Topiknyitó: NuckyThompson 2021. 09. 20. 16:48

Családok SZJA visszatérítése 2022  

Mit gondoltok erről a témáról? Mindenki kapja vissza aki gyermeket nevel, vagy csak az, aki nem vett fel CSOK-ot, nem igényelt babaváró hitelt, mert valamiért nem volt jogosult ezekre a támogatásokra? Mit gondoltok erről?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 09. 27. 17:19
#37
Majd a finomságon eztán jönnek. Év közben eleve csak előleget fizetünk.
Aztán kérdés, hogy az átlagbérig úgy kell nézni, hogy utána abból vonom le a már igénybe vett adókedvezményeket, vagy azok felett kapom meg az átlagbér után fizetendő SZJÁ-t. Hogy kezelik azt, aki év közben nem kérte a kedvezményeket, ahnem csak májusban, egy összegben fogja érvényesíteni, stb., stb.
.
Filozófiai síkon pedig:
Adót mindenki azárt fizet, hogy a közszolgáltatások megfelelő színvonalon el legyenek látva. Én pl TÖBB aót is fizetnék azért, hogy a gyerekeim normális környzeteben, moder oktatást kapjanak, a tanárok többet keressenek. Ehhez képest most az ellenkezője történik.
A költségvetés hiánya 2020-ban 5549 mrd Ft volt, idénre és jövőre is 3000 mrd Ft fölé várják. Tehát mindenkinek tisztában kell lennie azzal, hogy valójában a teljes pénzosztás 1/ az állam további eladósodása terhére történik, arra fedezet nincs. Ezt egyszer valakiknek meg kell fizetni. Lehet, hogy éppne a gyerekeinknek, akik minőségi oktatás helyett adósságot kapnak a nyakukba.
Más oldalról lehet úgy tekinteni erre a visszatérítésre, hogy nemcsak az adó 1+1%-áról, hanem annél jóval nagyobb részéről rendelkezhetek. Azaz nem tekintek saját pénzként a visszakapott összegre, hanem egy olyan lehetőségre, hogy eldönthetem, milyen közcélokra fordítsam. Így pl valószínűleg kapni fog belőle az iskola és az önkori, akik eléggé le vannak gatyásodva. Én az önkorik helyében már elkezdeném felállítani a különféle felújítási és egyéb alapokat, és kampányt indítanék, hogy az emberek a visszakapott pénz egy részét oda küldjék. 
Persz nincsenek illúzióim a magyar társadalommal kapcsolatban, valószínűleg a többségnek semmi érzékenysége nincs a köz és mások iránt, és zokszó nélkül zsebre vágja vagy elkölti a pénzt. Utánunk a tűzözön.
Törölt felhasználó 2021. 09. 27. 17:16
Előzmény: #35  NuckyThompson
#36

A 2021-es adót 2022 májusban fizeted. A bevallást is csak 2022-ben adod be. Az idén csak adóelőleget vonnak.
Mi lesz azzal aki pl nem vette igénybe a családi kedvezményt, hanem májusban fogja?
Neki visszaigényelhető adója lesz, és a befizetett adót is visszakapja?
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 27. 17:08
#35
Én úgy gondolom, mivel SZJA visszafizetésről szólnak a hírek a csaladok részére, a befizetett SZJA-t kapják vissza a családok, legyen az árfolyamnyereségből, osztalekjövedelmből, munkabérből befizetett SZJA, egészen a 2021-es átlagbér után fizetendő SZJA mértékéig. Az nyilvánvaló, hogy egy cég, vállalat, nem igényelhet vissza SZJA-t, de egy egyéni vállalkozás és a Katások igen. Ja és a legfontosabb, hohy a befizetett adó után jár vissza, a fent leírt mértékig, ha valaki csak 100 Ft-ot fizetett be 2021-ben, akkor az csak max 100 Ft-ot kaphat vissza.
HuTi 2021. 09. 22. 08:29
Előzmény: #31  mrider
#34
A mai napig nem tudja senki biztosan. A bejelentéskor szinte minden alkalommal más megfogalmazást használtak és azóta sem sikerült tisztázni, hogy pontosan mire vonatkozik a visszatérítés. Az közös pont volt a különböző bejelentésekben, interjúkban, hogy a már befizetett SZJA VISSZAfizetéséről szóltak, tehát ez alapján az árfolyamnyereséget egyértelműen kizárhatjuk. Az osztalékjövedelemből előre levont SZJA viszont akár vissza is járhatna. Volt olyan is amikor szerepelt a megfogalmazásban a "dolgozók", mint támogatotti kör, ami alapján viszont kizárólag a munkabér utáni SZJA-ról van szó. Ha ez a cél (és nyilván ez) akkor viszont egyszerűbb lett volna első naptól azt mondani, hogy a munkavállalók visszakapják a munkabérük után befizetett SZJA-t az átlagjövedelem erejéig.
Attlee 2021. 09. 22. 07:47
Előzmény: #32  mrider
#33
Természetesen csak a munkabérre vonatkozó, és az is csak az átlagbér SZJA mértékéig max, csökkentve a már kihasznált kedvezményekkel (első házasok kedvezménye, családi adókedv., stb.). Jóhogynem már majd mindenre... :)
Nekem sincs gyerekem, nem is lesz mert sose akartam, ebben az országban minket külön és örömmel szivatnwk orbánék.
mrider 2021. 09. 22. 06:13
Előzmény: #31  mrider
#32
lakás kiadás...
mrider 2021. 09. 22. 06:13
#31
Az SZJA visszatérítés alatt mit értenek?
Csak a munkabér SZJA jön vissza vagy az egyéb is (pl. kakás kiadás utáni SZJA, árfolyamnyereség utáni SZJA is?)
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 21. 20:59
Előzmény: #29  gazmber
#30
Én azt nem értem, hogy miért kell a családokat megkülönböztetni. Ahol egy gyerek van az miért nem kap annyit, mint a 3 gyerekes? Ha kapna ott is lenne 3 gyerek nyilván. Mert a nincsből nem lehet gyereket felnevelni. Kiszámolták, hogy alapneveléssel semmi extra, az első gyerekre 18 éves koráig 9,5 milliót kell költeni... Fura számítas ez, de kb.tényleg így van. A másik, hogy a kormány ezzel a nagycsaládos elképzelésével teljesen szembe megy a klímapolitikával....
gazmber 2021. 09. 21. 11:13
Előzmény: #28  gazmber
#29

https://www.portfolio.hu/bank/20210921/dontott-a-kormany-napokon-belul-uj-ingyenhitel-erkezik-a-magyar-csaladoknak-501486
új ingyenhitel, új adókedvezmény, új támogatás, új ez+az - mindenhéten...
sztem az is be kellene vezetni, hogy a 'családoknak' elég legyen csak 'megszülni' a babát, akit aztán oda lehet adni vki más 'nemcsaládnak', hogy nevelje azt fel...levéve ezt a súlyos terhet is a nehéz sorsú családokról ... ☺ szvsz
gazmber 2021. 09. 20. 21:23
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#28
arról nemtom ejthetünk-e szót(?), hogy a rakat pénzzel támogatott családok gyermekeinek sztem lehet a ~20%-a is aki (legalábbis az én környezetemben biztos van ennyi) majd jól meghálálja az adófizetők bőkezű támogatását és - szinte - köszönés nélkül lelép egy - érdekes módon brüsszelhez (és nem pl.moszkvához☺) közelebb lévő állam irányába élni, dolgozni, családot alapítani és adózni!...szvsz
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 20:03
Előzmény: #23  signal2
#27
Nyugodj meg az Állampapír betéti állomány futja az ámokfutást. Csak nehogy az is úgy jarjon, mint a magánnyugdíj vagyon. A kamatot vihetitek, a tőke marad.
signal2
signal2 2021. 09. 20. 19:22
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
T.képpen én hajlandó lennék több adót isnfizetni, csak kapjunk korszerű és gyors eü ellátást, a gyerekeim kapjanak korszerű oktatást, ne legyenek kátyúsak azbutak.
Annyi minden nincs rendben, olyan sok értelmes dologra költhetne többet az állam, ehelyett jön az ész nélküli osztogatás. 
Mondom, kimt 2006...
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 19:14
Előzmény: #23  signal2
#25
Egyébként igen. Legjobb lenne, ha 1Ft-ot sem kapna senki.
signal2
signal2 2021. 09. 20. 19:13
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#24
Én 1/1 továbbutalom a fővárosnak, civil szervezeteknek Úgy fogom fel, hogy most nemcsak az 1%-ról, hanem a 100%-ról rendelkezhetek.
signal2
signal2 2021. 09. 20. 19:11
#23
Jelen költségvetési helyzetben ez egy nonszensz. Brutális költségvetési ámokfutásnak vagyuk tanúi.
Vö: 2006.
Ezek után a fidesznek minimális többséggel kyerjie kell, és játjon úgy, mint Gyurcsány 2006-ban. A sajnalatos az, hogy a kompetenciákat, és a pénzt már előre kiszervezte a saját kis maffiahálozatába (alapítvanyok, koncessziók, keret-közbeszerzesek). 
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 19:10
Előzmény: #20  J.Belfort
#22
Van kb 4 millió adófizető. A gyermekeseket pedig eddig is támogatták, akik pedig felnevelték, taníttaták, útnak indították már őket le vannak sz@rva...ez a tevékenység visszamenőleg már nem ér egy fabatkát sem a kormánynak. Mór megtette kötelességét, mehet...
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 19:06
Előzmény: #15  NuckyThompson
#21
Szerintem meg mindenki kapjon és olyan arányban, ahogy hozzájárult...
J.Belfort 2021. 09. 20. 19:06
Előzmény: #15  NuckyThompson
#20
Nézheted ezt úgy is, hogy visszaoszt 600 milliárdot. Az minden magyarnak 60.000Ft lenne lekerekítve. Ehhez képest tavaly minden magyar nevére felíratott cca 550.000Ft államadósságot és idén is hozzá fog csapni ennyit.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 20. 18:44
Előzmény: #18  NuckyThompson
#19

nálunk a gyerekesek kaptak tavaly és idén is +1 szabadnapot, mondván a covid milyen rossz hatással volt rájuk
szívesen dolgoztam aznap helyettük is (NEM)
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 18:36
Előzmény: #16  Wally_Karue
#18
És nálatok is van gyerekes meg gyermektelen megkülönböztetés? Mert ha te többet dolgozol havonza, mint a gyerekes akkor.jogosan követeled a részed...
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 18:35
#17
Ez eddig is úgy volt, hohy nem lehetett 2x, sőt 3x is akár odaállni a támogatasért. Erre példa, szüleim utcájában még 20 éve épitettek aszfaltutat és lehetett fizetni fundamenta részletre. Annak volt egy 15 százalekos kamata és annyival kevesebbet fizettek ki, mint az az ingatlan tulaj, aki nem akart vele foglalkozni és kifizette egy összegben. Utóbbi visszakapott 15%állami támogatást az önkormányzattól. De a fundamentasnak nem adtak önkormányzati állami támogatast, mert a fundamentánál már megkapta. Tehát egy cél érdekében csak az egyiket választhatta, és csak egyféle támogatást vehetett igénybe. Itt meg most van aki mindent akar és meg is kap.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 20. 18:33
Előzmény: #15  NuckyThompson
#16

szerintem meg most azokat kellene jutalmazni, akik 10 éve a szekeret húzzák, akik eddig semmilyen kedvezményt nem vettek igénybe, csak fizetnek a közösbe
igen a gyerektelen, egyedülálló "prolikra" gondolok, mint én :)
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 18:28
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
600 milliardot fizetnek 1,9 millió szülőnek. Ez fejenként kerekítve 320 ezer Ft. Szerintem csak az kapjon belőle, aki eddig semmit sem kapott. Szerintetek? 
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:58
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Nem jól látod, a nagy többség nem is fogja fel, hogy ezt az ő zsebükből húzzák ki. 
Mondom ezt kedvezményezettként. Thompsonnal értek egyet, az oktatás színvonala, na az katasztrofális. 
A csokkal és a felújítási támogatásal ki járt jól? A tűz közeli cégek, mindenki másnak csak az áremelkedés jutott. 
gazmber 2021. 09. 20. 17:40
Előzmény: #11  NuckyThompson
#13

ez meg a másik...kapnak a kezükbe egy okostelefont oszt, hagyják békén a hasonlóan 'idióta' szüleiket...
a kölykök aztán egymást zaklatják, a gyengébbeket teljesen kicsinálják (pl. a napokban lett öngyilkos egy kamasz)
(szomszédságban is pl. - diplomás szülők - tini lánya, úgy tud ordítva időnként 'qrv@@nyázni', hogy én elszégyellem magam...)
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:29
Előzmény: #8  Heisenberg
#12
Lehet, hogy szereznek pár szavazatot, csak kérdés hogy a másik oldalon mennyit veszítenek? Mert a visszatérítés nem érint nagy tömegeket, sokkal több az, aki úgy érzi az ő zsebéből húzzák ki ezt is. Mindig ugyanaz a csoport a kedvezményezett, ez aligha vezet jóra.
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 17:28
Előzmény: #9  gazmber
#11
A sok gyerek szeretetet és nevelést se kap már. Szomszédaim kirakják szószerint a gyerekeiket az utcára, mert ki vannak az idegeik tőlük...
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 17:25
#10
Nekem az a bajom ezzel elsősorban, hogy megváltoztatja az emberi kapcsolatokat. 1 gyereket nevelek, bérlakásban élek, eddig szinte semmi kedvezmenyt nem tudtam igénybe venni. Ja, a 25 éve ugyanannyi csaladi pótlékot utalják, meg kapok a fizumra + 10 ezer csaladi szja kedvezményt havonta. De van egy csaladtagom, aki felvette a 10 millió babavarót, meg most a 6 milliós felújítasi támogatast és mar meg se ismer, úgy el van szállva magától. Tehát értitek mit akarok ezzel... Ja a nagycsaládosok nem fognak visszakapni semmit, mert ők már most se fizetnek SZJA-t...
gazmber 2021. 09. 20. 17:21
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#9

azt a néhány általuk kitalált 'kedvezményrendszert' kell most tolniuk orrvérzésig és még azon is túl...
a családosok figyelmét azért arra is felhívnám, hiába a 'sok'(?) gyerek és lóvé is, ha azok nem kapnak se rendes eü ellátást, se rendes oktatást, mert az már nem prioritás... pusztuljon a férgese, aki marad, meg mehet az összeszerelő üzemekbe, ahol megmondják neki, hogy ide kell állni és ezt kell csinálni...vagy egy választás alkalmával is, hogy ide tedd az x-et, mert holnap más áll a helyedre (?) szvsz
Heisenberg
Heisenberg 2021. 09. 20. 17:21
Előzmény: #2  NuckyThompson
#8
Ezt már teljes túlzásnak tartom. Egyszeri, kizárólag a választások megnyerése miatt kiosztott pénz, amiből a teljes egészségügyi szektort renoválni lehetne. Azok, akik megkapják, kb a választásokig fognak rá emlékezni....ennek a rezsim ek, ez is elég. Az ily módon szétosztogatott pénzt pedig mindannyian fogjuk kamatostul visszafizetni.
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Semmi a világon...és most még jól megsz...tnak, ha pl te szeretnél felújítani a 3 milliós támogatás nem jár csak a horror árakat "élvezheted" . 
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:12
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
És nem volt csokjuk, adókedvezményük, stb
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:10
Előzmény: #2  NuckyThompson
#5
De igen. A többiek mennyivel hátrább valók, akik teszem azt már felnevelték a gyerekeiket?
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:09
Előzmény: #2  NuckyThompson
#4

Szerintem az a gond vele, hogy pont az alacsony keresetűek nem fognak semmit visszakapni.
A családi kedvezmény miatt ők nem fizettek eddig sem adót.
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 17:09
Előzmény: #2  NuckyThompson
#3
Először a  ner kompatibilis család definíciójára lenne szükség 😎
Élettárs, egyedülálló, stb
NuckyThompson
NuckyThompson 2021. 09. 20. 17:01
#2
Sziasztok ti mit gondoltok erről a témáról? Ha egyáltalán lesz ebből valami, akkor nem tartjátok túlzasnak azt, hogy minden gyermeket nevelő család visszakapja a 2021.évi SZJA-t? Az is aki eddig minden állami támogatast igénybe tudott venni. CSOK, Babavaró, Autóvasárlási tám. stb.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek