ma magát jobboldalinak valló ezeket fontosnak tartja.
Gazdaságilag meg egyértelműen kommunista jellegű a fasizmus.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 19. 13:55
Előzmény: #23  signal2
#25
A Gyurcsány meg konzekvensen tisztességesnek vallja magát....
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 19. 13:50
Előzmény: #19  signal2
#24
"jobboldal tradicionálisan liberális gazdaságpolitikát folytat."Ez igy nem igaz.Addig folytat liberális gazdaságpolitikát amig  ő(az adott ország) az erősebb.Huawei?Waberers?A kicsi állam sem stimmel.A fasiszta ideologia például igényli az erős államot.
signal2
signal2 2021. 10. 19. 13:48
Előzmény: #21  Karvalytokes
#23
"Márki zajra pedig a kaméleon a helyes definició." - ez egy érdekes kijelentés, amikor végig konzekvensen jobboldalinak vallja magát. 
Peterbond 2021. 10. 19. 13:43
Előzmény: #14  Karvalytokes
#22
Kedves Karvalytőkés. Fejtsd ki kérlek mit értesz jobboldaliság alatt. Csak hogy tudjuk abból ered-e nálad a 2paradoxon" hogy esetleg te értelmezed másként a jobboldaliságot.
.
Pédának okáért amikor Orbán bejelentette a Rezsicsökkentést a hitelmonatóriumot vagy a 13. havi nyugdíjat , a rezsi utalvány osztogatást vagy az állami monopoliumok és koncessziók bővítését és egyéb piac korlátozó intézkedését stb.. akkor miért nem kételkedtél ezen emberek jobboldaliságában?
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 19. 13:42
Előzmény: #16  Peterbond
#21
Igazad van.Orbánra jobban illik a napraforgó.Ahogy változik a világpolitikában az erőtér ő is újrapozicionálja magát és az ország érdekeit.Márki zajra pedig a kaméleon a helyes definició.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek