Topiknyitó: Coulthard14 2021. 08. 31. 23:10

MOL tulajok normálisan  

Uj topic a Mol részvényrõl normálisan
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 12:31
Előzmény: #3579  Törölt felhasználó
#3580
Ezt írtad: "Mert a többi részvény nem forog politikai diszkonttal???   Steve pedig arra gondolt, hogy ha Orbán kiadta parancsban az egyszámjegyű inflációt akkor az NEM ÉV VÉGÉN FOG  a kamatokban megjelenni hanem már év közben elkezdik leverni akár még a forint gyengítése árán is... én így értelmeztem és ezért sem alternatíva az állampapír részvényekkel szemben"
Most azt mondod, hogy "de év végére igen"
Te forgatod ki a saját szavaidat, nem én. 
Amit írtam, hogy aki ma 2029/J-t vesz, az 2025. márciusig össze fog hozni vele 35%-ot. Vagyis kb 2025. februárban is bőven két számjeggyel fog neki ketyegni napi fixen az a kamat. Ebben nem értünk egyet, de nem is kell mindenben egyetérteni.
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 12:25
Előzmény: #3563  Törölt felhasználó
#3579
szó sem volt átlagban egyszámjegyű, de év végére igen és azt állítom, hogy nyár közepén elindul a kamatok csökkenése...jó lenne ,ha nem forgatnád ki a szavaimat.....
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 12:08
Előzmény: #3574  Törölt felhasználó
#3577
1998 óta tőzsdézem, ha valamit megtanultam az, hogy nem ugrabugrálok,mert napok alatt gyorsan változhat az állóvíz.  Széles spektrumban figyelem a gazdaságot, kormányzati módszereket. Te a saját álláspontodat véded én meg az enyémet....fél év múlva egyeztetünk.....az is eldől ki ismerte ki jobban Orbánt......ad és elvesz politikáját
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 12:02
Előzmény: #3575  Törölt felhasználó
#3576
Mol ajánlás: buy and winning
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 11:42
Előzmény: #3574  Törölt felhasználó
#3575
MOL ajánlás: hold and pray!
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 11:24
Előzmény: #3569  Törölt felhasználó
#3574
11 évig voltam MOL tulaj egyhuzamban. Sok mindenre megtanított, leginkább arra, hogy nem tekintek érzelemmel egyetlen részvényre sem. Nekem mindegy, hogy MOL-nak hívják, vagy másnak, ami épp hozamot termel nekem.
A MOL jelenleg nagyon szép profitot termel.
Az állam jelenleg nagyon éhes.
A kockázatmentes befektetések is szép profitot termelnek, az elvárt hozam az egekben van, az elmúlt néhány hónapban ez nagyon megváltozott.
A jövő homályos (világgazdaság, magyar gazdaság, magyar politika).
Ez alapján kell go - no go döntést hozni.
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:38
Előzmény: #3568  Törölt felhasználó
#3573
Szia. Többet nem írok , mert abban teljesen igazad van nem MOL-t érinti az a téma. 
"mert ahogy -akár mesterségesen is -leszorítják az inflációt" . Hogyan gondoltad varázspálca? Komolyan vicc. 
Neki jobb a PMÁP , DKJ mint esetleg az  IMF vagy a Piacnak való törlesztés. 
OV  mesterséges leszorító mechanizmusa pedig már bizonyított!! MOL totál káosz!! Nincs cukor, 2,8% tej stb
Árak az egekben. 
https://telex.hu/belfold/2022/12/21/orban-matolcsy-nehezebb-helyzetben-van-mint-en
Az igazság:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221222/jelentos-realbercsokkenest-var-az-mnb-jovore-586646#
Lehet a MOL majd jobban kifizetődik. Nem sajnálom. Viszont a rizikó és a biztos adómentes! befektetés között nagy a különbség. Itt vagy TBSZ (5év!!) vagy kötési díj+15% adó a szeretett OV-nak extra !! 
Sok nyerőt
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:30
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3572
hát a várthoz képest nagyon nem veszik....sokkal kevesebb fogy ..... érdemes lenne ezen elgondolkozni....
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:29
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3571
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/hetfotol-ismet-kamatot-emel-az-allam/9065/
ajánlom figyelmetekbe a fenti cikket...részemről befejeztem....és még egyszer ez Mol topik és Mol részvény érdekeit priorításként kezelem...shortosok vagy Mol ellen akadékoskodók nem kívánatos személyek...
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:16
Előzmény: #3569  Törölt felhasználó
#3570
Részvény kötvény között többnyire a részvény teljesít jobban, de néha nem. Ezen kár rugózni ennyit. Most a nemnek van itt az ideje, különben kutya nem venne államkötvényt és jól csődbe mennénk.
Bízzunk az első negyedéves jelentésben és az osztiban, addig meg boldog karácsonyt!
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:09
Előzmény: #3567  Törölt felhasználó
#3569
leragadtál az extra profitnál, de a Mol teljesítménye sokkal több az extra profitnál....ráadásul az Alteo vétel vagy a tegnapi Slovnaft hír vagy a várhatóan magas osztalék ,mint ha nem is létezne a fejedben....  az viszont nevetséges, hogy ha a Mol további sarcait vizionálja valaki akkor az állampapír hozamoknál kormányzati beavatkozással nem számol...lehet egy évre nem, de utána drasztikusan belenyúlhatnak.....ezért írtam a legelején, hogy fél évig még jobb lehet az állampapír -1% bűntető kamattal is, de utána a részvény alaposan elveri majd,ha nem előbb...   
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:03
Előzmény: #3564  Clint
#3568
matek hibás, mert ahogy -akár mesterségesen is -leszorítják az inflációt - nagyobb kamatcsökkenés várható.....nem fognak ezek feleslegesen kamatokat fizetni....  szerinted nagyon kockázatos a Mol befektetés...szerintem meg egyáltalán nem, osztalék garantált az alapítvány okán...., az áremelések pedig mindig nagyobbak ,mint a hivatalos infláció, ebben semmi újdonság nincs, de a ksh kosárban egyáltalán nem fog megjelenni és így az állampapír hozamokban pláne nem....de felesleges ezen itt vitatkozni, ez Mol topik,nem is értem minek állampapírokról beszélgetni főleg azokkal akik leszólják a Molt????!!!!  Igaz nem én kerestem a konfrontációt ebben a topikban... szóval keress más topikot,ha  a Mol neked ennyire kockázatos befektetés....
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 10:00
Előzmény: #3566  Törölt felhasználó
#3567
Tehát arra gondolsz, hogy valaki ma vesz 2029/J papírt, ami azt mondja a nyilvános ajánlattételben, hogy márciusban az előző évi átlagos infláció plusz 1,5%-ot fizet, és ezt a kitételt az állam egyoldalúan majd módosítani fogja.
Ez megint egy egyedi vélemény, de precedens nincs rá, hogy egy lakossági állampapírnál a nyilvános ajánlattétel feltételeit utólag hátrányosan megváltoztatták volna.
Úgy érzem, az érvelésed a realitástól távolítod, próbálsz további érveket keresni a MOL mellett, az állampapír ellen. Egyelőre az extraprofit adó sajnos realitás, ismert fegyver, és a vezetés nem fél használni, annak várható negatív hatása, félelmekbe való beépülése sajnos nagyságrenddel nagyobb kockázat, mint amit előbb írtál az alternatív befektetéssel kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 09:53
Előzmény: #3562  Törölt felhasználó
#3566
politika teljes ellentmondásait felsoroltad, de én nem erre utaltam, hanem pont arra, hogy a kézi vezérlés amire te is utalsz több soron vajon miért nem érné el az állampapír kamatokat???? de erre nem válaszóltok.... tartom, hogy bármikor belenyúlhatnak a kamatokba....nyár közepétől pedig csökkenni fog az infláció és azonnal csökkenteni fogják a hozamokat....egy év fix  kamat várható, de utána egyszámjegyű.....részvény többet fog hozni..... Orbán tettei nem fognak megállni az állampapírok előtt, akár így is érthetem.....és még az sem biztos, hogy Matolcsi 2025-ig a helyén maradhat, ha továbbra is Simicska stílust fogja Orbánnal szemben alkalmazni, itt még lesznek fejlemények.....
Brent56 2022. 12. 22. 09:42
#3565
Álmodik a gyomor...meg az MNB alelnök:
https://lustaport.wordpress.com/2022/12/22/almodik-a-gyomor/
Jó ideje nem jönnek be az inflációs célok.
Clint
Clint 2022. 12. 22. 09:34
Előzmény: #3561  Törölt felhasználó
#3564
2023 ban kb 15,5 infla +1,5 prémium=17 % kamat az infláció követő papír esetében.
1,3/1,17=1,11
Vagyis 11 % hozam kellene még a második évben a 30 % hoz.
11 % hozam  - 1,5 % prémium = 9,5 % infla 2023. évben.
Vagyis szerinted nem lesz 9,5 % éves infláció 2023. évben?
Minden beszállítónk ennél nagyobb mértékben emel január 1 től. 
És akkor még nem beszéltem arról, hogy egy nagyon alacsony kockázatù befektetést hasonlítunk egy nagyon kockázatos részvény befektetéshez :)
Legyen szerencséd, sok sikert!
Kellenes ünnepeket mindenkinek!
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 09:22
Előzmény: #3561  Törölt felhasználó
#3563
2023 első felében alacsony bázisról indul az infláció. Szinte az egész évre vonatkozóan az üzemanyag eleve 2-3%-ot jelent majd az inflációban, innen indulunk, minden más csak erre jön. Ebből a 2023-re átlagban egyszámjegyű inflációt nem vár rajtad kívül szinte senki, 15-19% most az MNB prognózis, én 16%-kal kalkuláltam, tehát visszafogott voltam. 
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 09:14
Előzmény: #3542  Törölt felhasználó
#3562
Szia jó reggelt. 
Néztem OV-t. Hát ha neked ezek után is ez a véleményed akkor... Borzalom volt. 
Infláció:
Varga, Matolcsy György  nem így érzi.
https://hvg.hu/gazdasag/20221220_A_jegybank_nagyot_rontott_az_inflacios_elorejelzesen__a_kormany_pedig_nagyon_optimista
Ja és még jön a kiadásokhoz: 
A harminc év alatti gyermeket vállaló nők szja-mentességet kapnak. 
Marad a babaváró hitel. 
A kormány nem tervezi megváltoztatni a rezsi árakat.
 Hitelt akar felvenni. Euró nem kell! Kína +oroszok az igen!
Tanárok-orvosok pattanásig feszült hangulatban
https://index.hu/belfold/2022/12/18/magyar-egeszsegugy-atalakitas-rendelet-tervezet-orvosok-kotelezo-munka-allami-intezmeyekbne/
Neki ez a fontos!!!
https://telex.hu/belfold/2022/12/21/a-hittan-es-a-testneveles-orban-szerint-a-ket-legfontosabb-tenyezo-a-magyar-oktatasban
Ezek után is ilyen optimista vagy? Én meg sokan mások nem így látják. Simán 16% bezsebelünk. Alsó hangon. 
Neked a MOL részvényeidhez sok sikert. Legyen úgy ahogyan eltervezted. Sok nyerőt
Törölt felhasználó 2022. 12. 22. 09:13
Előzmény: #3558  Törölt felhasználó
#3561
két év 35% kamat most lefogadom, hogy nem fog teljesülni, de még a 30% sem........én így látom, sorok között olvasni érdemes....nem véletlen az egy számjegyű inflációs cél  ami minimum egy számjegyű kamatokat jelent hozam szinten...persze hitel szinten maradhat kétszámjegyű.....erről fog szólni a történet

Topik gazda

Coulthard14
Coulthard14
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek